Janka.lb
28.12.08,16:14
Dobrý deň,

vopred sa ospravedlňujem všetkým, ktorí si povedia - to tu už x-krát bolo, ale ja som nenašla.... . Mám problém ako zaúčtovať náklad na vonkajšiu úpravu - zriadenie odstavnej plochy pre firemný automobil. Odstavná plocha bola zriadená pri rodinnom dome podnikateľa (jediný spoločník s.r.o.), ktorý je sídlom firmy, v sume 95 tis. Sk dodávateľským spôsobom. Firemný automobil bol obstaraný v roku 2008. Ďakujem za každú radu a názor.
Zoltán Kovács
28.12.08,15:37
Dobrý deň,

vopred sa ospravedlňujem všetkým, ktorí si povedia - to tu už x-krát bolo, ale ja som nenašla.... . Mám problém ako zaúčtovať náklad na vonkajšiu úpravu - zriadenie odstavnej plochy pre firemný automobil. Odstavná plocha bola zriadená pri rodinnom dome podnikateľa (jediný spoločník s.r.o.), ktorý je sídlom firmy, v sume 95 tis. Sk dodávateľským spôsobom. Firemný automobil bol obstaraný v roku 2008. Ďakujem za každú radu a názor.

Tá nehnuteľnosť je zahrnutá do obchodného majetku spoločnosti?
JankaO
28.12.08,15:41
Odstavná plocha je ako drobná stavba zaradená do 3 odpisovej skupiny. Pozemok pod drobnou stavbou by som na základe nájomnej zmluvy prenajala s.r.o. najmenej na dobu, počas ktorej bude drobná stavba odpisovaná.
Janka.lb
28.12.08,15:59
nie,nehnuteľnosť nie je zaradená do majetku s.r.o.
Zoltán Kovács
28.12.08,16:07
nie,nehnuteľnosť nie je zaradená do majetku s.r.o.

Potom postupuj ako píše JankaO. Inak tie náklady nie je možné zúčtovať.