a170
27.12.08,17:19
Dom je napísaný na mňa. Je to z dôvodu, že neprispieva a nestará sa o domácnosť mne i matke a sestre vulgárne nadáva a robí zo života peklo.

Viem, že by sa dalo napísať mu list a dať mu napríklad mesiac na vysťahovanie, ale neviem aké peklo mi nám za ten mesiac doma robil, bojím sa, že by to zle skončilo, lebo býva dosť agresívny.

Sú aj nejaké iné riešenia?
a170
27.12.08,16:21
Ešte chcem dodať, že bezdomovca z neho urobiť nechcem, mal by ísť kde bývať...
Zoltán Kovács
27.12.08,16:25
Načo bolo potrebné založiť tú istú tému pod iným nickom?

http://www.porada.sk/t97507-vyhodenie-z-bytu.html
a170
27.12.08,16:34
Tú tému som si potom všimla, ale tá téma predtým moja nie je.
Zoltán Kovács
27.12.08,16:42
Tú tému som si potom všimla, ale tá téma predtým moja nie je.

Tak sa ospravedlňujem, sú akoby identické.
a170
27.12.08,16:58
Ďakujem za odpoved. Znie to podobne, ale tu nejde o alkoholika, on sa tak správa vždy. Čo sa mi zdá ešte horší prípad, alkoholik sa tak správa kvôli tomu, že je od alkoholu závislí, dá sa povedať, že z časti aj za to nemôže a hlavne je tam nejaká, i ked malá nádej, že sa z toho dostane a všetko sa zlepší...
Bobbix
27.12.08,21:24
Nebudem sa opakovat, takze prispevok pre temu "Vyhodenie z bytu" rovnako posluzi aj tu.
a170
30.12.08,17:19
Noazaj "Ďakujem" za veľkú ochotu pomôcť...
Bobbix
30.12.08,18:41
Ty si naozaj myslis, ze toto je riesenie?? Kolko mas rokov?? Skus zapremyslat aj nad tym, preco je taky, aky sa ti zda. Skus z opacnej strany. Skus urobit nieco, preco by nemusel byt taky, akeho ho vidis. Mozno spolu s ostatnymi clenmi rodiny dokazete zmenit nielen jeho, ale aj seba v prospech rodiny. Pretoze rodina je to jedine utociste, kam by sa mal kazdy chciet vracat.
a170
30.12.08,22:50
O to som sa pokúšala, respektíve aj pokúšam. Myslím, že je taký hlavne kvôli tomu, čo prežil v svojom detstve.
Naozaj som chcela len vedieť možnosti, aké sú, aby som mala istotu, že ked sa to napríklad zhorší a podobne, že ako dostanem z domu jeho, aby nemusela odísť celá rodina.
Nechcela som tú radu preto, aby som hned začala konať. To som v úmysle nemala.
som chcela mať istotu, že ak sa to zhorší, bude nejaké riešenie.
Ale ako vídim, budem musieť zajísť ku právnikovi, tu sa pomoci nedočkám
Vlado.s
31.12.08,00:14
O to som sa pokúšala, respektíve aj pokúšam. Myslím, že je taký hlavne kvôli tomu, čo prežil v svojom detstve.
Naozaj som chcela len vedieť možnosti, aké sú, aby som mala istotu, že ked sa to napríklad zhorší a podobne, že ako dostanem z domu jeho, aby nemusela odísť celá rodina.
Nechcela som tú radu preto, aby som hned začala konať. To som v úmysle nemala.
som chcela mať istotu, že ak sa to zhorší, bude nejaké riešenie.
Ale ako vídim, budem musieť zajísť ku právnikovi, tu sa pomoci nedočkám

Fakt Vám nezávidím. Len ti chcem napísať, že si nemyslí, že ti úrady veľmi pomôžu a toho právnika nepočúvaj prvého, lebo 10 právnikov = 10 odlišných názorov (rád) a ani jeden sa za vás nebude bit, tak ako to vidíš vo filmoch. Česť vínimkám, ale ja takú nepoznám. Z vlastnej skúsenosti s otcom viem, že takéto striktné dostanie z domu je najnešťastnejšie riešenie. Treba si uvedomiť, že po tomto kroku je RODINA nenávratne preč. No natíska sa otázka, či to stojí za to držať v rodine, jedinca ktorý vám spôsobuje len žiaľ. Viem, že teraz si ešte neuvedomuješ čo RODINA znamená, lebo ju ešte stále máš. Akú, takú, ale máš. Skutočnú hodnotu rodiny spoznáš až keď o ňu prídeš. U vás to možno bude ľahšie, nakoľko tam nie je alkohol. Moja rada znie, aby ste sa sním porozprávali, vysvetlili mu, že ho máte radi a práve preto vám to veľmi ubližuje keď sa k vám takto správa. Zbytočne sa sním budete snažiť rozprávať keď bude besnieť. Počkajte si keď bude v dobrej nálade a potom začnite, že by ste sa s ním chceli porozprávať... . Stačí, že Vás vypočuje a už to padne na úrodnu pôdu, lebo určite o tom bude premýšľať. Každý premýšľa. Aj on bude. Myšlienka k myšlienke a pride na to, čo robí. Samozrejme nepočítajte zo zmenou okamžite. Bude to trvať kým mu to dôjde. A aj keby vás odbil tým, že čo mu to rozprávate za xxx, aj tak ste dosiahli svoje. Počul vás a už to má v hlave a bude o tom premýšľať. Treba vyzdvihnúť jeho dobré stránky = dať mu skutočne pocit, že ho máte radi.
Píšeš, že to má z detstva. Tak ak viete prečo je taký, tak jednoznačne zajdi za psychológom, alebo psychiatrom a oni ti poradia ako s nim komunikovať aby si uvedomil, že vy nemôžete za jeho újmu z detstva. Za rodinu sa jednoznačne oplatí bojovať.
Dostať ho z domu a mať pokoj. Na prvý pohľad jednoduché a optimálne riešenie, ale na druhý pohľad to už také jednoduché nie je, na tretí ani optimálne a na ďalší zistíš, že je to to najzložitejšie a najhoršie možné riešenie.
Vlado.s
31.12.08,00:24
Ty si naozaj myslis, ze toto je riesenie?? Kolko mas rokov?? Skus zapremyslat aj nad tym, preco je taky, aky sa ti zda. Skus z opacnej strany. Skus urobit nieco, preco by nemusel byt taky, akeho ho vidis. Mozno spolu s ostatnymi clenmi rodiny dokazete zmenit nielen jeho, ale aj seba v prospech rodiny. Pretoze rodina je to jedine utociste, kam by sa mal kazdy chciet vracat.

Súhlasím s týmto príspevkom. Aj keď ti určite napadla myšlienka prečo my by sme sa mali zmeniť, šak on nám robí problémy, on nech sa zmení. No to áno, to je jasné, že hlavne on sa musí zmeniť, len on je zrejme v štádiu, keď si nevie uvedomiť, že to čo robí nie je správne a preto to potrebuje vysvetliť a ukázať. Proste bez cudzieho zásahu sa nič nezmení. Píšeš, že to skúšate... . A vidíš nejakú zmenu k lepšiemu? Čo i len drobný posun. Aj to by mohol byť náznak, že robíte správne.