Jurho
25.12.08,08:57
Už dlhší čas mám jeden problém - zapnem komp, a niekedy (tak raz za mesiac) jednoducho - ked otvorím tento počítač - jednoducho - sú tam disky, ale nie mechanika.......
nepoužívam ju pravidelne, tak neviem, pri akej príležitosti sa "stráca".

zatiaľ jediné riešenie problému som našiel v system recovery.....
(jednoducho cestujem v čase - dám to do stavu tak pred týždňom, a všetko funguje....)

tak za pol roka som to musel spraviť tak 10 krát.......takže em to už vôbec nebaví....

mám na vás teda otázku - čím to môže byť?. (*1)...... a ako to inak odstraňovať.


(*1) - raz som niečo inštaloval cez Daemon tools - cez virtuálne mechaniky, tak som si myslel, že to s tým súvisí...... - nie - od vtedy som to nerobil, a stalo sa to.....
potom som myslel, že vôbec používaním mechaniky - bracho niečo hrával - teraz prestal, tak sa mechanika vobec nevyužívala a stalo sa to znova..............


hmmm?
sondaw
25.12.08,12:22
Nepomohl by návod z tohoto odkazu?

http://www.alfacomp.cz/old/php/podpora.php?akc=1&pol=314&eid=103140

tady je podrobnější postup (až úplně dole)

http://www.softcom.cz/InfoPage.asp?TP=FT&ID=43

Snad to pomůže
stormcatcher
30.12.08,09:01
ahojte, ja zase mam problem po vlozeni cd. vsetko je najdene, aj disky, ale ked vlozim disk,
nenacita a musim ho otvarat. vtedy vypise vlozte disk do mechaniky.
dakujem a prajem vesely silvester
ivoovi
30.12.08,17:22
ahojte, ja zase mam problem po vlozeni cd. vsetko je najdene, aj disky, ale ked vlozim disk,
nenacita a musim ho otvarat. vtedy vypise vlozte disk do mechaniky.
dakujem a prajem vesely silvester

Cauko..Velmi som nepochopil co si napisal :). Co musis otvarat? Predpokladam ,ze mechaniku. Ked ho vlozis naspat tak disk nacita?
Blba otazka..skusal si vlozit iny disk(inej znacky)?
Ivan
stormcatcher
31.12.08,13:08
cau. ano, klikam na mechniku. otvaral som rozne disky, cd aj dvd. ani instalacné cd mi neotvori. vlastne akoze machanika je prazdna. to nemozem ni win preinstalovat.
ivoovi
31.12.08,15:04
Zdravim ta,
Motorcek na mechanike sa rozbehne? Teda mas pocit ,ze DVD nacita?
Niekedy pomoze ,ak mas moznost vojst do bedne (a nieje to notas), odpojit a znovu napojit kable.Obe aj napajaci aj datovy(IDE alebo SATA).
Ak to nepomoze, tak by som skusil napalit novy firmware na mechanike. Ak sa podari tak, obvody su OK. Mozno bude treba len vycistit cocku na mechanike (vatova tycinka+alkohol).
Daj vediet.
Ivan
Stevo5
31.12.08,15:04
Skús mechaniku odobrať zo systému, aj mechanicky - t.j. odpoj všetky káble od nej. Potom reštartni PC, vypni ho a pripoj mechaniku znova. Win by si ju mal nájsť.
stormcatcher
31.12.08,20:05
tento rok uz nie. myslim si ze win najde mechaniku lebo ked dam tento pocitac vidim c, d, e, f, g a d je dvd mechanika len ako som pisal, ked vlozim disk,
nenacita a musim ho otvarat. vtedy vypise vlozte disk do mechaniky.