zorro23
31.05.05,19:47
Prosim Vas o radu. moze niekto vycislit naklady na zalozenie s.r.o. bez externej pomoci?chcel by som vediet ci sa oplati vyuzit sluzby externej firmy ktora by zalozila moju novu s.r.o.??? dakujem za radu
Fifto
31.05.05,18:10
Zalozenie s.r.o. ma vyslo cez pravnika 25.000.-Sk takze v podstate to nie je az take dramaticke.Samozrejme ze zalezi od startovacieho kapitalu.
RenataK
31.05.05,19:44
Založenie s.r.o. nás vyšlo lacnejšie. Všetky dokumenty som pripravila sama. Tak asi takto: vybavenie ŽL 1000,-;návrh na zápis 10000,-; a ostatné boli poplatky za overenie podpisov (my sme to mali lacnejšie, lebo v minulom roku notári ešte neboli platitelia DPH, teraz overenie jedného podpisu stojí okolo 70,-) na SZ (2 spol.x 6 exempl.), podpisové vzory konateľov (2 konatelia x 3 exeml.), návrh na zápis (2 x 1 exeml.), vyhlásenie správcu vkladov 1x2exeml.), overenie ŽL (2 listiny). A aby som nezabudla ešte aj na výpisy z registra trestov obidvoch spoločníkov - á 100,-. To je už hádam všetko.
durisovad
31.05.05,19:54
Podpisy overuju aj na matrikach a na obecnych alebo mestskych uradoch za 30,- Sk.
O ostatnych nakladoch nehovorim, ale dobre pripravena spolocenska zmluva odstrani mozne buduce spory, takze na dobreho pravnika by som peniaze nelutovala.
evelien
01.06.05,05:49
My sme dostali ponuku od advokáta 20.000,-- Sk vrátane kolkov. To je úplne v pohode. Treba si uvedomiť, že ušetríš kopu času, nervov a hlavne - budeš to mať v poriadku. Teraz sme vo firme robili nejaké zmeny: názov, sídlo, odsúhlasenie účt. závierky, zakladateľská listina sa vstupom nového spoločníka zmenila na spoločenskú zmluvu. Odmena advokáta bola 6.500,-- + kolky. Niekomu sa to môže zdať veľa, ale keď mi kamarát dal cenu 12.000,-- + kolky, tak pri tej oficiálnej cene z advokátskej kancelárie som zostala vychechtaná.
ANYMex
01.06.05,06:49
Podpisy overuju aj na matrikach a na obecnych alebo mestskych uradoch za 30,- Sk.
O ostatnych nakladoch nehovorim, ale dobre pripravena spolocenska zmluva odstrani mozne buduce spory, takze na dobreho pravnika by som peniaze nelutovala.
Podľa mňa ani najlepšie pripravená spoločenská zmluva najlepšími právnikmi neodstráni žiadne budúce spory. Všetko záleží od spoločníkov. Ked sme my zakladali sro, tak za najdoležitejšie som považoval, aby sme sa dohodli na princípe delenia nákladov a výnosov, pretože na peniazoch sa stále poháda každý.. a funguje nám to výborne. Spoločenskú zmluvu a ostatné veci sme si tiež pripravili samostatne.
Luna
01.06.05,06:58
Podklady na uzatvorenie s.r.o pohode spravíš aj ty.Na porade je kopec príloh čo Ti treba na vznik s.r.o. Neboj sa toho,uvidíš že podstatne dosť ušetríš.Na tejto porade je veľa dobrých ľudí,ktorý Ti pomôžu.Súčastnú s.r.o som zakladala sama aj zmeny konateľov som vlani vlete robila sama.Nie je to nič hrozné.
V jednej s.r.o. čo som robila si dali vypracovať podklady právničke a prerobili natom,niektoré veci bolo treba 3x dopĺňať.Právnička sa sťahovala ,tak na našu predchádzajúcu s.r.o. nemala čas.
Prikláňam sa tiež k príspevku od Anymex.
Takže tu máš 2 pohľady na vec.Tie ceny sú približne také ako píše RenatkaK
Shaman
01.06.05,07:47
Založenie jednoosobovej sro - 12 000,-

moja skusenost s pravnikom - kamos zakladal sro a dokumenty mu robil pravnik (kedze boli kamarati, chcel za to "iba" 4500,-) napisal nieco nespravne v spolocenskej zmluve myslim, tak to museli opravovat a za opravu si vypytal dalsich 1500 Sk

ja som zakladal bez pravnika, len podla precitanych zakonov a infos tu na porade. vsetko preslo, ziaden problem

ale ak niekto nema cas, naladu, ci mu to nestoji za tych par tisic, nech si to necha zalozit aj externe.
RenataK
01.06.05,07:58
Založenie s.r.o. nás vyšlo lacnejšie. Všetky dokumenty som pripravila sama. Tak asi takto: vybavenie ŽL 1000,-;návrh na zápis 10000,-; a ostatné boli poplatky za overenie podpisov (my sme to mali lacnejšie, lebo v minulom roku notári ešte neboli platitelia DPH, teraz overenie jedného podpisu stojí okolo 70,-) na SZ (2 spol.x 6 exempl.), podpisové vzory konateľov (2 konatelia x 3 exeml.), návrh na zápis (2 x 1 exeml.), vyhlásenie správcu vkladov 1x2exeml.), overenie ŽL (2 listiny). A aby som nezabudla ešte aj na výpisy z registra trestov obidvoch spoločníkov - á 100,-. To je už hádam všetko.To všetko platí, ak tam nie je nepeňažný vklad. V tomto prípade horeuvedené výdavky to trošku navýši t.j. o znalecký posudok, prípadne ak sa jedná o nehnuteľnosť tak aj o poplatky na vklad do katastra nehnuteľnosti.
Tak ako som písala, všetko som robila sama ale spoločníkmi sme spolu s manželom. Do SZ je lepšie písať menej aby bola väčšia voľnosť t.z. pridržiavať sa obch. zák.. Pridržiavam sa pravidla menej znamená viac. Medzičasom sme robili rozšírenie predmetu činnosti a zase som to robila sama. Všetko nám zapísali na prvý krát. Ak by si potrebovala pomoc, rada Ti pomôžem a pripojím neaké vzory listín.