pupkin
26.12.08,19:51
Ahojte. poraďte mi. hrdzavie mi krbová vložka. konkrétne dvieka, pánty a mriežka, odkiaľ ide vzduch. mám ju len 2 mesiace v novostavbe a kúri sa v nej, keď sa robí - omietky, sadrokartón, dlažba...
arizona
26.12.08,19:53
Aká je to značka?

Keď sa robí obstavba krbu, malo by to asi 3-4 týždne schnúť,až potom postupne prikurovať.
Nechali ste obstavbu preschnúť?
220870
27.12.08,18:29
Veď je to zo železa.
pupkin
27.12.08,18:57
je liatinová. no schlo to cca týždeň? ale robil mi to krbár a ten nič také nehovoril. nafotil som to a idem to reklamovať. uspejem?
petmar
30.12.08,15:12
V spotrebičoch na pevné palivo sa musí kúriť tak, aby sa kovové veci neoštiev neorosievali, teda aspoň nad 56 °C je minimum
potom tam hrá rolu okolitá vlhkosť vzduchu a vlhkosť z málo vysušeného paliva...
petmar
30.12.08,19:28
Dodávam - ale to sa týka skôr spotrebičov s kolobehom vody a 56 °C je poč.iat.teplota vykur. vody;
na dvierkach a pántoch neviem aký by mohol byť kondenz. Ešte tak by mohlo stekať z komína- teoreticky. :confused: Zrejme treba reklamovať.
bulnova
01.01.09,13:00
Určite by nemala korodovať. Reklamuj.
elkibo
01.01.09,14:25
Nuz s tou reklamaciou by som pockal. Neviem ci by s tym uspel. Ked sa v nej poriadne zakuri tak bude taka horuca ze nebude tam mat co v nej hrdzavet. Si v novostabe je tam kopec vody ktora sa este nestihla vyparit a ked tam len trochu zakuris tak sa v okoli s chladnym vzduchom a teplom vo vnutri urobi rosny bod a tam to aj hrdzavie ked bude stavba upne sucha dam ruku do toho krbu ze to nebude hrdzavet. Zmeraj si vlhkost v novostavbe a a budes prekvapeny ake je to vysoke cislo.
pupkin
04.01.09,14:03
A ak neuspejem s reklamáciou, neviete mi poradiť či sa to dá nejak ošetriť - zbrúsiť a natrieť nejakou kvalitnou farbou?