aaandrejj
23.12.08,10:00
Zakladal som stavebné sporenie pre deti. S manželkou sme rozvedený, deti sú v jej starostlivosti. Zmluvy som zakladal cez finančného poradcu OVB p. xx. Tento pán mimochodom pracujúci ako profesionálny vojak, sa hral na finančného poradcu a zmluvy uzavrel tak že korenšpondenčnú adresu zabudol uviesť. Takže sa to snažil napraviť. Napísal v mojoj mene list do spavebnej sporiteľne kde uvádza že nežijem z matkou a bojím sa že peniaze zo zmlúv vyberie atď. List podpísal za mňa a p. zz jeho nadriadená v štruktúre OVB list rsp. podpis overila. PSS zmluvy zablokovala a poslala mi dopis v ktorom mi oznamuje že zmluvy sú zablokované do dovŕšenia plnoletosti detí rsp. podpísania návrhu o zrušení zákoným zástupcom t.j. manželkou.
Podľa p. xx sa nič nedialo. Keď som naliehal že chcem zmluvy zrušiť tak sa o to pokúsil zmenou tarify. Napísal žiadosť, podpísal ju a pani. zz ju zas overila. Tak sa to stalo ešte raz alebo dva krát. PSS mi peniaze odmieta vyplatiť a zmluvy zrušiť nakoľko nie som zákoný zástupca detí, aj keď na návrhu zmlúv som ako zákoný zástupca uvedený ja a zmluvy som uizatváral ja.
Ponaučenie- Dávajte si pozor na \"finančných poradcov\" OVB p. xx, p. zz ktorí klamú klientov, falšujú ich podpis.
PSS by mala prehodnotiť aký ľudia pre ňu pracujú a akí ľudia jej robia hanbu
anonym222
23.12.08,11:00
Pán Andrej, osobne nemám tiež dobré skúsenosti s poradcami stav. sporiteľni. K vášmu problému by som však chcel uviesť niečo iné: Prečo chcete zrušiť sporenie a vybrať peniaze? Nezakladal ste ho náhodou pre svoje deti? Tak potom nechajte peniaze deťom, aj keď ste sa rozviedol, sú to stále vaše deti a mate voči ním určitú zodpovednosť.
aaandrejj
23.12.08,12:06
Manželka pri zvýšení výživného žiadala sporiť deťom na vkladné knižkzy čo jej aj súd akceptoval. Takže detom šetrím na vkladné knižky z 0,5% úrokom. Posielam im dosť vysoké výživné, takže na ďaľšie sporenie už nemám. Za 15 rokov im v stavebnej sporiteľni z tých peňazí nezostane nič. Všetko pôjde na poplatky.
veronikasad
23.12.08,12:18
Nie som právnik, napriek tomu si myslím, že ak sa preukáže že zmeny si nepodpísal ty - sú neplatné. Nekomunikuj s finančným poradcom OVB, ale priamo s obchodným zastúpením príslušnej stavebnej sporitelne vo Vašom meste, alebo priamo s ústredím.
Uvádzať mená finačných poradcov na tejto stránke nie je tým najlepším riešením ...