m.hladka
27.12.08,17:20
Tak ako som sľúbila, tak konečne prikladám svoj návrh na cenník účtovných prác pre rok 2009.
Vychádzala som aj z podkladov podľa tabuľky - priemer SR, ktoré spracoval m.r. "smith" prepočítaním na EUR.
Bola by som rada, ak by boli k nemu rozumné pripomienky, návrhy, popripade kritiky, aby sme mohli raz vypracovať jednotný cenník pre našu prácu.
m.hladka
28.12.08,21:29
;)
cloe
28.12.08,21:39
Do tabuľkovej časti, kontrétne časť Daňové priznania, by som doplnila vypracovanie Poznámok. Alebo je to už zahrnuté v sume za vypracovanie DP PO?
m.hladka
29.12.08,09:29
Ďakujem za pripomienku, doplním neskôr ak bude viac pripomienok.
m.hladka
30.12.08,16:58
Posúvam.
m.hladka
01.01.09,11:50
Snáď pomôže.
DanielaSL
01.01.09,11:54
A snáď by sme sa všetci mali takéhoto cenníka aj držať. ;)
veronikasad
01.01.09,13:01
Pri tom paušáli by bolo dobré doplniť, že sa jedná o mesačný poplatok, aby si niektorí klienti nemysleli, že je to ročné spracovanie účtovníctva
m.hladka
02.01.09,09:13
Pripomienky a názory zhrniem spolu neskôr, ak ich bude viac. Teda dúfam, že ich bude viac, aby sme mohli mať dobrý cenník. A ďakujem.
Saturejka
05.01.09,16:55
Nie je mi jasná v tabuľke časť Paušál. Za aký rozsah, resp. čas? Ď.
ekopo
05.01.09,17:10
Nie je mi jasná v tabuľke časť Paušál. Za aký rozsah, resp. čas? Ď.
Nečítala si príspevok č. 8 ?
Saturejka
05.01.09,17:26
Čítala. Ale pri akom rozsahu, čase je pri PU DPH mesačná cena 136-266 EUR??
ekopo
05.01.09,17:48
Paušál je o dohode. Ak sa dohodneme, že účto sa spracuje mesačne za 200 € komplet, tak to bude tak. Neúčtujú sa už položky. V paušály je všetko. A paušál môže byť stanovený aj na 500 €.
m.hladka
05.01.09,17:53
Nie je mi jasná v tabuľke časť Paušál. Za aký rozsah, resp. čas? Ď.
Sú to ceny za mesiac. Min a max cenu si určíš na základe dokladov a rozsahu prác sama, to je orientačná tabuľka.
Je to len návrh cenníka, ktorý by sme mali spoločne zdokonaliť a potom podľa pripomienok vypracovať tak, aby sa dal používať pre všetkých. (Či je na východe alebo západe Slovenska.) Ide o to, aby sme nerobili pod cenu.
Saturejka
05.01.09,19:57
vďaka, súhlasím
Robina
06.01.09,16:29
Myslím si, že práve teraz je ten správny čas na "jemné" úpravy cien za účtovnícke práce, len či to pochopia klienti. Keby sa všetci účtovníci dodržiavali aspoň tej dolnej hranice, tak by sme potom mali aspoň nejakú šancu na úpravu ceny. Neviem, či som sa vyjadrila pochopiteľne.
Martasch
06.01.09,17:06
Myslím si, že práve teraz je ten správny čas na "jemné" úpravy cien za účtovnícke práce, len či to pochopia klienti. Keby sa všetci účtovníci dodržiavali aspoň tej dolnej hranice, tak by sme potom mali aspoň nejakú šancu na úpravu ceny. Neviem, či som sa vyjadrila pochopiteľne.

Myslím, že aj keď nemáme pripomienky k tomuto cenníku, mali by sme vyjadriť súhlas, pretože inak to môže vypadať, že o cenník nemáme záujem.
m.hladka
07.01.09,09:51
Záujem o CÚP je, pretože už bolo 348 videní. Zrejme ste spokojní, ak bolo len tak málo pripomienok. Všetkým ďakujem za ocenenie.
AnnaK
07.01.09,12:01
Záujem o CÚP je, pretože už bolo 348 videní. Zrejme ste spokojní, ak bolo len tak málo pripomienok. Všetkým ďakujem za ocenenie.
Veľmi oceňujem CÚP. Pravda je, že kvôli práci nemám čas venovať sa tomu, či si účtujem primeranú odmenu za prácu. To, že je to asi málo zistím až pri spracovaní môjho daňového priznania.
Ešte by som tam hádam pridala cenu za spracovanie interných smerníc, či už v oblasti účtovníctva alebo mzdy. Je to pracné, predpisy sa stále menia, tak by som to rozčlenila na prvotné vypracovanie interných smerníc a na ich doplnenie - aktualizáciu. Jednotkou by mohla byť napr. 1 strana.
pochemi
07.01.09,14:33
srdečná vďaka za Tvoju prácu s cenníkom, ktorý určite pomôže každému.
Bea16
12.01.09,06:27
Otázočka.......Ceny za mzdové účtovníctvo zahrňajú aj Q. prehľady a ročné hlásenia na DÚ? AJ RZZP?
m.hladka
14.01.09,11:29
Otázočka.......Ceny za mzdové účtovníctvo zahrňajú aj Q. prehľady a ročné hlásenia na DÚ? AJ RZZP?
Je to vec dohody, kto si to ako zakalkuluje do cenníka.
sea
20.01.09,18:14
viď o dva príspevky vyššie - veronikasad -
lejka
20.01.09,18:55
Prosím Vás,od 1.1.2009 som mala nastúpiť do HPP ako ekonómka do súkr.bezp.služby v Žiline,ale pán majiteľ chce, aby som robila na zmluvu-externe.A má podmienku, aby som bola v kancelárii denne od 8. do 12.hod. denne/aby tam niekto bol a chce šetriť odvody za zamestnanca/.Učtovníctvo a mzdy budem robiť na mojich programoch.Doteraz im to robila zamestnankyňa na HPP a mala 20 tis hrubú mzdu.Ja neviem,koľko si mám fakturovať.Pohybujem sa v sume 25.tis. mesačne.Sú platcovia DPH -kvartálny,vystavujem cca 280 faktúr mesačne!,je tam 17 zamestnancov.Pripravujem obchodné zmluvy, prijím a vyplácam hotovosť -no komplet ako keby to bola moja vlastná firma.
m.hladka
20.01.09,18:58
Podobná téma tu už bola rozoberaná, daj si do vyhľadávača.
lkollova@azet.sk
23.01.09,21:00
Dobry vecer,

prosim o upresnenie " ceny za položku" napr. v PU platitel DPH aka by mala byt cena za vystavenu fa s napr. 4 polozkami , ktore mozu byt uctovane na rozne ucty? moze to byt od 0,9 do 1,16 alebo od (0,9 x 4) do (1,16 x 4) ?

Dakujem

LKl
m.hladka
24.01.09,09:25
Je to individuálne, podľa toho ako robiš kalkuláciu, dopredu podľa predpokladaných dokladov, alebo po mesiaci podľa skutočnosti, a tam sa rozhodni, či použiješ minimálnu cenu pri jednoduchších prácach, alebo maximálnu cenu pri zložitejších prácach, ako uvádzaš. Ja by som v tvojom prípade dala 1,16, alebo si cenu spriemeruješ. Je to len orientačný cenník.
veronikasad
24.01.09,09:39
Prosím Vás,od 1.1.2009 som mala nastúpiť do HPP ako ekonómka do súkr.bezp.služby v Žiline,ale pán majiteľ chce, aby som robila na zmluvu-externe.A má podmienku, aby som bola v kancelárii denne od 8. do 12.hod. denne/aby tam niekto bol a chce šetriť odvody za zamestnanca/.Učtovníctvo a mzdy budem robiť na mojich programoch.Doteraz im to robila zamestnankyňa na HPP a mala 20 tis hrubú mzdu.Ja neviem,koľko si mám fakturovať.Pohybujem sa v sume 25.tis. mesačne.Sú platcovia DPH -kvartálny,vystavujem cca 280 faktúr mesačne!,je tam 17 zamestnancov.Pripravujem obchodné zmluvy, prijím a vyplácam hotovosť -no komplet ako keby to bola moja vlastná firma.
25 tis.sk /prepočítané na €/ je málo, ak im to doteraz robila pracovníčka na prac. zmluvu za 20 tis. Je to dosť veľký rozsah práce, za 4 hod. denne to nebudeš stíhať. Uvažuj tiež s uzatvorením prac.zmluvy, získaš na dovolenke, stravných lístkoch, príp. PN-ke
Mydliarova
03.02.09,02:03
Veľmi si cením tvoju prácu pri spracovaní cenníka a tvoj drahocenný čas, ktorý si si našla pri svojich povinnostiach. Myslím si, že cenník pomôže mnohým, ktorí si nevedia oceniť svoju prácu a pracujú od svitu do mrku a zodpovedne.
Ešte raz, ďakujem.
Jarka 1
10.02.09,14:55
Srdečná vďaka a posúvam do pozornosti.
vila
16.02.09,05:51
Suma za paušál 136-266 nie je nízka? Alebo my platíme veľa 565 € mesačne!!! Samozrejme daňové priznanie ako 13 mesiac.
Zoltán Kovács
16.02.09,06:32
Suma za paušál 136-266 nie je nízka? Alebo my platíme veľa 565 € mesačne!!! Samozrejme daňové priznanie ako 13 mesiac.

Cena sa odvíja od rozsahu prác.
vila
16.02.09,07:12
Mesačne máme približne: 25 faktúr dodávateľských, 3 odberateľské, 60 pokl. blokov,zaúčtovanie miezd, str. lístkov, 2 cest. príkazy, mesačný plátca DPH.
Okolie Bratislavy.
optimistka
16.02.09,07:28
cena je vždy výsledkom dohody zmluvných strán
DARJA22
16.02.09,07:44
Ja by som potrebovala orientačnú cenu za vedenie skladov - PÚ.
Neviem, či je niekde, nemôžem nájsť.
kaupke
16.02.09,08:31
Tak ako som sľúbila, tak konečne prikladám svoj návrh na cenník účtovných prác pre rok 2009.
Vychádzala som aj z podkladov podľa tabuľky - priemer SR, ktoré spracoval m.r. "smith" prepočítaním na EUR.
Bola by som rada, ak by boli k nemu rozumné pripomienky, návrhy, popripade kritiky, aby sme mohli raz vypracovať jednotný cenník pre našu prácu.
Keby som v našom okolí začala oceňovať svoju prácu podľa navrhovaných cien za účtovnícke práce , už by som bola na úrade práce . Súhlasím s cenníkom , súhlasím aj s pripomienkou , že účtovníci by mali na základe jednotných cien poskytovať svoje služby , ale dospeli sme už do takého štádia ? Respektíve , dospeli naši zákazníci do štádia , že si konečne ocenia našu prácu ?
Veď poznám pár " účtovníčiek " čo robia paušalistom účtovníctvo za 33,19 € , či tomu veríte , alebo nie , je to skutočnosť .
Monikov
16.02.09,09:18
Mesačne máme približne: 25 faktúr dodávateľských, 3 odberateľské, 60 pokl. blokov,zaúčtovanie miezd, str. lístkov, 2 cest. príkazy, mesačný plátca DPH.
Okolie Bratislavy.
Záleží na tom, či Vám spracováva aj mzdy, pretože len software na spracovanie miezd je dosť drahý. Je možné, že máte len 25 dodávateľských faktúr, ale keby tie faktúry boli každá iná (napr. dovoz z Číny, druhá dovoz z USA atď., tam je potrebné skúmať každé zdaniteľné plnenie zvlášť + je potrebné prihliadať u niektorých aj na zákony štátov, z ktorých sa tovar dováža. Nie je to jednoduché, vyžaduje si to veľa času, takže dokladov je málo ale veľa času sa obetuje hlavne tomu spracovaniu. Účtovníčka, ktorej platíš by Ti mala vedieť podložiť svoju kalkuláciu. Veď Ti nemôže stanoviť cenu "len tak z brucha". Ďalej je možné, že účtovníctvo Vám spracováva firma, ktorá sa zaoberá daňovým poradenstvom, takže v cene máte zohľadené aj takého služby. Niekedy si klienti myslia, že platia veľa, ale nevidia, koľko je s tým roboty. Ak sa Vám zdá, že platíte veľa, skúste zájsť do niekoľých účtovnícych firiem aj s dokladmi a nechať si vypracovať cenovú ponuku. Je možné, že naozaj platíte veľa. Takto "na diaľku" sa to posúdiť nedá.
vila
16.02.09,09:36
Mzdy nám nerobí, to si robíme sami. Platíme čo platíme, dohodou.
Len sa mi zdá, že navrhovaný cenník nezohľadňuje odvedenú prácu, ceny sa mi zdajú skutočne nízke.
Koľko živnostníkov by som musela mať pri cene JÚ neplatiteľ DPH, aby som nemusela skončiť na úrade práce?
m.hladka
16.02.09,11:41
Mzdy nám nerobí, to si robíme sami. Platíme čo platíme, dohodou.
Len sa mi zdá, že navrhovaný cenník nezohľadňuje odvedenú prácu, ceny sa mi zdajú skutočne nízke.
Koľko živnostníkov by som musela mať pri cene JÚ neplatiteľ DPH, aby som nemusela skončiť na úrade práce?

Cenník som vypracovala na základe minulorčného prieskumu, ktorý sa robil v téme "Cenník účtovných prác r.2008", a na základe potom vypracovaných a zverejnených cenníkov od Zoltána, som teraz vypracovala "Cenník pre rok 2009 v EUR", kde som zvolila stred za celé Slovensko.
Určite je ešte veľa toho, čo tam treba dopĺniť, opraviť atď., ale nejako začať bolo treba a na základe ďalších a ďalších pripomienok dospejeme určite k dobrému a spravodlivému cenníku.
Neviem, či si sa zúčastnila vtedy toho prieskumu a diskusie, ale asi nie. Nevadí, aj táto pripomienka je potrebná a dobra.
Ďakujem.
vila
16.02.09,12:27
Nezúčastnila som sa, ale to nevadí. Skúste trošku upraviť ceny smerom hore. Aspoň v Ba a okolí určite. Držím palce
Monikov
16.02.09,13:10
Nezúčastnila som sa, ale to nevadí. Skúste trošku upraviť ceny smerom hore. Aspoň v Ba a okolí určite. Držím palce
Zaujímavé. Zaujímalo by ma, prečo práve v BA a okolí. Prečo nie všade na celom Slovensku.
DARJA22
16.02.09,21:16
Ja by som potrebovala orientačnú cenu za vedenie skladov - PÚ.
Neviem, či je niekde, nemôžem nájsť.


Posúvam
m.hladka
16.02.09,21:29
To by som ti doporučila urobiť kalkuláciu z cenníka podľa hodinovej sadzby b), 4. , alebo dohodou.
V budúcnosti budem myslieť aj na túto položku v cenníku.
cloe
16.02.09,21:43
Možno by bolo celkom zaujímavá anketa, ako sa nám podarilo zaviesť cenník pre tento rok aj do praxe alebo či nás pri určovaní cien tiež ovplyvnila finančná a hospodárska kríza, ktorá sa dotkla naších klientov. Či sme vzhľadom k tomu zostali na starých cenách aj keď sme ich pôvodne chceli upraviť smerom hore.
Za seba môžem povedať, že u tých, ktorým som chcela zvýšiť ceny, tak som aj urobila. Otázne je do budúcnosti, či budú schopní a ochotní platiť.
m.hladka
17.02.09,06:42
Môžte hlasovať.
Zoltán Kovács
17.02.09,06:50
Môžte hlasovať.

Ešte jedna možnosť mi tam chýba. A to nasledovná: "Aj áno - aj nie". Nakoľko ja mám klietov u ktorých som dokonca išiel smerom dole :mee: kvôli kríze. Len preto aby ostali, a boli schopní platiť.
sway
17.02.09,06:52
Dobry vecer,

prosim o upresnenie " ceny za položku" napr. v PU platitel DPH aka by mala byt cena za vystavenu fa s napr. 4 polozkami , ktore mozu byt uctovane na rozne ucty? moze to byt od 0,9 do 1,16 alebo od (0,9 x 4) do (1,16 x 4) ?

Dakujem

LKl

...vraciam sa k tejto otázočke, ja mám v podstate problém stanoviť cenu, nakoľko mi cca to 1€ za trojriadkový doklad pripadá v pohode, ale napríklad čo ID, lízingy, zápočty, či mzdové ID s mnohými zápismi ??
Nepríde mi to spravodlivé...že za 3 riadkový doklad, ktorý vlastne účtuje SW automatiky bude rovnaká cena ako za doklad nad ktorým špekulujem aj pol hodiny a má 20 riadkov...
Dajte názor, alebo ako to riešite ...??
Zoltán Kovács
17.02.09,06:56
...vraciam sa k tejto otázočke, ja mám v podstate problém stanoviť cenu, nakoľko mi cca to 1€ za trojriadkový doklad pripadá v pohode, ale napríklad čo ID, lízingy, zápočty, či mzdové ID s mnohými zápismi ??
Nepríde mi to spravodlivé...že za 3 riadkový doklad, ktorý vlastne účtuje SW automatiky bude rovnaká cena ako za doklad nad ktorým špekulujem aj pol hodiny a má 20 riadkov...
Dajte názor, alebo ako to riešite ...??

U klientov, ktorím účtujem položkovitú cenu rátam každý riadok v denníku. Bez ohľadu na to, či to vykonal program, alebo sám som musel nahodiť.
sway
17.02.09,07:04
U klientov, ktorím účtujem položkovitú cenu rátam každý riadok v denníku. Bez ohľadu na to, či to vykonal program, alebo sám som musel nahodiť.

dík ;):)
m.hladka
17.02.09,08:04
Ešte jedna možnosť mi tam chýba. A to nasledovná: "Aj áno - aj nie". Nakoľko ja mám klietov u ktorých som dokonca išiel smerom dole :mee: kvôli kríze. Len preto aby ostali, a boli schopní platiť.
Na to máš kolonku "iné".
ropy
18.02.09,08:42
SWAY, ber do úvahý, že existuje učtovný prípad, ktorý spracuješ za minutku, ale aj taký,kde čítaš zákon za zákonom, kúpiš si literatúru (nie za pár drobných), poprípade sa radíš po telefóne, a ešte nevynechám školenia, tiež nie za drobné. To všetko investuješ do "seba" a kde sa ti do potom vráti? Ja si myslím, že sa to kompenzuje za tie účtovné položky, je to ako priemer.
sway
18.02.09,10:20
SWAY, ber do úvahý, že existuje učtovný prípad, ktorý spracuješ za minutku, ale aj taký,kde čítaš zákon za zákonom, kúpiš si literatúru (nie za pár drobných), poprípade sa radíš po telefóne, a ešte nevynechám školenia, tiež nie za drobné. To všetko investuješ do "seba" a kde sa ti do potom vráti? Ja si myslím, že sa to kompenzuje za tie účtovné položky, je to ako priemer.

...je mi to jasné, len som si chcela potvrdiť svoju teóriu, lebo som sa stretávala s tým, že si pýtajú pri položkovom systéme za doklad, s čím som sa stále nemohla stotožniť...

dík za názory aj rady aj súhlasy;)
hansol441
18.02.09,10:36
Prosím Vás upresnite mi, či dobre rozumiem. Keď spracujem jednoduché účtovníctvo a vystavím DP + výkazy, budem si pýtať za položky v PD + cenu za vystavenie daňového priznania, výkazov (T.j. počet riadkov x 0,53 eur + 41,03 eur za DP,výkazy–ale čo ak má len jeden druh príjmov, jednu živnosť napr.)??? Alebo len cenu za položky v PD (vystavenie daňového, výkazov už je v cene za položky v PD)????
m.hladka
18.02.09,12:14
Pýtaš sa, že koľko riadkov vyplniš v DP?
Za DP je jednotná cena a v JU sú položky v peňažnom denníku, knihe faktúr atď., ktoré spracovávaš a za ktoré si jednotlivo účtuješ, ak nie si dohodnutá inak.
m.hladka
19.02.09,13:20
Viem, že v tejto dnešnej situácii je možno cenník pre niektorých vysoký a pre niektorých zase nízky. Ale pre finančnú celostvetovú krízu ani v obchodoch neznížili cenu základných potravín a iných profesii, ba by som povedala, že je to naopak. Takže nevidím dôvod, prečo by sme mali znižovať cenu za našu prácu a vyhovárať sa na krízu.
Ale pravdupovediac jednotlivo sa dá posudzovať práca tak, aby sme sa s klientom dohodli aj podľa tejto situácie a to mesačne kalkulovať práce podľa skutočnosti odpracovaných služieb, aby sme neprišli o zákazníka a aby nám ju neodborníci nezobrali. To si už musí každý sám zvážiť, ako ďalej.
Lenka1979
19.02.09,17:07
Ja by som poprosila o tiež o názor.
Mám SZČO-neplatca DPH. 12 vydaných faktúr, 50 došlých faktúr, 200 poklad.bločkov, daň.priz. k dani z MV, auto-paušál. A samozrejme vypracovanie DP + výkazy. Koľko môžem pýtať? Poviem svoj názor - za všetko dokopy 100€.
PS:východ
(keďže viem,že ceny na východe a západe sú odlišné)
Ďakujem.
Lenka:)
mysimis
19.02.09,17:16
Lenka, napriek tomu, že je to východ je to veľmi málo za spracovanie. Prehodnoť svoju prácu, veď musíš myslieť aj na to, že dáš papier, toner, používaš PC, tlačiareň, musíš si platiť odvody.... a pod.
m.hladka
19.02.09,18:01
Lenka to je za mesiac, alebo rok? Ak je to za rok, tak je to málo.
cca 400 €/rok.
Lenka1979
19.02.09,18:23
Lenka to je za mesiac, alebo rok? Ak je to za rok, tak je to málo.
cca 400 €/r ok.


To je za celý rok, toľko dokladov mal za celý rok. On mi to všetko donesie v januári, ja mu to spracujem, aby mohol odovzdať DP. 100€ je málo, však? Ja viem, on pravdepodobne nečaká ani toľko.:D
mysimis
19.02.09,18:32
To je za celý rok, toľko dokladov mal za celý rok. On mi to všetko donesie v januári, ja mu to spracujem, aby mohol odovzdať DP. 100€ je málo, však? Ja viem, on pravdepodobne nečaká ani toľko.:D

Je dobré si vopred dohodnúť cenu za prácu, keď klient prinesie doklady, orientačne mu poviem že aká bude cena s tým, že ak sa mu to vidí veľa vôbec sa nepustím do práce.
Lenka1979
19.02.09,18:34
Je dobré si vopred dohodnúť cenu za prácu, keď klient prinesie doklady, orientačne mu poviem že aká bude cena s tým, že ak sa mu to vidí veľa vôbec sa nepustím do práce.
Súhlasím s Tebou mysimis, aj tak ďakujem za pomocnú odpoveď.
Pekný večer prajem.
Lenka:);)
m.hladka
20.02.09,07:44
To je za celý rok, toľko dokladov mal za celý rok. On mi to všetko donesie v januári, ja mu to spracujem, aby mohol odovzdať DP. 100€ je málo, však? Ja viem, on pravdepodobne nečaká ani toľko.:D
To si fakt všetci myslia, že máme robiť zadarmo????
Nemchapem.
nika.sum
25.02.09,08:33
Dakujem velmi pekne za tuto pomocku - cennik. Ja mam tiez niekedy pocit (vlastne dost casto) ked mi maju platit, ze si pytam straaaasne vela, ale ked pozeram na cennik, mohla by som im kludne pridat.
EMILY04
26.02.09,20:10
Ja mám občas pocit, že niektorí naši klienti by najradšej platili kávou a čokoládou. Ako kedysi. :)No kým nebudú stanovené akesi aspon približné ceny pre všetkých, tak to bude bohužial takto stále.
Je ťažko potom klientovi vysvetlit, prečo tá naša práca stoji viac, ako inej účtovníčky.
Krtko
26.02.09,22:26
Ďakujem tiež. V našej kancelárii sme uplatňovali doteraz individuálne ceny dohodou. Vzhľadom k prechodu na € sme vypracovali cenník a pohybujeme sa v cenách podobných tvojmu cenníku. Ráno v práci presne porovnám. Chcela som sa spýtať ako sú u teba myslené výkazy do poisťovní v mzd.účte - to je cena za mesiac alebo za jeden výkaz???
Inak super a celkom ma to potešilo, lebo chvíľu som mala pochybnosti, či si viem za robotu zapýtať a potom som zasa zistila, že pani, čo robí účto 20 rokov a má skúsenosti a klientelu má nižšie ceny ako ja.....A ja mám roboty dosť a dosť...tak možno to ani nebude cenou, ale komunikáciou s klientom a systémom.
Ja som zatiaľ väčšinu klientov presvedčila, aby nosili doklady priebežne počas roka(mesačne) a tak aj platia - nemajú potom veľa naraz a ja mám relatívne pravidelný príjem.
m.hladka
27.02.09,07:16
Chcela som sa spýtať ako sú u teba myslené výkazy do poisťovní v mzd.účte - to je cena za mesiac alebo za jeden výkaz???


Ja si to počítam mesačne. Ale nech si každy sám za seba rozhodne.

Účel tohto cenníka je orientačný, aby sme sa mali od čoho odraziť a aby sme dosiahli spoločne jednotné ceny za našu prácu, ako iné profesie.

:)Pekný deň všetkým:)
kalkulka
27.02.09,07:37
A ak máte živnostníka, štvrťročného platcu DPH, jednoduchý účťak, dvoch zamestnancov, asi štyri účty, došlé, vyšlé fa, DP z motorových vozidiel, doklady z ERP, kniha jázd a pod. Koľko by ste pýtali?
m.hladka
27.02.09,11:47
A ak máte živnostníka, štvrťročného platcu DPH, jednoduchý účťak, dvoch zamestnancov, asi štyri účty, došlé, vyšlé fa, DP z motorových vozidiel, doklady z ERP, kniha jázd a pod. Koľko by ste pýtali?
To záleži od počtu dokladov.
kalkulka
27.02.09,12:56
Bločky predpokladám asi tak do 500. faktúry vyšlé fa tak do 30. Výpisy zo štyroch účtov. Jeden úverový. Mzdy dvoch dohodárov.
liba2
27.02.09,13:46
Bločky predpokladám asi tak do 500. faktúry vyšlé fa tak do 30. Výpisy zo štyroch účtov. Jeden úverový. Mzdy dvoch dohodárov.Spočítaj počet zápisov v peňažnom denníku, pripočítaj počet zápisov v knihách pohľ.,záväzky, majetok, atď. Vynásob sumou za položku, ktorú si urči podľa náročnosti celého účtovníctva, urči si sumu za rôzne výkazy a iné evidencie, veď ty sama najlepšie poznáš to účtovníctvo.... Výpočet urob za celý rok a z toho zistíš 1/12, t.j. mesačný paušál; alebo každý mesiac vyúčtuj čo skutočne bolo urobené. Je to vždy vec dohody medzi tebou a tvojim klientom, lebo nakoniec budeš aj tak účtovať len toľko, koľko bude klient ochotný zaplatiť :mee: .
m.hladka
27.02.09,16:42
Pod 150,- € mesačne by som nešla. Ale urob si kalkuláciu z "CÚP 2009" podľa bodu a, b, c, a na základe toho sa rozhodni, čo ti lepšie vychádza, koľko času a tak. Lebo niekedy jednoduché nie je až take jednoduché.
DanielaSL
27.02.09,17:16
mimotemy chcem sa opýtať...pracovníci DÚ môžu bez akejkoľvek zmluvy robiť účtovníctvo a zinkasovať nezdanené peniažky do svojho vrecka?
Lebo práve jedna takáto mi prebrala klientku... platila mi .....15,- Sk za položku v JU. Suma sumárum to bolo za rok spolu so mzdami + nejakými vypracovanými tlačivami cca 12.000. Pani z DÚ sa to ponúkla viesť za polovičnú cenu. Takže kde sa hrabeme s cenníkmi?
A pohneme sa vôbec takto z miesta?:confused:
ekopo
27.02.09,17:36
mimotemy chcem sa opýtať...pracovníci DÚ môžu bez akejkoľvek zmluvy robiť účtovníctvo a zinkasovať nezdanené peniažky do svojho vrecka?
Lebo práve jedna takáto mi prebrala klientku... platila mi .....15,- Sk za položku v JU. Suma sumárum to bolo za rok spolu so mzdami + nejakými vypracovanými tlačivami cca 12.000. Pani z DÚ sa to ponúkla viesť za polovičnú cenu. Takže kde sa hrabeme s cenníkmi?
A pohneme sa vôbec takto z miesta?:confused:
Ako štátny zamestnanec má vyslovene zakázané "podnikanie" mimo PP. A keď to ešte robí načierno, no nekomentujem. Počkal by som si rok a poslal by som na skontrolovanie účtovníctva tíško kolegov.
m.hladka
27.02.09,17:38
To je sila.
DanielaSL
27.02.09,17:47
Je to sila....
DanielaSL
27.02.09,17:54
Ako štátny zamestnanec má vyslovene zakázané "podnikanie" mimo PP. A keď to ešte robí načierno, no nekomentujem. Počkal by som si rok a poslal by som na skontrolovanie účtovníctva tíško kolegov.

Ivan myslíš, že bude niekde na doklade podpísaná? Pochybujem...ani softvér podľa mňa oficiálne zakúpený mať nebude. Takže potom vystačí aj so sumou o polovicu nižšou ako som vystačila ja..
Vodu kážu...víno pijú..tak mi to pripadá.....a potom my sa môžeme stresovať z ich kontroly, že?
ekopo
27.02.09,18:21
no tak z jej kontroly by som sa určite nestresoval...
cactus
28.02.09,05:57
a čo keď robí správcu? Títo na kontroly nechodia...
Anja111
28.02.09,07:41
Ako štátny zamestnanec má vyslovene zakázané "podnikanie" mimo PP. A keď to ešte robí načierno, no nekomentujem. Počkal by som si rok a poslal by som na skontrolovanie účtovníctva tíško kolegov.
Je pravda, že majú zakázané "podnikanie", (aj to načierno, ako to vlastne bežne robia), ale... Stále sa stretávam vo svojom okolí s takýmito praktikami.
Kolegyni tak odišli dvaja klienti k pracovníčke na DU, ktorá robila účtovníctvo lacnejšie než ona. Mne odišiel jeden klient ku kontrolórke na DU, momentálne na MD, lebo, citujem: "ona robí lacnejšie a aj kontrolu si zabezpečí tak, aby to bolo bezchybné."
Nekomentujem...
ekopo
28.02.09,07:58
Božie mlyny melú pomaly, ale iste.
alebo
Príde na psa mráz.

Tým chcem povedať, že časom sa to "prečistí" aj na samotnom DU
Lenka1979
28.02.09,08:05
Možno o sto rokov... lebo "tí nad nami" stále držia pokope, pre nich zákony neexistujú.:mee:
zlezaradil... Ale už nemrníkujem v tejto téme, je predsa o cenách za našu prácu.
m.hladka
01.03.09,18:25
Prvýkrát v histórii môjho účtovania som bola nútená znížiť cenu klientovi, pretože zo 150 dokladov mesačne klesol na cca 60 dokladov. Tak som sa dohodla o 50% nižšiu sumu (ako sme boli doteraz dohodnutý) to za január a február ešte neviem a čo bude ďalej tiež ešte neviem.
EMILY04
01.03.09,21:25
Mne sa pred rokom stal takýto prípad. Urobila som jednemu žinostníkovi účtovníctvo a daňové, odovzdala niekedy začiatkom marca, po akejsi dohode aj zinkasovala peniažky a myslela si,že konečne mám o jednu starosť menej. Ale moj živnostník u mna zazvonil 25.3. s tým, že sice daňové odovzdal, no teraz našiel ešte doklady a že ich chce mať v účtovníctve. A podotýkam, že ich bolo neurekom. Poradťe, čo v takom prípade robiť a koľko pýtať za takýto prípad? Ja mám od tej doby vždy do toho 30.3. strach, či znova niekto nezaklope na dvere a nezmyslí si prerábať celé účtovníctvo.:(
Zoltán Kovács
01.03.09,21:29
Mne sa pred rokom stal takýto prípad. Urobila som jednemu žinostníkovi účtovníctvo a daňové, odovzdala niekedy začiatkom marca, po akejsi dohode aj zinkasovala peniažky a myslela si,že konečne mám o jednu starosť menej. Ale moj živnostník u mna zazvonil 25.3. s tým, že sice daňové odovzdal, no teraz našiel ešte doklady a že ich chce mať v účtovníctve. A podotýkam, že ich bolo neurekom. Poradťe, čo v takom prípade robiť a koľko pýtať za takýto prípad? Ja mám od tej doby vždy do toho 30.3. strach, či znova niekto nezaklope na dvere a nezmyslí si prerábať celé účtovníctvo.:(

Určite si to dať zaplatiť. Ja som mal minulý rok prípad, ked 31.03. pripadlo na nedelu, že poobede dobehol klient, že ešte "našiel" doklady na 6 cíferné číslo. Podotýkam DP bolo odovzdané a daň zaplatená.

Takže posledný deň v marci namiesto vychutnávania slnka som strávil v kancli, a večer o 21.30 hod som mu volal nech dojde podpísať opravné DP.

Samozrejme som dal na každú položku 100% prirážku.
m.hladka
01.03.09,21:39
Je 1. marec, tak nestrašte!
Tiež sa toho obávam, lebo som ešte všade dookola obložená dokladmi, papiermi a šanónmi ako obložený chlebíček a mám pár takých opozdilcov, ktorí každý rok prídu posledný deň, že "LEN" DP.
Nech už je 1. apríl.
EMILY04
01.03.09,21:40
Vďaka za radu. Škoda, že takéto doklady sa nenájdu aj počas roka, ale vždy niekedy koncom marca.:)
Prajem pekný večer.
Viera 2
03.03.09,10:38
Veľmi oceňujem tento návrh cien - potešilo ma, že nerobím všetko pod cenu :). Ale priestoru na zlepšovanie ešte je habadej...
m.hladka
06.03.09,15:41
Veľmi oceňujem tento návrh cien - potešilo ma, že nerobím všetko pod cenu :). Ale priestoru na zlepšovanie ešte je habadej...
Každá rada habadej je dobrá.
m.hladka
08.03.09,16:09
Zatiaľ podľa ankety vidím, že cenník "CÚP 2009" mal zmysel, čo má veľmi teší. Ale ešte viac by ma potešilo, keby sa tu pridali aj nejaké pripomienky.
erika_H
13.03.09,15:16
A koľko si pýtate za daňové priznanie DPH podvojné účtovníctvo(resp.JU)?ja som videla faktúry (ešte z r.2008),kde fakturovali za DPH (iba za to tlačivo,položky boli samostatne fakturované) 650 sk = 21,58 €..
ďakujem
m.hladka
13.03.09,17:56
Ja mám tlačivo DPH zakompované v položke platiteľ DPH, ale ak sa niekto dohodne ináč a klient to akceptuje, tak je to o.k.
Krtko
13.03.09,22:10
Ja mám tlačivo DPH zakompované v položke platiteľ DPH, ale ak sa niekto dohodne ináč a klient to akceptuje, tak je to o.k.

JA účtujem platiteľovi DPH nižšiu cenu za položku, pretože mi program rozúčtuje základ a dph na dve položky sám, tak prídem vlastne k dvom zápisom v PD(ÚD), ale za DP DPH účtujem už druhý rok 50€(1500 Sk).
Ale to nieje iba za tlačivo, veĎ na každom doklade musím zhodnotiť a skontrolovať dátum zdaniteľného plnenia (a miesto dodania u zahr.), ale aj odkontrolovať či všetky doklady sú zahrnuté v DPH, príp, či tam nie sútie, npri ktorých nie je nárok na odpočítanie. Je to predsa pracnejšie ako"iba" zaúčtovať doklady.
liba2
14.03.09,06:07
A koľko si pýtate za daňové priznanie DPH podvojné účtovníctvo(resp.JU)?ja som videla faktúry (ešte z r.2008),kde fakturovali za DPH (iba za to tlačivo,položky boli samostatne fakturované) 650 sk = 21,58 €..
ďakujemTo si musí každý zvážiť sám.
Aj keď pri práci používame program, ktorý "za nás" vyplní tlačivo DP DPH, treba mať pri tom na pamäti, že žiadny program nerozmýšľa, teda kam - do ktorého riadku - poslať daný účtovný prípad, musíme rozhodnúť my, a k tomu si musíme aj čosi naštudovať a to tiež stojí čas+peniaze. Obtiažnosť tejto práce tiež závisí aj od toho, či klient robí obchody len v SR a len jednoduché predaje/nákupy, alebo má kontakty aj so zahraničím a robí aj oslobodené činnosti, aj §15, 3-stranné obchody, vývoz/dovoz, kde my musíme "poslať" DPH z danej operácie do správneho riadku.
AnnaK
14.03.09,08:31
Ja si účtujem osobitne daňové priznanie k DPH iba u jednej firmy s.r.o., ktorá bola štvrťročným ale už dva roky je mesačným platiteľom DPH. Účtujem si 1000 Sk (33,19 eur), v tom je zahrnuté okrem množstva prác, ktoré ste tu už spomínali aj to, že idem osobne na DÚ odovzdať daňové priznanie a súhrnný výkaz. Za ten neúčtujem osobitne nič. Ostatným platiteľom FO neúčtujem za DP k DPH nič, je to teda vlastne zahrnuté v paušálnej mesačnej odmene.
erika_H
14.03.09,11:55
Ďakujem vám za názory.. jednducho je to individuálne,od zložitosti daň.priznania DPH..pekný víkend:)
Renata0908
16.03.09,18:05
Ja by som iba taký malý dotaz, čo s RZZP? To je už v cene účtovníckych služieb, alebo služba naviac?
liba2
16.03.09,20:17
Ja by som iba taký malý dotaz, čo s RZZP? To je už v cene účtovníckych služieb, alebo služba naviac?Ako ti to bude vyhovovať.... buď to budeš považovať v cene, alebo to budeš považovať za službu naviac ; závisieť to bude od toho, ako si si zostavila cenu účtovníckych služieb.
Cenník je len východiskom pre tvorbu tvojej vlastnej ceny.
Johanka
16.03.09,20:45
... alebo RZ ZP nebudeš robiť - aj to je riešenie :).
Marína
16.03.09,22:02
... alebo to bude prezent pre dobrého klienta :).
Zoltán Kovács
17.03.09,05:29
... alebo to bude prezent pre dobrého klienta :).

Len aby sme sa nedopracovali do takej fázy, že účtovník bude nakoniec platiť klientovi, že mu vôbec dovolil urobiť RZ ZP. :D
tuta
17.03.09,06:18
Len aby sme sa nedopracovali do takej fázy, že účtovník bude nakoniec platiť klientovi, že mu vôbec dovolil urobiť RZ ZP. :D


Zoltán, Ty mi čítaš myšlienky. Presne toto som vravela minulý týždeň.Zdá sa mi totiž,že klienti by boli najradšej aby im účtovníci platili, zato že im dávajú prácu. :confused:
SuzanB
17.03.09,12:29
Tak ako som sľúbila, tak konečne prikladám svoj návrh na cenník účtovných prác pre rok 2009.
Vychádzala som aj z podkladov podľa tabuľky - priemer SR, ktoré spracoval m.r. "smith" prepočítaním na EUR.
Bola by som rada, ak by boli k nemu rozumné pripomienky, návrhy, popripade kritiky, aby sme mohli raz vypracovať jednotný cenník pre našu prácu.
Skutočne oceňujem!!! Cenník účtovných prác mi veľmi pomáha pri orientácii v cenových reláciách. Pri zostavovaní cien sa ním orientačne riadim. Pri cenovej ponuke pre klienta vychádzam zo systému cien za jednotlivé položky, pričom do ponuky započítavam aj úkony ako napr. triedenie dokladov. Túto ponuku potom upravujem o prípadnú zľavu (napr. u klienta, ktorý má množstvo rovnakých účtovných prípadov, kde ide o mechanické nahadzovanie do programu). Na záver sa vždy dohodneme na paušálnej mesačnej sume, pretože klienti majú radšej, keď vedia presnú sumu vopred a nie sú prekvapení následným vyúčtovaním ceny. Samozrejme, že treba dobre odhadnúť budúce množstvo zápisov. Po skončení roka prehodnotím, či neprišlo k nárastu a ak áno, tak predložím prepočet klientovi, ako aj ponuku na ďalší rok. Zatiaľ sme sa vždy dohodli.
V cenníku mi nie je celkom jasná cena za položku v PÚ - platiteľa, jedným zápisom sa myslia vlastne dva zápisy? 5xx/211 a 343/211 ? Ak je toto jeden zápis, tak by som zvýšila cenu, nakoľko rozdiel medzi zápisom neplatiteľa a platiteľa nezahŕňa dostatočne odbornú náročnosť pri platiteľovi. Nazdávam sa, že u platiteľa je treba viac študovať z dôvodu možnosti uplaňovania odpočtu DPH, zahraničných faktúr, koeficientu a pod. Taktiež by som rozšírila ceny pri daňových priznaniach typu B - nakoľko viac druhov príjmov môže mať aj daňovník, ktorý nemá žiadne účtovníctvo (napr. zamestnanie + kapitálové výnosy) a v cene B priznania mi chýbajú výkazy. Pri PO chýbajú poznámky k účtovnej závierke, ktoré sú dosť časovo náročné (teda pokiaľ majú byť vyplnené správne). Pri mzdovom účtovníctve mi chýba cena za štvrťročné prehľady a ročné hlásenie (ja ich mám v cenníku zahrnuté). Toto sú moje základné pripomienky, neber to ako kritiku, viem, že pri zostavovaní cenníka sa vychádzalo z ankety. Často sa stretávam s tým, že tí, ktorí robia účtovníctvo popri zamestnaní, majú veľmi nízke ceny. Síce ich klienti sú spokojní, ale väčšinou nedokážu zhodnotiť kvalitu účtovníctva. Pri kalkulácii ceny beriem do úvahy aj fakt, koľko by klient zaplatil za účtovníčku na plný úväzok. Myslím, že externým vedením účtovníctva klienti výrazne šetria, tak by sme nemali podhodnocovať svoju prácu a už vôbec nie svoje schopnosti a vedomosti. Účtovníctvo nie je len o nahratí dokladov do programu, ale hlavne o prehľade a orientácii v platnej legislatíve.
dogicka
18.03.09,06:09
Len aby sme sa nedopracovali do takej fázy, že účtovník bude nakoniec platiť klientovi, že mu vôbec dovolil urobiť RZ ZP. :D

Ja si teda vôbec nedokážem predstaviť robiť RZZP ako "prezent" dobrému klientovi. Osobne robím asi 45-50 RZZP každý rok. Asi tak 10 z nich je bez problémov, to sú klienti, ktorí si ZP platia včas a v správnej výške (pre niektorých z týchto 10 je to naozaj v cene účtovníctva). Ale tých ostatných musím pracne zisťovať v konkrétnej zdravotnej poisťovni, aby som sa vedela dopracovať k nejakému výsledku. Zaberie mi to kopec času (a to ani nevravím o výške telefónneho účtu), a to len preto, že postrácajú doklady o úhradách, alebo zaplatia len raz za čas, a to ešte ľubovoľné čiastky. Prečo by sme mi mali doplácať na "lajdáctvo" našich klientov?
Osobne si myslím, že spracovanie RZZP sa zľahčuje, ale pri kombinácii rôznych druhov príjmov to nie je také jednoduché. :)
andreaS
18.03.09,17:38
super vypracovane :-)

pouzila som ho na vypracovanie vlastneho cennika pre JU - neplatca dph... lebo iba s tym mam vzdy problem, v PU sa mi zatial podarilo vystrngat cenu ku spokojnosti oboch stran :-)

pripajam moju verziu cennka pre rocne spracovanie JU neplatca dph.

Na druhu stranu, nie som kruta, ked stanovim zvysenie cien za doklady donesene v marci? Mam totiz jedneho klienta, kt. je premudrely cely rok, ze si to spocitava a tak a uz v novembri volal, ze ci by sme sa nepozreli ako to vyzera v predstihu a ja mu nato samozrejme bez problemov, doneste to a dam to dokopy v predstihu. Je polka marca a doklady v nedohladne... Blbe mi je este akurat to, ze je to rodinny prislusnik mojej kamaratky...

pripadne budem vdacna za akekolvek pripomienky.
m.hladka
19.03.09,07:17
super vypracovane :-)
pouzila som ho na vypracovanie vlastneho cennika pre JU - neplatca dph... lebo iba s tym mam vzdy problem, v PU sa mi zatial podarilo vystrngat cenu ku spokojnosti oboch stran :-)
pripajam moju verziu cennika pre rocne spracovanie JU neplatca dph.
pripadne budem vdacna za akekolvek pripomienky.

Ak si ty spokojná, a klienti s tým súhlasia tak je to o.k. Neskôr sa vyjadrim k tvojmu cenníku, lebo teraz mám dosť práce, aby som to študovala. Zatiaľ sa maj.
m.hladka
19.03.09,07:24
Anketa skončila:
- zúčastnených 121 poraďákov

Je pravda, že anketa bola dodaná neskôr na podnet Vás poraďákov, ale napriek takej malej vzorke, je výsledok podľa mňa veľmi dobry, pretože vystihuje práve to, o čom ten cenník mal byť.
Som veľmi rada, že Vám môj prvý eurocenník pomáha.
2575 videní cenníka je číslo, ktoré hovorí samo za seba.

P.S.
Všetko naj všetkým Jozefom
SuzanB
19.03.09,13:49
super vypracovane :-)

pouzila som ho na vypracovanie vlastneho cennika pre JU - neplatca dph... lebo iba s tym mam vzdy problem, v PU sa mi zatial podarilo vystrngat cenu ku spokojnosti oboch stran :-)

pripajam moju verziu cennka pre rocne spracovanie JU neplatca dph.

Na druhu stranu, nie som kruta, ked stanovim zvysenie cien za doklady donesene v marci? Mam totiz jedneho klienta, kt. je premudrely cely rok, ze si to spocitava a tak a uz v novembri volal, ze ci by sme sa nepozreli ako to vyzera v predstihu a ja mu nato samozrejme bez problemov, doneste to a dam to dokopy v predstihu. Je polka marca a doklady v nedohladne... Blbe mi je este akurat to, ze je to rodinny prislusnik mojej kamaratky...

pripadne budem vdacna za akekolvek pripomienky.
Súhlasím s cenami, ktoré si vypracovala vo svojom cenníku a najviac sa mi páči odstupňovanie prirážky podľa termínu dodania dokladov. Niektorí si naozaj myslia, že spracovať účtovníctvo a vypracovať daňové priznanie je chvíľková záležitosť. Novinkou je pre mňa len to, že za účtovnú položku počítaš aj zápis do knihy záväzkov a pohľadávok. Ja počítam účtovné položky len podľa účtovného denníka. Pritom v rámci programu využívam všetky súvisiace evidencie (prijaté, vydané faktúry, pohľadávky, záväzky, pokladňa, banková kniha). Nemám veľké skúsenosti s jednoduchým účtovníctvom, väčšinou robím podvojné. Ale aj tam mám v cene účtovného zápisu všetko (ostatné zápisy nepočítam - ani evidenciu majetku), nakoľko všetko sa mi premietne do účtovného denníka. Tak teraz neviem...
balunka
19.03.09,14:04
super vypracovane :-)

pouzila som ho na vypracovanie vlastneho cennika pre JU - neplatca dph... lebo iba s tym mam vzdy problem, v PU sa mi zatial podarilo vystrngat cenu ku spokojnosti oboch stran :-)

pripajam moju verziu cennka pre rocne spracovanie JU neplatca dph.

Na druhu stranu, nie som kruta, ked stanovim zvysenie cien za doklady donesene v marci? Mam totiz jedneho klienta, kt. je premudrely cely rok, ze si to spocitava a tak a uz v novembri volal, ze ci by sme sa nepozreli ako to vyzera v predstihu a ja mu nato samozrejme bez problemov, doneste to a dam to dokopy v predstihu. Je polka marca a doklady v nedohladne... Blbe mi je este akurat to, ze je to rodinny prislusnik mojej kamaratky...

pripadne budem vdacna za akekolvek pripomienky.
je to ok,ale čo keď robíš paušálne výdavky?
katka s.
19.03.09,14:08
Všekým prajem pekný deň. Prosím Vás vie mi niekto povedať, či doúčtujete zvlášť cenu za spracovanie ročného zúčtovania dane zamestnancov?
Alebo to máte zarátane v mesačnom paušáli podľa počtu zamestnancov? Ďakujem za odpovede.
andreaS
19.03.09,15:11
SuzanB: tak si vezmi, ze aby si mohla doklad uhradit v PD, tak ho musis nahodit do pomocnych evidencii... to je tiez jeden zapis... napr. niektori moji frcia len na fakturach a to by som si uctovala potom len za ich uhrady, ale mne zaberie dost casu kym tie doklady aj ponahadzujem do zavazkov resp. pohladavok :-) inak tiez robim JU raz rocne v tomto obdobi a chvilu mi trvalo zorientovat sa ;)

balunka: pausalne vydavky si dohodnem na jednej sume... mam takych co maju mesacne jednu fa cize za rok je ich 12... vacsinou tu cenu mam od 50-70EUR :-)
jana1970
22.03.09,12:58
Pekný den prajem. Chcela by som vediet váš názor na ceny za tieto účtovníctva:
JU: dopravná firma: 50 vydaných fa, do 20 došlých fa, 30 zamestnancov, cca 50 bločkov,3 nákl. autá, mesačný platca
PU: dopravná firma: cca 80 vydaných fa, do 20 došlých fa, 3 zamestnanci,
15 nákl. aut na leasing, mesačný platca
JU: cca 900 eur mesačne, PU: cca 700 eur mesačne, JU: 850,-eur s dph, v tom je 10 eur za každého zamestnanca
Ďakujem.
Zuzanak1
22.03.09,13:58
Ja by som iba taký malý dotaz, čo s RZZP? To je už v cene účtovníckych služieb, alebo služba naviac?
Ja si prirátam k cene za účto/ročné 250,- za RZZP.
m.hladka
22.03.09,14:01
Ja si prirátam k cene za účto/ročné 250,- za RZZP.
Čoho SK, alebo EUr?
m.hladka
22.03.09,14:03
Pekný den prajem. Chcela by som vediet váš názor na ceny za tieto účtovníctva:
JU: dopravná firma: 50 vydaných fa, do 20 došlých fa, 30 zamestnancov, cca 50 bločkov,3 nákl. autá, mesačný platca
PU: dopravná firma: cca 80 vydaných fa, do 20 došlých fa, 3 zamestnanci,
15 nákl. aut na leasing, mesačný platca
JU: cca 900 eur mesačne, PU: cca 700 eur mesačne, JU: 850,-eur s dph, v tom je 10 eur za každého zamestnanca
Ďakujem.
Ty si musíš oceniť svoju prácu, nikto ti nebude odobrovať tvoj cenník.
Ak sa dohodneš s klientom a on súhlasí?!
Alebo je to naopak?
Zuzanak1
22.03.09,14:17
ahojte. ako počítam, tak počítam, zakaždým mi to vychádza inak, ak idem podľa cenníka, zdá sa mi, že pýtam tak akurát, a keď si prečítam nejaký príspevok, v ktorom sa niekdo pýta na cenu, tak zasa mi to vychádza málo.
tak vám píšem moje položky a keď bude mať niekdo čas, nech mi povie svoj názor. ďakujem.

JU-neplatca, robené naraz, PD 538 položiek, VF 53, DF 45. T.j.636 položiek x 20,- = 12.720,- plus 1.000 za DP B + 250 RZZP. Spolu cca 14.000,- Sk
čo vy na to ?
Zuzanak1
22.03.09,14:18
Čoho SK, alebo EUr?
SK. ešte robím za rok 2008 v SK a potom si to prerátam.
Zoltán Kovács
22.03.09,14:19
ahojte. ako počítam, tak počítam, zakaždým mi to vychádza inak, ak idem podľa cenníka, zdá sa mi, že pýtam tak akurát, a keď si prečítam nejaký príspevok, v ktorom sa niekdo pýta na cenu, tak zasa mi to vychádza málo.
tak vám píšem moje položky a keď bude mať niekdo čas, nech mi povie svoj názor. ďakujem.

JU-neplatca, robené naraz, PD 538 položiek, VF 53, DF 45. T.j.636 položiek x 20,- = 12.720,- plus 1.000 za DP B + 250 RZZP. Spolu cca 14.000,- Sk
čo vy na to ?

Cena DP sa mi zdá málo.
Zuzanak1
22.03.09,14:28
Cena DP sa mi zdá málo.
ano, a to som si pridala len minulý rok, lebo sa mi zdalo, že by to malo byť.
ďakujem.

Moje ceny celkovo JU v SK: 20,- / položka PD + VF + DF,
1.000,- / DP B,
500,- / DPH (to je 500*4 pri Q.),
250,-/ RZZP.
Mzdové : 200,- / dohoda,
300,-/HPP,
400,-/HPP s dietamy.
SuzanB
22.03.09,15:36
AndreaS:

OK. Máš pravdu, budem sa musieť naučiť tvoriť cenové ponuky v JÚ. Treba zarátať aj tieto položky, inak by som tieto úkony vôbec nemala zaplatené :D
halúzka
22.03.09,15:39
No podľa môjho cenníka, mne ani to! a to na faktúru, asi prehodnotím cenník...
mysimis
22.03.09,15:42
ano, a to som si pridala len minulý rok, lebo sa mi zdalo, že by to malo byť.
ďakujem.

Moje ceny celkovo JU v SK: 20,- / položka PD + VF + DF,
1.000,- / DP B,
500,- / DPH (to je 500*4 pri Q.),
250,-/ RZZP.
Mzdové : 200,- / dohoda,
300,-/HPP,
400,-/HPP s dietamy.

To sú ceny bez papiera, ja viem, že to mnohý neradi počujete, ale keď nemusím mať živnosť, prečo by som sa dotoho hrnula.

Prepáč, neviem či o dobre chápem, Ty robíš bez živnosti, nedávaš na svoju prácu faktúru a nemáš s klienmi ani žiadnu inú zmluvu??????:eek:
Zuzanak1
22.03.09,17:15
Prepáč, neviem či o dobre chápem, Ty robíš bez živnosti, nedávaš na svoju prácu faktúru a nemáš s klienmi ani žiadnu inú zmluvu??????:eek:
ano, väčšinou sú to všatko známi a kamaráti, a nechcú odomňa nič, ani zmluvu, ani doklad. viem, že večne sa to tak robiť nebude dať, ale už plánujem, keď budem mať viac firiem si založiť aj firmu a potom to bude zasa o niečom inom.
Zuzanak1
22.03.09,17:26
Prvýkrát v histórii môjho účtovania som bola nútená znížiť cenu klientovi, pretože zo 150 dokladov mesačne klesol na cca 60 dokladov. Tak som sa dohodla o 50% nižšiu sumu (ako sme boli doteraz dohodnutý) to za január a február ešte neviem a čo bude ďalej tiež ešte neviem.
to mne sa stalo už dva roky po sebe. robím autodopravu, najprv išli rýchlo hore a potom rýchlo dole, tento rok je to bieda.
DanielaSL
22.03.09,17:32
Prepáč, neviem či o dobre chápem, Ty robíš bez živnosti, nedávaš na svoju prácu faktúru a nemáš s klienmi ani žiadnu inú zmluvu??????:eek:

Joj moja a vieš koľko žien takto robí účtovníctvo u nás v okrese? Každá čo niekde k tejto práci aspoň zdiaľky "privoňala" a vie to robiť...tak takto robí popri svojej práci účtovníctvo. A potom sa zákazníci čudujú, že kým ja pýtam veľa...ona mu to urobí za polovicu.No bodaj by nie...z práce si prinesú papiere a iné potrebné veci, mnohé ešte aj v programoch v práci si to urobia. A to ani nehovorím, že aj pracovníci jednej dôležitej inštitúcie si takto pomimo a nezdanene zarobia.Šak toť mesiac dozadu mi jedna taká prebrala klientku. A cca za polovicu menej ako som pýtala ja. A to nie som ako pozerám na náš cenník z tých drahších.
Zuzanak1
22.03.09,17:36
Súhlasím s cenami, ktoré si vypracovala vo svojom cenníku a najviac sa mi páči odstupňovanie prirážky podľa termínu dodania dokladov. Niektorí si naozaj myslia, že spracovať účtovníctvo a vypracovať daňové priznanie je chvíľková záležitosť. Novinkou je pre mňa len to, že za účtovnú položku počítaš aj zápis do knihy záväzkov a pohľadávok. Ja počítam účtovné položky len podľa účtovného denníka. Pritom v rámci programu využívam všetky súvisiace evidencie (prijaté, vydané faktúry, pohľadávky, záväzky, pokladňa, banková kniha). Nemám veľké skúsenosti s jednoduchým účtovníctvom, väčšinou robím podvojné. Ale aj tam mám v cene účtovného zápisu všetko (ostatné zápisy nepočítam - ani evidenciu majetku), nakoľko všetko sa mi premietne do účtovného denníka. Tak teraz neviem...
v JU máš Peňazný denník a nie sú tam uvedené položky za Záväzky a Pohľadávky (až keď zaúčtuješ ich úhradu) ako v UD v PU.
SuzanB
22.03.09,17:43
v JU máš Peňazný denník a nie sú tam uvedené položky za Záväzky a Pohľadávky (až keď zaúčtuješ ich úhradu) ako v UD v PU.
Nerozumiem, čo máš na mysli. Jasné, že v PD mám až tie veci, kde je zaúčtovaná úhrada. Ja som len chcela vysvetliť, že evidenciu faktúr, pohľadávok a záväzkov som nepripočítavala k položkám JÚ. Cenu som tvorila len podľa počtu zápisov v peňažnom denníku. Ale hneď zjednám nápravu a budem rátať každý zápis v týchto evidenciách.
Zuzanak1
22.03.09,17:47
Joj moja a vieš koľko žien takto robí účtovníctvo u nás v okrese? Každá čo niekde k tejto práci aspoň zdiaľky "privoňala" -s týmto ja nesúhlasím, robím to už dlho a určite som z dialky neprivoňala ale veľmi zblízka, akurát zatiaľ som nebola nútená robiť na živnosť [/B]a vie to robiť...tak takto robí popri svojej práci účtovníctvo. A potom sa zákazníci čudujú, že kým ja pýtam veľa...ona mu to urobí za polovicu. snažím sa ceny dávať také ako ostatné, akurát o to menej, že im nedám nato doklad, a keď ho nepotrebujú ...No bodaj by nie...z práce si prinesú papiere a iné potrebné veci, mnohé ešte aj v programoch v práci si to urobia. keď mám takú možnosť, aj program z práce a dokonca šéf o tom vie, prečo nie, kdo to zakazuje tebe, kdo si to ako zariadi a pre mňa lepšie nie ? A to ani nehovorím, že aj pracovníci jednej dôležitej inštitúcie si takto pomimo a nezdanene zarobia no o tom si mylsím svoje, lebo tie pracovníčka toho moc o účtovníctve nevedia.Šak toť mesiac dozadu mi jedna taká prebrala klientku. A cca za polovicu menej ako som pýtala ja. A to nie som ako pozerám na náš cenník z tých drahších.

a zatiaľ som nikomu nič neprebrala, mám takých, ktorých som začala a aj pokračujem. ale mala som tento rok aj takú skúsenosť, že pani na živnosť ma pretrofla.
mysimis
22.03.09,18:11
a zatiaľ som nikomu nič neprebrala, mám takých, ktorých som začala a aj pokračujem. ale mala som tento rok aj takú skúsenosť, že pani na živnosť ma pretrofla.

Musím priznať, že tak ako Tebe sa nepáči čo napísala DanielaSĽ na Tvoju adresu ani mne sa nepáči, že sa veselo zaraďuješ medzi účtovníkov a pri tom nemáš ani ŽL, ja sa pýtam čo Ti bráni aby si mala ŽL popri zamestnaní, príp. aby si s týmito živnostníkmi, ktorým robíš účto spísala napr. dohodu o pracovnej činnosti??????
Janurka
22.03.09,18:23
K príspevku mysimis: ale veď to nie je len v oblasti účtovníctva. Vezmi si napr. rôzne remeselné živnosti - poznám "x" prípadov, keď napr. aj majú živnosť, ale doklad nedajú , nemajú živnosť a veselo si robia, . A k príspevku Zuzanak1: že vraj nepotrebujú doklad a že to robí so súhlasom šéfa, no, ešte že nenapísala, že to robí počas pracovnej doby. Ale v jednom má pravdu: "kto si to ako zariadi". Tak my si len pekne dávajme doklady, plaťme odvody, dane a všetko, čo s tým súvisí. Fuj, ale som sa vytočila, idem sa ukľudniť. Hádajte ako?
Fany
22.03.09,18:37
Ja iba jednu otázočku. Keď robíte účtovníctvo pre firmu, robíte aj daňové poradenstvo, alebo na toto využívate odborných daňových poradcov? Ako to praktizujete. Moja účtovníčka totiž daňové súvislosti...radšej nechce, ale na samotné účtovníctvo je dobrá.
liba2
22.03.09,18:43
Ja iba jednu otázočku. Keď robíte účtovníctvo pre firmu, robíte aj daňové poradenstvo, alebo na toto využívate odborných daňových poradcov? Ako to praktizujete. Moja účtovníčka totiž daňové súvislosti...radšej nechce, ale na samotné účtovníctvo je dobrá.
Oficiálne daňové poradenstvo môže poskytovať iba daňový poradca,
neoficiálne sa od nás vyžaduje dať informáciu klientovi najmä z pohľadu dane :rolleyes: .
Oficiálne účtovník môže poskytnúť len účtovné poradenstvo.
veronikasad
22.03.09,19:17
a zatiaľ som nikomu nič neprebrala, mám takých, ktorých som začala a aj pokračujem. ale mala som tento rok aj takú skúsenosť, že pani na živnosť ma pretrofla.
Zuzanak1, cenník na PORADe bol spracovaný pre účtovníkov na živnosť, kde v cenách sú zahrnuté dane, odvody, poistenie zodpovednosti za škodu pri výkone práce účtovníka ... Riadiť sa podľa neho pri práci "načierno" mi pripadá prinajmenšom trúfalé.
Nedalo mi, nenapísať to, lebo sme v téme Cenník účtovných prác pre rok 2009
Janurka
22.03.09,19:21
Oficiálne daňové poradenstvo môže poskytovať iba daňový poradca,
neoficiálne sa od nás vyžaduje dať informáciu klintovi najmä z pohľadu dane :rolleyes: .
Oficiálne účtovník môže poskytnúť len účtovné poradenstvo.
Pekne si to vystihla, takže účtovník: máš vedieť všetko!
Zuzanak1
23.03.09,06:34
No ahojte všetci. tak prepáčte, že sa zaraďujem medzi účtovníkov. ja som nevedela, že nato aby som bola dobrá účtovníčka a vôbec si dovolila baviť sa svami, musím mať živnosť.
tak prepáčte, že som si vôbec dovolila sa zapojiť do debaty, a že som vás rozčúlila.
mám presne také problémy ako vy, a presne také stresy ako vy (a to nehovorím, že ani neviem čo je to materská dovolenka) a v práci som len na 1/2 úväzok a ostatné dni robím účto inde. živnosť som si neurobila zatiaľ preto, lebo keď niesom nútená, prečo platiť štátu, čo môže zostať mne. A ja by som si kľudne urobila Dohodu, ale nikdo mi to ani nenavrhol.
ola
23.03.09,07:25
No ahojte všetci. tak prepáčte, že sa zaraďujem medzi účtovníkov. ja som nevedela, že nato aby som bola dobrá účtovníčka a vôbec si dovolila baviť sa svami, musím mať živnosť.
tak prepáčte, že som si vôbec dovolila sa zapojiť do debaty, a že som vás rozčúlila.
mám presne také problémy ako vy, a presne také stresy ako vy (a to nehovorím, že ani neviem čo je to materská dovolenka) a v práci som len na 1/2 úväzok a ostatné dni robím účto inde. živnosť som si neurobila zatiaľ preto, lebo keď niesom nútená, prečo platiť štátu, čo môže zostať mne. A ja by som si kľudne urobila Dohodu, ale nikdo mi to ani nenavrhol.

Časť ľudí ťa plne chápe, časť ľudí ťa odsudzuje a časť ľudí by si rada na tebe zgustla.
Takto verejne a podrobne sa priznať k "čiernej" práci, to chce prinajmešom riadnu odvahu.
Tak sa nepaprč a pozri sa na to aj z iného uhla pohľadu :)
liba2
23.03.09,07:33
No ahojte všetci. tak prepáčte, že sa zaraďujem medzi účtovníkov. ja som nevedela, že nato aby som bola dobrá účtovníčka a vôbec si dovolila baviť sa svami, musím mať živnosť.
tak prepáčte, že som si vôbec dovolila sa zapojiť do debaty, a že som vás rozčúlila.
mám presne také problémy ako vy, a presne také stresy ako vy (a to nehovorím, že ani neviem čo je to materská dovolenka) a v práci som len na 1/2 úväzok a ostatné dni robím účto inde. živnosť som si neurobila zatiaľ preto, lebo keď niesom nútená, prečo platiť štátu, čo môže zostať mne. A ja by som si kľudne urobila Dohodu, ale nikdo mi to ani nenavrhol.
Tu ťa nekritizujú za to že sa radíš medzi účtovníčky, ale hlavne za to že robíš čiernu prácu - čo je minimálne nemorálne.
JarkaL
23.03.09,07:36
Zuzanak1, nikto nespochybňuje Tvoju odbornosť, skôr ľudia odsudzujú tú prácu načierno. Ja každému zákazníkovi dám riadny daňový doklad a myslím si, že je to tak správne. Keby každý robil načierno, kto by platil odvody a dane? Potom sa všetci sťažujú, že nie sú peniaze v školstve a zdravotníctve. Možno ma vysmejete za naivitu, ale ...
jana1970
23.03.09,08:12
RE: m.hladka Dobre si to nakonci vystihla, je to naopak - ja som klient.
Zita5
23.03.09,08:25
Zuzanak1, nikto nespochybňuje Tvoju odbornosť, skôr ľudia odsudzujú tú prácu načierno. Ja každému zákazníkovi dám riadny daňový doklad a myslím si, že je to tak správne. Keby každý robil načierno, kto by platil odvody a dane? Potom sa všetci sťažujú, že nie sú peniaze v školstve a zdravotníctve. Možno ma vysmejete za naivitu, ale ...

Nie, to nie je naivita .

Mňa len zaráža , že tento štát podporuje špekulantov .
Zuzanak1
23.03.09,08:43
Časť ľudí ťa plne chápe, časť ľudí ťa odsudzuje a časť ľudí by si rada na tebe zgustla.
Takto verejne a podrobne sa priznať k "čiernej" práci, to chce prinajmešom riadnu odvahu.
Tak sa nepaprč a pozri sa na to aj z iného uhla pohľadu :)
v pohode, ja pozerám na to aj z vášho uhľa pohľadu, ale väčšina z vás hneď udsudzuje. mňa hlavne zaštvalo : "Každá čo niekde k tejto práci aspoň zdiaľky "privoňala" ". to neznamená, že keď nerobím na živnosť, tak som nejaká blbá, tak to od niektorých vyznelo. poznám veľa takých, čo sa hrajú na velké živnostíčky-účtovníčky a nevedia ani z ďaleko toľko ako by mali.
no a k tej čiernej práci, to je celý obraz Slovenska, som zvedavá kolkým z vás, čo si poctivo platíte odvody, štát niekedy niečo dá, ak sa vám nedajbože niečo stane a to nemyslím v zlom. a tiež kolkým klientom upravujete DP, tak aby neplatili vysoké dane. tak o tom by sa dalo moralizovať.

Myslím, že na túto tému bolo už dosť, ku koncu asi nikdy neprídeme. Ja sa budem snažiť polepšiť. Prajem všetkým pekný deň.
m.hladka
23.03.09,11:25
RE: m.hladka Dobre si to nakonci vystihla, je to naopak - ja som klient.
Tak si to prekontroluj a porovnaj v cenníku hore, ktorý je k dispozícii a zároveň zistíš ako si vážiš našu prácu. (Nič v zlom) Prajem pekný deň.
DanielaSL
23.03.09,16:53
v pohode, ja pozerám na to aj z vášho uhľa pohľadu, ale väčšina z vás hneď udsudzuje. mňa hlavne zaštvalo : "Každá čo niekde k tejto práci aspoň zdiaľky "privoňala" ". to neznamená, že keď nerobím na živnosť, tak som nejaká blbá, tak to od niektorých vyznelo. poznám veľa takých, čo sa hrajú na velké živnostíčky-účtovníčky a nevedia ani z ďaleko toľko ako by mali.
no a k tej čiernej práci, to je celý obraz Slovenska, som zvedavá kolkým z vás, čo si poctivo platíte odvody, štát niekedy niečo dá, ak sa vám nedajbože niečo stane a to nemyslím v zlom. a tiež kolkým klientom upravujete DP, tak aby neplatili vysoké dane. tak o tom by sa dalo moralizovať.

Myslím, že na túto tému bolo už dosť, ku koncu asi nikdy neprídeme. Ja sa budem snažiť polepšiť. Prajem všetkým pekný deň.

Keď som písala toto, čo tak s obľubou cituješ, vonkoncom som nemyslela teba, až si si nevšimla, tak som reagovala na to, čo písala mysimis. Tak sa tu zbytočne neurážaj a nebuď zbytočne vzťahovačná. Lebo realita je taká. Osoby , ktoré sa nejako naučili účtovať , robia toto načierno , tak kazia sadzby nám, ktorí túto prácu vykonávame legálne...odvádzame z nej dane a odvody. A sme v téme Cenník účtovných prác.
Zuzanak1
24.03.09,06:59
Keď som písala toto, čo tak s obľubou cituješ, vonkoncom som nemyslela teba, až si si nevšimla, tak som reagovala na to, čo písala mysimis. Tak sa tu zbytočne neurážaj a nebuď zbytočne vzťahovačná. Lebo realita je taká. Osoby , ktoré sa nejako naučili účtovať , robia toto načierno , tak kazia sadzby nám, ktorí túto prácu vykonávame legálne...odvádzame z nej dane a odvody. A sme v téme Cenník účtovných prác.
Keď si písala, to čo si písala, tak si reagovala na to, čo písala misimis, ktorá reagovala na to, čo som písala ja, tak prepáč, že som si to zobrala na seba.
Ale ako som písala včera, už to nebudem riešiť, zistila som zasa nové skutočnosti, že vás je veľa, čo robíte na živnosť a veľmi vám vadí, ak niekdo nie, doteraz som sa s tým nestretla, a nemyslela som si, že je to až taký problém.
Donútili ste ma nad tým rozmýšľať, a do budúcnosti plánujem s tým niečo robiť.
A tiež chcem viacerým vám odkázať, že teda zvýšte ceny, lebo keď z toho odvádzate všetko, čo treba, tak to vám teda za tú drinu moc nezostane. :)
SuzanB
24.03.09,12:40
Vážení, namiesto toho, aby ste sa bavili o cenách, prípadne pripomienkovali cenník sa tu hádate? Ja som si myslela, že ide o to, aby sme čo najlepšie vypracovali ceny, aby sme sa mali čím aspoň orientačne riadiť a následne by naša práca bola dobre ohodnotená. Vaše hádky sú zbytočné, aj tak o tom rozhoduje klient a keď bude potrebovať doklad, tak sa obráti na takú účtovníčku, ktorá mu ho poskytne a tým zároveň dá záruku za svoju prácu. Sorry, ale už som to nemohla ďalej čítať...
m.hladka
24.03.09,13:37
Donútili ste ma nad tým rozmýšľať, a do budúcnosti plánujem s tým niečo robiť.
Všetko zle je na niečo dobre.
A tiež chcem viacerým vám odkázať, že teda zvýšte ceny, lebo keď z toho odvádzate všetko, čo treba, tak to vám teda za tú drinu moc nezostane. :)
No konečne si pochopila o čo tu vlastne ide.
DanielaSL
24.03.09,16:35
Vážení, namiesto toho, aby ste sa bavili o cenách, prípadne pripomienkovali cenník sa tu hádate? Ja som si myslela, že ide o to, aby sme čo najlepšie vypracovali ceny, aby sme sa mali čím aspoň orientačne riadiť a následne by naša práca bola dobre ohodnotená. Vaše hádky sú zbytočné, aj tak o tom rozhoduje klient a keď bude potrebovať doklad, tak sa obráti na takú účtovníčku, ktorá mu ho poskytne a tým zároveň dá záruku za svoju prácu. Sorry, ale už som to nemohla ďalej čítať...

Nemám z toho pocit, že by sa tu niekto hádal... my si tu práve ujasňujeme situáciu okolo cenníka , ale Zuzanka to trochu dotknuto zobrala.... myslím, že nakoniec ani ona sama z toho nemá dojem, že sa tu s ňou niekto hádal.;)
Janiela
25.03.09,05:56
Zuzanka, ja si neviem predstaviť, ako by si reagovala, ak by klient mal daňovú kontrolu a bolo by potrebné "skočiť" na daňový úrad vysvetliť prípadnú nezrovnalosť.
Ináč, bez urážky, neoprávnené podnikanie ti nehovorí nič?
Založíš si živnosť a ver mi, že budeš na svojich "kolegov" reagovať pobúrene presne tak isto ako my. http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif
Zuzanak1
25.03.09,08:31
Zuzanka, ja si neviem predstaviť, ako by si reagovala, ak by klient mal daňovú kontrolu a bolo by potrebné "skočiť" na daňový úrad vysvetliť prípadnú nezrovnalosť.
Ináč, bez urážky, neoprávnené podnikanie ti nehovorí nič?
Založíš si živnosť a ver mi, že budeš na svojich "kolegov" reagovať pobúrene presne tak isto ako my. http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif
Janiela, myslím, že by som s tým nemala a ani nemám problém, zaskočiť na DÚ niečo riešiť. A nemám a ani som zatiaľ nemala problém sa ani podpisovať pod to čo robím. Zatiaľ nikto neskúmal, v akom pomere som s klientom, jednoducho mu robím účto a hovoto.
halúzka
25.03.09,21:17
No tak čítam to tu všetko okolo našej poráďačky Z...., a teda ak sa ešte podpisuješ na výkazy , tak to si fakt na drzaka! Možno nikto nikdy neskúmal v akom si pomere, ale hovorí Ti niečo dodanenie príjmu??? Juj , tak to bych veru neriskovala....už, keď niečo takto robíš, tak aspoň mlč!
Každý si nesie svoje riziko a bavme sa tu fakt o cenách, lebo táto naša práca je fakt nedocenené...
Už si začínam upravovať cenník podľa uvedeného cenníka....ale uvítala by som nie minimum a maximum, ale proste ako to majú právnici, jednotný cenník....! Tie minimalné ceny sú príliž nízke.......
romanpp
26.03.09,05:52
Súhlasím plne s halúzka "....už, keď niečo takto robíš, tak aspoň mlč!"
Uvedomte si prosím, že ste vo verejnej diskusii, ktorú číta ktokoľvek.

Ak už sa chceme o takýchto veciach porozprávať, nemám nič proti tomu, ale každopádne by to malo ísť cez súkromné správy. Nezdanené príjmy skutočne niesu vhodnou témou do verejnej diskusie a už vôbec nie na takejto profesnej stránke.

Veľmi rád komukoľvek poviem svoj názor, ale len "mimo protokol".
romanpp
26.03.09,05:57
Myslím si, že by bolo veľmi vhodné Zuzanak1 aj ďalší ktorí "prispeli svojou troškou do mlyna", keby ste sa vrátili na svoje jednotlivé príspevky a zrušili ich alebo aspoň vhodne upravili.

Diskusiu na túto tému považujem za veľmi nerozumné "vŕtanie do osieho hniezda".
m.hladka
26.03.09,06:32
... a bavme sa tu fakt o cenách, lebo táto naša práca je fakt nedocenené...
Už si začínam upravovať cenník podľa uvedeného cenníka....ale uvítala by som nie minimum a maximum, ale proste ako to majú právnici, jednotný cenník....! Tie minimalné ceny sú príliž nízke.......

Ceny sú robené podľa minulorčného prieskumu na Slovensku, kde sa veľmi málo ľudí zapojilo vtedy do tohto projektu. Ceny sú postavené tak, vzhľadom k tomu, že bol veľký rozdiel medzi východom a západom Slovenska (viď tému: http://www.porada.sk/t71171-cennik-uctovnych-prac-na-rok-2008-a.html). Na základe toho som volila stred. Samozrejme, že sa to vykrištalizuje časom, ak bude viac pripomienok. Dôležité je, že sme urobili prvý krok. Dnes, 3005 stiahnutí cenníka, o niečom hovorí. Teší ma to. Viem, že je teraz veľa roboty okolo závierok, ale verím, že si tento cenník spoločne po 31.3. rozobereme a upravime.
bozeves
26.03.09,15:12
A nebolo by od veci, napísať aj počet položiek, pri 50 položkách je doba spracovania iná ako pri 300 položkách. Všetkým: príjemný večer
m.hladka
26.03.09,15:43
Treba dať aj návrh ceny, na tu ktorú položku a ako si to kto oceňuje.
Jana1303
06.04.09,19:54
Zoltán, Ty mi čítaš myšlienky. Presne toto som vravela minulý týždeň.Zdá sa mi totiž,že klienti by boli najradšej aby im účtovníci platili, zato že im dávajú prácu. :confused:
Tak to máš pravdu. Ja som mala jedného klienta - majiteľa s.r.o, ktorému som robila všetko, od počiatku firmy od r. 2005. Poznáme sa hádam 15 rokov z minulého zamestnania, naše rodiny sa navštevovali. Pred dvoma rokmi prišiel za mnou s prosbou, že jeho manželke končí materská, (pred materskou - predavačka) či by som ju nenaučila vypracovávať mzdy a všetko čo s tým súvisí. Stalo sa, zadarmo, no ešte do minulého mesiaca som jej telefonicky radila čo a ako má robiť keď si nevedela rady (každý týždeň 2 - 3x). Bola kontrola zo SP ona dostala odmenu a ja ani ďakujem. No a minulý týždeň sa môj klient rozhodol, že ma vymení nakoľko on má veľké príjmy a ja podľa jeho reči by som mala ísť s cenou dole. Vraj štyri účtovníčky, ktorím dal pozerať účtovníctvo za minulý rok, pri cca 500 položkách za mesiac by mu vzali 6.000,--Sk až 8.000,--Sk. DPH a daňové priznanie PO už je v tej cene - paušál.
Na záver poučenie: Za dobrotu na žobrotu.
Krtko
06.04.09,20:10
Tak to máš pravdu. Ja som mala jedného klienta - majiteľa s.r.o, ktorému som robila všetko. Poznáme sa hádam 15 rokov z minulého zamestnania, naše rodiny sa navštevovali. Pred dvoma rokmi prišiel za mnou s prosbou, že jeho manželke končí materská, (pred materskou - predavačka) či by som ju nenaučila vypracovávať mzdy a všetko čo s tým súvisí. Stalo sa, no ešte do minulého mesiaca som jej telefonicky radila čo a ako má robiť keď si nevedela rady (každý týždeň 2 - 3x). Bola kontrola zo SP ona dostala odmenu a ja ani ďakujem. No a minulý týždeň sa môj klient rozhodol, že ma vymení nakoľko on má veľké príjmy a ja podľa jeho reči by som mala ísť s cenou dole. Vraj štyri účtovníčky, ktorím dal pozerať účtovníctvo za minulý rok, pri cca 500 položkách za mesiac by mu vzali 6.000,--Sk až 8.000,--Sk. DPH a daňové priznanie PO už je v tej cene - paušál.
Na záver poučenie: Za dobrotu na žobrotu.

Som vo fachu cca 4 roky Oficiálne, ale za tie peniaze by som to určite nerobila, roboty mám nad hlavu a 500 položiek by bolo asi 500 €. V jednej s.r.o. kde mám dohodnutý paušál je to 550 aj so mzdami, ale sú to výborní manažéri a toľko som sa od nich naučila, čo tam chodím 2x do týždňa, že ani keby som tých 550€ ja zaplatila, tak sa to nenaučím. A to ani nehovorím, že tam mám po 1€ obedy a mikulášsky balíček.
Ak je aj nejaký problém, vždy je na prvom mieste riešenie a až potom, ako sme tomu mohli zabrániť. No proste mala som šťastie.....
Chcela som len napísať niečo pozitívne. Nie sú všetci svine. Ale ak si uvedomíte, že roboty je dosť(aspoň pre nás) a Vaša cena je konkrétna, zbavíte sa ľudí, ktorí Vás využívajú a dokonca bez pocitu viny.
Keď som sa bála, či budem mať robotu, tiež som brala všetko, ale som hrdá na to, že v rámci možností sa už môžem rozhodnúť, koho a za akých podmienok chcem pribrať medzi mojich klientov.
Janiela
07.04.09,03:47
Keď som sa bála, či budem mať robotu, tiež som brala všetko, ale som hrdá na to, že v rámci možností sa už môžem rozhodnúť, koho a za akých podmienok chcem pribrať medzi mojich klientov.[/quote]


Podobne som na tom aj ja. Teraz už rozhodujem, o tom komu vezmem účto a za koľko. Pomohol mi v tom aj cenník Porady a hlavne táto diskusia.
Iwett
20.04.09,16:36
Prosím, jedna asi banálna otázka. Položka v PD, ked je v jeden deň nakúpených aj 10 vecí je jedna, alebo 10? Ďakujem.
liba2
20.04.09,17:32
Prosím, jedna asi banálna otázka. Položka v PD, ked je v jeden deň nakúpených aj 10 vecí je jedna, alebo 10? Ďakujem.
Ak musíš zapísať 10 dokladov, tak je to 10 položiek. Na dátum nepozeraj ale na množstvo práce.
Iwett
20.04.09,17:49
Ak musíš zapísať 10 dokladov, tak je to 10 položiek. Na dátum nepozeraj ale na množstvo práce.
Ďakujem.
Iwett
21.04.09,04:10
Ďakujem ešte raz, len rozmýšľam, prečo nemám pozerať na dátum? Veď keď je dátum iný, tak to je už ďalšia položka, či účtujete do denníka nejako súhrnne?
Krtko
21.04.09,15:47
Prosím, jedna asi banálna otázka. Položka v PD, ked je v jeden deň nakúpených aj 10 vecí je jedna, alebo 10? Ďakujem.

KeĎ je tých 10 vecí kúpených za jeden deň u jedného dodávateľa na 10 alebo na niekoľko blokov, zvyknem urobiť súhrnný doklad. Tiež robím súhrnný doklad na poštovné a podobne
liba2
22.04.09,05:20
Prosím, jedna asi banálna otázka. Položka v PD, ked je v jeden deň nakúpených aj 10 vecí je jedna, alebo 10? Ďakujem.


Ak musíš zapísať 10 dokladov, tak je to 10 položiek. Na dátum nepozeraj ale na množstvo práce.


Ďakujem ešte raz, len rozmýšľam, prečo nemám pozerať na dátum? Veď keď je dátum iný, tak to je už ďalšia položka, či účtujete do denníka nejako súhrnne?
Iwett
predpokladala som, že sa na počet položiek pýtaš preto, aby si vedela oceniť svoju prácu...
Samozrejme, že z pohľadu účtovníctva dátum na doklade musíš sledovať.

Ale ty si asi riešila prípad, keď na 1 doklade ERP je blokovaných viacero tovarov...... no je to 1 doklad = 1 zápis do PD, tak podľa mňa 1 položka.
Iwett
22.04.09,07:08
Ďakujem, otázka dátuumov mi je jasná, len ma to poplietlo, ked nesledovať dátum....myslela som, že robíte ako som tu kdesi čítala, phm za celý mesiac súhrnne jeden zápis v PD.
Moja otázka bola položená, že ak nalepím a zapíšem jeden blok, tak je jedna položka. A mám jedného zákazníka, čo mi prinesie za 1 deň 5 blokov od PHM, 5 blokov od opravy automobilov, 5 zahraničných dokladov a ešte ostatné, tak sa mi vidí cena za polložku kde sa musí spočítať na jednu položku 5 bločikov nízka. Či to nejako zohľadnujete. A tak isto ako keď je v účtovníctve 80% zahraničných dokladov.
liba2
22.04.09,07:18
Ja by som to určite nerobila za rovnakú cenu.
Iwett
22.04.09,08:15
Ja by som to určite nerobila za rovnakú cenu.
A cca kolko by sa malo pridať na pložku??? Alebo v percentách? Neskúsi mi niekto pomôcť? Ďakujem
Jana Acsová
22.04.09,13:43
Položka je jedna vec. Príprava dokladov druhá. Aj príprava súhrnných dokladov s rozúčtovaním PHL. Tam osobitne odporúčam účtovať o prácnosti. My všeobecne osobitne oceňujeme vyhotovovanie tabuliek. Súhrnný doklad máme oceňovaný ako tabuľku. Oceňujeme podľa počtu položiek dokladu, pričom stanovujeme maximálny počet dokladov na tabuľku. Je to o efektívnosti prác.
Jana Acsová
22.04.09,13:44
Súhrnný doklad sa síce ľahko nahrá, ale jeho vyhotovenie je pracnejšie ako u jednoduchého dokladu.
Iwett
22.04.09,16:13
Janka ďakujem veľmi pekne za vysvetlenie. A môžem sa ešte spýtať? Všetko účtujete ako súhrnné doklady? To sa vlastne určité časové obdobie zapisujú do tabuľky rovnaké nákupy a zaúčtujú jedným VD??? Ďakujem za trpezlivosť, ale ja si účtujem stále rovnako a bez nejakých súhrnných dokladov. Poučíte ma ako sa to dá robiť jednoduchšie?
Jana Acsová
23.04.09,10:17
Všetko účtujete ako súhrnné doklady?Zvykneme súčtovať vecne príbuzné doklady napr. PHL, drobné nákupy, poštovné, parkovné a podobne.


To sa vlastne určité časové obdobie zapisujú do tabuľky rovnaké nákupy a zaúčtujú jedným VD?
Áno pod jedným číslom dokladu.


Ďakujem za trpezlivosť, ale ja si účtujem stále rovnako a bez nejakých súhrnných dokladov.Veď to nie je zle. V našom prípade sa však spracovanie súhrnných dokladov stalo efektívnejším. Nemusí to však platiť všeobecne. Súhrnné doklady sú efektívne v prípade početných peňažných transakcií podobného charakteru. Mali sme napríklad obchod s potravinami, kde bolo spracovanie súhrnných dokladov na nákup tovaru výraznou úsporou času.


Poučíte ma ako sa to dá robiť jednoduchšie?.-) Možno ani nedá. Odstopnite si jedno aj druhé. Možno vo Vašom prípade vyhotovovanie súhrnných dokladov nemá veľký význam. Záleží od účtovnej jednotky.
Iwett
23.04.09,13:30
Ďakujem veľmi pekne za odpovede.
AnnaK
29.04.09,14:36
Prispejem zo svojej skúsenosti.
To, že si právnici účtujú za založenie jednoduchej s.r.o. 600-700 eur (bez kolkov), k tomu sa nebudem vyjadrovať.
Ale že si vypýta 190 eur za zmenu bydliska konateľa v OR OS, to sa mi už zdá príliš. Koľko by si účtovali za DP pre PO? To je súvaha + výkaz ziskov a strát + poznámky + DP, takže minimálne 4 x 190 = 760 eur? Ja osobne som si účtovala v zložitejšej s.r.o. s rôznymi činnosťami a dokladmi v cudzej mene za kompletnú uzávierku + DP 5000 Sk.
sway
29.04.09,15:40
Prispejem zo svojej skúsenosti.
To, že si právnici účtujú za založenie jednoduchej s.r.o. 600-700 eur (bez kolkov), k tomu sa nebudem vyjadrovať.
Ale že si vypýta 190 eur za zmenu bydliska konateľa v OR OS, to sa mi už zdá príliš. Koľko by si účtovali za DP pre PO? To je súvaha + výkaz ziskov a strát + poznámky + DP, takže minimálne 4 x 190 = 760 eur? Ja osobne som si účtovala v zložitejšej s.r.o. s rôznymi činnosťami a dokladmi v cudzej mene za kompletnú uzávierku + DP 5000 Sk.

právnici sú iná kategória... ale nemôžem súhlasiť s tým čo si napísala, lebo uzávierky nie sú len výkazy....ja si účtujem za kompletnú uzávierku 13-ty paušál, teda ak firma platí mesačne napr. 300 € tak DPPO ju toľko stojí.Ale je pravda, že ak by som mala maličkú firmu ktorá by platila 165 € mesačne, tak by ich to toľko stálo.;)
AnnaK
30.04.09,05:16
právnici sú iná kategória... ale nemôžem súhlasiť s tým čo si napísala, lebo uzávierky nie sú len výkazy....ja si účtujem za kompletnú uzávierku 13-ty paušál, teda ak firma platí mesačne napr. 300 € tak DPPO ju toľko stojí.Ale je pravda, že ak by som mala maličkú firmu ktorá by platila 165 € mesačne, tak by ich to toľko stálo.;)

Máš pravdu. Uvedomila som si, že je rozdiel, či robím kompletnú uzávierku pre malú firmu alebo veľkú firmu. A to robím každému aj kompletnú inventarizáciu. Zrejme budem musieť mierne zvýšiť cenu, ale dnes sa už pomaly bojím trvať na starých cenách a bojovať za to, aby som ich nemusela znižovať. Každý sa vyhovára na krízu. Jeden SZČO chce znižovať cenu, sťažuje sa, že klesli tržby, ale pritom mal za 1. štvrťrok vyššie tržby oproti minulému roku a ja mám v peňažnom denníku viac zápisov, t.j. aj účtovných dokladov. Je síce v strate, ale tá bola približne rovnaká. Kolegyne vy tiež máte takých podnikateľov, ktoré sú už napr. 3 roky za sebou stále v strate?
Jana1303
30.04.09,08:30
Niektorí podnikatelia by najradšej prijali takúto žiadosť nielen od zamestnancov ale aj od nás účtovníkov.
Lenka1979
30.04.09,10:52
Niektorí podnikatelia by najradšej prijali takúto žiadosť nielen od zamestnancov ale aj od nás účtovníkov.
:D:rolleyes:... ten môj určite by skákal od radosti
mimi
08.05.09,15:11
Ahojte :-)
prečítala som si všetky príspevky..uff je toho tu dosť. Ale velmi pekne ďakujem za orientačný cenník účtov.prác. Idem po dlhšej dobe robiť cenovu ponuku novému klientovi a tak si budem stáť za tým čo viem a čo mu môžem ponúknuť a som zvedavá či prijmu moju cenu :-)

Potom Vám oznámim ako som dopadla. Stále si myslím, že to nakoniec vyjde.:-)
m.hladka
09.05.09,16:37
Držím palčeky, a verím, že ti cenník CÚP pomohol.
pefu
10.05.09,00:33
nie je mi jasné, ako si účtovať cenu za:

1. skladovú evidenciu - či samostatná cena za pohyb na karte, alebo len cenu za položku v denníku (112/111) alebo ako

2. spracovanie miezd - ak zoberiem paušál za zamestnanca, tak si účtujem aj cenu za položky v denníku, týkajúce sa zaúčtovania miezd (521/331, 331/342 atd...)

Vdaka
m.hladka
10.05.09,17:15
odpoveď zvýraznený text

nie je mi jasné, ako si účtovať cenu za:
Je to aj vec dohody.

1. skladovú evidenciu - či samostatná cena za pohyb na karte, alebo len cenu za položku v denníku (112/111) alebo ako
- ja by som urobila kalkuláciu na sklad zvlášť a účtovanie denníka položky zvlášť

2. spracovanie miezd - ak zoberiem paušál za zamestnanca, tak si účtujem aj cenu za položky v denníku, týkajúce sa zaúčtovania miezd (521/331, 331/342 atd...)
-a taktiež by som dohodla mzdy nezávisle od útčtovania denníka,
Vdaka
Enka
02.06.09,07:21
Dobrý deň
ďakujem za spracovanie cenníka účtovných prác zo všetkým súhlasím. Aj ja mám takých, ktorí by chceli robiť pomaly zadarmo, ale chcela by som požiadať o doplnenie v cenníku o elektronické podávanie dokladov do poisťovní a na daňový úrad, ktoré robím pre zákazníkov.
S prianím pevných nervov a úspešnej práci Enka
m.hladka
02.06.09,10:28
Dobrá pripomienka, ďakujem.
Aldan
02.06.09,10:33
Cenník je super, sa som skoro padla na zadok ako lacno robím. Asi sa musím naučiť
pýtať si za svoju prácu, veď mne tiež nikto nič nedaruje. No mám čo doháňať. Aldan
Erika-ežka
10.06.09,07:31
Neviem nikde nájsť, koľko tak za RZZP? Myslím, že by to malo byť odstupňované od "obtiažnosti". Vlani som brala za každé 500,- Sk (včetne zanesenia na ZP), ale zistila som, že to nie je dobré ohodnotenie, lebo jedno je jednoduchšie a s ďalším som sa dlhšie potrápila.
Koľko si pýtate?
Jana Motyčková
10.06.09,08:00
My máme cca od 13,30€, ABC zvyčajne za 13,30€, za S + 3,30€ za kazdý list. Za X 19,90+3,30 za každý list. To sú ceny pre "cudzích", naši klienti, od ktorých väčšinu údajov máme a nemusíme nič špeciáne zisťovať, tak to majú o dosť lacnejšie.
m.hladka
10.06.09,08:18
Ja si účtujem od 15,-€ do 20,-€ podľa obtiažnosti.
Erika-ežka
10.06.09,08:27
Tiež som rozmýšľala, že
ABC : 15 € a S a X 20 €
S tým, že to len podpíšu a ja to zanesiem.
m.hladka
10.06.09,08:55
Ak s tým súhlasia a zaplatia, prečo nie?
AnnaK
16.06.09,18:25
Ja účtujem za RZZP len takým, ktorí donesú doklady raz za rok. Ostatným, ktorým spracovávam účtovníctvo a platia mesačne príp. štvrťročne, neúčtujem nič, majú to v cene. Ale to sú väčšinou všetko čisté B. Od nich vlastne nepotrebujem nič, urobím RZZP, dám im hotové podpísať a zanesiem na ZP.
m.hladka
16.06.09,20:00
Ja účtujem za RZZP len takým, ktorí donesú doklady raz za rok. Ostatným, ktorým spracovávam účtovníctvo a platia mesačne príp. štvrťročne, neúčtujem nič, majú to v cene. Ale to sú väčšinou všetko čisté B. Od nich vlastne nepotrebujem nič, urobím RZZP, dám im hotové podpísať a zanesiem na ZP.
Hm, tak to si veľkorisá.
Ala
18.06.09,07:23
Ja účtujem za RZZP len takým, ktorí donesú doklady raz za rok. Ostatným, ktorým spracovávam účtovníctvo a platia mesačne príp. štvrťročne, neúčtujem nič, majú to v cene. Ale to sú väčšinou všetko čisté B. Od nich vlastne nepotrebujem nič, urobím RZZP, dám im hotové podpísať a zanesiem na ZP.
Az teraz som zistila, ze aj za RZZP si pytate odmenu. Ja to robim, tak isto ako AnnaK. Asi to budem musiet prehodnotit.....
Zuzanak1
18.06.09,11:10
Az teraz som zistila, ze aj za RZZP si pytate odmenu. Ja to robim, tak isto ako AnnaK. Asi to budem musiet prehodnotit.....
no ja som bola natom do minulého roku podobne. ale potom ma niečo osvietilo :)
Zuzanak1
18.06.09,11:18
A čo tak Výpis z DP pre SP ? Pýta niekdo niečo za to ?
m.hladka
18.06.09,11:23
A čo tak Výpis z DP pre SP ? Pýta niekdo niečo za to ?

Dobra pripomienka.
Ďakujem.

Často si myslíme, veď je to len jeden papier, patrí to k uzávierke, ale ani v obchode nám nedajú rohlík zadarmo a je to len jeden rohlík.
Zuzanak1
18.06.09,11:42
Dobra pripomienka.
Ďakujem.

Často si myslíme, veď je to len jeden papier, patrí to k uzávierke, ale ani v obchode nám nedajú rohlík zadarmo a je to len jeden rohlík.
nám, ktorí túto prácu okolo papierov a účta vieme, sa zdá vypísanie jedného papiera, alebo jednoduchého tlačiva ľahké, a preto máme niekedy, teda aspoň ja pociť, že čo za také "nič" vypýtať.
napríklad ešte donedávno som sa v banke pozastavovala nad tým, ako si niekdo nemôže vedieť vypísať príkaz na úhradu faktúry z účtu, a hlavne sa divia načo a prečo je variabilný symbol. (ale mi by sme asi tiež nevedeli na oko banálne veci z inej profesie, ale ..., keď ich chceme dať urobiť, tak vypýtajú hrozné peniaze.
a to bol aj jeden z dôvodou, prečo som sa na ceny za účto už minulý rok pozrela trošku bližšie a začala som ich prehodnocovať, a pýtať peniaze aj za veci, ktoré mne sa zdajú zamozrejmé v cene DP.
Livia 25
19.06.09,05:13
Caute poradaci, kto mi vie poradit kolko pytat za vypracovanie RZZP pre SZCO? V cenniku som to nenasla...
m.hladka
19.06.09,05:35
Caute poradaci, kto mi vie poradit kolko pytat za vypracovanie RZZP pre SZCO? V cenniku som to nenasla...

Pozri v tejto téme od str.19 príspevok 184 a ďalej.
m.hladka
19.06.09,10:09
Cena je stanovená mesačne.

Pripájam vzory pre jdnotlivé kalkulácie (je to len vymyslené):
A na základe predbežnej kalkulácie
B pomocou hodinových sadzieb
C dohodou - paušál
katka s.
23.06.09,08:31
Ja som si za RZZP minulý rok prihodila k roč. uzávierke, aj to prvykrát a malé sumy. Tento rok to určite prehodnotím. A som o tom presvedčená, keď som sa dozvedela, že u lekára za potvrdenie priepustky /jedna pečiatka/ pýtali 3 €. To je ohodnotenie nie?
nika.sum
23.06.09,09:53
Dnes som mala klienta - mladeho chalana (JU), kt. zacal podnikat 10/2008. Potrebuje spravit RZZP. Priniesol mi ucto za minuly rok, lebo som potrebovala vediet udaj o ZP. Uctovnik kt. mu robil minuly rok (tie 3 mesiace)+mu musel do DP od zamestnavatela dat dve potvrdenia si vypytal 8500 tis. Vobec by som sa nad tym nepozastavila, keby som nevidela mnozstvo dokladov, v penaznom denniku to bolo asi na 1a1/2 strany A4, mozno par ks prijatych faktur. A ked sa spytal kolko by platil za cely rok bolo mu povedane, ze asi 18.000 - 24.000,- Sk. Ja viem, ze uctovnici su zvacsa neohodnotení, ale toto sa mi zdalo naozaj privela, mozno sa mylim...samozrejme ze v tom nemal RZZP. Chcela by som vediet, kolko pyta za PU.
Erika-ežka
30.06.09,13:26
Dnes som mala klienta - mladeho chalana (JU), kt. zacal podnikat 10/2008. Potrebuje spravit RZZP. Priniesol mi ucto za minuly rok, lebo som potrebovala vediet udaj o ZP. Uctovnik kt. mu robil minuly rok (tie 3 mesiace)+mu musel do DP od zamestnavatela dat dve potvrdenia si vypytal 8500 tis. Vobec by som sa nad tym nepozastavila, keby som nevidela mnozstvo dokladov, v penaznom denniku to bolo asi na 1a1/2 strany A4, mozno par ks prijatych faktur. A ked sa spytal kolko by platil za cely rok bolo mu povedane, ze asi 18.000 - 24.000,- Sk. Ja viem, ze uctovnici su zvacsa neohodnotení, ale toto sa mi zdalo naozaj privela, mozno sa mylim...samozrejme ze v tom nemal RZZP. Chcela by som vediet, kolko pyta za PU.
Fíha ,... šikovný ... nemusí už študovať RZZP - a prehodnocovať, koľko za to pýtať... keď si dokáže tak superne zarobiť na účte :---
AMaruš
02.07.09,12:14
15 rokov robím účtovníctvo na živnosť. Teraz som našla tabuľku a je super. Teraz mám jedného klienta ktorý si myslí že ma prepláca.
Už sa teším, ako mu ukážem ako ma strašne prepláca. Ten kto účtovníctvu nerozumie sa mu to ťažko vysvetľuje. Ďakujem.

"PS": Tiež máte tieto skúsenosti?
Zuzanak1
03.07.09,09:41
Ahojte môže mi niekdo preposlať "zmluvu o vedení účtovníctva" ? A vie mi niekdo poradiť ktorá poisťovňa je najlepšia na poistenie živnosti - vedenie účtovníctva ? ďakujem.
liba2
03.07.09,09:49
Ahojte môže mi niekdo preposlať "zmluvu o vedení účtovníctva" ? A vie mi niekdo poradiť ktorá poisťovňa je najlepšia na poistenie živnosti - vedenie účtovníctva ? ďakujem.
Zuzka, klikni na 1. strane na dokumenty a odtiaľ si ju stiahni.
Zuzanak1
03.07.09,09:53
Zuzka, klikni na 1. strane na dokumenty a odtiaľ si ju stiahni.
ďakujem. zasa som o niečo múdrejšia.
m.aj.a
03.07.09,21:28
Presedela som tu pri týchto príspevkoch takmer 2 a pol hod., no neľutujem. Pripadám si však ako "z inej planéty". O cenách, aké sú uvedné v cenníku ani nesnívam a bojím sa, že ak by som ich chcela používať, asi by som rýchlo skončila na nule. Robím účto na živnosť už piaty rok, no vždy, keď je treba klientovi zaplatiť za kompletné vypracované učto a DP, akoby som ich chcela zruinovať. Pritom som hlboko pod cenami ako sú v uvedených cenníkoch. Po prečítaní všetkých týchto príspevkov si môžem len "pogratulovať" aký som slaboch a naivka. A to som ešte tento rok v niektorých prípadoch išla s cenou ešte nižššie. Teraz sa mi doslova otvorilli oči, hoci mi aj tak vždy bolo jasné, že robím za "žobračenky", no nevedela som si pomôcť. Poznám však v okolí iné účtovníčky, ktoré majú podobné ceny. Teraz však neverím, že všetky. Je síce pravda, že sme na Východe, ale robíme si tú prácu tak isto ako aj iné naše kolegyne. Mnohí podnikatelia si však myslia, ako to už bolo aj vyššie rozoberané, že cit. "pár faktúr, pár dokladov ... ,(no prosto nestojí to ani za reč a už aj na počkanie by sa to hádam aj dalo spraviť, no a najlepšie za: ĎAKUJEM), veď koľko oni musia odviesť štátu, a že je to z roka na rok horšie, nestojí to za to a najlepšie by bolo to celé zabaliť " koniec cit. Pri takýchto klientoch sa ťažko stanovujú či nedajbože zvyšujú ceny. Ale ak k tomu nepristúpime, tak sa naozaj nepohneme ďalej a škodíme len sami sebe. Priznám sa, že takéto handrkovanie o ocenení mojej práce a nemalých nákladoch ma uráža a hnevá. Viem, že to nepôjde naraz, ale verím, že postupne, aby som si ani tých večne sa sťažujúcich klentov neodplašila, sa to pohne k lepšiemu. Prajem veľa zdaru a ďakujem za to, že ste.
OlgaM
06.07.09,19:35
Prosím o radu, robím JU plátcovi DPH a neviem koľko môžem pýtať. V tejto téme je v priloženom cenníku cena za položku od 0,66 € do 0,83 €. Je to myslené za jeden riadok v denníku?Napr. bankový výpis má 50 riadkov to je 50 položiek ? A ako je to s prijatými a vyšlými faktúrami,evidenciou majetku?
liba2
07.07.09,07:11
Prosím o radu, robím JU plátcovi DPH a neviem koľko môžem pýtať. V tejto téme je v priloženom cenníku cena za položku od 0,66 € do 0,83 €. Je to myslené za jeden riadok v denníku? ANO
Napr. bankový výpis má 50 riadkov to je 50 položiek ? ANO
A ako je to s prijatými a vyšlými faktúrami,evidenciou majetku?
Spočítaš, koľko FA toľko položiek.:) .
nika.sum
08.07.09,20:23
Prosim opravte ma ak sa mylim. V PU polozky pocitam tiez podla dennika ale zapis napr.518/211, 343/211 - ak ked su to dva riadky tak je to ako jedna polozka vsak? a tiez sa berie pocet zaradenych prijatych a vydanych faktur - co faktura v knihe pohladavok, zavazkov, to jedna polozka, ostatne pohl.+zavazky v pomoc.knihe - tiez polozky. Takze zauctovanie faktury prijatej ak sme ju nemuseli rozuctovavat (na viac uctov), bude vlastne spolu s uhradou 3 polozky : 518/321 + 343/321, 321/221 + samotna faktura, je to tak?
romanpp
09.07.09,04:39
Prosím o radu, robím JU plátcovi DPH a neviem koľko môžem pýtať. V tejto téme je v priloženom cenníku cena za položku od 0,66 € do 0,83 €. Je to myslené za jeden riadok v denníku?
Rozhodne treba vždy požadovať platbu od zákazníka za riadky v denníku. Akýkoľvek jeden spracovávaný doklak môže byť z viacerých dôvodov účtovaný ako jeden alebo aj viac riadkov.

Napr. bankový výpis má 50 riadkov to je 50 položiek?
Pozri prvú poznámku => napríklad úhrada do Sociálnej poisťovne by mala byť účtovaná minimálne ako úhrada od zamestnancov a úhrada od zamestnávateľa. Ďalej veľmi častá situácia - jeden riadok na výpise = úhrada troch došlých faktúr => tri položky. A pod.

A ako je to s prijatými a vyšlými faktúrami,evidenciou majetku?
Zase treba postupovať podľa vyššie uvedeného. Nejde o počet kusov ale o prácnosť ich spracovania - ak máme na jednu došlú či vydanú faktúru x úhrad, tak je to samozrejme x riadkov. A pod.


Teda jednoducho je treba používať zdravý sedliacky rozum.
romanpp
09.07.09,04:40
Prosim opravte ma ak sa mylim. V PU polozky pocitam tiez podla dennika ale zapis napr.518/211, 343/211 - ak ked su to dva riadky tak je to ako jedna polozka vsak? a tiez sa berie pocet zaradenych prijatych a vydanych faktur - co faktura v knihe pohladavok, zavazkov, to jedna polozka, ostatne pohl.+zavazky v pomoc.knihe - tiez polozky. Takze zauctovanie faktury prijatej ak sme ju nemuseli rozuctovavat (na viac uctov), bude vlastne spolu s uhradou 3 polozky : 518/321 + 343/321, 321/221 + samotna faktura, je to tak?

Áno, je to tak.
Iwett
09.07.09,06:17
Áno, je to tak.
V PU nerátam + faktúra, lebo faktúra v PU sa zapisuje do denníka pri vystavení. Len v JU rátam pol. PD + prijate a vystavené fa. V PU rátam len položky PD.
nika.sum
09.07.09,08:49
V PU nerátam + faktúra, lebo faktúra v PU sa zapisuje do denníka pri vystavení. Len v JU rátam pol. PD + prijate a vystavené fa. V PU rátam len položky PD.


Ja totiz robim stale za pausal, len som chcela jednemu klientovi preratat kolko by to bolo pre neho na polozky preto sa potrebujem uistit, ze to pocitam dobre. Aj tak by som chcela mat pausal.
Ale zda sa mi to dost divne, pretoze tak isto ju treba v PU nahodit a potom sa zauctuje do dennika. Neviem som zvedava na nazor aj ostatnych, zatial dakujem.
Iwett
09.07.09,08:54
Ja totiz robim stale za pausal, len som chcela jednemu klientovi preratat kolko by to bolo pre neho na polozky preto sa potrebujem uistit, ze to pocitam dobre. Aj tak by som chcela mat pausal.
Ale zda sa mi to dost divne, pretoze tak isto ju treba v PU nahodit a potom sa zauctuje do dennika. Neviem som zvedava na nazor aj ostatnych, zatial dakujem.
Ja to robím akosi automaticky, že zápis faktúry v PU je vlastne zápis v PD, ale v JU sa fa len nahadzujú a do PD sa dostávajú až pri úhrade, tak z toho vychádzam, že pri počítaní položiek prirátam aj zapísané faktúry.
romanpp
10.07.09,04:25
Ja to robím akosi automaticky, že zápis faktúry v PU je vlastne zápis v PD (predpokladám, že sa jedná o účtovný denník), ale v JU sa fa len nahadzujú a do PD sa dostávajú až pri úhrade, tak z toho vychádzam, že pri počítaní položiek prirátam aj zapísané faktúry.

Určite je možné pristupovať k týmto veciam dosť individuálne. Snažím sa vždy vychádzať z toho o akú prácnosť sa jedná. Teda vždy zvažujem, že na vykonanie určitej práce potrebujem určité množstvo času - to je vlastne to, čo klientovi predávam.

Pri faktúrach (došlých aj vydaných, v JÚ aj v PÚ) sa teda vždy snažím rozlišovať, oceniť a nechať si zaplatiť:

1. Či vystavujem faktúru ja, alebo si ju klient urobil sám a ja ju len nahadzujem do účtovníctva (skúste sa zamyslieť nad tým, aký v tom môže byť veľký rozdiel z hľadiska času)

2. Či sa jedná o jednoduchú faktúru s jednou sumou, alebo ide o faktúru ktorú musím rozdeliť (rozúčtovať) na viacej účtov, prípadne či ide o plátcu alebo neplátcu DPH a pod.
Iwett
10.07.09,05:12
Určite je možné pristupovať k týmto veciam dosť individuálne. Snažím sa vždy vychádzať z toho o akú prácnosť sa jedná. Teda vždy zvažujem, že na vykonanie určitej práce potrebujem určité množstvo času - to je vlastne to, čo klientovi predávam.

Pri faktúrach (došlých aj vydaných, v JÚ aj v PÚ) sa teda vždy snažím rozlišovať, oceniť a nechať si zaplatiť:

1. Či vystavujem faktúru ja, alebo si ju klient urobil sám a ja ju len nahadzujem do účtovníctva (skúste sa zamyslieť nad tým, aký v tom môže byť veľký rozdiel z hľadiska času)

2. Či sa jedná o jednoduchú faktúru s jednou sumou, alebo ide o faktúru ktorú musím rozdeliť (rozúčtovať) na viacej účtov, prípadne či ide o plátcu alebo neplátcu DPH a pod.
No s tým súhlasím, samozrejme že v horeuvedených príspevkoch sa jednalo len o zápis už vystavenej faktúry. Keď sa aj vypisuje, v tom prípade je iná cena.:)
felama
19.08.09,05:36
Cenník mi pomohol, oceňujem ho .
Janiela
20.08.09,06:38
Mne cenník - okrem ceny - podvihol najmä sebavedomie. Ďakujem.
robin1
20.08.09,09:23
Ahojte, rada by som poznala Váš názor na stanovenie ceny za spracovanie učta, keď k Vám príde klient - SRO-qv.platca DPH/!/ s nespracovanými dokladmi za 8mesiacov. Stanovujete cenu=paušál x počet mesiacov + cena za dodatočné DPH? Alebo dáte nejakú zľavu? Mne to totiž vychádza cez 1500€.
Veľmi mi pomohol CÚP na rok 2009, ale teraz mám dilemu.
Ďakujem že ste.
liba2
20.08.09,10:52
Ahojte, rada by som poznala Váš názor na stanovenie ceny za spracovanie učta, keď k Vám príde klient - SRO-qv.platca DPH/!/ s nespracovanými dokladmi za 8mesiacov. Stanovujete cenu=paušál x počet mesiacov + cena za dodatočné DPH? Alebo dáte nejakú zľavu? Mne to totiž vychádza cez 1500€.
Veľmi mi pomohol CÚP na rok 2009, ale teraz mám dilemu.
Ďakujem že ste.Tak toto sú ojedinelé prípady, ale stávajú sa.
Jednak budeš riešiť staré mesiace a jednak aktuálne účto. Cenu si môžeš dohodnúť mesačne ale aj v jednej sume za rekonštruované mesiace a mesačný paušál za aktuálne účto.
Vždy to závisí na dohode medzi tebou a tvojim klientom; snažím sa zohľadniť aj jeho dôvody ktoré k môjmu návrhu uvedie.
Na zľavu nevidím dôvod, staré veci dozadu sa predsa robia horšie, sú pracnejšie ako aktuálne účto. No máš čo zvažovať :D
m.hladka
20.08.09,14:05
Liba2 má pravdu, že staré veci sa robia horšie, pretože musíš aj za pochodu robiť súčasný mesiac. Máš teda čo robiť, aby si to do konca roka zvládla.
Tých 1500 € je len za tých 8 mesiacov? Ak áno, tak to by tak asi sedelo. Ak nie, tak si dopýtaj rozdiel.
robin1
21.08.09,05:46
Cena je za 8 mesiacov+DDPDPH.
Ešte som sa s ním nedohodla, stále zvažujem, či sa mi oplatia tie "nervy", keď firma krachuje a neplatí svoje záväzky. Nie všetky peniaze totiž stoja zato, i keď je to možno zaujímavá suma. Som vďačná za každú vašu radu.
Pekný deň aj víkendík.
liba2
21.08.09,05:51
Cena je za 8 mesiacov+DDPDPH.
Ešte som sa s ním nedohodla, stále zvažujem, či sa mi oplatia tie "nervy", keď firma krachuje a neplatí svoje záväzky. Nie všetky peniaze totiž stoja zato, i keď je to možno zaujímavá suma. Som vďačná za každú vašu radu.
Pekný deň aj víkendík.Dohodni sa na preddavku za tie staré mesiace, žiadala by som najmenej 50% vopred (to z dôvodu, že firma krachuje, nemáš záruku, či o 3 mesiace bude mať na zaplatenie).
m.hladka
21.08.09,08:05
Ja by som si celých 8 mesiacov pýtala dopredu, ináč by som ani nezačala.
robin1
21.08.09,08:11
Ja by som si celých 8 mesiacov pýtala dopredu, ináč by som ani nezačala.
Tiež nad tým rozmýšľam. Nie som ešte ani presvedčená, či to vezmem - je tam viac problémov, žiadne smernice, chýbajú zápisy z VZ, zostatok v pokladni z roku 2008 500.tis SKK...
Nemám sa s kým poradiť a som veľmi rada že "Vás mám".
robin1
24.08.09,06:05
Tak som sa nakoniec s ním nedohodla, so zálohou nesúhlasil a ja aspoň nebudem v jeho "zozname záväzkov". Pekný deň aj celý týždeň.
Jana2004
24.08.09,06:16
Smrad jeden, určite nemal v úmysle Ti ani zaplatiť. Len by si sa nadrela. Aj ja som na takého "fičúra" raz natrafila a nezaplatil do dnes.
andreaS
24.08.09,06:41
skusim aj tu sa opytat...

kolko pytat pri platcovi dph, mesacnom pocte poloziek 644 (faktury a pokladnicne doklady pocitane na kusy, bv a id ako pocet zapisov MD/D, napr. 1ks ID kde je 10 riadkov zauctovanych MD/D je pocitane ako 10 poloziek, ale fa ktora je vdaka softu rozuctovana niekedy aj na 4 riadky so zapismi x/D, MD/x je pocitana ako jeden kus) a 9 zamestnancov...

mam tri moznosti:
- plne externe, na svojom softe, svoje kanc.potreby, 1x tyzdene zobrat doklady
- "poloexterne", t.j. v priestoroch firmy, na ich softe, ich kanc.potreby, 2-3x tyzdenne
- na pracovny pomer, bez miezd, kazdy den na 4h
m.hladka
24.08.09,06:42
Pozor, pozor dievčatá - aj to sa stáva ....
Janiela
25.08.09,05:16
Smrad jeden, určite nemal v úmysle Ti ani zaplatiť. Len by si sa nadrela. Aj ja som na takého "fičúra" raz natrafila a nezaplatil do dnes.

Mne dodnes takto nezaplatili dve firmy, zhodou okolností švagrovia. Jeden z nich sa vyjadril, že takto si to nepredstavoval, mali by sme sa rozumne dohodnúť, mzdy za 100,- Sk a pod. Tak mi "nariadil", po jeho úhrade vo výške pol faktúrovanej sumy prerobiť moju fa a bude všetko OK.

Veľmi ďakujem za tento cenník, ozaj pomáha.
http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
jess
25.08.09,07:14
Áno, švagrovia sú tí "najlepší" obchodní partneri, čo sa týka platenia za služby !!! Aj ten môj všetkým platí, len ja som na úplnom konci zoznamu. Ešteže si ceny držím . :)
retko
27.08.09,21:28
posuskajte kolko by to asi vyslo (neberte to ako ponuku):
totizto pozeral som stranky firiem ktore robia PU a nad 100 poloziek vacsinou pytali okolo 200-300 eur (co sa mi zda dost penazi za v prepocte 4-5 poloziek denne), kedze este len zacinam podnikat.

takze predstavme si situaciu:
s.r.o., neplatca DPH, bez zamestnancov, ziadne leasingy/najmy/..., iba nakup + predaj tovaru + nahrady za pouzivanie sukr. osobneho auta, + nakup baliacich potrieb (papier, obalky, ...) a ine drobnosti aj to tak raz za mesiac.
- pohyby na pokladni: cca 50 ks/mesiac
- vydane faktury (vsetko platba na ucet): cca 120 ks/mesiac (t.j. 120 x postou odoslana zasielka s tovarom)
- 1x za mesiac preplatenie nahrad za pouzivanie auta
ziadne DPH ani mzdy. kolko ma to moze stat ?

je v tych cenach zaratane komplet uctovnictvo - penazny dennik, kniha prijatých a vystavených faktúr, sklad, evidencia majetku, ... ? alebo za to sa priplaca tiez podla poctu poloziek v jednotlivych tychto dokumentoch ?
Lenka1979
28.08.09,06:14
Na začiatku tejto témy je vložená tabuľka-cenník prác, pozri si ju poriadne.
Buď si stanovíš paušálne cenu za mesiac bez ohľadu na počet položiek, alebo si určíš rozmedzie od-do... koľko budeš faktúrovať za položku zaúčtovanú v denníku. Tam je to pekne napísané, prepočítaj si, predstavu koľko by si za to chcel musíš mať predovšetkým Ty sám.:);)


posuskajte kolko by to asi vyslo (neberte to ako ponuku):
totizto pozeral som stranky firiem ktore robia PU a nad 100 poloziek vacsinou pytali okolo 200-300 eur (co sa mi zda dost penazi za v prepocte 4-5 poloziek denne), kedze este len zacinam podnikat.

takze predstavme si situaciu:
s.r.o., neplatca DPH, bez zamestnancov, ziadne leasingy/najmy/..., iba nakup + predaj tovaru + nahrady za pouzivanie sukr. osobneho auta, + nakup baliacich potrieb (papier, obalky, ...) a ine drobnosti aj to tak raz za mesiac.
- pohyby na pokladni: cca 50 ks/mesiac
- vydane faktury (vsetko platba na ucet): cca 120 ks/mesiac (t.j. 120 x postou odoslana zasielka s tovarom)
- 1x za mesiac preplatenie nahrad za pouzivanie auta
ziadne DPH ani mzdy. kolko ma to moze stat ?

je v tych cenach zaratane komplet uctovnictvo - penazny dennik, kniha prijatých a vystavených faktúr, sklad, evidencia majetku, ... ? alebo za to sa priplaca tiez podla poctu poloziek v jednotlivych tychto dokumentoch ?
retko
28.08.09,08:01
ano, tabulku som studoval uz viackrat, neviem nakolko je smerodajna a pre koho, pretoze som videl aj 2x take ceny za pausal (s malym poctom poloziek) a pod, ale aj taka odpoved mi trochu pomohla.

je to vec dohody 2 stran, samozrejme ja by som logicky chcel aby to bolo co najmenej, druha strana zase aby sa jej oplatilo venovat tomu svoj cas za tie peniaze. tak sa skusim spytam este inac, kebyze poviem takych 100-120 eur/mesiac, je to realne alebo je to urazka prip. kludne sa to da az za menej ? neberte to ako ponuku, len ako otazku ci je to realne. ako to tu citam, mnohi robia aj za mensie odmenu, resp. ovela viac prace.
Lenka1979
28.08.09,08:18
ano, tabulku som studoval uz viackrat, neviem nakolko je smerodajna a pre koho, pretoze som videl aj 2x take ceny za pausal (s malym poctom poloziek) a pod, ale aj taka odpoved mi trochu pomohla.

je to vec dohody 2 stran, samozrejme ja by som logicky chcel aby to bolo co najmenej, druha strana zase aby sa jej oplatilo venovat tomu svoj cas za tie peniaze. tak sa skusim spytam este inac, kebyze poviem takych 100-120 eur/mesiac, je to realne alebo je to urazka prip. kludne sa to da az za menej ? neberte to ako ponuku, len ako otazku ci je to realne. ako to tu citam, mnohi robia aj za mensie odmenu, resp. ovela viac prace.


.. teraz neviem... Ty si klient ktorý si chce dať robiť účtovníctvo alebo si účtovník,ktorý robí účtovníctvo???
Ak sa dohodnete.... je to vec dohody ako píšeš... kľudne aj za 120€.
andreaS
28.08.09,08:22
a prijate faktury ziadne? resp. kupuje sa len na hotovost (ale tam je aj tak pre evidenciu lepsie oddelit fa a blok o uhrade, cize su to vlastne 2 doklady)...

otazne je v akom programe sa tvoria faktury a v akom uctuje uctovnik... ale skontrolovat ich aj tak treba...

pri takom mnozstve dokladov ani nevznikne povinnost stat sa platcom dph?

Len tak zbezne podla poctu dokladov mi to vychadza takto:

pokladna: 50ks mesacne (co je tam zahrnute? aj uctovanie trzieb ERP ak sa cez nu uctuje?)

vytavene faktury: 120 ks mesacne

dosle faktury: ?

bankovy vypis: odhadom cca 120-150 (ako pises uhrada vyslych fa je vylucne na BU, ale nevieme ako hradis dosle faktury, ci su, alebo je to hotovost)

interne doklady: na tie netreba zabudat, urcite treba viest sklad, tak daky ten pohyb tu vznikne, plus este samotna praca so skladovou evidenciu... odhadom cca 10 poloziek mesacne...
-------------
dopln doklady a potom to spocitame na idealnu sumu ;)
nela07
28.08.09,08:29
Pozri si len cenu za 1 položku - PÚ - neplatiteľ DPH -min 0,81 EUR za položku a max. 0,96 EUR za položku - už len za tých 120 faktúr za mesiac je to min. 97 EUR a kde sú ešte ostatné položky, ktoré treba zaúčtovať - pokladničné doklady, banka, záväzky (napr. voči daňovému úradu),interné doklady, ak sú potrebné a nakoniec ešte potom treba rátať, ak ide o takéto položkovité platby aj s cenou za vyhotovenie daňového priznania a účtovných výkazov. Takže cena 100-120 Eur za mesiac je podľa môjho názoru nízka.
cloe
28.08.09,08:55
Pozri si len cenu za 1 položku - PÚ - neplatiteľ DPH -min 0,81 EUR za položku a max. 0,96 EUR za položku - už len za tých 120 faktúr za mesiac je to min. 97 EUR a kde sú ešte ostatné položky, ktoré treba zaúčtovať - pokladničné doklady, banka, záväzky (napr. voči daňovému úradu),interné doklady, ak sú potrebné a nakoniec ešte potom treba rátať, ak ide o takéto položkovité platby aj s cenou za vyhotovenie daňového priznania a účtovných výkazov. Takže cena 100-120 Eur za mesiac je podľa môjho názoru nízka.

Súhlasím, je to nízka cena, za podobnú firmu momentálne beriem 220 € /Západosl. kraj/.
retko
28.08.09,15:21
dosle faktury nie su, plati sa v hotovosti z pokladne, kupne zmluvy od sukr. osob
stat sa platcom DPH urcite nie
zaväzky mi žiadne nenapadnú

takže sa treba teda pohybovať skôr niekde okolo 200eur/mes, ok vďaka, to sa ešte dá, dvihnem ceny o 50centov :)
m.hladka
28.08.09,17:27
dosle faktury nie su, plati sa v hotovosti z pokladne, kupne zmluvy od sukr. osob
stat sa platcom DPH urcite nie
zaväzky mi žiadne nenapadnú

takže sa treba teda pohybovať skôr niekde okolo 200eur/mes, ok vďaka, to sa ešte dá, dvihnem ceny o 50centov :)

A čo fa: telefón - mobil, internét, popr.nájom ....?
retko
28.08.09,17:50
faktury budu platene na ucet, preco by sa 1 penazny pohyb mal uctovat dvakrat, raz ako faktura a raz z vypisu z bankoveho uctu, rataju sa predsa polozky (riadky) z penazneho dennika, alebo sa mylim ?

nic z vymenovaneho, jedine ak raz za rok platba za domenu/hosting
mobil si zacvakam aj z vlastneho (nechcem mat 2 mobily - jeden sukromny a jeden firemny - staci mi jeden, aj tak budu volat skor mne, ja asi minimalne), nech je menej roboty

dakujem za rady, uz viem v akom rozmedzi sa to bude pohybovat
nika.sum
01.09.09,13:15
faktury budu platene na ucet, preco by sa 1 penazny pohyb mal uctovat dvakrat, raz ako faktura a raz z vypisu z bankoveho uctu, rataju sa predsa polozky (riadky) z penazneho dennika, alebo sa mylim ?

nic z vymenovaneho, jedine ak raz za rok platba za domenu/hosting
mobil si zacvakam aj z vlastneho (nechcem mat 2 mobily - jeden sukromny a jeden firemny - staci mi jeden, aj tak budu volat skor mne, ja asi minimalne), nech je menej roboty

dakujem za rady, uz viem v akom rozmedzi sa to bude pohybovat

faktura aj ked je platena cez banku, je v denniku (tusim si s.r.o.) v minimalne v dvoch polozkach 1. zauctovanie faktury (prijem za tovaru, sluzby) a 2. uhrada tejto faktury, pokial by si vsak na fakture uctoval nieco co treba rozdelit napr. tovar + sluzba, moze to byt aj viac poloziek.
Cena zalezi od dohody medzi tebou a uctovnikom (a zial dost casto sa nevieme spravne ocenit - co je v tvoj prospech)
ormika
07.09.09,07:34
Robím účtovníctvo v programe Omega, kdev účtovnom denníku rozkladá program účty napr. za 1 došlú faktúru pri platcovi DPH na 3 riadky. Ako si to účtujete za účtovný zápis? Samostatne za každý účet, čiže 321, 518,343 čiže 3x 1EUR napr. sa mi zdá veľmi veľa, alebo ako si to počítate? Nijako inak sa to v tom denníku uložiť nedá. Ďakujem.
andreaS
07.09.09,07:40
ormika: ja to pri omege pocitam takto:

OF, OPF, OD, DF, DPF, DD, zOF, zOPF, zOD, zDF, zDPF, zDD, PD, zPD = v evidencii uctovnych dokladov zistim pocet dokladov a to povazujem za jednu polozku

BV, zBV, ID, zID = si dam cez dennik uctovnych zapisov a postupne na kazdy druh si dam zoradit pohyby a kolko pohybov mi vyhodi tolko pocitam poloziek, pretoze pri tomto type dokladov je zapis v jednom riadku MD/D nie v dvoch x/D a MD/x
marina8
08.09.09,04:30
Ja mám cenu za doklad, a to za tieto:
OF, OD, DF, DD, zOF, zOD, zDF, zDD, PD, zPD, ID, zID.
Za tieto: BV, zBV, OPF, DPF, zOPF, zDPF nič neúčtujem, ich zaúčtovanie mám zahrnuté v cene za doklad.
K tomu mám základnú sadzbu paušálnu za ostatné práce ako sú napr. vedenie skladu, majetok, výkazy, DPH, a ročná účt. závierka.



prosim ta mohla by si mi to ilustrativne ukazat ako to je na fiktivnej firme ked ti dam priklad podla tvojich dokladov? vies, ja ti " vyrobim firmu" a ty mi vyrobis podla tvojich vypoctov cenu, aby som videl ako to funguje:)
ak to nie je problem, v pripade, ze je tak beriem spat;)
ZuzanaP
08.09.09,05:13
ormika: ja to pri omege pocitam takto:

OF, OPF, OD, DF, DPF, DD, zOF, zOPF, zOD, zDF, zDPF, zDD, PD, zPD = v evidencii uctovnych dokladov zistim pocet dokladov a to povazujem za jednu polozku

BV, zBV, ID, zID = si dam cez dennik uctovnych zapisov a postupne na kazdy druh si dam zoradit pohyby a kolko pohybov mi vyhodi tolko pocitam poloziek, pretoze pri tomto type dokladov je zapis v jednom riadku MD/D nie v dvoch x/D a MD/x

Počítam rovnako cenu za položku;)
Lubava
08.09.09,06:29
Chcela by som trochu oponovať, aj keď trochu neskôr. Ja mám iný problém. Robím aj externe účtovníctvo doma, mám svoj účtovnícky i mzdový program, a klient mal pripomienku k platbe, že účtovníčka, ktorá robí na živnosť, by mu to spravila lacnejšie.
Napriek tomu sa rozhodol aj tak pre mňa.
andreaS
08.09.09,06:35
lubava: a to robis bez dokladu?

rozdiel moze byt aj kvoli tomu, ze tej uctovnicke zivnostnicke moze stacit mensia suma, alebo sa nevie ocenit a zhana robotu za kazdu cenu... a to su len dva priklady... tych dovodov moze byt xy...
andreaS
08.09.09,06:38
liba: ja to tak rozdelujem preto, ze na internom doklade mam niekedy aj 10 riadkov... a k nim sa musim tiez dako dopatrat... a BV mavam pri mojich firmach dost velke a mat ich v cene by bolo pre mna nevyhodne... ja ako bonus v cene ponukam rocnu uzavierku, danove priznanie s vykazmi... zaco si vacsina fakturuje akoby 13ty pausal...

skusala som uz aj cez dennik uctovnych zapisov vsetky typy dokladov, s tym, ze napr. pri DF je uctovanie aj na 3-4 riadky, som dala cenu za polozku 7,- Sk... ale moj novy sposob sa mi zda jednoduchsi a klient tak vie, ze polozka = jeden doklad ;)
Lubava
08.09.09,08:49
Pracujem na dohodu, popri hlavnom zamestnaní.