vanili
22.12.08,18:08
Dobry den,
viem, ze tato problematika je na Porade dostatocne diskutovana, ale predsa by som Vas chcela poprosit o pomoc- zamestnavatel so mnou ukoncil pracovny pomer dnes ku dnesnemu dnu. Skusobna doba mi mala koncit 31.12.08. co z tejto situacie pre mna vyplyva? Kam sa prihlasit, kde sa odhlasit..

Dakujem za pomoc.
Tweety
22.12.08,17:10
Dobry den,
viem, ze tato problematika je na Porade dostatocne diskutovana, ale predsa by som Vas chcela poprosit o pomoc- zamestnavatel so mnou ukoncil pracovny pomer dnes ku dnesnemu dnu. Skusobna doba mi mala koncit 31.12.08. co z tejto situacie pre mna vyplyva? Kam sa prihlasit, kde sa odhlasit..

Dakujem za pomoc.
Je to skončenie PP v skúšobnej dobe, nie výpoveď z PP. Môžeš sa prihlásiť na ÚPSVaR ako uchádzač o zamestnanie.
vanili
22.12.08,17:15
Tweety, co to znamena pre poistenie? ..socialka, zdravotna?
veronikasad
23.12.08,11:31
Tweety, co to znamena pre poistenie? ..socialka, zdravotna?
Za uchádzačov o zamestnanie evidovaných na úrade práce platí zdravotné poistenie štát. Keď dostaneš rozhodnutie o zaradení do evidencie, treba ho odniesť do príslušnej zdravotnej poisťovne.
Sociálne poistenie štát za evidovaných nezamestnaných neplatí. Môžeš sa prihlásiť ako samoplatiteľ - doporučujem najmä nemocenské poistenie. Platí sa 4,4 % z min. vymer. základu - od 1.1.09 najmenej z 295,50 €.