janka4311
29.12.08,19:40
dobry den

chcela by som sa Vas opytat aku pokutu moze dostat firma za podanie dodatocneho výkazu k DPH ak ide o znizenie nadmerneho odpoctu
o 9 OOO,-Sk.

Dakujem
Orsz
29.12.08,18:48
dobry den

chcela by som sa Vas opytat aku pokutu moze dostat firma za podanie dodatocneho výkazu k DPH ak ide o znizenie nadmerneho odpoctu
o 9 OOO,-Sk.

Dakujem


Žiadnu :) .
janka4311
29.12.08,18:56
takze ked sme si uplatnili nadmerny odpocet
DPH 50 000,-Sk a mali sme si uplatnit len
41 000,-Sk a podame dodatocne DPH tak nedostaneme ziadnu pokutu?
Orsz
29.12.08,18:58
takze ked sme si uplatnili nadmerny odpocet
DPH 50 000,-Sk a mali sme si uplatnit len
41 000,-Sk a podame dodatocne DPH tak nedostaneme ziadnu pokutu?

Presne tak :cool: .
janka4311
29.12.08,19:04
podla mna je to naopak
ked mi vychadza nadmerny odpocet 41 000,-Sk
a potom nahodou mi pride este nejaka Fa a tak si zvysim nadmerak a podam dodatocne DPH tak vtedy pokuta nie je
ale v opacnom pripade je to s pokutou
nemalo by to byt tak?
Orsz
29.12.08,19:08
podla mna je to naopak
ked mi vychadza nadmerny odpocet 41 000,-Sk
a potom nahodou mi pride este nejaka Fa a tak si zvysim nadmerak a podam dodatocne DPH tak vtedy pokuta nie je
ale v opacnom pripade je to s pokutou
nemalo by to byt tak?

Bolo to tak ešte asi rok dozadu, ale počítalo sa to inak - ak bola pokuta z rozdielu, ktorý si štátu zadržiavala vyššia ako 500 Sk, tak Ti ju vyrúbili, a to v polovičnej výške ak si si na to prišla sama a podala si DDP.
veronikasad
29.12.08,19:09
takze ked sme si uplatnili nadmerny odpocet
DPH 50 000,-Sk a mali sme si uplatnit len
41 000,-Sk a podame dodatocne DPH tak nedostaneme ziadnu pokutu?
nadmerný odpočet už bol vrátený ?
Orsz
29.12.08,19:14
nadmerný odpočet už bol vrátený ?

Dôležitá otázka....tu by to bolo inak.
betka
29.12.08,19:15
§ 35
Správne delikty

(1) Správca dane uloží daňovému subjektu pokutu v sume rovnajúcej sa súčinu trojnásobku základnej úrokovej sadzby Národnej banky Slovenska a

a) kladného rozdielu medzi daňou zistenou správcom dane a daňou uvedenou v daňovom priznaní alebo hlásení, alebo v dodatočnom daňovom priznaní, alebo dodatočnom hlásení,
b) dane alebo rozdielu dane určenej dohodou medzi daňovým subjektom a správcom dane (§ 29 ods. 5),
c) dane alebo rozdielu dane určenej správcom dane podľa pomôcok (§ 29 ods. 6),
d) kladného rozdielu medzi vlastnou daňovou povinnosťou11ac) zistenou správcom dane a vlastnou daňovou povinnosťou11ac) uvedenou v daňovom priznaní alebo v dodatočnom daňovom priznaní,
e) kladného rozdielu medzi nadmerným odpočtom11ad) uvedeným v daňovom priznaní alebo v dodatočnom daňovom priznaní a nadmerným odpočtom11ad) zisteným správcom dane,
f) súčtu vlastnej daňovej povinnosti11ac) zistenej správcom dane a nadmerného odpočtu11ad) uvedeného v daňovom priznaní alebo v dodatočnom daňovom priznaní,
g) kladného rozdielu medzi uplatneným vrátením dane v daňovom priznaní alebo v dodatočnom daňovom priznaní, alebo v žiadosti o vrátenie dane, alebo v dodatočnej žiadosti a nižšou daňou zistenou správcom dane podľa osobitného zákona, 1b)
h) kladného rozdielu medzi daňou, ktorá mala byť podľa osobitného zákona6ec) zaplatená bez podania daňového priznania alebo hlásenia, zistenou správcom dane a daňou, ktorá bola zaplatená podľa osobitného zákona6ec) bez podania daňového priznania alebo hlásenia,
i) dane zistenej správcom dane, ktorá mala byť podľa osobitných zákonov11ab) zaplatená bez podania daňového priznania alebo hlásenia.

(2) Pri ukladaní pokuty podľa odseku 1 sa uplatňuje základná úroková sadzba Národnej banky Slovenska platná v deň doručenia rozhodnutia. Ak daňový subjekt podá dodatočné daňové priznanie, uplatní sa základná úroková sadzba Národnej banky Slovenska platná v deň podania dodatočného daňového priznania.

(3) Ak daňový subjekt podá dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie z rozdielu medzi daňou uvedenou v daňovom priznaní alebo hlásení a vyššou daňou uvedenou daňovým subjektom v dodatočnom daňovom priznaní, alebo v dodatočnom hlásení, správca dane mu uloží pokutu podľa odseku 1 v polovičnej výške. Rovnako sa postupuje, ak daňový subjekt dodatočným daňovým priznaním zvýši vlastnú daňovú povinnosť11ac) alebo zníži nadmerný odpočet11ad) uvedený v daňovom priznaní; tento postup sa uplatní aj pri podaní daňového priznania, ktorým sa zníži uplatnené vrátenie dane.1b) Ak daňový subjekt podal dodatočné daňové priznanie, ktorým si znížil nadmerný odpočet uvedený v daňovom priznaní, pred vrátením nadmerného odpočtu alebo pred započítaním nadmerného odpočtu, správca dane pokutu neuloží. Ak daňový subjekt opraví dodatočným daňovým priznaním nadmerný odpočet11ad) uvedený v daňovom priznaní na vlastnú daňovú povinnosť, 11ac) správca dane mu uloží pokutu podľa odseku 1 v polovičnej výške zo súčtu vlastnej daňovej povinnosti11ac) uvedenej v dodatočnom daňovom priznaní a nadmerným odpočtom11ad) uvedeným v daňovom priznaní; ak daňový subjekt podá dodatočné daňové priznanie pred vrátením nadmerného odpočtu alebo pred započítaním nadmerného odpočtu podľa osobitného zákona, 11ad) správca dane mu uloží pokutu podľa odseku 1 v polovičnej výške z vlastnej daňovej povinnosti uvedenej v tomto dodatočnom daňovom priznaní.
janka4311
29.12.08,19:20
nadmerný odpočet už bol vrátený ?

nie nebol
janka4311
29.12.08,19:24
takze ked som podala 25.10.2008 DPH a az teraz v januari podam dodatocne DPH tak to bude bez pokuty?
Orsz
29.12.08,19:25
takze ked som podala 25.10.2008 DPH a az teraz v januari podam dodatocne DPH tak to bude bez pokuty?

Ak je to za štvrťročné, tak áno .... máš to odcitované od Betky zo zákona.
janka4311
29.12.08,19:36
dakujem velmi pekne za Vase rady
janka4311
29.12.08,20:38
25.10.2008 sme podali prve DPH a vznikol nam nadmerny odpocet
danova povinnost nebola ziadna lebo sme nemali ziadne prijmy
takze ked podam dodatocne DPH teraz v januari a znizim nadmerny odpocet tak to bude bez pokuty?
Prosim odpiste mi lebo som velmi zufala ........
Orsz
29.12.08,20:48
25.10.2008 sme podali prve DPH a vznikol nam nadmerny odpocet
danova povinnost nebola ziadna lebo sme nemali ziadne prijmy
takze ked podam dodatocne DPH teraz v januari a znizim nadmerny odpocet tak to bude bez pokuty?
Prosim odpiste mi lebo som velmi zufala ........

Janka nebuď zúfalá....to že ste ešte nemali príjmy a to že ste podávali prvé DPH nemá na to vplyv...len sa už neboj, ani tým, že podávaš DDP.... je to znak, že chcete mať všetko na poriadku. Ja nemám problém podávať DDP ak treba, vždy chcem mať všetko o.k. a som nervózna skôr z toho, ak by som ho nedala. Takže naozaj to bude bez pokuty, buď kľudná. Nasledujúce DPH podávaš do 25.1.2009 - a dovtedy máš čas opraviť to predchádzajúce.