ldi
28.12.08,08:08
Dobré ráno mamičky.
Som novopečený starý otec.Dcerke sa narodil synček v 35 týždni a váži iba 2200gramov a je v inkubátori.Poprosil by som lebo to velmi prežívam o podobne príbehy skôr narodených detí ,ako dlho musia byť v inkubátori a ako sa im teraz darí.Velmi pekne ďakujem.
arizona
28.12.08,08:11
Idi,bábätko je síce skôr narodené, ale tých 2200g nie je až tak málo.Bábätká váhu rýchlo naberú.Domov ich prepúšťajú,keď dosiahnu 35OOg.
Mojej kamarádke sa narodila dcéra, ktorá mala 1400g a dnes je z nej pekná 20 ročná kočka.
Želám mamičke aj bábätku veľa zdravíčka!:)
VieraHu
28.12.08,08:37
Blahoželám k vnúčikovi. Mne sa narodil syn v 30 týždni tehotenstva. Pôrodná váha bola 1500 g a dĺžka 41 cm. Po dvoch mesiacoch, keď vážil 2570 g, nás pustili domov. Dnes má syn 38 rokov a je z neho chlap ako hora.
ALDA
28.12.08,09:08
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=27194&d=1221124243
Tie dve deťúrence sú dvojíčky. Narodili sa v BB a mali váhu: chlapec:1,80 a dievčatko 1,40. Teraz majú 7 a pol roka. Netreba sa báť, všetko bude OK.
ldi
28.12.08,09:21
Ďakujem Vám priatelia .Ste milí.
ALDA
28.12.08,09:39
Ďakujem Vám priatelia .Ste milí.

A Ty super starostlivý starý otec.:)
Olice
28.12.08,13:07
Sestre sa pred tromi rokmi narodila dcérka, neviem presne, ktorý to bol týždeň, ale veľmi predčasne, jej hmotnosť bola 960 gramov. V inkubátore si pobudla dva mesiace. Keď ju prepustili domov z nemocnice vážila asi 2 300 gramov. Pustili ju skoro, pretože na druhý deň ju záchranka v bezvedomí viezla naspať do nemocnice, kde bojovala o život ďalší mesiac. Našťastie a vďaka Bohu sa z toho dostala, v auguste mala tri rôčky a je z nej veľká a šikovná slečna:). Tvoj vnúčik sa tiež trošku zohreje v inkubátore, naberie na hmotnosti a všetko bude OK:).
arizona
28.12.08,13:13
...:). Tvoja vnučka sa tiež trošku zohreje v inkubátore, naberie na hmotnosti a všetko bude OK:).

Chybička se vloudila:)
Idi má vnúčika;):)
Olice
28.12.08,13:24
Chybička se vloudila:)
Idi má vnúčika;):)
:)...opravené, ďakujem.
OKAA
28.12.08,13:30
Blahoželám k vnúčikovi,starý otecko!:DAj ja som už stará mama 3 ročnej vnučky a je to paráda.:oDržím palce, aby sa vnúčik čím skôr zotavil a pustili ho domov.Vela štastia.......:)
pasuliatko
28.12.08,16:02
babatko ked je v inkubátore to nie je zle..lebo tham má stálu teplotu,vlhkosť... ak je dieťatko zdravé tú váhu naberie a nijak sa to neprejavý,netreba sa ničoho báť :) držím palce
Bionda
30.12.08,12:17
arizona, stačí ak dieťa začne priberať a presiahne 2500 a pustia ich domov, ak pravdaže nemá iné problémy- napr. s dýchaním alebo silnú žltačku a pod, inak sú tieto detičky naozaj veľký bojo´vníci. Ja osobne poznám kamarátkynu dcéru, narodila sa 1,8kg a dnes 18-ročná vysoká dievčina, nikto by nepovedala , že sa narodila ako :) "odratý zajko" - placenta ju prestala vyživovať- bola aj silne podvýživená...-
Držím bábu päste, to určite zvládne.
osky
03.01.09,18:24
ja som sa narodila tiez v osmom mesiaci,a nikto by do mna nepovedal,ze som bola drobna a slaba....
zvladla som akademiu i cestovanie,ne vahe tiez nepostradam:---....ziadny problem,deti sa rodia i ovela skor a su zdrave.ak nema daku vyvinovu chybu s plucami alebo inymi organmi,nemusite sa bat.deti v inkubatore este trosku dozreju.
hovori sa,ze je lepsie akj je dieta narodene predcasne/-tieto deti su inteligentne,samostatne-bojovnici/
ako keby bolo prenasane/take deti su utiahnute,bojazlive a nachylne na choroby.../
ldi
14.01.09,20:51
Ďakujem Vám priatelia za rady a povzbudenie a Dávidka v piatok po dvoch týždňoch s váhou 2290g a zdravučkeho pustili domov .Som prešťastný dedo a nie je dna aby som za nim neprišiel ,iba tak vedla neho sedel,pozeral sa na neho a hladkal jeho malu hlavičku a chytal za jeho užasnu rúčku.
syrik
15.01.09,05:48
Jeeej,úžasný dedko :) Šťastný to vnúčik ;)
ldi
24.01.09,16:18
32243

Neviem či som dobre stiahol tie fotky ale ked ano tak toto je Dávidek ,moje najvetšie šťastie ktoré ma mohlo na staré kolená stretnuť.
arizona
24.01.09,16:34
Krásne bábätko! A riadny chlapisko z neho narástol.:):):)
Veľa zdravíčka!!!
ldi
24.01.09,19:17
Ďakujem pekne Arizona ,je krásny a zlatý.Malé bábetko to je ten pravý zázrak prírody .Prajem to šťastie každemu .
Olice
24.01.09,19:17
Jeeej,úžasný dedko :) Šťastný to vnúčik ;)
A dalo by sa to povedať aj tak, že úžasný vnúčik, šťastný to dedko:).
Krásne dieťatko.
karpis
25.01.09,06:37
Krásne dieťatko, starostlivý starý otec, tak to má byť dieťatko od narodenia potrebuje veľa lásky nielen od svojich rodičov ale aj starých rodičov, aj my máme predčasne narodeného vnučika v 31 týždni, vážil 990 g a meral 32 cm, dnes má 6 rokov a vôbec to neni na ňom poznať, je veľmi šikovný a múdry. Prajem Dávidkovi veľa zdravíčka a úžasných ľudí okolo neho.
ldi
25.01.09,11:34
Ďakujem Zuzka a Olice
Pepa
25.01.09,11:40
Ďakujem Vám priatelia za rady a povzbudenie a Dávidka v piatok po dvoch týždňoch s váhou 2290g a zdravučkeho pustili domov .Som prešťastný dedo a nie je dna aby som za nim neprišiel ,iba tak vedla neho sedel,pozeral sa na neho a hladkal jeho malu hlavičku a chytal za jeho užasnu rúčku.
Úžasný deduško - smoklím tu od dojatia :). Malý je krásny -buďte zdraví a šťastní.
SMatilda
25.01.09,19:10
Aj mne sa narodila dcéra v 35.týždni tehotenstva, mala váhu 2400 g a nebola ani v inkubátore. Domov sme išli po 3 týždňoch /2300g/ lebo nemala vyvinutý sací reflex a museli ju naučiť papať z flaše. Keď sme odchádzali z nemocnice lekárka mi dala 1 poučenie aby som sa nebála- bude veľa spinkať a mám ju kŕmiť aj každú hodinu.Podotýkam že to bolo moje prvé dieťa. Po jej odchode skúsená detská zdravotná sestra jej poučenie skorigovala. Mám ju kŕmiť každé 3 hodiny- bude viac hladná aj viac spapá a bude sa učiť hneď určitému rytmu. A tak som ju poslúchla. Dnes má dcéra 31. Mimochodom aj pani doktorka mala pravdu. Ten chýbajúci čas dodnes dospáva.
Jara
26.01.09,13:43
Všetci sme tu v práci dojatí. Je to krásne bábätko. Mimochodom kolega tu vraví, že sa narodil 915 gramový a dodnes mu hovoria, že ani sáčik cukru ho nebolo, ale keby ste ho teraz videli, 50-ročného inžiniera, matematika a chlapiska s veeeelikááánskym bruchom, tak ani neuveríte.
Deduško, veľa zdravia vám všetkým a tešte sa. Aj ja mám vnúčika a je to veľká radosť.
lepka
26.01.09,14:09
Mám synovca,má 35 rokov,narodil sa v 29. týždni mal 1400 g a 37 cm,schudol na 1270g,pustili nám ho až keď mal 2,65 kg a to mal 2,5 mesiaca. Už v 8.mesiaci chodil,mal jednu polku srdca menšiu a čuduj sa svete do 5,roka života mu dorástla,hrával súťažne futbal a závodne robil aj karate.Teraz má 1,8 m výšku a váhu tak akurát.To čo zameškal pri narodení dobehol asi do 15.roka,lebo sme mali s ním problémy pri učení na ZŠ a potom už bol iba jedničkár,vraj vývojová anomália alebo vada.Ten Váš malý je ale už "veľký" valibuk a držím palce nech sa mu ďalej už iba darí stále lepšie a lepšie.
ldi
27.01.09,18:40
Ďakujem Vám všetkým ,ste zlatí a ešte som sa nepochválil že moja zlatá nevesta bude tiež začiatkom apríla rodiť a prinesie mi na svet moje druhe vnučatko.Dneska bola v poradni a že je všetko v poriadku a maličke váži 1300g.Tolko šťastia snad jeden ani neunesie,ale ja áno.Nesmierne sa teším a Vám všetkým prajem veľa zdravia a šťastia.