Stavros7235
28.12.08,21:42
Zdravím. Po dlhom a dlhom čítanní SK a CZ webu sem píšem a snáď sa najde niekto kto bude na mňa reagovať.
Takže priblížim ihneď situáciu. Chystám sa otvoriť eshop s parfumami. Viem že konkurencia je obrovska. lenže tiež viem že sa daju ponuknuť aj dobre ceny, takže by som bol konkurencieschopný. Na druhej strane je zase zásobovanie tovarom. Teoreticky mám na výber 2 možnosti: 1.Budem brať tovar z veľkoskladu a prakticky s ním vôbec neprídem do styku iba ho veľkosklad s adesou môjho shopu odošle priamo zákazníkovy....lenže tu je vždy riziko že ten veľkosklad to môže dosť dobre pokaziť a ten parfem môže zákazníkovy chodiť aj 2 týždne čo by mi na začiatku dosť uškodilo....A potom je tu druhá možnosť a to: obzriem stránky konkurencie- vyberiem si napr 100 najpredávanejších parfumov a nakúpim ich vo veľkosklade, budem ich mať doma a akonáhle príde objednávka zavolám zákazníkovy že bola prijatá a hned mu to dobierkou pošlem. Ak to bude už neako večer tak mu oznámim že zajtra...ale to sú detaily...
Takže moja dilema je v tom že sa neviem rozhodnúť či to nieje veľká blbosť...risk to je určite....ale myslim že keby dám dobré ceny tak by to ludia celkom kupovali...Ak rozmýšľam zle napíšte mi to radšej si to tu prečítam ako by som na niečo zabudol a potom sa popálil...
Dáša_
28.12.08,20:56
no len naozaj vybrat tých 100 najpredávanejších. Aby sa ti nestalo, že ti ostanú ležiaky, ktorým prejde záručná lehota.
Stavros7235
31.12.08,16:08
Čau dáša...ešte tu nemám 5 príspevkov tak Ti nemôžem poslať strávu či čo...tak daj na Teba mail...rad by som s Tebou pokecal...alebo icq napis....diki zatial
Zoltán Kovács
01.01.09,09:08
Čau dáša...ešte tu nemám 5 príspevkov tak Ti nemôžem poslať strávu či čo...tak daj na Teba mail...rad by som s Tebou pokecal...alebo icq napis....diki zatial

A prečo nie verejne? Ak ten pokec je k téme?
Stavros7235
01.01.09,11:58
Zdravim Smith

No mail už síce od Dáši mám no ešte som jej ani nepísal...nieje čas...ja som s ňou chcel skôr hodiť pokec na tému že v čom ona podniká(oblasť) a ak by sme si nekonkurovali tak by sme napr. aj mohli poriešiť neakú výmenu reklamy...tak preto som chcel skôr súkromne...a napr ty by si sa mohol vyjadriť k téme čo som začal, že ščo si o tom myslíš? napr. obohatím ešte diskusia že dva eshopy s parfumami pôsobiace u nas rozpútali medzi sebou dosť veľkú vojnu, jeden údajne druhému zasielal falošné objednávky ktoré neboli preberané a vznikali tak zbytočné náklady tomu druhému...ten druhý zas obvinil prvého že ho v niečom kopíruje a žaluje ho...a podobne veci...no tak k takejto situácii by som nechcel aby to dospelo...ale tak to už asi predbieham...inak viac-menej som už rozhodnuty na 99% že to urobim tak ako som písal, nakúpim tie najpredávanejšie poprípade dám na vlastný úsudok...ked som vybral tie najpredavanejsie vyslo mi cca 20 voni no ja chcem na zaciatok ponuknut zhruba 30-40 znaciek(typu DKNA, DIOR, LANVIN, MOSCHINO, AZZARO...) A zhruba z kazdej vone mas rozne mnozstva takze cca okolo 100-150 ks parfumov bude na zaciatku v ponuke. poštovné bude zadarmo a na začiatok to bude jediny sposob dorucenia. inak som povodne chcel brat z jedneho skladu ale ked som si pozrel ponuku aj u ineho tak to nakoniec bude tak ze budem brat z dvoch v pomere tak 50:50.
Stavros7235
01.01.09,12:00
A este by som mal jednu otazku: som neplatca dph takze jeden z tych mojich dodavatel je firma sro v ČR ktora je platcom dph. takže oni mi budú predávať aj s dph a k tej cene si už iba ja prirazím rabat? dobre tomu rozumiem? nebudem tam už pripočítavať žiadne slovenske DPH ked už som to kupil s DPH v ČR?
monoma
25.04.09,06:51
Ahoj, tiez by ma to zaujimalo ako to prebieha pri nakupe zo zahranicneho maloobchodu ked som platca DPH.
a ako by to prebiehalo ked nie som platcom DPH.
dakujem
Lianka
25.04.09,08:26
A este by som mal jednu otazku: som neplatca dph takze jeden z tych mojich dodavatel je firma sro v ČR ktora je platcom dph. takže oni mi budú predávať aj s dph a k tej cene si už iba ja prirazím rabat? dobre tomu rozumiem? nebudem tam už pripočítavať žiadne slovenske DPH ked už som to kupil s DPH v ČR?

Ano, presne, ako pises.

V pripade, ze by si bol platitelom DPH, tovar ti vyfakturuju s 0% DPH, ty si to "samozdanis" slovenskou danou 19% a zaroven uplatnis odpocet dane (ak mas na uplatnenie odpoctu narok - ak ide o tovar, mas narok), t. j. dan je vyrovnana, nedoplacas nic. Tato operacia sa urobi v uctovnictve (v evidencii DPH a v danovom priznani DPH). Tvojou obstaravacou cenou je v tomto pripade cena bez dane.
Lenoocka
29.04.09,10:51
Ahoj, posli mi email:bizzuterka@azet.sk a ja ti poslem obrazky, predavam ich za 3 Eur, ale mozme sa dohodnut, ved uvidis. Lenka
andreaS
29.04.09,11:14
A este by som mal jednu otazku: som neplatca dph takze jeden z tych mojich dodavatel je firma sro v ČR ktora je platcom dph. takže oni mi budú predávať aj s dph a k tej cene si už iba ja prirazím rabat? dobre tomu rozumiem? nebudem tam už pripočítavať žiadne slovenske DPH ked už som to kupil s DPH v ČR?


len opravim ze nie rabat (zlava) ale maržu (prirážka)... chces si prihodit natom a nie predavat lacnejsie ;)