zpaul
29.12.08,18:07
Všade sa píše len o dotácii z úradu práce, lenže čo s dotáciou z obce? Sme vlastne združenie, ktoré funguje z rozpočtu obce + 2 %. A ja teraz neviem, či sú to dotácie, alebo príspevky a či je to položka - príjem ovplyvňujúci, alebo neovplyvňujúci základ dane. V JÚ som ešte len začiatočník, tak mi niekto poraďte, pls.....
wagner
29.12.08,20:50
Neviem či Ti len tak bez zmluvy obec poukázala finančné prostriedky. Podmienky poskytnutia by si mal mať v zmluve a podľa toho vieš, čo si vlastne dostal. Podľa mňa ste dostali príspevok na činnosť. Hoci nie je vylúčená ani dotácia. AK nemáš zmluvu, tak sa choď spýtať poskytovateľa. Účtovníčka Ti objasní situáciu.
hanelie
30.12.08,08:22
sú to dotácie, alebo príspevky a či je to položka - príjem ovplyvňujúci, alebo neovplyvňujúci základ dane.

odpoveď v zákone o dani z prijmov najmä § 12 a 13

http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-dani-z-prijmov-od-31-5-2008-rozpracovane.html#12
:)
zpaul
30.12.08,17:15
No takže dostávame dotáciu. Je to vedené tak aj pri poukázaní peňazí na náš účet. Potom 2% sú niečo ako príspevok? A potom výdavky na réžiu a ostatné kam účtovať? Do výdavkov ovplyvňujúcich základ dane? Lebo ak áno pôjde mi to do mínusu. Príjmy zdaniteľné nič a výdavky v hodnote 600 tis?Ťažšie sa to účtuje ako nejaký podnikateľ.