maja54
26.12.08,17:02
Bývam v 11-poschodovom panelovom dome (44 vlastníkov bytov), ktorý sa obyčajne neuzamkýna. V r.2006 som si chodbičku pred mojím bytom oddelila z bezpečnostných dôvodov mrežami. Mala som písomný súhlas s montážou 30 vlastníkov bytov. Domovník ma núti odstrániť mreže pod rozličnými zámienkami (bezpečnosť, oddelené spoločné rozvody elektriny). Sústavne sa chodí sťažovať na správcu bytov, vyhráža sa, že mreže dá odstrániť, pretože zaberám spoločné priestory. Podotýkam, že susedia na nižšom podlaží majú tieto priestory zamurované a do tých sa nestará. Aj iní majitelia majú chodby zamurované alebo oddelené drevenými priečkami, ale na druhej strane chodby. Zbiera podpisy majiteľov bytov, aby som mreže odstránila. Súrne žiadam o radu, ako ukončiť šikanovanie z jeho strany. Ďakujem.
buchač
26.12.08,17:46
V mojom prípade by išlo o veľmi rýchle konanie !!! :D

Sú dve možnosti :
1. Slušný spôsob
2. Ten druhý :cool:

Teraz vážne . Keďže máš nadpolovičný súhlas majiteľov bytov , je to v podstate jednoduché . Vyhľadaj si na sieti vzor zmluvy o nájme nebytových priestorov a jednoducho postupuj podľa zákonov a predpisov ....
Ja som to teraz akurát aplikoval v našom vchode , náš dôverník za vchod mal výhrady na niektoré veci . Miešal tam právnika správcu bytov ......
Vysvetlil som mu , že správca bytov len spravuje byty a do ostatného ho je nič :D Takže , moju spracovanú zmluvu o prenájme nebytového priestoru chcel , nechcel musel pán dôverník akceptovať . Po podpísaní som jeden exemplár odniesol správcovi bytov , samozrejme oproti podpisu ;)
Prípadne Ti zmluvu môžem poslať po súkromnej linke .

Ten druhý spôsob by asi nestrávil :D:cool: Aspoň v mojom prípade :rolleyes:
Halli
26.12.08,22:38
V mojom prípade by išlo o veľmi rýchle konanie !!! :D

Sú dve možnosti :
1. Slušný spôsob
2. Ten druhý :cool:

Teraz vážne . Keďže máš nadpolovičný súhlas majiteľov bytov , je to v podstate jednoduché . Vyhľadaj si na sieti vzor zmluvy o nájme nebytových priestorov a jednoducho postupuj podľa zákonov a predpisov ....
Ja som to teraz akurát aplikoval v našom vchode , náš dôverník za vchod mal výhrady na niektoré veci . Miešal tam právnika správcu bytov ......
Vysvetlil som mu , že správca bytov len spravuje byty a do ostatného ho je nič :D Takže , moju spracovanú zmluvu o prenájme nebytového priestoru chcel , nechcel musel pán dôverník akceptovať . Po podpísaní som jeden exemplár odniesol správcovi bytov , samozrejme oproti podpisu ;)
Prípadne Ti zmluvu môžem poslať po súkromnej linke .

Ten druhý spôsob by asi nestrávil :D:cool: Aspoň v mojom prípade :rolleyes:

Tú zmluvu by som aj ja rada videla ;) ďakujem...
lubica_02
26.12.08,23:00
Vysvetlil som mu , že správca bytov len spravuje byty a do ostatného ho je nič Takže , moju spracovanú zmluvu o prenájme nebytového priestoru chcel , nechcel musel pán dôverník akceptovať . Po podpísaní som jeden exemplár odniesol správcovi bytov , samozrejme oproti podpisu
Správca spravuje spoločné priestory a spoločné zariadenia domu .Takže prenájom spoločného priestoru, nebytového priestoru musí byť schválený v zmysle zákona a zmluvy o výkone správy . Práveže správcu nie je nič do bytov, pokiaľ si niekto vykonáva bežné opravy a v byte. Ostatné len podľa zákona. Ak niekto zaberie časť spoločného priestoru,mali by sa k tomuto na schôdzi vyjadriť ostatní vlastníci, inak si bude v dome robiť kto - čo chce. Podpisovať od bytu k bytu? To neplatí!
buchač
26.12.08,23:22
Alebo inak ?

Toť je ten slušný !!!!!
svojar
27.12.08,06:10
Asi sa aj jedná o spoločný a nie nebytový priestor.
Halli
27.12.08,20:44
Asi sa aj jedná o spoločný a nie nebytový priestor.

Presne tak, to som čakala, ...je to spoločný priestor a nie nebytový. Tá zmluva je o ničom :
- spoločenstvo nezastupuje domový dôverník
- nejedná sa o nebytový priestor
- správca je SBD?? /može byť, ale predseda,je štatutár....Ak máte SVB, prečo píšeš o zmluve o výkone správy medzi vlastníkmi a SBD??
a príspevok ktorý napovedá ako riešiť takýmto spôsobom niečo v bytovom dome je zavádzajúci. Nehovoriac o tej druhej možnosti, ktorú nechcem ani vedieť. :rolleyes:
Nevadila by mi rozumná dohoda vlastníkov s tebou a seriozne platenie za tento priestor, vôbec nie,.... vadí mi ten tvoj postoj k tomu.;)

Vieš o tom, že správca musí uvadzať prenájom a riešiť ho v daňovom priznaní?
vieš, že ak je tam "prenájom" a je tam elektrina nepodlieha dom/priestor oslobodeniu od spotrebnej dane a musíš mať svoj vlastný elektromer,kôli tomu sme museli nahlasovať dodavateľovi tepla a elektrikárom -sse...priestory ...písalo sa tu o tom.
vieš o tom, že ak je v dome "nebytový priestor nemá možnosť dodavateľ tepla požadovať zľavu na kurení za mesiace 11 a 12/2008 u URSO, musela som potvrdiť, že SVB spravuje 100% domácností... ?
...no ale hlavne že ty si spokojný...:cool:;) a slušný :o

neber môj príspevok osobne, ale nemám rada, ak si niekto myslí, že to vyrieši podľa seba a na nikoho nehľadí...;) asi si to až tak nemyslel ;)


doplňujem: už sme si to vyjasnili aj sa pochopili, tak je to "okej";)
buchač
30.12.08,16:05
Presne tak, to som čakala, ...je to spoločný priestor a nie nebytový. Tá zmluva je o ničom :
- spoločenstvo nezastupuje domový dôverník
- nejedná sa o nebytový priestor
- správca je SBD?? /može byť, ale predseda,je štatutár....Ak máte SVB, prečo píšeš o zmluve o výkone správy medzi vlastníkmi a SBD??
a príspevok ktorý napovedá ako riešiť takýmto spôsobom niečo v bytovom dome je zavádzajúci. Nehovoriac o tej druhej možnosti, ktorú nechcem ani vedieť. :rolleyes:
Nevadila by mi rozumná dohoda vlastníkov s tebou a seriozne platenie za tento priestor, vôbec nie,.... vadí mi ten tvoj postoj k tomu.;)

Vieš o tom, že správca musí uvadzať prenájom a riešiť ho v daňovom priznaní?
vieš, že ak je tam "prenájom" a je tam elektrina nepodlieha dom/priestor oslobodeniu od spotrebnej dane a musíš mať svoj vlastný elektromer,kôli tomu sme museli nahlasovať dodavateľovi tepla a elektrikárom -sse...priestory ...písalo sa tu o tom.
vieš o tom, že ak je v dome "nebytový priestor nemá možnosť dodavateľ tepla požadovať zľavu na kurení za mesiace 11 a 12/2008 u URSO, musela som potvrdiť, že SVB spravuje 100% domácností... ?
...no ale hlavne že ty si spokojný...:cool:;) a slušný :o

neber môj príspevok osobne, ale nemám rada, ak si niekto myslí, že to vyrieši podľa seba a na nikoho nehľadí...;) asi si to až tak nemyslel ;)


doplňujem: už sme si to vyjasnili aj sa pochopili, tak je to "okej";)

Len pre upresnenie :

1. Platba je dohodnutá

2. Elektrina nebude

3. Kúrenie detto

4. Zmluvu o výkone zprávy nebudem dokladovať - nemá význam

5. Sú dve možnosti - toť bolo asi z mojej strany od veci
Slušný spôsob
Ten druhý


no jedná sa o to , že mne podpísali všetci vlastníci , ja som len reagoval
na úvodný príspevok od maja54 , kde má ona problémy ;)

No čo už , dostal som , čo som nechcel :cool: , veď aj nech druhí majú z toho osoh :D:D:D:D:D
Halli
30.12.08,18:18
Buchač máme to vydiskutované o.k. ;):D;)
Bobbix
30.12.08,18:22
Ak su rozvody medii, ci uz elektricke, telefonne, kablovej televizie, providerov internetu .... za mrezou / stenou na chodbe, ktora bola a je spolocnym priestorom, je nevyhnutne takuto prekazku odstranit. Staci ze pride na kontrolu organ poziarnej ochrany a nepodpise spravu o revizii pre cely vchod/dom kym nebudu prekazky odstranene. Ako sa ma hasic dostat na 11. poschodie do bytu a zachranovat Tvoj majetok?? Musi riskovat svoj zivot na rebriku (ak ho vobec utvar ma) pre tvoju chamtivost?? Maju aj susedia na prizemi zamrezovane uzemia pred svojimi bytmi ??
buchač
30.12.08,18:56
1, Skutočne je vchodový dôverník splnomocnený podpisovať nájomné zmluvy?
2, Koľko je účastníkov zmluvy :
- dvaja ako v hlavičke
- traja ako v rozdeľovníku ?
3, Kedy nadobúda zmluva platnosť ?
4, Do februára skutočne platíš nájom BUDÚCEHO roku a nie BEŽNÉHO ?????

1. Tak to , povedzme , netvrdím , ale u nás je tým poverený za náš vchod . Preto je aj tak spísaná zmluva . Čo sa týka SBD , kde píšem o zmluve o výkone správy medzi vlastníkmi a SBD , tak citoval som ju preto , nakoľko SBD stanovy neriešia majetkové pomery , oni chcú byť len informovaný o určitých náležitostiach a preto som dal jeden exemplár SBD a aj to len NA VEDOMIE !!!

A. Barák má 4 vchody , každý vchod má dôverníka , každý vchod má svoje konto

2. Účastníkov zmluvy jest dvaja - vchod / v zastúpení dôverníkom / a ja

3. Rozdeľovník - traja - vchod , ja , správca bytov

4. Do februára je splatnosť na kalendárny rok dopredu , nezáleží či
od 01.09. do 12.2009 alebo
od 02.09. do 02.2010

je to proste 12 mesiacov VOPRED

Na záver uvádzam , že sa jedná len o priestor v pivnici pod schodami vedľa výťahovej šachty , ktorý bol doteraz využívaný na podobné účely už pár rokov , podotýkam , bez úhrady .:cool: Mohol som používať tieto priestory za rovnakých podmienok , ale ja nerád , keď má niekto v ruke esá pri mojej hre ;)
A tak je všetko , ako tak , v cajku a nemusím používať ten druhý spôsob :cool: , ako ma poučila slavica :D:cool:
Včul príde aspoň nejaká korunka do kasičky ;)
buchač
30.12.08,19:56
Tak to si prehnal !!!!!!!!!!!!!!

Nakoľko Tvoj príspevok bol slušný , bez invektív , na konci vety boli otázniky !!, tak som sa Ťa hádam svojou odpoveďou nejak dotkol ?

Preto som Ti bod po bode odpovedal , ako som riešil môj problém , či dobre alebo zle , to nechajme bokom !

Áno , poslal som Ti súkromnú správu v takom znení , no aby som nebol až tak expresívny na verejnosti .