comodo
26.12.08,21:26
Ako postupuje policia pri merani a prekroceni rychlosti ? Pouziva foto a podla cisla zhanaju vinika, alebo okamzite nahanaju a zastavuju ? Napr. i na dialnici su radary a akoze i kamery,ale kazdy tadial vali a zda sa beztrestne.
misomiso
26.12.08,21:16
Na dialnici nie su radary. Su tam kamery, ktore monitoruju hustotu premavky a obcas sa vyskytnu aj upozornenia na radar (myslim napr. pred Trencinom). To je vsak plany poplach. Za takymito upozorneniami nikdy nenasleduje skutocny radar, ani v zahranci nie. Tie upozornenia sa davaju prave tam, kde nie su radary, resp. radary sa davaju tam, kde nie su upozornenia.

Rychlost u nas policie meria z aut.
kablika
27.12.08,09:00
na dialnici su "staticke radary" okolo "100" kilometrovnika (ci ako sa to vola :) a potom pred vyjazdom smer ZA a je to ten stojan nad cestou s malickymi 3kamerami. Nie to, co upozornuje na 130. Chodia vsak casto audiny, pasaty...pripadne fabie a tie neusledujes. V beznej premavke sa to teroreticky da....maju male cierne okruhle radary nad znackou auta.
Ak ta nameria iduce, stojace auto - pravdepodobne sa za tebou "vydaju" a bude treba cvakat :). Ale TREBA pytat dokaz (foto s EČV), a ak mas odvahu tak aj to, kedy mali radar posledne kalibrovany (v pripade, ze nameraju okolo 15km nad povolenu, pri vyssom prekroceni neodporucam). A ak ta nameria ten staticky radar na dialnici, pride ti fotecka domov.
Ja soferujem denne cca od 100km, zatial som za rychlost neplatila. Ale clovek zazije kadeco a myslim, ze v obci je 50-60km naozaj POTREBNA. Osobne nechcem riskovat....nejde len o pokutu. Ide aj o zivoty a zle sa stane rychlo. A ak chcem chodit rychlo (mimo obce, ked uz svoju cestu poznam dobre) - treba si obzerat auta, ktore obiehate, ci ten radar nemaju. Napr na severnej dialnici chodia pomaly medzi kamionmi, no len "hlupemu - teda nevsimavemu" nenapadne, co asi to audi medzi nimi robi. Ak ich predbehnes 130, nic sa nedeje, ale 150 a hned su za tebou. Tak tolko moj nazor cestovatela;)
misomiso
27.12.08,18:48
na dialnici su "staticke radary" okolo "100" kilometrovnika (ci ako sa to vola :) a potom pred vyjazdom smer ZA a je to ten stojan nad cestou s malickymi 3kamerami.

Netreba si to mylit s meteorologickymi stanicami. Ak by tam boli staticke radary, preco mne nechodia domov pokuty?
comodo
27.12.08,20:39
Netreba si to mylit s meteorologickymi stanicami. Ak by tam boli staticke radary, preco mne nechodia domov pokuty?

No s tymi pokutami domov neviem ci sa to prektizuje, kedze doteraz sa vraj dalo vyhovarat na to, ze v aute bol niekto iny a nechces mu ublizit , tak ho neudas. To pokial ta hned nezbalia, asi by bol problem s urcenim vinnika. Zda sa mi ze i v tomto sa mal menit zakon, len nie som si isty ci v SK alebo CZ - tam tusim ano.
peter kkk.
31.12.08,12:49
comodo ma pravdu. pokial ta necapnu hned nemaju ti ako dokazat ze si v tom aute sedel ty (sak pokutou sa sankcionuje ten, co spravi priestupok) a pokial sa zakon nenovelizoval, radar, ktory by ti cvakol auto a bolo by tam vidiet tvoju tvar, nemoze tuto snimku pouzit a je mu na 2 vecii a detto to plati aj o tom, ci si zastavil napr na stopke alebo nie, v tychto veciach je to slovo proti slovu(zastavil?nezastavil?).. takisto aj ked ta (Bratislava) odtiahnu nemusis zaplatit za odtiahnutie nakolko to nerobi mesto ale sukromna firma. to iste aj za papucu kde mozes povedat ze auto ti preparkoval nahodny okoliduc.
toto je teoria, v praxi som to este neskusal (slusny vodic :)) a ako sa to da najlepsie vy(zne)uzit neviem ale myslim, ako sa hovori, ked policajt chce, vzdy nieco najde. jednoducho treba jazdit podla predpisov a v pripade porusenia, treba za to pykat..
mimicar
17.01.10,10:45
To: Kablika, myslim ze ten "stojan nad cestou s malickymi 3kamerami" je mytny system. Co sa tyka tych fotiek, tak myslim, ze je absolutne jedno kto v aute sedel. Auto je na niekoho prihlasene a ten dotycny obdrzi aj pokutu. Je uz na nom ci si ju da preplatit tomu, kto to auto prave v tom case soferoval, alebo to zaplati z vlastneho vrecka. Myslim, ze to takto funguje aj v zahranici. Tuto temu som si vyhladal preto, lebo aj mna vcera v noci namerali a odfotili (vsimol som si zablesk):) Odfotili mi zadok auta a o 200 m sedeli dvaja policajti vo fabii. Teraz neviem, ci mi pride pokuta domov, alebo sa len chystali na fotenie, lebo ma vobec nezastavili.
Nokerla
17.01.10,23:16
mytny system?....sa pozri ktory datum je na prispevku......
misomiso
18.01.10,13:09
Podla mna tym iba sleduju hustotu premavky a pocasie. Kazdopadne ziadne pokuty nechodia. Ak by chodili, ja by som mal uz zahltenu postovu schranku. :)