tichaci
27.12.08,21:25
dobrý deň, vie mi prosím niekto poradiť - som úplný laik....
som na MD, spravila som si kurz nechtového designu (mám certifikát) - rada by som mala živnosť z tejto oblasti - chcela by som vykonávať prácu u zákazníčok doma- je to možné? nepotrebujem mať ja zariadený priestor vyhovujúci hygiene, atd... aké doklady budem potrebovať? aké odvody si budem musieť platiť - a v akej min. výške? postačí mi na to jednoduché účtovníctvo?
živnosť by som chcela po skončení MD 06/09 - mám nárok na nejaký príspevok z úradu práce? Môžem poberať z úradu práce podporu v období po skončení MD a začatí živnosti ak dám u predchádzajúceho zamestnávateľa výpoved z mojej strany??
ďakujem
zuzula29
14.01.09,11:14
Dobrý deň,
ja som tiež na materskej dovolenke a uvažujem nad kurzom nechtového designu a podnikamím.Je treba na túto prácu nejaký veľký talent,alebo to dokážu na kurze naučíť?Ďakujem za odpoveď a želám veľa úspechov v podnikaní.
lilusa-drobec
24.01.09,08:12
ahoj
ja pracujem v obore nechtového dizajnu už cca 7 rokov.no čo sa živnosti týka...chcela by som vedieť,či si zistila niečo ohľadom toho pracovania u zákazníčiek doma.čokoľvek aj Ty potrebuješ,rada Ti poradím a aj ja od Teba príjmem nejaké užitočné rady.
s pozdravom Linda