Manual
26.12.08,18:49
Vie niekto poradiť či sa dajú prekopírovať fotky z PC späť do foťáku ?
Mám foťák Kodak EasyShare C603, v PC mám nainštalovaný z originál CD program (v AJ) na sťahovanie fotiek z foťáku do PC = to funguje bez problémov = skoro samo :D. Potrebujem ale nejaké fotky z PC späť na kartu do foťáku a to mi nejde :mee:
Ďakujem
Stefan2005
26.12.08,17:58
Vie niekto poradiť či sa dajú prekopírovať fotky z PC späť do foťáku ?
Mám foťák Kodak EasyShare C603, v PC mám nainštalovaný z originál CD program (v AJ) na sťahovanie fotiek z foťáku do PC = to funguje bez problémov = skoro samo :D. Potrebujem ale nejaké fotky z PC späť na kartu do foťáku a to mi nejde :mee:
Ďakujem

... jednoducho na prenos z / do medzi PC a Foťákom používam funkciu F5 (copy) v TotalCommander-i....
Madam Kurie
26.12.08,18:01
Bez problémov. Dokonca si ich môžeš pomenovať a až potom skopírovať späť. Kartu buď vložíš do "čítačky" pamäťových kariet v PC alebo externej. Pripojíš k PC. Klikneš na ikonu "Tento počítač" Rozbalí sa ti a karta by mala byť medzi ostatnými zariadeniami.( Ako USB Flash ...) Prípadne pri pripojení sa objaví okno s oznámením - čo má systém urobiť s fotkami ... Alebo fotoaparát pripojíš k PC USB káblom zapneš na prezeranie (foťák) a robíš to isté ako vyššie popísané. Pri Win XP či Viste nepotrebuješ žiadny dodatočný soft v PC na to aby to fungovalo tak ako som to popísal.
Manual
26.12.08,18:09
Ďakujem idem skúšať
buchač
26.12.08,18:19
... jednoducho na prenos z / do medzi PC a Foťákom používam funkciu F5 (copy) v TotalCommander-i....

Nepoznám lepší program na tieto práce .:cool: Používam ho v podstate na všetko , čo sa týka prenosu dát a to aj v rámci mojich HDD , atď !!!!!!!!!!!:D
Madam Kurie
26.12.08,18:29
Nepoznám lepší program na tieto práce .:cool: Používam ho v podstate na všetko , čo sa týka prenosu dát a to aj v rámci mojich HDD , atď !!!!!!!!!!!:D

Nie všetci používajú programky na uľahčenie práce v PC ako skúsení užívatelia. Vždy je treba vychádzať z toho , čo má každý Win a teda aj každý používateľ.
buchač
26.12.08,21:29
Nie všetci používajú programky na uľahčenie práce v PC ako skúsení užívatelia. Vždy je treba vychádzať z toho , čo má každý Win a teda aj každý používateľ.

No šak ja nič , ja som muzikant :D

Citujem :
" Pri Win XP či Viste nepotrebuješ žiadny dodatočný soft v PC na to aby to fungovalo tak ako som to popísal. "

- veď práve , mám Vistu , ale tieto veci radšej robím v Total C . To bol jeden z prvých programov , ktorý som si naištaloval do novej mašinky :cool: No ale máš pravdu , na všetko je potrebné ísť postupne . Keď si spomeniem , ako som začínal v T 602 :D:D:D
Manual
27.12.08,04:45
Tak treba kúpiť čítačku SD kariet, pretože PC mi nerozozná nový disk = foťák po pripojení k PC, takže nemám kam z PC cez Total Commander kopírovať. Nie som taký odborník, ale asi je to z dôvodu, že tam už mám nainštalovaný Kodak program, ktorý bol dodaný s foťákom a ten po pripojení "pretiahne" z foťáku do PC fotky automaticky s možnosťou výberu všetko alebo výber.
Aké čítačky doporučujete ? Alebo sú v podstate všetky rovnaké.
duves
27.12.08,07:00
Tak treba kúpiť čítačku SD kariet, pretože PC mi nerozozná nový disk = foťák po pripojení k PC, takže nemám kam z PC cez Total Commander kopírovať. Nie som taký odborník, ale asi je to z dôvodu, že tam už mám nainštalovaný Kodak program, ktorý bol dodaný s foťákom a ten po pripojení "pretiahne" z foťáku do PC fotky automaticky s možnosťou výberu všetko alebo výber.
Aké čítačky doporučujete ? Alebo sú v podstate všetky rovnaké.
1.Žiadny soft dodavany k digitalnemu fotoaparatu zdarma nie je žiadna výhra
2.Čitačka na karty by podla mna mala byť nadčasova, aby podporovala rozne ine formaty
3.Prepojenie kablom by vo Win XP nemal byť problem, možno treba nainstalovat ovladače, čo su na CD od vyrobcu.
Madam Kurie
27.12.08,17:45
Pokiaľ ide o čítačky , ja používam od firmy "Apacer" Má možnosť čítať viacero tipov kariet. Cena cca 230 Sk. K tomu foťáku: Ak máš Win XP , skús odinštalovať ten program od Kodaku a potom pripojiť foťák k PC. Malo by to ísť. Ak však používaš program aj na úpravu fotiek, vtom prípade to skús s čítačkou. Kúpa závisí od kariet , ktoré používaš doma , prípadne aj všetky iné karty nachádzajúce sa v domácnosti. Sú i malé čítačky cca 2 x 4 cm ktoré sa dodávajú s niektorými SDHC kartami (čítajú i SD) a túto kombináciu je možné používať ako USB kľúč. Ja to praktizujem - (Čítačka od SanDisku a 16 GB karta od Panasonicu).
Manual
27.12.08,18:09
Pokiaľ ide o čítačky , ja používam od firmy "Apacer" Má možnosť čítať viacero tipov kariet. Cena cca 230 Sk. K tomu foťáku: Ak máš Win XP , skús odinštalovať ten program od Kodaku a potom pripojiť foťák k PC. Malo by to ísť. Ak však používaš program aj na úpravu fotiek, vtom prípade to skús s čítačkou. Kúpa závisí od kariet , ktoré používaš doma , prípadne aj všetky iné karty nachádzajúce sa v domácnosti. Sú i malé čítačky cca 2 x 4 cm ktoré sa dodávajú s niektorými SDHC kartami (čítajú i SD) a túto kombináciu je možné používať ako USB kľúč. Ja to praktizujem - (Čítačka od SanDisku a 16 GB karta od Panasonicu).
OK, už si nejakú čítačku vyberiem, veď ich je v ponuke veľa. :)
Ďakujem
buchač
27.12.08,18:21
Tiež sa mi osvedčil PICASSA , dobrý program na úpravu foto , je dokonca aj v zrozumiteľnom jazyku / slovenčina / ;)
Čo sa týka pamäťových kariet a čítačiek , tak tam si nájdeš určite svoje , čo Ti bude vyhovovať . Ak si až príliš veľký laik , choď do špecializovaného marketu a vysvetli . Určite poradia .;) No určite nechoď do Tesca , Carefforu.... :cool::---