hladamPomoc
25.12.08,21:13
caute,prosim o pomoc,lebo neviem co mam robit
Momentalne som v PP 3,5 mes. v ČR v autom.zˇavode cez exter.firmu. Mam VŠ ukoncenu a pracu "delnice" som prijala iba z finanč.nutnosti. Ale teraz sa to finanč.velmi zhorsilo a už mam aj tej prace proste dosť. Nechcem sa tam uz vratit,ale neviem ako vykľučkovať aby som ešte nejaku korunu dostala za odpracovany december.
neviem aky dvovod mám udať a ako mám podať vypoved (stací email,alebo musim poštou,faxom?) Norm.by som mala nastúpiť 05.01.2009,ale neviem kedy,čo posielať?
Dakujem vopred :)
Stanislav 1975
25.12.08,20:16
caute,prosim o pomoc,lebo neviem co mam robit
Momentalne som v PP 3,5 mes. v ČR v autom.zˇavode cez exter.firmu. Mam VŠ ukoncenu a pracu "delnice" som prijala iba z finanč.nutnosti. Ale teraz sa to finanč.velmi zhorsilo a už mam aj tej prace proste dosť. Nechcem sa tam uz vratit,ale neviem ako vykľučkovať aby som ešte nejaku korunu dostala za odpracovany december.
neviem aky dvovod mám udať a ako mám podať vypoved (stací email,alebo musim poštou,faxom?) Norm.by som mala nastúpiť 05.01.2009 take kedy,čo?
Dakujem vopred :)
No tak také jednoduché to nebude ako si myslíš- že len pošleš mail a vybavené??? To teda nie- pozri si zmluvu tvoju cez tú externú firmu- predsa musíš dodržať nejaké postupy a nielen tak poslať mail a koniec- to nieje holubník...
ivka70
25.12.08,20:35
a aj v CR plati dvojmesacna vypovedna doba ....
BXLmiami
26.12.08,08:55
Dievča už nie si na škole,ospravedlnenka nestačí.Vitaj do dospelosti a začni dodržiavať pravidlá,lebo si nabiješ nos.Základom v živote je slušnosť a slušné je umožniť zamestnávateľovi,aby si našiel za Teba náhradu alebo dohodonúť sa s ním na okamžitom skončení pracovného pomeru.
16lukasko
26.12.08,09:52
No ja by som pouvažol o okamžitom skončení pracovného pomeru.. naštuduj si zákonník práce kedy zamesnanec môže vypovedať zmluvu sokamžitou platnosťou... a či vlastne môžeš okamžite vypovedať.. inak ak nie tak výpovedná lehota 2 mesiace... prípadne čo tak to riešiť na dohodu??? Veď to je najideálnejšie ked sa obidve strany dohodnú na ukončení pracovného pomeru,
hladamPomoc
26.12.08,18:12
juuuj dakujem...aj som si myslela ze to nieje také jednoduche....
Ale asi by som mala počkať, za posl.mesiac prepust.asi250 zamestn.Možno som ja na rade :D
Ešte raz dík:D