spilo
27.12.08,23:02
Dobrý večer poradáci chcem sa vás opýtať či mi viete poradit ohladom založenia Pestovateľskej pálenice.

Moja otázka znie ake su nasledujuce živnosti, su to len ohlasovacie alebo ake?

výkup poľnohospodárskych prebytkov, ovocia a zeleniny
výroba ovocnej a zeleninovej šťavy
výroba iných nedestilovaných kvasených nápojov
výroba nealko nápojov a ovocných vín
spracovanie a konzervovanie ovocia a zeleniny
prevádzkovanie liehovaru na pestovateľské pálenie ovocia

Musím sa prihlasit na colny urad že prevadzkujem pestovatelsku palenicu??

Za každú odpoveď vopred Ďakujem
endrju
27.12.08,22:09
Dobrý večer poradáci chcem sa vás opýtať či mi viete poradit ohladom založenia Pestovateľskej pálenice.

...

Musím sa prihlasit na colny urad že prevadzkujem pestovatelsku palenicu??

Za každú odpoveď vopred Ďakujem

Na prevadzkovanie pestovatelskej palenice nestaci iba zivnost a ohlasenie na colnom urade.
Treba splnit mnozstvo podmienok urcenych osobitnym zakonom o pestovatelskych paleniciach.
Zakon si nalistuj a prestuduj na stranke JASPI (http://jaspi.justice.gov.sk)
Pripadne zajdi na najblizsi colny urad a dozvies sa (asi) zakladne informacie o tom, kde zacat s vybavovanim. Vsetky papierovacky suvisiace s povolenim prevadzkovania palenice si urcite vyzaduju velmi velku trpezlivost. Stat len tak lahko nedava povolenie na prevadzkovanie takejto cinnosti.
Excise Duty
27.12.08,23:21
Treba si pozrieť zákon č. 467/2002 Z. z. o výrobe a uvádzaní liehu na trh v znení neskorších predpisov, vyhlášku Ministerstva pôdohospodárstva Slovenskej republiky č. 653/2002 Z. z. o prevádzkovaní liehovarníckeho závodu na pestovateľské pálenie ovocia, zákon č. 105/2004 Z. z. o spotrebnej dani z liehu v znení neskorších predpisov a vyhlášku Ministerstva financií Slovenskej republiky č. 226/2004 Z. z., ktorou sa ustanovujú podrobnosti o požiadavkách na usporiadanie technologických zariadení na výrobu, spracovanie, skladovanie a prepravu liehu, kontrole množstva liehu, zisťovaní zásob liehu a o spôsobe vedenia evidencie liehu.
BXLmiami
28.12.08,07:58
Kategoria spracovanie a konzervovanie ovocia a zeleniny bude mať veľmi tvrdé hygienické predpisy,pozri si ich na Urade verejneho zdravotníctva.
i