kofy
28.12.08,22:48
Už istý čas si všímam, ako je sekcia Marketing prehliadaná. Skoro všetci by chceli nápady, nápady a potom by chceli poznať legislatívu (no, neviem ako to nazvať, proste byrokratická časť podnikania ;-). Mať firmu nie je konečný cieľ podnikania a nič lepšie, ako dobrý marketing pre ňu urobiť nemôžete. Čo myslíte, nechcelo by to viac príspevkov do tejto sekcie? Čo tak viac diskutovať o tom, čo je skutočnou konkurenčnou výhodou. Napr. menej otázok typu v čom podnikať a viac sa pýtať ako... a pýtať sa konkrétne ;-) Btw, Slovensko je posiaté dierami na trhu, iba ich stačí vidieť. Nápady typu v čom podnikať potrebujete, až tých dier výrazne ubudne. Napr. ľudia sú pohodlnní a aj ja ;-) a došiel som na to, že keď sa chcem lenivo najesť, je tu iba McDonald a jeho McDrive... a čo tak spraviť drive-potraviny? Ďalej tu je málo schopných bufetov, špecializovaných obchodov (e-shopov)... "nápad" máte na každom rohu, len ich treba vidieť a vedieť ako to zrealizovať. Bude z tohto nejaká diskusia alebo to bol iba márny pokus na túto tému? ;-) Mier
Lucius-IL
28.12.08,22:34
ahoj tvoja tema ma zaujala,uz dlhsiu dobu premyslam co kde a ako zacat podnikat len neako to neprichadza,,bohuzial....inak prepac ale co myslis pod pojmom drive-potraviny...>?
biaaa
29.12.08,05:21
Napisem to tak polopate:
Suhlasim, aj ked si neviem predstavit ze sem niekto len tak napise svoj ''napad'' a bude ho tu dopodrobna rozoberat, ci uz z podnikatelskeho alebo marketingoveho hladiska.
To skor ''doma'' a v kruhu blizkych osob, nie takto verejne - kazdy sa totiz boji, co aj chapem ved tiez by sa nikomu nepacilo keby si nieco riesi, venuje tomu energiu, rozobera to na porade a bum dva dni pred jeho ''startom'' to otvori ferko z druheho konca mesta.
Lucius-IL
29.12.08,07:03
oki prepac nemyslel som to v zlom myslel som len malu radu ja som id blavy vzdialeny viac ako 110 km neohrozilo by som ta...pekny den
kofy
29.12.08,11:58
Lucius-IL: a kvoli comu to neprichadza - nie je kapital, spavny "napad", odvaha? Lebo to je faza, ze bud to beries iba tak, ze ked sa zadari, budem podnikat alebo mat skutocnu volu podnikat... vazne som zvedavy. Drive-potraviny? ;-) To ma raz tak napadlo, ked som sa bol najest v McDrive a nejakom som to nedomyslal. Podla mna je doba, kedy sa opat vracia aj era malych potravin, pretoze tam sa da pohodlnne a rychlo nakupit, i ked urcite nie velke nakupy... a ma to nieco do seba aj atmosferou a pristupom. Mohlo by to fungovat v este pohodlnejesiej miere, kedy by ludia nemuseli vystupovat z auta, ale nakupili by ako v McDrive. Samozrejme vyber by tak bol obmedzeny. Alebo by to spravili, uz existujuce potraviny. Bolo by na tom treba este dost popremyslat. Vychadzal som z toho, ze ja by som taketo nakupovanie privital. Castokrat chcem nakupit rychlo a iba par veci.

biaaa: To ma tiez pri pisani prispevku napadlo - ze ani ja si moc neviem predstavit, ako to tu niekto dopodrobna opisuje. Skor mi islo o to, ze ten marketing sa tu zanedbava skoro uplne. Nie konkretne a "hotove" rady, ale take polo-rady, ale nie zas uplne seobecne som mal na mysli. A ze ten napad nie je taky svaty gral... V podstate cokolvek tu na Porade clovek zverejni ako dobru radu, moze sa nakoniec obratit proti nemu hehe

Caute
Lucius-IL
29.12.08,16:55
mno preco to nejde?asi preto ze mam 22 r zacoinam sa dost zaoberat a vel;a citam tuto diskusiu co kde ako a tak ....ale dakujem
kofy
29.12.08,20:37
hehe... ja mam tiez 22 a vseobecne si myslim, ze ten vek nemusi hrat az taku ulohu. Asi som za zacal zaoberat roznymi knizkami, o tom co chcem v buducnosti a od zivota ovela skorej ako moji rovesnici. A uz som vystriedal 8 prac, vacsinou dobrovolne :-D Takze asi pravda, ze pre kazdeho musi prijst ten spravny cas a netreba tlacit na pilu... tak nech sa ti dari a kludne sa ma pytaj
Lucius-IL
29.12.08,22:03
mno tak to je haluz ja newiem ako to tu chodi ja som bol 2,5 r v anglicku no pomaly zacinam rozmysklat co kde ako .nemam rad priemer-urcite mirozumies
kofy
30.12.08,10:19
tak to sa da chapat, ze ked si bol mimo Slovenska aj taky relativne kratky cas, ze sa teraz musis znova akoby rozkukavat... si tam robil? a odkial si vlastne? To s tou neoblubou priemeru viem presne ako myslis... ja som castokrat praveze pohanany tym, ze priemer a tuctovost velmi nemusim. Sak by si mi mohol dat tvoj emejl a mohli by sme pisat... ked uz mame 2 veci spolocne ;-) Zdar
kofy
30.12.08,10:22
ak ho tu nechces zverejnovat, napis mi na kofy86@gmail.com
BXLmiami
31.12.08,05:36
Tak skusime aj pohľad staršieho človeka.V čom podnikať.Ale pár otázok a síce,vzdelanie,záľuby,schopnosti a prax v čom?Až tak sa dá začať diskutovať.Vzdelanie preto,lebo na množstvo živností dostanete povolenie len s príslušným vzdelaním.
fizzy
31.12.08,06:29
Ahojte, zaujala ma tato tema, i ked pisem z mobilu tak to nebude dlhy prispevok.
Len nazov temy je "Marketing pol uspechu" a preberate tu v com podnikat. I ked aj to je zaujimava tema. Tak ako tu bolo spominane, na slovensku je moznosti na podnikanie hodne. Ekonomika stupa, kupyschopnost tiez tak hor sa dotoho.
Zaujalo by ma, ako vy vyuzivate marketing vo svojom podnikani.
peter kkk.
31.12.08,11:56
mno preco to nejde?asi preto ze mam 22 r zacoinam sa dost zaoberat a vel;a citam tuto diskusiu co kde ako a tak ....ale dakujem

dovody, ktore su hlavnymi brzdami mladych podnikatelov je viac neni to len vek ci vseobecne maly rozhlad. sam mam tiez 22 a najradsej by som robil nieco, co ma bavi, nejaky ten biznis, a nielen ja. poznam mnoho mladych ktori si lamu hlavu a maju keci typu, musime nieco rozbehnut a to len z toho dovodu ze nemaju peniaze alebo ich uz nechcu pytat od rodicov ale samy nevedia, ako praca smrdi a ked dojde k lamaniu chleba - pracovat - tak sa im nechce a aj samotna vidine ''velkych a lahko zarobenych'' penazi ich hned omrzi, k tomu si pripocitaj ze mnohokrat sa chces vydat cestou o ktorej nemas najmensieho ponatia, peniaze ktore treba vzdy a jedno s druhym. co takto skusit sa v danej brandzi najprv poobracat, nieco nasetrit a az potom rozmyslat a robit kroky k niecomu konkretnemu. - teraz ta neposduzujem, mozno si vynimka potvrdzujuca pravidlo a mas vsetko potrebne len nie kapital ale len som poznamenal ako to u mladych biznissmanov viacmenej funguje.

ako tu niekto spravne poznamenal, nerozobera sa tu marketing ale v com zacat na co je vedeny iny topic a ked sa tu uz ma rozoberat marketing tak nie niecoho fiktivneho lebo teoria ako to robit je jedno a prax a ''problemy'' v danej existujucej brandzi je nieco ine
Amucko
22.01.09,14:04
ja som skôr toho názoru, že nápady by sa aj našli, horšie je to s ich realizáciou, záleží od počiatočných nákladov. :o a kúpyschopnosti daného segmentu
rastikus
10.02.09,13:46
Zamyslat sa nad marketingom mozes vtedy ak uz zacinas rozbiehat biznis. Rozbiehat biznis mozes vtedy ak uz mas napad a kapital. A to je kamen urazu u mna a myslim ,ze aj u drvivej vacsiny zamyslajucich sa nad own biznisom. Zopar napadov by som aj mal len stale to niesu napady, ktore by som mohol rozbehnut s mojimi fin. moznostami :( . Momentalne sa zamyslam nad niecim co by som rozbehol v mensom popri jobe. Ked sa mi to podari necham job a rozbehnem to naplno ked nie mam job ako poistku.