monok
24.12.08,09:59
Neviem kam tuto temu zaradit, tak skusam sem. Potrebujem poradit - pamatam si z detstva, ze 24. december bol kedysi este normalnym pracovnym dnom. V rodine sa na tom nevieme dohodnut a nepodarilo sa mi nic vyguglit. Bol naozaj 24. december niekedy pracovnym dnom a ak hej odkedy je dnom pracovneho pokoja? Dakujem.
legolas
24.12.08,09:58
za bývalého izmu nebol nikdy dňom pracovného pokoja, ani žiadnym sviatkom. Myslím, že asi pred 2 alebo 3 rokmi sa stal dňom pracovného pokoja.
Stanislav 1975
24.12.08,11:00
za bývalého izmu nebol nikdy dňom pracovného pokoja, ani žiadnym sviatkom. Myslím, že asi pred 2 alebo 3 rokmi sa stal dňom pracovného pokoja.
Presne tak, dokonca ja som ešte zopár krát išiel na štedrý deň doobeda do školy...:mad::mad::mad:
duves
24.12.08,11:14
Podla mna je to dlhsie, čo sa 24.decembra nepracuje. Možno 8 rokov.

Ja si pamätám, že sme sviatky museli nadpracovavať v sobotu. 24.december nie, to nebol sviatok. Rodicia prisli trochu skor z prace, otec podvecer zabil a vycistil kapra, ktoreho som utekal kupit hned zo skoly. Vsetko sa stihlo pripravit do tej 19 hodiny. Ziadne stresy neboli. A to sme nemali tie hypermarkety s neprebernym množstvom tovaru. Skor ničoho nebolo ako bolo, no nikomu nič nechybalo. Mama mi dala peniaze, tašku a po sidlisku som pobehal vsetky zelovoce ak som chcel mat ovocie. V jednom som kupil jablka, v inom pomaranče. Ludia žili skromnejsie. Dnes, ked vidim tie obrovske nakupne vozíky a plne kurčiat, mäsa, mlieka...atd. tak mam taky dojem, že niektorym za 19 rokov narastli dalsie žaludky. Fakt nechapem.
Pepa
24.12.08,11:22
Pozri Zákon 241/1993 Z.z. zo dna 20.10.1993 - účinnosť 27.10.1993
Stanislav 1975
24.12.08,11:43
Podla mna je to dlhsie, čo sa 24.decembra nepracuje. Možno 8 rokov.

Ja si pamätám, že sme sviatky museli nadpracovavať v sobotu. 24.december nie, to nebol sviatok. Rodicia prisli trochu skor z prace, otec podvecer zabil a vycistil kapra, ktoreho som utekal kupit hned zo skoly. Vsetko sa stihlo pripravit do tej 19 hodiny. Ziadne stresy neboli. A to sme nemali tie hypermarkety s neprebernym množstvom tovaru. Skor ničoho nebolo ako bolo, no nikomu nič nechybalo. Mama mi dala peniaze, tašku a po sidlisku som pobehal vsetky zelovoce ak som chcel mat ovocie. V jednom som kupil jablka, v inom pomaranče. Ludia žili skromnejsie. Dnes, ked vidim tie obrovske nakupne vozíky a plne kurčiat, mäsa, mlieka...atd. tak mam taky dojem, že niektorym za 19 rokov narastli dalsie žaludky. Fakt nechapem.
Jaaaaaaaaaj, to boli "časy"-pripomenul si mi to a inak voľakedy som sa na vianoce tešil o niečo viacej a dovod? Tešil som sa , že po roku budem v ruke držať banán alebo pomaranč( samozrejme kubánsky) a tie zelovoce máš pravdu tiež- ja som tiež mal za úlohu vystáť radu najmenej 2 hodinovú, samozrejme vonku v mraze a najvačšie nervy som mal keď po takom 2 hod. státi pred zelovocom už som bol pri pulte skoro a teta na plné ústa zakričala- "banány a pomaranče už niesúúúúúúúúúú"- a tak ďalší zelovoc, ďalšia rada:mad:...To už ani pravda nieje...
Stanislav 1975
24.12.08,11:48
Podla mna je to dlhsie, čo sa 24.decembra nepracuje. Možno 8 rokov.

Ja si pamätám, že sme sviatky museli nadpracovavať v sobotu. 24.december nie, to nebol sviatok. Rodicia prisli trochu skor z prace, otec podvecer zabil a vycistil kapra, ktoreho som utekal kupit hned zo skoly. Vsetko sa stihlo pripravit do tej 19 hodiny. Ziadne stresy neboli. A to sme nemali tie hypermarkety s neprebernym množstvom tovaru. Skor ničoho nebolo ako bolo, no nikomu nič nechybalo. Mama mi dala peniaze, tašku a po sidlisku som pobehal vsetky zelovoce ak som chcel mat ovocie. V jednom som kupil jablka, v inom pomaranče. Ludia žili skromnejsie. Dnes, ked vidim tie obrovske nakupne vozíky a plne kurčiat, mäsa, mlieka...atd. tak mam taky dojem, že niektorym za 19 rokov narastli dalsie žaludky. Fakt nechapem.
A najkrajší darček v historii? Keď som dostal tú rusku hru, čo vlk chytal tie vajíčka- to bol šok...
monok
24.12.08,13:20
Diky za odpovede, dobre som si to pamatala :)