mirka16
01.06.05,07:46
Ahojte poradcovia!
Potrebovala by som radu ohladom odhlasky zo zdravotnej poistovne.
Od 1.5.2005 uz neevidujem ziadneho pracovnika, ktory ma Vseobecnu ZP.
K 30.4. som posledneho odhlasila. Teraz mam uz len v Spolocnej ZP.
Musim poslat odhlasku zamestnavatela do ZP? Ak ano, tak aky formular?
Dakujem
Mirka
Darana
01.06.05,05:53
Malo by ísť o tlačivo "odhláška zamestnávateľa", ale priznám sa, že na stránke poisťovne som ju vôbec nenašla.
Bionda
01.06.05,05:56
a pozeralis te aj tlačivá pred 31.12.2004??
Susan
01.06.05,05:59
Podla mna nemusis poslat odhlasku zamestnavatela, nakolko este mozete prijat zamestnanca, ktory bude poisteny v uvedenej poistovni. Podavala by som nulove mesacne vykazy. Ked posles odhlasku zamestnavatela, hned posielaju kontrolu!!
Darana
01.06.05,06:04
Podla mna nemusis poslat odhlasku zamestnavatela, nakolko este mozete prijat zamestnanca, ktory bude poisteny v uvedenej poistovni. Podavala by som nulove mesacne vykazy. Ked posles odhlasku zamestnavatela, hned posielaju kontrolu!!
Kontrola ťa aj tak neminie, skôr či neskôr sa ohlásia - určite. Aj u mňa už nedávno boli zo zdr. poisťovne a to som nikoho neodhlasovala ani neprihlasovala, len som mesačne posielala výkazy ...
mirka16
01.06.05,06:24
Dakujem za radu, tak poslem nulovy vykaz.
Este by som sa chcela spytat, ked mi pride kontrola, co budu vsetko chciet?
olgaduri
01.06.05,08:43
Ja by som poslala odhlášku za zamestnávateľa.

Čo sa týka kontroly nič zvlášntne nežiadajú - mzdové listy, výplatné pásky, mesačné výkazy, boli to i HOZ (hromadné oznámenie zamestnávateľa) a myslím ďalej nič.
Nemusíš sa ničoho báť!
DanielaSL
01.06.05,19:27
Ahojte poradcovia!
Potrebovala by som radu ohladom odhlasky zo zdravotnej poistovne.
Od 1.5.2005 uz neevidujem ziadneho pracovnika, ktory ma Vseobecnu ZP.
K 30.4. som posledneho odhlasila. Teraz mam uz len v Spolocnej ZP.
Musim poslat odhlasku zamestnavatela do ZP? Ak ano, tak aky formular?
Dakujem
Mirka U nás je veľký pohyb zamestnancov a ja to vôbec nerobím, pýtala som sa v poisťovniach a povedali mi , že nemusím , veď jedného zamestnanca dnes odhlásim a druhý mi môže o pár dní nastúpiť.
Jara
02.06.05,06:04
Ja by som poslala odhlášku za zamestnávateľa.

Čo sa týka kontroly nič zvlášntne nežiadajú - mzdové listy, výplatné pásky, mesačné výkazy, boli to i HOZ (hromadné oznámenie zamestnávateľa) a myslím ďalej nič.
Nemusíš sa ničoho báť!
Ešte žiadali evidenciu dochádzky a tiež pri invalidných zamestnancoch rozhodnutie o pridelení invalidity zo SP. Ale nemyslím, že chodia po urobení odhlášky. Chodia po kontrolách náhodne a myslím, že sa s nimi celkom dá v pohode dohodnúť a aspoň včas upozornia na nejaký ten nedostatok. :D
evae
02.06.05,06:35
inak, na margo vasich prispevkov som vcera volala do spolocnej zdrav. poistovne, pretoze uz od decembra nemam zamestnanca u nich a vraj sa ako firma nemam odhlasovat pokym existujeme, iba ako by sme ako PO zanikli. oni, ze vidia v databaze, ze nemam zamestnanca a ze nemam ani nulove posielat :)