mino197
29.12.08,11:40
Dobry den vsetkym

CHcem vas poprosit o radu, informaciu ohladom PZP vozidla.
Moji stari rodicia maju vyse 30 rocne auto, ktore uz dobre 2 roky nebolo pouzite, no predat ho este nechcu!Zaplatili zan PZP na rok 2009, co ich stalo okolo 2200sk, s odovodnenim, ze bez poistky by ho museli dat zosrotovat a potom ist aj so znackami na dopravny inspektorat ho odhlasit.
Ja tvrdim, no niesom si uplne isty, ze pokial stoji auto v garazi a nie na verejnej komunikacii a nepouziva sa, nepotrebuje poistku.-mimochodom STK a emisnu kontrolu tiez nema.
Myslim, ze ak by nezaplatili poistenie, auto by kludne mohlo stat v garazi aj nadalej a oni mohli usetrit!

Pomozte mi prosim objasnit ako to je v skutocnosti.

V pripade, ze mam pravdu, vie mi niekto poradit ako a ci vobec je mozne ziskat od poistovne peniaze spat?

Za vase rady a nazory vam vsetkym vopred velmi pekne dakujem!!!
Evanka
29.12.08,11:04
Ak motorista v určitom období roka nepoužíva svoj automobil, nemusí zaň platiť ani povinné zmluvné poistenie. Podmienkou však je, že vozidlo dočasne vyradí z cestnej premávky.
hanelie
29.12.08,11:22
zdroj: sme.sk

Dočasné vyradenie z evidencie

O dočasné vyradenie vozidla musí požiadať držiteľ vozidla. Príslušný obvodný úrad dopravy mu vydá o dočasnom vyradení vozidla rozhodnutie, v ktorom je lehota dočasného vyradenia. "Následne držiteľ vozidla odovzdá na dopravnom inšpektoráte tabuľky s evidenčným číslom," povedal Plézel. Poplatok za vyradenie je v súčasnosti 200 korún. Pri vyradení auta z evidencie predkladá majiteľ žiadosť a osvedčene o evidencii vozidla.

Po uplynutí času, na ktorý bolo vozidlo vyradené z cestnej premávky, si držiteľ vozidla na okresnom dopravnom inšpektoráte prevezme doklady od vozidla a tabuľky s evidenčným číslom.
Evanka
29.12.08,12:13
zdroj: sme.sk

Dočasné vyradenie z evidencie

O dočasné vyradenie vozidla musí požiadať držiteľ vozidla. Príslušný obvodný úrad dopravy mu vydá o dočasnom vyradení vozidla rozhodnutie, v ktorom je lehota dočasného vyradenia. "Následne držiteľ vozidla odovzdá na dopravnom inšpektoráte tabuľky s evidenčným číslom," povedal Plézel. Poplatok za vyradenie je v súčasnosti 200 korún. Pri vyradení auta z evidencie predkladá majiteľ žiadosť a osvedčene o evidencii vozidla.

Po uplynutí času, na ktorý bolo vozidlo vyradené z cestnej premávky, si držiteľ vozidla na okresnom dopravnom inšpektoráte prevezme doklady od vozidla a tabuľky s evidenčným číslom.
Iba doplním - v súčasnosti je poplatok za vyradenie vozidla z cestnej premávky 500,- Sk. Za opätovné zaradenie sa poplatok neplatí.
mino197
30.12.08,08:45
Diky moc!!!
PEKNY DEN.