ludka09
30.12.08,18:46
ahojte poradaci, chcem vas poprosit o radu.Mam pracovnicku ktora si so mnou robi co chce a to v tom zmysle, že som ju zobrala za predavacku ale po dvoch mesiacoch som zistila ze dava romakom na dlh moj tovar aj napriek tomu ze som to zakazala.Urobili sme inventuru a za dva mesiace mala manko 12 000.Vyrovnala to ale ja som sa rozhodla ze kedze je v skusobnej dobe rozviazem s nou prac.pomer.Problem vsak je ze sa hodila na pn okamzite ked sa dozvedela ze bude inventura.Takze som jej vypoved poslala postou do vlastnych ruk, avsak ohlas bol taky ze mi zavolala ze sa radila s pravnikom a ze si s vypovedou mozem vytriet......Teraz neviem som hlúpa predsa v určitej dobe mozem dat vypoved kedykolvek nie?Radsej sa chcem uistit ze som konala spravne prosim zakona znalý poradte.Dakujem.
veronikasad
30.12.08,17:52
ahojte poradaci, chcem vas poprosit o radu.Mam pracovnicku ktora si so mnou robi co chce a to v tom zmysle, že som ju zobrala za predavacku ale po dvoch mesiacoch som zistila ze dava romakom na dlh moj tovar aj napriek tomu ze som to zakazala.Urobili sme inventuru a za dva mesiace mala manko 12 000.Vyrovnala to ale ja som sa rozhodla ze kedze je v skusobnej dobe rozviazem s nou prac.pomer.Problem vsak je ze sa hodila na pn okamzite ked sa dozvedela ze bude inventura.Takze som jej vypoved poslala postou do vlastnych ruk, avsak ohlas bol taky ze mi zavolala ze sa radila s pravnikom a ze si s vypovedou mozem vytriet......Teraz neviem som hlúpa predsa v určitej dobe mozem dat vypoved kedykolvek nie?Radsej sa chcem uistit ze som konala spravne prosim zakona znalý poradte.Dakujem.
Ak bola skúšobná doba dohodnutá písomne v pracovnej zmluve a ešte trvá, môžeš s pracovníčkou ukončiť pracovný pomer aj počas PN. Nejedná sa o výpoveď zo strany zamestnávateľa, ale skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe. Treba to správne formulovať. Ak PN nadalej trvá vypláca ju aj po skončení prac.pomeru sociálna poisťovňa.
jaja99
30.12.08,17:55
Treba rozlišovať VÝPOVEĎ (§ 61, 64 - zákaz výpovede) a SKONČENIE PP V SKÚŠOBNEJ DOBE (§ 72).

Ak je zamestnanec v skúšobnej dobe a Ty si mu poslala výpoveď podľa § 61, tak má zamestnanec pravdu, lebo je v ochrannej done - viď § 64 ods. 1a.

Ak je zamestnanec ešte v skúšobnej dobe , tak mu daj SKONČENIE PP v skúšobnej dobe - § 72, tam nie je ochranná doba.
Tweety
30.12.08,18:00
ahojte poradaci, chcem vas poprosit o radu.Mam pracovnicku ktora si so mnou robi co chce a to v tom zmysle, že som ju zobrala za predavacku ale po dvoch mesiacoch som zistila ze dava romakom na dlh moj tovar aj napriek tomu ze som to zakazala.Urobili sme inventuru a za dva mesiace mala manko 12 000.Vyrovnala to ale ja som sa rozhodla ze kedze je v skusobnej dobe rozviazem s nou prac.pomer.Problem vsak je ze sa hodila na pn okamzite ked sa dozvedela ze bude inventura.Takze som jej vypoved poslala postou do vlastnych ruk, avsak ohlas bol taky ze mi zavolala ze sa radila s pravnikom a ze si s vypovedou mozem vytriet......Teraz neviem som hlúpa predsa v určitej dobe mozem dat vypoved kedykolvek nie?Radsej sa chcem uistit ze som konala spravne prosim zakona znalý poradte.Dakujem.
Ak si jej už dala výpoveď, PP nekončí hneď, od nasledujúceho mesiaca po jej doručení, začína plynúť výpovedná doba. Výpoveď nebolo potrebné dávať, tým si to skončenie PP skomplikovala, jednoducho si jej mala oznámiť listom skončenie PP v skúšobnej dobe- § 72.
ludka09
30.12.08,18:33
ja som jej poslala skoncenie par.72 v skusobnej dobe,nebola som taka s... ze by som jej dala hrube porusenie prac. discipl.aj ked som mohla mala podpisanu hmot. zodpovednost a plne zodpovedala za predajnu.Ale je to fararova zena a lutovala som ho.Manko uhradila pri vyplate a ja budem rada ked uz bude prec.Dakujem za rady.
ludka09
30.12.08,18:40
dakujem velmi pekne
Orsz
30.12.08,18:40
Len upresním - skúšobná doba nemá štatút pracovného pomeru so všetkými povinnosťami, ako je ochranná doba atď. preto skončenie v skúšobnej dobe možno aj keď nastúpi na PN - z toho titulu sa nazýva skúšobná... Tie výhražky o právnikovi - to je len vydieranie a manipulovanie - s tým by právnik totižto vôbec nepochodil, a ak je naozaj kompetentný, tak tento zákon určite ovláda a nebude "zastrašovať".
Orsz
30.12.08,18:43
ja som jej poslala skoncenie par.72 v skusobnej dobe,nebola som taka s... ze by som jej dala hrube porusenie prac. discipl.aj ked som mohla mala podpisanu hmot. zodpovednost a plne zodpovedala za predajnu.Ale je to fararova zena a lutovala som ho.Manko uhradila pri vyplate a ja budem rada ked uz bude prec.Dakujem za rady.

Ak je v skúšobnej dobe, sa mi zdá, že porušenie pracovnej disciplíny sa nedáva... pretože v tomto prípade sa "nehrozí" skončením podľa §63 ... keďže pracovný pomer z tohto titulu ešte nevznikol - ten vznika v tomto smere až po uplynutí skúšobnej doby.