ludka09
26.12.08,18:18
AHOJTE PORADACI,
PROSIM POMOZTE MI. NEVIEM SA POHNUT AKO ZACAT ROBIT V MRP V JÚ.
MUSIM PRIJATE FA. ZAEVIDOVAT DO PRIJ, FA.? ALEBO ICH NABIJAM ROVNO DO PENAZNEHO DENNIKA? NEDA SA TO NEJAK PREPINAT ZE AK NAHRAJEM FA ZAUCTUJEM SI JU AJ DO PENAZ. DENNIKA? A AKO JE TO S DPH? JE V PRIJ. FA. NIEKDE ZOSTAVA NA DPH NA VSTUPE? NENASLA SOM TO. PROSIM POMOZTE AKO DALEJ MAM KOPEC DOKLADOV A WIN.MRP JE PORIADNY HLAVOLAM.DAKUJEM
Lenka1979
26.12.08,17:29
AHOJTE PORADACI,
PROSIM POMOZTE MI. NEVIEM SA POHNUT AKO ZACAT ROBIT V MRP V JÚ.
MUSIM PRIJATE FA. ZAEVIDOVAT DO PRIJ, FA.? áno, musíš ich najprv zaevidovať do knihy prijatých faktúr.ALEBO ICH NABIJAM ROVNO DO PENAZNEHO DENNIKA? nie, to v žiadnom prípade. Nemýliš si to s PU?NEDA SA TO NEJAK PREPINAT ZE AK NAHRAJEM FA ZAUCTUJEM SI JU AJ DO PENAZ. DENNIKA? toto je presne pri podvojnom účtovníctve. To si asi mýliš, ale to je veľký rozdiel! V JU v MRP sa účtuje do peň.denníka až úhrada faktúry. A AKO JE TO S DPH? JE V PRIJ. FA. NIEKDE ZOSTAVA NA DPH NA VSTUPE? NENASLA SOM TO. PROSIM POMOZTE AKO DALEJ MAM KOPEC DOKLADOV A WIN.MRP JE PORIADNY HLAVOLAM.DAKUJEM

Odpovede v texte. Skús hľadať ešte v témach ohľadom softvérov, konkrétne je tam aj MRP JU
cacka
27.12.08,18:38
Faktúry zaeviduješ do prijatých faktúr a na základe dokladu o úhrade - cez pokladňu alebo banku - sa ti premietnu do peňažného denníka. Zjednodušene sa dajú faktúry uhrádzať priamo z peňažného denníka cez funkcie (ikony vpravo). DPH sa premietne vo výstupných zostavách - zoznam DPH dokladov - akonáhle zaeviduješ FA a zadáš tam typ DPH. Treba sa s tým pohrať a poskúšať, neboj sa, všetko sa dá vymazať :).
lenkak
29.12.08,20:04
Keď nahodíš došlú faktúru do zoznamu faktúr z fa sa ťahá dph do výpočtu DP DPH a do zoznamu dph dokladov. Typ dph je v tomto prípade40, platí aj pre pu aj pre ju.