16lukasko
25.12.08,21:17
Dobrý deň chcel by som počuť Vašu radu prípadne nejaký postreh k danej vec,

Mám nápad kúpiť zadĺženú s.r.o.

Vedel by mi niekto povedať koľko stoja zmeny v zápise v obchodnom registry? Prípadne by niekto vedel o nejakej s.r.o. ktorá má v poriadku účtovníctvo a odvody a ktorá je zadĺžená a tým pádom aj cena by bola len symbolická? Ďakujem vopred za Vaše ohlasy
m.hladka
25.12.08,20:19
Ostaň len pri nápade a ušetri si čas a peniaze.
Novú s.r.o. nie je problém založiť, tak prečo si chceš komplikovať život?
16lukasko
25.12.08,21:15
No ja som to videl ako jednu z možností kedy by som nemusel splatit výšku ZI teda 200 000 kedze by som kupil s.r.o. ktora má dlh napr 200 000 takže bysom ju mal v podstate zadarmo.. lebo majiteľ keby nevedel čo s ňou a preňho by mala nulovú hodnotu kedže je zadlžena a v pripade likvidacie by nič nezískal. a v prípade že by sa moje podnikanie nedarilo tak ja by som do toho v podstate nevložil ani jednu moju korunu, a v prípade že by na tom bola tak zle sro a bol by konkurz tak z mojich korun by to nebolo no nie??
Dáša_
26.12.08,06:14
No ja som to videl ako jednu z možností kedy by som nemusel splatit výšku ZI teda 200 000 kedze by som kupil s.r.o. ktora má dlh napr 200 000 takže bysom ju mal v podstate zadarmo.. lebo majiteľ keby nevedel čo s ňou a preňho by mala nulovú hodnotu kedže je zadlžena a v pripade likvidacie by nič nezískal. a v prípade že by sa moje podnikanie nedarilo tak ja by som do toho v podstate nevložil ani jednu moju korunu, a v prípade že by na tom bola tak zle sro a bol by konkurz tak z mojich korun by to nebolo no nie??

a čo by si urobil z tým dlhom 200 t? Nejak mi to uniklo.
Zoltán Kovács
26.12.08,07:08
No ja som to videl ako jednu z možností kedy by som nemusel splatit výšku ZI teda 200 000 kedze by som kupil s.r.o. ktora má dlh napr 200 000 takže bysom ju mal v podstate zadarmo.. lebo majiteľ keby nevedel čo s ňou a preňho by mala nulovú hodnotu kedže je zadlžena a v pripade likvidacie by nič nezískal. a v prípade že by sa moje podnikanie nedarilo tak ja by som do toho v podstate nevložil ani jednu moju korunu, a v prípade že by na tom bola tak zle sro a bol by konkurz tak z mojich korun by to nebolo no nie??

Na rozbehnutie s.r.o. potrebuješ tak max 15 tisíc. Na zadlženú s.r.o. možno aj život. Čo by si spravil, keby sa ohlásili veritelia?
16lukasko
26.12.08,09:42
No viete ja mám veľmi dobrý podnikateľský plán a keby vyšiel.. pod tým pojmom že by som nevyrábal nepodarky.. tak by som ten dlh splatil behom mesiaca a ešte aj niečo zarobil.. ak by to išlo dobre.. len možno mi bude chýbať to že nemám ešte skúsenosti s podnikaním a vôbec s riadením ľudí..
Ale aj tak podľa mňa je to len s.r.o. čiže keby to nešlo nič sa nedeje..



A chcem sa spýtať v prípade tej s.r.o. čo stepísali za 10 000 noo tak to ako keby mi to skrachovalo nedajbože to ako sa potom bude považovať za nesplatený vklad nie?? a bude problém...
Zoltán Kovács
26.12.08,11:41
No viete ja mám veľmi dobrý podnikateľský plán a keby vyšiel.. pod tým pojmom že by som nevyrábal nepodarky.. tak by som ten dlh splatil behom mesiaca a ešte aj niečo zarobil.. ak by to išlo dobre.. len možno mi bude chýbať to že nemám ešte skúsenosti s podnikaním a vôbec s riadením ľudí..
Ale aj tak podľa mňa je to len s.r.o. čiže keby to nešlo nič sa nedeje..



A chcem sa spýtať v prípade tej s.r.o. čo stepísali za 10 000 noo tak to ako keby mi to skrachovalo nedajbože to ako sa potom bude považovať za nesplatený vklad nie?? a bude problém...

Je v tom príliš veľa možno a keby. Na výrobok musíš mať aj odbyt, nie len výrobu. A platením za kúpu tovaru na Slovensku vieme ako to je. Niektorí z neplatenia robia národný šport. Takže, to že predáš ešte neznamená okamžite mať aj peniaze. A zarobené peniaze chceš použiť na splácanie dlhov iného?
Založenie novej s.r.o. trvá max 10-15 dni, a stojí toľko čo som uviedol vyššie.

Keď kupuješ už existujúcu s.r.o. (či čistú, alebo zadlženú) poplatky sú rovnaké ako pri zakladaní nového. Takže pouvažuj na tom.

P.S. Keď si audítor (podľa profilu), tak by si mal vedieť posúdiť aké sú pre a proti pri kupovaní zadlženej spoločnosti.
16lukasko
26.12.08,13:14
No asi máte pravdu pouvažoval som nad tým a audítor niesom a niesom ani Lukáš toto je kamošov nick, a on tiež nieje audítor.. neviem prečo si to tam dal.. Ale máte pravdu ja som len nevedel že správca vkladov a majiteľ s.r.o. môže byť tá istá osoba