kikulienka36
31.12.08,11:34
:)Zdravím...vcera som kupila svojej labradorke prvy postroj...chcela som jej ho navliect ale ona sa zaryto branila, ze ho nechce, ale aj tak som ju do toho dostala (hadam to bolo spravne navlecene)no a uz ked bola v tom (nemyslim doslova) tak to zacala hryzt a sklbat a stale knucala a pri tom ju to nemoholo nikde tlacit pretoze to mala relativne volne...neviete mi niekto poradit co sa s tym da robit aby si to nesklabala???skusala som aj odmenu aj vselico ine a zatial nic nepomaha:confused::confused::confused::confused::( :(:(
mirpo
02.01.09,09:01
Tiež máme u rodičov labradorku, ale s postrojom nemala žiaden problém. Keďže je viac druhov postrojov a každý sa navlieka inak, neviem presne odpovedať.
Našej labradorke som dala postroj najskôr cez hlavu, takže mala pocit, že je len obojok. Potom som jej ho prevliekla popri labkách a upevnila na bokoch hrudníka. Skontrolovala som či strčím ruku pod postroj tak aby netlačil a či jej nebráni v pohybe. Potom bolo všetko O.K.:--- Skúšala som jej aj postroj, čo je len pod hrudníkom popri nohách a zapína sa na chrbáte, ale ten sa jej nepáčil, lebo ju brzdil.
Naše dve kokerky s postrojom tiež nemajú problém, lebo zistili že ich nebrzdí v ťahaní. Ale osobne som viac za obojok ako za postroj. Postroj používam len keď bežia popri bicykli.
jaros5
12.01.09,15:50
:):):)Najlepšie cez hlavu:);)
Na čo potrebuješ postroj? Ideš s ním robiť nejaký špeciálny výcvik? Aká stará je tvoja labradorka? Dobre ti radí mirpo. Tiež si myslím, že obojok je praktickejší, pokiaľ nechceš robiť niečo špecialne.
Tak ako si pes musí zvyknúť na obojok, tak si musí zvyknúť aj na postroj.
Aj pri tom najjednoduchšom výcviku potrebuješ veľa trpezlivosti a treba veľa chváliť, motivovať psa.
Zvláda tvoj pes aspoň základy poslušnosti?
Pru
18.01.09,16:34
Ja som tiež kupovala postroj a to z toho dôvodu, že sa mi raz z obojku vyvliekol, nechcela som mu ho dávať moc natesno a skoro ho zrazilo auto aj so mnou. Tak hneď na druhý deň som mu kúpila postroj a nemal s ním žiaden problém. Dokonca keď mu ho navliekam si pekne sadne a čaká. A je to super vec, nemusím sa báť, že sa vyvlečie z obojku alebo, že ho má moc natesno ani jeho to neškrtí, som spokojná.