otaznikar7
22.12.08,19:33
Zdravim poradakov.

Potreboval by som poradit ci sa da vybavit splnomocnenie na vedenie zivnosti.
Jedna sa o to ze zvazujem zacat podnikat v cinnosti ktora ma bavi, ktorej sa venujem uz vela rokov. Problem je v tom ze ak chcem na tom zarabat a ak chcem aby to bolo legalne tak potrebujem asi minimalne zivnost. Najvecsi problem je v tom ze zivnost nemozem mat lebo som vojak (do civilu odist nieje take jednoduche a samozrejme najskor to potrebujem otestovat ci sa z toho bude dat vyzit a az potom sa budem snazit dostat do civilu). Preto by som chcel aby zivnost bola oficialne napisana na niekoho znameho s tym ze by som bol splnomocneny na niektore ukony. Teda otazka je mozne splnomocnit niekoho na vedenie zivnosti?

A este otazka na margo: Preco je podnikanie spojene s takou strasnou byrokraciou??? Vsak to je strasne ked sa chce niekto zivit s tym co ho bavi tak musi nastudovat X vyrazov a zakonov, vyplnit X tlaciv a neviem coho vsetkeho aby nemal problem. NACO JE TO DOBRE? To maju aj v inych krajinach alebo je to tak len tu?

Za odpovede dakujem.
vmsux
23.12.08,13:10
Ja len tolko, ze snad si uvedomujes, ake to ma rizika, ked zivnost bude na niekoho ineho. O vsetkom bude on rozhodovat, nahodou sa pohadate a nedajboze sa mu nieco stane...

A preco je taka byrokracia? Lebo mame a mali sme taku vladu, taky parlament a takych volicov, ako mame.
V inych krajinach je to ovela lahsie. Ale zase su staty, kde je birokracia este vacsia. Napr. overenie dokumentov u notara na Ukrajine je pomaly cierna mora. Zalezi na tom s kym sa porovnavame.
Zoltán Kovács
23.12.08,15:29
A este otazka na margo: Preco je podnikanie spojene s takou strasnou byrokraciou??? Vsak to je strasne ked sa chce niekto zivit s tym co ho bavi tak musi nastudovat X vyrazov a zakonov, vyplnit X tlaciv a neviem coho vsetkeho aby nemal problem. NACO JE TO DOBRE? To maju aj v inych krajinach alebo je to tak len tu?

Za odpovede dakujem.


To čo uvádzaš ako byrokracia, je podľa mňa iba potreba znalosti zákonov. Veď živnosť vybaviť je otázkou jedného dňa.

To, že potrebuješ mať aspoň prehľad o platných zákonoch ja považujem za samozrejme.
pavol54
25.12.08,12:48
Však berieš k platu príplatok za nepodnikanie. Dobrý plat + príplatok + dobrý výsluhový dôchodok a ešte podnikať? To by som si aj nechal takéto istoty páčiť.
otaznikar7
08.01.09,22:12
Však berieš k platu príplatok za nepodnikanie. Dobrý plat + príplatok + dobrý výsluhový dôchodok a ešte podnikať? To by som si aj nechal takéto istoty páčiť.
Myslim ze z tvojho prispevku citit zavist a neprajnost. Mozem sa opytat co ti na tom vadi ked niekto chce popri zamestnani robit nieco naviac?
Musim ta ubezpecit pre pokoj tvojej duse a zavisti ze ziaden priplatok za "nepodnikanie" neexistuje. Alebo ak ano a neviem o nom, tak porad ako aby som si ho mohol aj ja vybavit
Btw ak si chces nechat pacit ten relativne dobry plat, tak nech sa paci v OSSR je stale malo ludi - regrutacne strediska udajne zivaju prazdnotou...
otaznikar7
08.01.09,22:24
Vedel by niekto poradit ci porusim § 12, 346/2005 Z.z. v pripade ze zivnost bude napisana na manzelku a ja budem uvedeny ako zodpovedny zastupca?