miriza
01.06.05,06:53
Dostali sme zásielku zo Švajčiarska, ktorú si máme vyzdvihnúť na Vyclievacom oddelení pošty v Žiline. Sú k tomu potrebné aj nejaké doklady so všetkým si viem rady no máme predložiť písomné colné vyhlásenie podľa Nariadenia EHS č. 2454/1993 príloha 37 a 38 viete mi niekto prosím Vás poradiť čo to mám zháňať.

Ďakujem
Socha
01.06.05,05:01
Nám keď došla zásiela z krajiny mimo EÚ bolo treba vypísať iba JCD (jednotná colná deklarácia) na dovoz.
miriza
01.06.05,05:03
To ste vypisovali priamo na tej vyclievacej pošte alebo ste to už priniesli vypísané?
Socha
01.06.05,05:11
Teraz som pozrela to nariadenie, tak má to byť to JCD, čo som spomínala. Ja som si to vypisovala sama na základe faktúry, ktorú som dosatala spolu so zásielkou. Pravdu povediac, dosť to závisí od ľudí, čo sú na colnici, niekedy sú samá "ochota". Niekedy sú celkom normálni, a vedia aj poradiť.

Ináč, keby to nešlo, vypracuje to každá colná špedička - u nás mi to urobili za nejakých 150,- Sk, lebo niekedy som si s tým ani ja nevedela dať rady.
miriza
01.06.05,05:15
Ja okrem oznámenia, že tá zásielka prišla nemám k tomu nič. Ide pre to môj šéf tak nech si to užije.

Ďakujem za radu!