popoluska316
30.12.08,13:05
zdravim :)
nevedel by mi niekto poradit ak mam v exceli vytvorenu velku tabulku v ktorej su v prvom riadku nazov a dalsie pomenovania danych stlpcov co mam urobit aby prvy riadok ostal vzdy v okne navrchu aj ked sa pohybujem po dokumente

dakujem
Charon
30.12.08,12:15
Žiaľ, nemám excel, mám ho v práci, ale ak si dobre pamätám na názvy, tak:

V hornom menu: Asi druhé menu z prava (tuším Okno) a "ukotviť" ...
Je potrebné, aby kurzor bol v riadku, ktorý chceš ukotviť ... TO je všetko.
/ospravedlňujem sa za opisný spôsob, ale nájdeš to na základe neho..,/
vika3
30.12.08,12:48
Ako mám vložiť prílohu ako ukážku? :-(
japec
30.12.08,13:27
V hornom menu: Asi druhé menu z prava (tuším Okno) a "ukotviť" ...
Je potrebné, aby kurzor bol v riadku, ktorý chceš ukotviť ... /

Asi tak nejak, len doplnim, ze "kurzor v riadku" znamena, ze treba mat oznacenu oblast podla ktorej sa bude ukotvovat. V tvojom pripade oznac cely 2. riadok (klik vlavo na 2 v sivom stlpci). Napr. pri oznaceni bunky B2 po ukotveni by boli staticke prvy stlpec a prvy riadok. Az potom cez ponuku "Windov - Okno" vyber "Freeze - Ukotvit".
Pripadne pred ukotvenim je mozne pouzit este "Split - Rozdelit" a mysou si nastavis hranice statickych a pohyblivych oblasti. Potom aplikujes ukotvenie.

Takto to funguje na verziach 97/2k/2003, pri office2007 neviem, ale snad v ramci "inovacii" takato moznost ostala ... Potom existuje v exceli help (stlac klaves F1) cez hladanie by si navod mohla najst.

Ako mám vložiť prílohu ako ukážku? :-(
Na prilohy asi este nemas narok ako novacik :rolleyes:
stormcatcher
30.12.08,13:47
ak mas 2007-cku - otvoris excel - zobrazenie - ukotvit priecky. ked nan kliknes mas tri moznosti. druha je ukotvenie len horneho riadku, pokial len to chces.
sthruska
30.12.08,14:11
Alebo. Nad zvislým posuvníkom je taký malý obdĺžnik. Natiahni/presuň ho tak, aby si mal zobrazené to čo chceš stále vidieť. Potom zaškrtnúť voľbu "ukotviť priečky".
vika3
30.12.08,15:06
Už som na to prišla. Ukážka je lepšia ako popis.
mpca
31.12.08,06:56