dadmtb
29.12.08,15:55
Dobry den som student a chcel by som si privyrobit webdesignom len neviem ako to je s danami ked ja nemozem byt zivnostnik vzhladom na to ze niesom plnolety ako to riesit asi jedine neako na dohodu please poradte Dik
Janurka
29.12.08,15:30
Dohoda o brigádnickej práci študentov.
dadmtb
29.12.08,17:03
A mohol by si mi to please trosku viac vysvetlit ta forma "dohoda" to akoze obidve strany podpiseme neaku zmluvu?a teda nebudem musiet pri dohode ani platit dan? a ani nikde chodit po uradoch abo ako? Dik
Janurka
29.12.08,17:30
A mohol by si mi to please trosku viac vysvetlit ta forma "dohoda" to akoze obidve strany podpiseme neaku zmluvu?a teda nebudem musiet pri dohode ani platit dan? a ani nikde chodit po uradoch abo ako? Dik
Zamestnávateľ uzatvorí dohodu s Tebou, ako študentom. Rozsah práce podľa zák. práce je stanovený na polovicu určeného týždenného času, dohoda musí byť uzatvorená písomne. Musí byť v nej dohodnutá práca, odmena, rozsah prac. času a doba, na ktorú sa uzatvára. /Viac viď. Zák. práce, § 227 a 228/.
Zamestnávateľ Ťa prihlási do Soc. poisťovne /ak budeš jeho prvý zamestnanec, musí sa prihlásiť aj on ako zamestnávateľ/ a bude za Teba odvádzať 0,8% úrazové a 0,25% garančné poistenie z odmeny. Tebe zrazí 19% daň z príjmu a túto odvedie daňovému úradu /ak nie je prihlásený ako zamestnávateľ, tiež sa musí prihlásiť/.
dadmtb
29.12.08,17:43
Ok dik tomuto uz chapem teda som viac menej aj doteraz chapal ale ako to je so zakazkami jednorazovymi to sa mi neoplati ani zamestnavatelovi vypisovat zmluvu o pracovnom pomere ked zachvilu by sme ho zase rozviazali ako teda riesit takuto situaciu?
Janurka
29.12.08,20:52
Dohoda o brigádnickej práci študenta sa môže uzatvoriť aj na neurčitý čas.