jaroxaro
28.12.08,17:23
Dobrý deň,
som SZČO, podnikám v predaji obalového materiálu, kde časť tovaru využívam pre vlastnú spotrebu. Chcel by som poradiť, ako si zaúčtujem spotrebovaný tovar.
Ďakujem za odpovede.
Zoltán Kovács
28.12.08,16:25
Dobrý deň,
som SZČO, podnikám v predaji obalového materiálu, kde časť tovaru využívam pre vlastnú spotrebu. Chcel by som poradiť, ako si zaúčtujem spotrebovaný tovar.
Ďakujem za odpovede.

Interným dokladom ku koncu roka ako nepeňažný pohyb v peňažnom denníku nasledovne:

nákup tovaru s mínusom
nákup materiálu s plusom

Takto vlastne dostaneš tovar do materiálu.

Treba viesť evidenciu, koľko toho tovaru si spotreboval na vlastné účely.
Pod pojmom vlastné účely chápem pre účely firmy, a nie osobnú spotrebu občana.
JankaO
28.12.08,16:27
Uzávierkovou operáciou ako storno nákupu tovaru.
jaroxaro
28.12.08,16:59
Interným dokladom ku koncu roka ako nepeňažný pohyb v peňažnom denníku nasledovne:

nákup tovaru s mínusom
nákup materiálu s plusom

Takto vlastne dostaneš tovar do materiálu.

Treba viesť evidenciu, koľko toho tovaru si spotreboval na vlastné účely.
Pod pojmom vlastné účely chápem pre účely firmy, a nie osobnú spotrebu občana.
Som začiatočník, uvítal by som podrobnejší postup zaúčtovania spotrebovaného tovaru. Mám tovar účtovať cez výdajku zo skladu, a čo s odpočtom DPH?
Ďakujem
Zita5
28.12.08,17:17
Som začiatočník, uvítal by som podrobnejší postup zaúčtovania spotrebovaného tovaru. Mám tovar účtovať cez výdajku zo skladu, a čo s odpočtom DPH?
Ďakujem

Ohľadom DPH pozrite tu :
http://www.porada.sk/t49776-dph-a-material-na-sukromne-pouzitie.html?highlight=osobn%E1+spotreba+DPH
solikoo
08.01.09,10:57
Dobry den,
uctujem v alfe (JÚ), a som neplatitel dph. Predavam oblecenie cez internet a chcel by som si dat nejake oblecenie do osobnej spotreby.

Nasiel som ze osobna spotreba je vydavok neovplyvnujuci zaklad dane.

Zaujima ma ako zauctujem osobnu spotrebu vo vydajke zo skladu (aku cenu zadam do vydajky? skladovu? alebo predajnu?) A ako sa to zauctuje v penaznom denniku.
Bude to asi cez interny doklad, ale mozte prosim vas niekto napisat postup ako to vsetko zauctovat?
Poprosim bez tych skratiek pre nas lajkov.
Dakujem.
Marianna01
08.01.09,11:04
Dobry den,
uctujem v alfe (JÚ), a som neplatitel dph. Predavam oblecenie cez internet a chcel by som si dat nejake oblecenie do osobnej spotreby.

Nasiel som ze osobna spotreba je vydavok neovplyvnujuci zaklad dane.

Zaujima ma ako zauctujem osobnu spotrebu vo vydajke zo skladu (aku cenu zadam do vydajky? skladovu? alebo predajnu?) A ako sa to zauctuje v penaznom denniku.
Bude to asi cez interny doklad, ale mozte prosim vas niekto napisat postup ako to vsetko zauctovat?
Poprosim bez tych skratiek pre nas lajkov.
Dakujem.

Cez uzávierkové operácie si znížiš nákup tovaru - čiže výdavky za tovar, a to mínusom v nákupnej cene tovaru. Zo skladu vydáš tiež v nákupnej hodnote tento tovar výdajkou. Interný doklad už vytvárať nemusíš, za interný doklad bude slúžiť uzávierková operácia. Sprav k nej zápis - tovar uvedený na výdajke číslo, zo dňa, v sume použitý na osobnú spotrebu.
Zuzanak1
24.01.09,09:03
ahojte, chcem sa opýtať. SZČO-autobazár kúpil auto-to je vlastne pre neho tovar, nemal ho v majetku. Toto auto si ale akože previedol do osobného užívania ako osoba. Ako to mám správne zaúčtovať? Faktúra na nákup auta bola s rozpisom DPH, ale ak si tu neuplatním DPH, nemusím ju ani pri prevode zaplatiť. Ďakujem.