ada1602
27.12.08,18:28
Dobrý večer, prosím Vás o radu SZČO tento rok kúpil os. automobil. Do TP si ho dal zapísať na IČO, na DÚ auto prihlásil na cestnú daň.Po prepise auta sa rozhodol že ho nezaradí do majtku a nebude si uplatňovať ročne odpisy auta ani ostatné výdavky a chce si uplatniť paušál na prejazdené km. Môže to urobiť ak je auto v TP zapísané na IČO ?
Zoltán Kovács
27.12.08,18:20
Dobrý večer, prosím Vás o radu SZČO tento rok kúpil os. automobil. Do TP si ho dal zapísať na IČO, na DÚ auto prihlásil na cestnú daň.Po prepise auta sa rozhodol že ho nezaradí do majtku a nebude si uplatňovať ročne odpisy auta ani ostatné výdavky a chce si uplatniť paušál na prejazdené km. Môže to urobiť ak je auto v TP zapísané na IČO ?

Môže.
ada1602
27.12.08,18:23
Ďakujem Ti veľmi pekne za rýchlu odpoveď.
ada1602
02.01.09,09:49
Dobrý deň, ešte mám k tejto téme jednu otázku. Pri vyplňovaní DP k dani z mot. voz. ak bolo aj oznámenie na DÚ vypísané na DIČ, mám v DP na r.01 na 1. strane vypísať r.č. SZČO keď auto nezaradil do majetku ? DP k dani z mot. voz. robím 1-krát, takže praktické skúsenosti nemám žiadne.
liba2
02.01.09,10:42
Dobrý deň, ešte mám k tejto téme jednu otázku. Pri vyplňovaní DP k dani z mot. voz. ak bolo aj oznámenie na DÚ vypísané na DIČ, mám v DP na r.01 na 1. strane vypísať r.č. SZČO keď auto nezaradil do majetku ? DP k dani z mot. voz. robím 1-krát, takže praktické skúsenosti nemám žiadne.DP podávaš ako SZČO, takže uvedenie DIČ bude správne.
ada1602
02.01.09,10:45
Ďakujem.