rohff11
25.12.08,17:19
ako mám vyhodiť fotra z bytu? ked je byt prepísaný na moje meno?
bolo mi poradené odhlásiť ho z trvalého pobytu
riccado
26.12.08,18:31
ako lepsie sa da odvdacit za vychovu (a mozno aj za darovany byt)...

velmi smutne...
rohff11
27.12.08,14:52
tak nikto neporadí?
OKAA
27.12.08,16:04
No,to je naozaj velmi smutné:mee: ak chceš spravit zo svojho otca BEZDOMOVCA!!!
rohff11
27.12.08,16:18
tak aby ste ma chápali, nestará sa o rodinu, nedáva peniaze do bytu, nič pre nás nerobí, je to alkoholik :( ako ho dostať z bytu?
riccado
27.12.08,16:33
tak aby ste ma chápali, nestará sa o rodinu, nedáva peniaze do bytu, nič pre nás nerobí, je to alkoholik :( ako ho dostať z bytu?

treba sa pokusit pomoct mu. to, co zamyslas, to musi byt az posledne riesenie...
riccado
27.12.08,17:00
Ja by som sa bez opoznania situácie neodvážil radiť.
Neviem kto a koľko už "pomíňal / investoval / strpel / trpel ".

moja odpoved bola velmi presna. vyhodit otca z domu je vzdy az poslednym riesenim a pokial je este ina moznost, treba je vyuzit. ak tu raz jeho otec uz nebude, nevrati to nikdy spat...

je to vsak len moj nazor...
rohff11
27.12.08,17:54
je normálne ak dáva v priemere 3500sk/ mesačne a v tom má bývanie+stravu+opraté+upratané+nákupy, nič nerobí v byte

byt platíme 5500sk, má sa ako prasa v žite, a jediné čo je reálne, odhlásiť ho z trv. pobytu a surovo vyhodiť z bytu SBSkou, lebo cez súd by to trvalo dlho,polícia mi nepomôže, alebo ho z...ť !
buchač
27.12.08,18:30
je normálne ak dáva v priemere 3500sk/ mesačne a v tom má bývanie+stravu+opraté+upratané+nákupy, nič nerobí v byte

byt platíme 5500sk, má sa ako prasa v žite, a jediné čo je reálne, odhlásiť ho z trv. pobytu a surovo vyhodiť z bytu SBSkou, lebo cez súd by to trvalo dlho,polícia mi nepomôže, alebo ho z...ť !

Ale veď predsa Ty ho nemôžeš odhlásiť z trvalého pobytu , veď je svojprávny ;)

Surovo ho môžeš vyhodiť aj sám , ušetríš na nákladoch :cool:

Otázka :

Prečo má :
1. stravu
2. pranie
3. upratovanie
4. nákupy
5. atď ?????????????????????????????????????????

Skús to týmto smerom , určiť si kritéria , priority atď......a potom použi smajlíka , toho môjho :cool::cool::cool::cool::cool:
rohff11
27.12.08,18:34
on má trvalý pobyt, a to mi aj naši slávni policajti povedali, zrušiť trv. pobyt, a prečo má lebo ani po pol roku kedy nikto nebol doma sa nezmenil, a keby som neupratal byt, neopral ako by to vyzeralo_? a vtedy mal prázdnu chladničku, teraz ma plnú a sa mu nepáči :(
buchač
27.12.08,19:03
on má trvalý pobyt, a to mi aj naši slávni policajti povedali, zrušiť trv. pobyt, a prečo má lebo ani po pol roku kedy nikto nebol doma sa nezmenil, a keby som neupratal byt, neopral ako by to vyzeralo_? a vtedy mal prázdnu chladničku, teraz ma plnú a sa mu nepáči :(

Policajtov teraz do toho nemiešaj ! :D

Ak som dobre pochopil :

" ako by to vyzeralo , keby som neupratal , neopral .......prázdnu chladničku "

Tak o čo Ti ide ? Prečo plačeš nad rozliatym mliekom ? Alebo si myslíš , že ho vyhodí niekto z poraďákov ? Tak sorry ;) :cool:

PREPÁČ tvrdé slová , ale slovami klasika :

" Kto sa dal na vojnu , musí bojovať " ;):cool:
Zoltán Kovács
27.12.08,19:08
je normálne ak dáva v priemere 3500sk/ mesačne a v tom má bývanie+stravu+opraté+upratané+nákupy, nič nerobí v byte

byt platíme 5500sk, má sa ako prasa v žite, a jediné čo je reálne, odhlásiť ho z trv. pobytu a surovo vyhodiť z bytu SBSkou, lebo cez súd by to trvalo dlho,polícia mi nepomôže, alebo ho z...ť !

Ako rátam tak rátam platí viac ako polovicu režijných nákladov on sám. Vy ste kolkati? Koľko prispievate?
rohff11
27.12.08,19:12
Ako rátam tak rátam platí viac ako polovicu režijných nákladov on sám. Vy ste kolkati? Koľko prispievate?
čo si mal z matiky? 3500 za nič nerobenie? aj so stravou? kebyže dá aspoň 6000 na stravu+ 5500:3 + sestre na školné a stravu tak nepoviem, ale 3500sk, to je na smiech/ do plaču! :(
Zoltán Kovács
27.12.08,19:14
čo si mal z matiky? 3500 za nič nerobenie? aj so stravou? kebyže dá aspoň 6000 na stravu+ 5500:3 + sestre na školné a stravu tak nepoviem, ale 3500sk, to je na smiech/ do plaču! :(

Ak som dobre pochopil si dospelý človek, ktorý zarába. A čo by si povedal, keby ti teraz otec zrátal, že koľko jeho vyšlo tvoja výchova, školy atď.....
rohff11
27.12.08,19:19
Ak som dobre pochopil si dospelý človek, ktorý zarába. A čo by si povedal, keby ti teraz otec zrátal, že koľko jeho vyšlo tvoja výchova, školy atď.....
tak by mu vyšla nula, keby nie mamy už sme na ulici, ona mi dávala jesť , ona sa starala, a vieš koľko by vyšlo keby som zrátal o koľko ma okradol, ukrátil? prepil, prefajčil? to by bola vyššia suma ako celý byt!
Bobbix
27.12.08,21:17
Velmi agresivny opis otca. V prvom rade si treba premysliet, ci je to jeho spravanie nove, ale podla posledneho prispevku hadam, ze nie. To znamena, ze vela rokov mu to jeho spravanie rodina tolerovala, ale uz nechce. Ale prave tato rodina ho naucila, ze moze byt taky, aky teraz je.

Kto vie, ako to bolo s bytom. Ci patril kedysi otcovi a teraz je prepisany na deti a tie mu dalej nechcu tolerovat to, co mu tolerovali cely zivot a idu sa ho zbavit.
V prvom rade by sa obyvatelia bytu mali pokusit dohodnut na nejakych pravidlach odkial pokial moze kazdy zajst v nic nerobeni, v prispevkoch na chod domacnosti ... , dalsia moznost by bola dohoda prostrednictvom mediatora a az tretia moznost zohnat otcovi podnajom/byt a nech tam zije podla svojich predstav.
Petra Nová
27.12.08,21:47
je normálne ak dáva v priemere 3500sk/ mesačne a v tom má bývanie+stravu+opraté+upratané+nákupy, nič nerobí v byte
byt platíme 5500sk, má sa ako prasa v žite, a jediné čo je reálne, odhlásiť ho z trv. pobytu a surovo vyhodiť z bytu SBSkou, lebo cez súd by to trvalo dlho,polícia mi nepomôže, alebo ho z...ť !
A že tak ten Tvoj otec, ktorého by si asi najradšej z...l, súhlasil s prepisom bytu na Teba. V čom potrebuješ poradiť? Potrebuješ praktický návod ako otca rýchlo a elegantne vyhodiť z bytu? Tak skús cez okno, alebo cez dvere alebo z balkóna, ak máš.:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Ty nepotrebuješ radu ako zákonným spôsobom otca vysťahovať, lebo to dlho trvá. Ty potrebuješ radu, ako ho rýchlo vyhodiť, iným spôsobom. Veď je parazit a Ty majiteľ bytu. No, tak ho vyhoď!!! Ale nežiadaj k tomu odobrenie z Porady. Ak sa nemýlim, tak vo svojom avatare máš rastlinu canabisu. Tak sa ani nečudujem tomu, akú radu z Porady žiadaš, a ani Tvojim ďalším vyjadreniam . Alebo sa len nudíš!!!:mad:
rohff11
27.12.08,21:57
Velmi agresivny opis otca. V prvom rade si treba premysliet, ci je to jeho spravanie nove, ale podla posledneho prispevku hadam, ze nie. To znamena, ze vela rokov mu to jeho spravanie rodina tolerovala, ale uz nechce. Ale prave tato rodina ho naucila, ze moze byt taky, aky teraz je.

Kto vie, ako to bolo s bytom. Ci patril kedysi otcovi a teraz je prepisany na deti a tie mu dalej nechcu tolerovat to, co mu tolerovali cely zivot a idu sa ho zbavit.
V prvom rade by sa obyvatelia bytu mali pokusit dohodnut na nejakych pravidlach odkial pokial moze kazdy zajst v nic nerobeni, v prispevkoch na chod domacnosti ... , dalsia moznost by bola dohoda prostrednictvom mediatora a az tretia moznost zohnat otcovi podnajom/byt a nech tam zije podla svojich predstav.
22 rokov je málo? jemu je to jedno, a mne tiež
rohff11
27.12.08,22:00
A že tak ten Tvoj otec, ktorého by si asi najradšej z...l, súhlasil s prepisom bytu na Teba. V čom potrebuješ poradiť? Potrebuješ praktický návod ako otca rýchlo a elegantne vyhodiť z bytu? Tak skús cez okno, alebo cez dvere alebo z balkóna, ak máš.:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Ty nepotrebuješ radu ako zákonným spôsobom otca vysťahovať, lebo to dlho trvá. Ty potrebuješ radu, ako ho rýchlo vyhodiť, iným spôsobom. Veď je parazit a Ty majiteľ bytu. No, tak ho vyhoď!!! Ale nežiadaj k tomu odobrenie z Porady. Ak sa nemýlim, tak vo svojom avatare máš rastlinu canabisu. Tak sa ani nečudujem tomu, akú radu z Porady žiadaš, a ani Tvojim ďalším vyjadreniam . Alebo sa len nudíš!!!:mad:
určite sa viete vžiť do mojej situácie, ja riešim problém, ktorý má na SK veľa domácností, ale niektorým to vyhovuje( krčmy, tento štát) lebo oni z alkoholikov zarábajú, a deti iba ochudobňujú, to je biznis
Bobbix
28.12.08,07:55
Prezrad, preco je byt prepisany na Teba??
rohff11
28.12.08,08:48
aby ho nepredal, preto
Bobbix
28.12.08,09:05
Takze sa svojim sposobom pricinil o to, aby rodina mala strechu nad hlavou.
Neboli ziadne podmienky??
Teraz uz len dohodnut sa na sposobe spoluzitia.
Tak isto by si nemal premyslat tym smerom, ze kolko prepil, prefajcil ... su aj horsie pripady. Treba popremyslat ako sa s problemom vysporiadat. Si uz dospely a teda mas aj ty povinnost sa o rodicov postarat. Tebou navrhovane riesenie je kratkozrake, nepremyslene a nezodpovedne.
petmar
28.12.08,13:11
Elegantné riešenie by bolo sám sa o seba postarať tak, že si zaobstaráš vlatný byt z vlastnej práce a vlastných schopností. Otec nech sa stará o seba sám a (ak ho necháš žiť) raz možno zdedíš aj tento byt.
Inkaso
28.12.08,15:49
Nema povinnost sa starat o rodicov ;)

Myslim ze ak nie je zmluva tak nema, kludne ho moze vyhodit a bude to legalne, a to ze je to nemorlane je vedlajsie, o to sa pravo nestara, o to sa stara svedomie.

A o tej povinnosti, tiez som bol sokovany ked som to zistil, ale povedal nam to v skole jeden ucitel.

Su pripady ze babka za to ze mala rada svojho vnuka, darovala mu dom (cize aj to posledne co mala) a manzelka vnuka ho prehovorila, aby ten dom prepisali na jej meno, a za tyzden bol dom predany, babka bez strechy nad hlavou.
JankaO
28.12.08,16:03
Nema povinnost sa starat o rodicov ;)

Deti majú vyživovaciu povinnosť voči rodičom, je to zakotvené v zákone o rodine (§66-67).