biaaa
26.12.08,20:11
Ahojte,

preinstaloval som si Notebook z Visty spat na XP. Uz sa mi podarilo zohnat vsetky drivre, ale neviem sa dostat k audio driverom k tomuto notebooku.

Nemal niekto pls takyto problem a vie mi poradit kde by som ich zohnal? Vobec netusim aka je tam zvukova karta ale grafika je NVIDIA 8400 a repraky na notebooku su Altec Lansing.

Vdaka
Madam Kurie
27.12.08,17:59
Firma používa zvukový čip "Realtek" pozri na tento odkaz :http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?lc=en&dlc=en&cc=ca&os=228&product=3667462&lang=en&

Na Vistu je tam driver, v rýchlosti som to prebehol ....
biaaa
27.12.08,20:50
Firma používa zvukový čip "Realtek" pozri na tento odkaz :http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?lc=en&dlc=en&cc=ca&os=228&product=3667462&lang=en&

Na Vistu je tam driver, v rýchlosti som to prebehol ....

Dakujem skusim. Ja som ale "downgrejdoval" z visty na XP.
To co mi ponukas ty je ok alenenachadzam nic spolocne so zvukom. Ked tam kliknes na vistu najdes aj audio drivers (tie fachcia ale iba na vistu).
Ked kliknes na XP, nic s audiom sa tam nenachadza.

Som uplne zufaly bo vsetko facha ale zvuk ani nahodou.
V zariadeniach (hardware) nieje ziadna chyba - aspon sa nezobrazuje. Jedine co je je, ze ked dam cez Start a Ovladacie panely a spravca zvukovych zariadeni, nezobrazi sa tam ziadne.

T.j. dedukujem ako keby sa nenainstalovali repraky.
marko182
28.12.08,11:34
Nie som si isty, ci to bude fungovat, ale za pokus to urcite stoji. Bohuzial nemozem este vkladat linky.
Takze vygoogli si toto: HP Conexant HD audio driver XP
Hned prvy link by mal byt na stranku HP. Je tam instalacny subor na stiahnutie, ktory je sice pre iny notebook, ale driver by mal byt rovnaky.
biaaa
28.12.08,12:42
Vdaka. Tento som uz skusal. Vypisalo mi "could not find media device for this..."

T.j.: Failed.

Pomaly sa zacinam obavat, ze snad na XP nejaky takyto driver ani neexistuje - uz som tych kodekov stiahol vazne dost.

Neviem sa vsak nikde dopracovat k kodekom ALTC LANSING - co je vlastne zvukove zariadenie - to je to co sa mi nezobrazuje.

Neviete nahodou o niecom? Presny nazov zariadenia zo stranky HP je:
Altec Lansing speakers, 3D Sound Blaster Pro compatible sound 16 bit integrated

Pre istotu pripajam aj podrobny popis notebooku - ak by ste nahodou vedel niekto o niecom dopredu vdaka.

NTBUK: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c01366136&cc=us&lc=en&dlc=en&product=3667462
marko182
28.12.08,13:04
Myslim, ze HP v tejto serii pouziva iba dva typy zvukovych chipov. Bud Conexant alebo Realtek. Tak skusme ten druhy, mozno to pojde.
Hod do google: hp realtek hd audio driver xp
Hned prvy link je instalacny subor na stranke HP, skus tento a daj vediet. Ja budem zatial patrat dalej.
biaaa
28.12.08,13:35
Fuu zase nic. Skoda. Bohuzial vraj nemam registrovany windows. ;-) Takze asi navrat k licencovanej viste :-(((
marko182
28.12.08,13:39
Ja by som este vyskusal obratit sa na technicku podporu HP. Neviem, ako oni, ale podpora v Acer a Toshiba mi zatial vzdy pomohli. Skus im poslat mail, co by ti poradili oni. Ak nie, tak potom fakt asi len Vista :o/
biaaa
28.12.08,13:46
Pocuj teraz som skusil Unknown Devices a mala by to byt Conexant Systems - tak ja netusim - moze to byt tym operacnym?
marko182
28.12.08,16:42
Neviem, to sa mi este nestalo, ze by mi nezobralo ovladace kvoli tomu, ze nemam registrovany Windows. Aku mas verziu (home alebo professional)? Aky jazyk? A aky service pack mas nainstalovany?
biaaa
28.12.08,16:58
XP Pro, orig je anglicky ale SVK interface (doinstalovany) a SP3
marko182
28.12.08,23:52
Poslal som ti SS. Skus pozriet ten link. Je to sice len dalsi pokus, ale mozno to pomoze.
biaaa
29.12.08,05:12
Vdaka ti moc. Nakoniec som sa vratil k viste. Bohuzial stale to neslo a nevedel som s tym pohnut mozno aj pre to ze v BIOSe sa stale zobrazoval ako predinstalovany system Vista - takze neviem ci sa to nejako nebilo.
Durion
04.01.09,08:46
to je HD audio ? ak ano musis si nainstalovat zaplatu na HD od MS ak mas XP SP2 ak nie tak najprv xp sp2 a potom chod na MS stranky kde sa docitas vela podrobnosti o HD audiach ak nie je HD tak robis niekde chybu musi to ist rychlo