monijo
26.12.08,18:43
Môže byť manželka zamestnancom svojho manžela, ktorý podniká ako živnostník? Jedna známa mi povedala, že nemôže byť, že ona to zisťovala, ale neviem kde. Spomínala niečo o bezpodielovom a podielovom vlastníctve medzi manželmi. Prosím napíšte mi niekto, čo je na tom pravdy. Ďakujem veľmi pekne.
Melnick
26.12.08,17:54
Živnostník môže bez problémov zamestnať svoju manželku. Žiadne obmedzenia tam nie sú, je iba povinnosť dodržiavať ZP tak isto ako u iného zamestnanca.:)
monijo
26.12.08,18:02
Ďakujem za odpoveď. Sú to však dotazy z roku 2004. Nič sa nezmenilo? Kľudne môžem byť zamestnancom môjho manžela? On má totiž v živnosti činnosti, ktoré on osobne nevykonáva. Robila by som ich ja. Nechcem si zakladať svoju živnosť, lebo by som mala málo nákladov. Autá máme na lísing, všetky sú na manžela. Takisto počítačová technika alebo kancelária. A nechce sa nám robiť nájomné zmluvy, predaj majetku a podobné veci. Ďakujem za odpoveď.
monijo
26.12.08,18:03
Ďakujem Melnick.
Zita5
26.12.08,18:08
Ďakujem za odpoveď. Sú to však dotazy z roku 2004. Nič sa nezmenilo? Kľudne môžem byť zamestnancom môjho manžela? On má totiž v živnosti činnosti, ktoré on osobne nevykonáva. Robila by som ich ja. Nechcem si zakladať svoju živnosť, lebo by som mala málo nákladov. Autá máme na lísing, všetky sú na manžela. Takisto počítačová technika alebo kancelária. A nechce sa nám robiť nájomné zmluvy, predaj majetku a podobné veci. Ďakujem za odpoveď.


Skúste porozmýšľať predsa len o svojej živnosti a môžete s manželom podnikať formou Združenia FO , kde by ste si príjem a výdaj delili v pomere 50:50.

P.S. Ja som tému vymazala kvôli tomu , že bola z roku 2004.
Melnick
26.12.08,18:22
monijo, predtým ako sa rozhodneš urobiť definitívne rozhodnutie prečítaj si tieto úvahy. Zváž plusy a mínusy ;).

http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=~/Main/TArticles.ascx&phContent=~/Main/ArticleShow.ascx&ArtID=8461&LngID=0