Dašena O.
27.12.08,06:55
Prosím nevie mi niekto poradiť ohľadom dane z príjmu - ide o študenta, ktorý prerušil štúdium na VŠ a mal príjem zo zahraničia - z Číny. Musí podať daň.priznanie? a aj príjem zdaniť?
Zoltán Kovács
27.12.08,06:55
Prosím nevie mi niekto poradiť ohľadom dane z príjmu - ide o študenta, ktorý prerušil štúdium na VŠ a mal príjem zo zahraničia - z Číny. Musí podať daň.priznanie? a aj príjem zdaniť?

Málo info na zodpovedanie otázky.
Dašena O.
27.12.08,07:44
Jedná sa o študenta, ktorý prerušil štúdium na VŠ, od 7/2008 pracuje v Číne.Teraz je doma dva mesiace a od januára pokračuje pracovať v Číne. Neviem či mu budem musieť robič za r. 2008 daň.priznanie, a ak áno, ako so zdanením.
16lukasko
27.12.08,08:50
No či na Slovensku bude platiť daň z príjmu či je d. tuzemec alebo cudzozemec nee??:D A ak platiľ už nejakú daň z príjmu v Číne tak tu nebude veď ochrana proti dvojtému zdaneniu ne? Opravte ma ak sa mýlim. Napíš fakt viac info, ako dlho tam robil?? alebo si proste len naštuduj zákon o DzP.
Orsz
27.12.08,09:26
Tiež je dôležité pozrieť sa či máme s Čínou zmluvu o vysporiadaní takýchto príjmov, a ako je postavená. Mnoho info nájdeš aj na www.drsr.sk, kde sú uvedené všetky medzinárodné zmluvy. Ak si dáš www.zakony.sk, tak si zadáš predpis 41 rok 1988...nájdeš zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia s Čínou. Je to na 10 strán.
veronikasad
27.12.08,19:10
Čínska ľudová republika - metoda vyňatia príjmov ...