zlato_ocka
30.12.08,10:15
Dobrý deň. Chcela by som predávať tovar prostredníctvom internetového bazáru, ktorý už existuje a takisto prostredníctvom aukcii. Za bazár aj za aukcie sa platí. Chcela by som vedieť, či na túto činnosť potrebujem živnosť. Tovar by bol zo zahraničia. Ďakujem za odpoveď.
Zoltán Kovács
30.12.08,10:03
Dobrý deň. Chcela by som predávať tovar prostredníctvom internetového bazáru, ktorý už existuje a takisto prostredníctvom aukcii. Za bazár aj za aukcie sa platí. Chcela by som vedieť, či na túto činnosť potrebujem živnosť. Tovar by bol zo zahraničia. Ďakujem za odpoveď.

Keď to chceš robiť sústave, tak áno. Ide o bežnú živnosť maloobchod.
zlato_ocka
30.12.08,13:12
A ak to chcem robiť trebárs len pol roka a koniec?
Ingrid Ondruskova
30.12.08,14:48
A ak to chcem robiť trebárs len pol roka a koniec?

Akože raz za pol roka čo?? Jednoznačne sa jedná o živnosť...To si aj murár /kaderníčka/môžu povedať, že pol roka bez živnosti a dosť. V tom je to čaro podnikania...musíš si všetko od piky papierovo vybaviť, vyskúšať a napr. po pol roku sa rozhodneš, či náhodou nezrušíš živnosť, lebo Ti to jednoducho
nevynáša tak, ako si si predstavovala... Veľa zdaru a držím palce.
Dáša_
30.12.08,17:01
Prípad mimibazaru ( http://www.mimibazar.sk/ ), ked vela mamiciek na materskej si privyraba tým, že cez internet predava aj napriklad sekáčový tovar. Alebo tovar nakupovaný v zahraniči.
Podla mna to jednoznačne splňa znaky živnosti, ale tú má z predavajúcich malokto. Tvária sa, že predavajú oblečenie po deťoch, prípadne si niečo kúpili a teraz im to nesedi.
zlato_ocka
02.01.09,08:03
Ďakujem za všetky odpovede. Idem si teda zriadiť živnosť. Držte palce
any001
10.12.09,13:18
Prosim vas o potvrdenie/vyvratenie mojho nazoru.
Kupila som cez aukciu pouzity tovar, v podmienkach predaja je jednoznacne uvedene ze sa jedna o secondhandovy tovar. Podla mojho nazoru ide o podnikanie a mal by byt vystaveny danovy doklad. Dotycna osoba mi vsak nedala ziaden doklad o predaji. Neviem ci ma zivnost alebo nie a ci odvadza dane alebo to robi "na cierno".

Prosim o nazor ci by som mala dostat doklad o kupe alebo nie.

Navyse tovar vobec nezodpoveda popisu a kebyze ho pravdivo popise, nedrazim. Tovar chcem vratit, predavajuca vsak hovori ze to bude na moje naklady. Ale chyba sa stala na jej strane.
Kde je pravda? Ako sa branit?

Dakujem vam
Dáša_
10.12.09,21:02
Prosim vas o potvrdenie/vyvratenie mojho nazoru.
Kupila som cez aukciu pouzity tovar, v podmienkach predaja je jednoznacne uvedene ze sa jedna o secondhandovy tovar. Podla mojho nazoru ide o podnikanie a mal by byt vystaveny danovy doklad. Dotycna osoba mi vsak nedala ziaden doklad o predaji. Neviem ci ma zivnost alebo nie a ci odvadza dane alebo to robi "na cierno".

Prosim o nazor ci by som mala dostat doklad o kupe alebo nie.

Navyse tovar vobec nezodpoveda popisu a kebyze ho pravdivo popise, nedrazim. Tovar chcem vratit, predavajuca vsak hovori ze to bude na moje naklady. Ale chyba sa stala na jej strane.
Kde je pravda? Ako sa branit?

Dakujem vam

ak niekto predá občas nejakú vec, ktorú mal na vlastnú potrebu a už to nepotrebuje, tak sa nejedná o podnikanie.

Ale ak tieto veci pravidelne niekde nakupuje za tým účelom, že ich okamžite predá, to už splňa znaky podnikania.
jaroe
24.01.10,14:51
prosim Vas a ako je to v pripade napr. predaja sperkov cez internet? Je to v podstate katalogovy predaj ako napr. predaj kozmetiky Avon, oriflame a pod. Tam ziadnu zivnost netreba, ale co tie sperky, poradite pls?
Zoltán Kovács
24.01.10,15:13
prosim Vas a ako je to v pripade napr. predaja sperkov cez internet? Je to v podstate katalogovy predaj ako napr. predaj kozmetiky Avon, oriflame a pod. Tam ziadnu zivnost netreba, ale co tie sperky, poradite pls?

Aj pri Avon, Oriflame a podobné je treba mať živn.oprávnenie. To len balamútia ľudí, že netreba.... Ide o sústavnú činnosť, ktorého cielom je zarobiť.