Skeleton31
24.12.08,12:32
Dobry den,
prosim vedel by mi dat niekto uvodne rady na nasledovnu temu. Chcel by som otvorit obchod so sportovymi znackami(adidas,nike,puma).Prosim vedel by mi niekto poadit ako si pocinat pri otvoreni takeho obchodu. Zaujimalo by ma hlavne ako a odkial prebieha dodavanie tovaru do obchodu, ci treba mat podpisane nejake zastuepenie tychto znaciek jednoducho ako to cele prebieha a takisto by som poprosil o strucne rady odkial zacat vybavovat a co treba vybavovat od prveho kroku po posledny. Zatial mam priestory na umiestnenie predajne
Dakujem
Ľubica 025
24.12.08,18:16
Veľkoobchody so značkovým oblečením nájdeš napr. na týchto stránkach:
www.trendywear.sk
www.advocaat.cz
www.outletfashion.sk
Na začiatok treba vybaviť živnostenský list, informovať zdravotnú poisťovňu o začiatku podnikania, daňový úrad a sociálku už po novom informuje živnostenský úrad, potrebuješ vyjadrenie z hygieny, požiarne poplachové smernice + hasiaci prístroj, na mestskom úrade schvália otváracie hodiny, tam vybavíš aj odvoz odpadu.
Skeleton31
28.12.08,14:24
Dakujem za typy a rady,ktore som dostal od Vas. Este by som mal vsak jednu otazku ohladne uctovnictva a dani. Ako to prosim Vas funguje po splneni v predchadzajucom maili popisanych bodov a uz otvoreni samotneho obchodu. Predpokladam ze nutne je zaobstarat si pokladnicu a nasledne ako je to s platenim dani, ci treba si zaobstarat uctvnicku,ktora bude davat uctovnictvo dohromady alebo su to v obchode zjednodusene veci,ktore si dokazem davat dohromady aj sam.

Za kazdu radu Vopred dakujem
tetrisss
28.12.08,14:30
Ano, musis mat pokladnu s certifikatom, tu treba prihlasit na danovy urad. Pokial nie si schopny robit sam uctovnictvo, tak potrebujes aj uctovnicku, pokial budes robit len sam, tak to nemusi byt aj uz, dan zaplatis az po ukonceni roku, po vykonani danoveho priznania, no neviem, co by som ti estre povedala, opytaj sa.
Skeleton31
29.12.08,09:40
Takze ak dobre chapem ked sa budem sam starat o obchod aj sam prdavat v predajni staci mi raz do roka ist za uctovnickou aby spravila uctovnictvo? Este by som sa chcel spytat ako je to ak by mi v predajni vypomahala napr. sestra alebo priatelka v case mojej nepritomnosti. Musia mat oni nejaku pracovnu zmluvu uzatvorenu alebo tam jednoducho aj mozu predavat len tak akoze vypomahaju a je to ich pomoc mne a nie zarobkoba cinnost?
hanelie
29.12.08,12:44
budeš platcom DPH ?
učtovníctvo obsahuje množstvo úkonov - určite nestačí raz za rok / najmä ak ide o obchod /

pozri sem: http://www.porada.sk/t6830-zakon-o-nelegalnej-praci-a-nelegalnom-zamestnavani.html
Skeleton31
30.12.08,10:28
Vdaka za link ale moc som sa z toho nedozvedel. Opytam sa trochu inak. Ak mi chce rodinny prislusnik alebo blizky znamy pomahat v mojom obchode s predajom, predovsetkym v case mojej nepritomnosti existuje jedina moznost mat s nim uzatvorenu pracovnu zmluvu alebo da sa to aj inym sposobom. Poviem priklad: Sam by som bol predajcom v mojom obchode ako vlastnik ale napr. 20% tyzdenne z celkoveho casu v obchode nebudem.pocas tejto doby by tam predavala napr. sestra. Ake je teda najlepsie a najjednoduchsie riesenie niecoho takehoto?Da sa to bez prac zmluvy?
Dakujem
Anja111
30.12.08,15:01
Vdaka za link ale moc som sa z toho nedozvedel. Opytam sa trochu inak. Ak mi chce rodinny prislusnik alebo blizky znamy pomahat v mojom obchode s predajom, predovsetkym v case mojej nepritomnosti existuje jedina moznost mat s nim uzatvorenu pracovnu zmluvu alebo da sa to aj inym sposobom. Poviem priklad: Sam by som bol predajcom v mojom obchode ako vlastnik ale napr. 20% tyzdenne z celkoveho casu v obchode nebudem.pocas tejto doby by tam predavala napr. sestra. Ake je teda najlepsie a najjednoduchsie riesenie niecoho takehoto?Da sa to bez prac zmluvy?
Dakujem
Ak je rodinný príslušník poistený v SP z iného titulu, tak môže vypomáhať aj bez pracovnej zmluvy... Ale priateľka nie. Priateľka musí byť zamestnaná napr. na polovičný (alebo aj kratší) pracovný úväzok, alebo bude pracovať napr. na dohodu o pracovnej činnosti...
Skeleton31
06.01.09,12:26
Dakujem za pomoc vela veci som sa za posledne dni dozvedel aj vdaka Vam. Teraz by som vsak chcel keby mi niekto este poradil kto uz ma obchod alebo ma skusenosti v tejto oblasti. Odkial je najlepsie zacat riesit veci s otvorenim obchodu s oblecenim.Chcel by som sa vyhnut zbytocnym omylom. Bijem sa hlavne s myslienkami co je v praxi potrebne. Zacat najskor riesit to odkial budem brat tovar a nasledne vybavovat zivnost a vsetko ostatne okolo toho alebo naopak. Ide o to da sa dohodnut s distributormi skor jak mam vybavene vsetko okolo otvorenia obchodu?Alebo z druhej strany oplati sa mi vybavovat zivnost... ked neviem od koho budem brat tovar. Teda aky postup je spravne zvolit?Neviem ci som to napisal pochopitelne ale snad ano
Dakujem
Skeleton31
08.01.09,16:45
No tak nikto tu nie je taky kto by vedel poradit?
tetrisss
08.01.09,18:07
No je to trochu zvlastna otazka, asi preto ti nikto neodpovedal, obycajne ideme do obchodu s nejakou predstavou, co chceme predavat a to z nejakeho logickeho dovodu, napr. taky tovar na trhu chyba, alebo mame nejakeho dodavatela, u koho vieme tovar zohnat lacno a pod. Takze toto si budes musiet ujasnit, ci je vobec doba na dalsie obchody s oblecenim, ked ho okolo seba mame hromady a teraz, ked prislo euro, vela ludi porovna ceny a pojde do Rakuska alebo do stareho dobreho Polska, pokial sa velkosklady nechytia za nos a nebudu mat ceny v slusnej hladine, viem o com hovorim, mam obcho d s textilom uz 16 rokov. No a potom vybavuj zivnost, ale ono sa to v podstate deje sucasne, dodavatelov textilu je dostatok.