kvietok:)
23.12.08,21:15
Mam 6orchidey a na jednej je dost vela listov asi8 a su velke.Ked sa pozriem zhora na orchideu vyzera to tak,akokeby tam boli 2 rastlinky a ja neviem ako to mam rozmnozit.
bef
23.12.08,21:33
Skús napísať druh alebo prilož foto inak sa ťažko odpovedá na Tvoju otázku

Pekný deň :)
wabi
24.12.08,00:48
Máme tiež zopár orchideí (10) a zaujímame sa o ne. Videl som v skleníku v botanickej ako ich množia. Je to oveľa náročnejšie ako u iných rastlín.
Trs sa dá rozdeliť, len ak má dva vegetečné vrcholky, ktoreé nezávysle na sebe vytvárajú nové listy, ale aj tak musíš počítať s tým, že rast oboch častí po rozdelení sa spomalí. Mám tiež dve rastliny, ktoré by sa dali rozdeliť, ale rohodol som sa, že ešte rok počkám. Potom rozdelím rastlinu len tak, že ju prestrihnem ale nechám obe rastliny ešte ďalší rok v kvetináči až potom už rozdelené ich presadím, tým sa zabezpečí aby neutrpeli príliš veľký šok. Pri orchydeách musí byť človek trpezlivý...:)
iriska.ka
01.01.09,12:38
Naozaj by bolo treba vidieť rastlinu, alebo aspon vedieť, o aký druh orchidey sa jedná.
alimrajka
02.01.09,07:28
ak mas v jednom kvetinaci dve rastlinky videla by si to jasne aj z boku a jednoducho by si ich oddelila delením.