MGiti
25.12.08,12:33
Hľadala som podobnú tému v porade ale nič podobné som nenašla, preto by som Vás poprosila o radu, nakoľko sú sviatky a lekári teraz sú väčšinou na dovolenkách. Jedná sa o môjho syna, má 18 rokov a dnes ma zavolal nech sa mu pozriem na jazyk, že ho veľmi bolí. Mal na ňom také tmavšie červené fľaky, zdá sa mi že je to infekcia. Dala som mu kloktať CORSODYL, lebo iné ja neviem čím by som mu pomohla. No a po sviatkoch k akému lekárovi s ním ísť? Keď mi viete niekto poradiť budem veľmi rada, ďakujem pekne a prajem Vám všetkým príjemné sviatky.
ivka70
25.12.08,11:51
Treba ist normalne k obvodnemu /mozno detskemu ak tam este patri/

Ten Corsondyl mu moze pomoct alebo skuste v lekarni, ktora ma pohotovost, kupit Panthenol na cmulanie.
pasuliatko
25.12.08,12:40
a podla čoho ste usúdili,že to je infekcia ??????????
MGiti
25.12.08,14:56
A čo to môže byť? Aká iná choroba alebo čo iné....keď nie infekcia?
pasuliatko
25.12.08,16:41
A čo to môže byť? Aká iná choroba alebo čo iné....keď nie infekcia?

ja sa pytam odkial ste na to prišli?:confused: keby to bola inekcia nema to len on ale vy všetci
pasuliatko
25.12.08,16:47
Kupte mu vitamin Riboflavin = vitamin B2.
Malo by mu to pomoct
MGiti
25.12.08,16:58
Nikto z nás doma nemá také problémy, a infekcia bolo to jediné čo ma napadlo nakoľko sa v chorobách nevyznám a ani som takéto niečo ešte nevidela. Preto som sa aj obrátila sem či sa niekto s podobným zdravotným problémom nestretol, že by mi aspoň teraz cez sviatky poradil, že čo to asi je, alebo poradil nejakú stránku na internete kde sa podobné veci popisujú. Už si syn 3x vyplachoval ústa s tým Corsodylom, zatiaľ nehovorí, že ho to bolí ale tie fľaky tam sú aj keď sú teraz menej výrazné. A ten Riboflavin dostať kúpiť bez predpisu? Našla som doma B-komplex, mohol by byť aj ten? Bývame v malom mestečku a tu nie je teraz žiadna lekáreň otvorená:(
ivka70
25.12.08,19:53
moze byt preventivne aj B-komplex ....

a nie je celkom pravda, ze by infekciu musela mat cela rodina ...
MGiti
25.12.08,21:18
Ďakujem Vám obom, robím si starosti a som rada, že som sa mohla s niekým o tom poradiť.Dúfam, že to nebude nič vážne. Prajem Vám pekný zvyšok sviatkov...
pasuliatko
25.12.08,22:52
Ďakujem Vám obom, robím si starosti a som rada, že som sa mohla s niekým o tom poradiť.Dúfam, že to nebude nič vážne. Prajem Vám pekný zvyšok sviatkov...

riboflavín alebo B2 je vitamín neviazaný na lekársky predpis, dá sa kúpiť normálne v lekárni. alebo nech syn pije vela mlieka. podla mna to bude len v tom. a na výplach je dobrý aj Tantum verde;)
BXLmiami
26.12.08,08:48
Nikto z nás doma nemá také problémy, a infekcia bolo to jediné čo ma napadlo nakoľko sa v chorobách nevyznám a ani som takéto niečo ešte nevidela. Preto som sa aj obrátila sem či sa niekto s podobným zdravotným problémom nestretol, že by mi aspoň teraz cez sviatky poradil, že čo to asi je, alebo poradil nejakú stránku na internete kde sa podobné veci popisujú. Už si syn 3x vyplachoval ústa s tým Corsodylom, zatiaľ nehovorí, že ho to bolí ale tie fľaky tam sú aj keď sú teraz menej výrazné. A ten Riboflavin dostať kúpiť bez predpisu? Našla som doma B-komplex, mohol by byť aj ten? Bývame v malom mestečku a tu nie je teraz žiadna lekáreň otvorená:(
Pokiaľ nemá bolesti,opuchy, teploty,tak to kľudne vydrží pár dní,kým bude robiť obvodák.A lekáren k tomu nepotrebuješ,stačí na výplachy repík,šalvia,harmanček či praslička.Vypláchnuť 3x,to nestačí,tak 3x denne pár dní,aby to malo nejaký význam.Okrem inefkcie to môže byť kopa rôznych vecí,takže kľud,nehorí,nechaj to na lekára a dovtedy bylinky.Príjemné sviatky.:)
Pachole
27.12.08,07:17
riboflavín alebo B2 je vitamín neviazaný na lekársky predpis, dá sa kúpiť normálne v lekárni. alebo nech syn pije vela mlieka. podla mna to bude len v tom. a na výplach je dobrý aj Tantum verde;)

Vitamíny asi situaci nezachrání.

Jazyk je neustále omýván slinami, takže povrchová infekce by se asi rozšířila minimálně v dutině ústní. To ale asi není.

Já už jsem se na vlastním zkolabovaném organismu poučila, že se nevyplácí podceňovat divné příznaky. Podcenila jsem slabou, ale jinou, nezvyklou, divnou bolest hlavy, a byl z toho zánět mozku a mozkových blan a skoro smrt.

Pokud jazyk hodně bolí a vypadá hodně divně, neváhala bych a vyrazila k nejbližšímu doktorovi. Uvedené problémy mohou být příznakem nějaké ne až tak známé choroby nebo začátkem známé nemoci. Doktor na to študoval dost dlouho, aby vás přinejmenším uklidnil, že klukovi nic vážného není, nebo zavčas začal jednat, pokud mu něco vážného je.

Přeju tu první verzi a pokud to půjde, prosím o zprávu, jak to dopadlo. Určitě i jiní jsou zvědaví, o co se vlastně jedná.....
pasuliatko
27.12.08,08:54
Vitamíny asi situaci nezachrání.

Jazyk je neustále omýván slinami, takže povrchová infekce by se asi rozšířila minimálně v dutině ústní. To ale asi není.

Já už jsem se na vlastním zkolabovaném organismu poučila, že se nevyplácí podceňovat divné příznaky. Podcenila jsem slabou, ale jinou, nezvyklou, divnou bolest hlavy, a byl z toho zánět mozku a mozkových blan a skoro smrt.

Pokud jazyk hodně bolí a vypadá hodně divně, neváhala bych a vyrazila k nejbližšímu doktorovi. Uvedené problémy mohou být příznakem nějaké ne až tak známé choroby nebo začátkem známé nemoci. Doktor na to študoval dost dlouho, aby vás přinejmenším uklidnil, že klukovi nic vážného není, nebo zavčas začal jednat, pokud mu něco vážného je.

Přeju tu první verzi a pokud to půjde, prosím o zprávu, jak to dopadlo. Určitě i jiní jsou zvědaví, o co se vlastně jedná.....

červené flaky na jazyku a bolestivé ústne kútiky sú príčinou nedostatku vitamínu B2 čiže riboflavínu.ja som to mala nespočetne veľa krát ;) a ten vitamín mi na to pomohol.ak nepomôže potom treba hladať príčinu inde.:o
MGiti
20.01.09,15:17
Chcem sa poďakovať, že sa o túto moju starosť zaujímajú aj druhí ľudia. Pachole by som chcele odpovedať, že zatiaľ tie fľaky tam syn ešte stále má, naša lekárka mu dala B komplex, kvapky BioGaia - probiotiká - a má si ústa vyplachovať s Corsodylom. Zatiaľ nevidím žiadne pozitívne výsledky a mám obavy aby to nebolo niečo horšie. Len aj syn je teraz v puberte a je aj tvrdohlavý, hnevá ho keď sa na to vypytujem a veľakrát si zabudne dať liek keď mu to nepripomeniem. Tak ani veľmi nemôžem očakávať dobré výsledky a od čoho to má sa takto nedozviem keď neberie poctivo tie lieky. Keď sa niečo dozviem dám Vám sem vedieť na poradu. A zatiaľ ešte raz díky....