babula12
31.12.08,15:18
Dobrý deň,
chcem Vás poprosiť o radu.
Od januára mám začať účtovať LEKÁREŇ,
chcem vás poprosiť o radu akým spôsobom sa účtuje lekáreň.
Musím sa účtovať na sklad, alebo do spotreby?
Viem, že pre mnohých hlúpa otázka, ale niekedy už ani neviem ako sa volám.
Ďakujem všetkých :rolleyes:
veronikasad
31.12.08,14:29
Dobrý deň,
chcem Vás poprosiť o radu.
Od januára mám začať účtovať LEKÁREŇ,
chcem vás poprosiť o radu akým spôsobom sa účtuje lekáreň.
Musím sa účtovať na sklad, alebo do spotreby?
Viem, že pre mnohých hlúpa otázka, ale niekedy už ani neviem ako sa volám.
Ďakujem všetkých :rolleyes:
zadaj si do vyhladávania účtovanie lekárne. Je tam veľa tém pre účtovanie v jednoduchom aj podvojnom účtovníctve
ekopo
31.12.08,14:34
a lekárnik je v pohode? :)
liba2
31.12.08,14:37
Dobrý deň,
chcem Vás poprosiť o radu.
Od januára mám začať účtovať LEKÁREŇ,
chcem vás poprosiť o radu akým spôsobom sa účtuje lekáreň.
Musím sa účtovať na sklad, alebo do spotreby?
Viem, že pre mnohých hlúpa otázka, ale niekedy už ani neviem ako sa volám.
Ďakujem všetkých :rolleyes:Toto je najlepší vtip dnešného silvestra :D :D :D :D :D
Januška
02.01.09,12:51
... a v marci sa vyraď; z dôvodu opotrebenia :)
babula12
03.01.09,20:05
Ďakujem,
dúfam, že aj vy ste sa stretli z takou ochotou vo vašich začiatkoch ako ja od Vás.
Tieto odpovede ma určite posilnili a utvrdili v tom aký sme voči sebe ľudia.....
Zoltán Kovács
03.01.09,20:11
Orsz
03.01.09,20:15
Ďakujem,
dúfam, že aj vy ste sa stretli z takou ochotou vo vašich začiatkoch ako ja od Vás.
Tieto odpovede ma určite posilnili a utvrdili v tom aký sme voči sebe ľudia.....

Ale babula, neber to tak negatívne. Myslím, že v tejto náročnej práci máme nárok aj na takéto rozptýlenie - viacerí sme sa tu už preklepli a pobavili sa na sebe. Musíš to brať s humorom. Nikto Ti tu nechcel ublížiť, ani Ťa nijak neurazil - ako poznám väčšinu tu na porade, sú to úžasní ľudia, ktorí radi pomáhajú, preto sú tu. Tak sa nad to povznes :) .
liba2
04.01.09,03:55
Ďakujem,
dúfam, že aj vy ste sa stretli z takou ochotou vo vašich začiatkoch ako ja od Vás. Tieto odpovede ma určite posilnili a utvrdili v tom aký sme voči sebe ľudia.....
mimotemy

Babula12, keďže ja som autorom príspevku, ktorý sa ťa dotkol, tak som zvolila túto formu a verejne sa ti ospravedlňujem, avšak musím povedať, že vôbec to nebolo z mojej strany zlomyselné voči tvojej osobe.
Jednoducho bol Silvester a dobrá nálada k tomu, a mňa ten preklep pobavil....
Neporadila som ti v danom probléme nie zámerne - veď posúď sama, koľkým som tu na porade už pomohla, takže o neochote nemôže byť reč (aspoň z mojej strany nie). Bolo to z dôvodu, že účtovanie lekárne a lekárov vôbec neovládam.
Ako píše Orsz , máme tu aj osobitnú tému, do ktorej poraďáci prispievajú nájdenými preklepmi pre pobavenie aj ostatným. To ale neznamená, že sa bavíme na úkor tých, ktorým sa tieto milé preklepy podarili, preto prosím, neber to osobne... Keď budeš mať čas, prejdi si ich, určite aj tebe nejeden z nich vylúdi úsmev na tvári.... :) ďakujem.
http://www.porada.sk/t90360-brepty-z-porady.html
http://www.porada.sk/t23321-preklepy.html
Zoltán Kovács
04.01.09,07:44
Bolo to z dôvodu, že účtovanie lekárne a lekárov vôbec neovládam.



mimotemy Libus ale ani ten tvoj nie je na zahodenie.
liba2
04.01.09,08:17
:D ... no vidíš, a čítala som si to pred odoslaním aj po zaradení a predsa som to nezbadala... :D
ekopo
04.01.09,09:12
Myslím si, že babula12 nemala na mysli ten preklep, ale to, že jej nikto "neporadil" ako účtovať lekáreň. Otázka je položená všeobecne a zoširoka. Dá sa odpovedať, že účtovať tak ako všetko ostatné. A z otázky vidieť, (môj názor), že zadávateľ nemá veľké skúsenosti z účtovaním všeobecne. Viete si predstaviť, že by existovalo fórum napr. pre murárov a bol by tam zadaný dopyt, že či postaviť tehlu na šírku alebo na výšku a s akou maltou ju spojiť. Potom si predstavte výsledok.
Príspevkom sa nechcem nikoho dotknúť.
johankaP
03.03.09,13:19
Ahojte, aj ja by som potrebovala poradit.
Do pokladnicnej knihy zapisujete celkovu hodnotu vydanych liekov na recept alebo len doplatok ktory hradi pacient?
Vopred diki ludkovia.
erika_H
06.03.09,12:31
Ahojte, aj ja by som potrebovala poradit.
Do pokladnicnej knihy zapisujete celkovu hodnotu vydanych liekov na recept alebo len doplatok ktory hradi pacient?
Vopred diki ludkovia.

Do pokladničnej knihy si lepíš denné uzávierky registračnej pokladnice a mesačné závierky.Do pokladne nahodíš sumu,ktorú skutočne prijmeš od pacienta ako doplatok za liek.Sumu,ktorú hradí zdravotná poisťovňa-tie sa nasčitavať a vyfakturuješ príslušnej zdravotnej poisťovni.
liba2
06.03.09,17:07
Ahojte, aj ja by som potrebovala poradit.
Do pokladnicnej knihy zapisujete celkovu hodnotu vydanych liekov na recept alebo len doplatok ktory hradi pacient?
Vopred diki ludkovia.keby si zapísala cenu liekov, nesedela by ti hotovosť s pokladničnou knihou - a to nemôžeš dopustiť :D .
johankaP
29.04.09,05:10
Nebola som tu dlho, ale velmo velmo dakujem. Som v tom novacik.
babula12
03.05.09,13:29
Dobrý deň,
chcela by som poprosiť o pomoc.
Ja už neviem na koho sa mám obrátiť.
Účtujem od januára lekáreň spôsobom B, naštudovala som si už rôzne materiáli, ale chcela by som si s niekým poradiť o správnosti môjho účtovania.
Ak by sa našiel nejaký dobrý a ochotný človek ktorý by mi mohol venovať hodinku a prejsť somnou moje materiály budem veľmi vďačná.
Som ochotná docestovať kamkoľvek, ale najlepšie by to bolo v okolí Banskej Bystrice.
Ďakujem ;)