neta1
01.01.09,08:38
Zdravim poradaci.....otvorila som si obchodik a je potrebne nahlasit odvoz odpadu. Kedze je to nelacna zalezitost a cini cca 15 tisic rocne, dohodla som sa s vedlajsim obchodikom, ze si ten kontajner podelime. Na MU vsak chcu, aby sme tam dodali zmulu o tom, ze budeme platit napoly, avsak im pride platba len o jednej z nas. Tzn., ze napr. ja zaplatim jej a ona MU. Potrebovala by som vzor takej zmluvy. Viete mi niekto poradit alebo ma navigovat na podobnu zmluvu? Dakujem a vsetkym poradakom zelam vsetko naj v novom roku a PORADE, aby este dlhe roky pomahala radit tak ako doteraz. :)
Zita5
01.01.09,07:50
K tomu nie je nejak špeciálna zmluva t.j. vzor .Treba si ju vypracovať a dať jej názov napríklad Zmluva o spoločnom užívaní kontajnerovej nádoby ......
V zmluve si uvedťe obe zmluvné strany ....obchodný názov , adresa,IČO,DIČ,IČ DPH , číslo BU a podobne.
Predmet zmluvy : spoločné užívanie kontajnerovej nádoby na odpad .....nachádzajúcej sa na adrese ......
Platobné podmienky : stanovenie mesačného poplatku ,fakturácia , dátum splatnosti , nezabudnúť na prípadné doúčtovania , alebo preplatky zo strany MU , aby na tom boli zúčastnené obe strany
Spoločné dojednania : tam uveďte tie , ak ste sa na niečom dohodli ....napr. ukončenie zmluvy a podobne .

Aspoň toľko , možno že ma niekto doplní .
neta1
03.01.09,06:33
Dakujem Zita5, trochu mi to pomohlo urobit si predstavu. Ak by vsak predsa len niekto mal nejaku konkretnejsiu formu, velmi by som to ocenila.