vasulka
01.01.09,20:14
Prosím vás, dostal jste niekto dnes takýto mail? Čo to vlastne je? :D





2009 Austrálie mezinárodní program loterie

Datum: 1.1.2009
Ref: 435062725
Šarže: 7050470902/189
Výhra c.: GB8101/LPRC

GRATULUJEME

Australský loterie Bonanza

Vážený pane / paní
The Lucky Winner

Máme radost, abychom Vás informovali o vaše cena zpráva o 1.Leden 2009 z australské mezinárodní loterijní program. , Který je plne založen na elektronický výber vítezu pomocí jejich e-mailové adresy.

Vaše jméno bylo pripojeno k letence císlo; 4700172507056490902 sériové number7741137002 Tento dávkový upozornuje štastná císla takto 5-13-33-37-42bonus císlo 17, které následne vyhrála v loterii ve druhé kategorii.

Ty tu byly schváleny paušální cástku zaplatit v US $ 500000,00 (pet set tisíc dolaru) v hotovosti kreditní file ref: ILP / HW 47509/02
z celkové ceny v hotovosti sdíleny mezi osm štestí, vítezové v této kategorii.

Všech zúcastnen ých byly vybrány prostrednictvím pocítacového systému Volí cerpány formou devet set tisíc e-mailových adres z Kanady, Austrálie, Spojených státu amerických, Evropy, Asie, Stredního východu a Afriky a Oce=C 3nie jako soucC3st naší mezinárodní propagaci programu, který se provádí jednou rocne. Tato loterie byla propagována a podporována konglomerátu nekterých nadnárodních spolecností, jako soucást své spolecenské odpovednosti vuci obcanum v komunitách, kde mají operacní základny.

Další více vaše údaje (e-mailová adresa) spadá do naší evropské reprezentativní sídlo v Amsterdamu, Nizozemí, jak je uvedeno ve vašem hrát kupon a vaše cena s +500.000,00 USD budou uvolneny na vás z této regionální pobocku v Nigérii.

JAK TO TVRDÍ VAŠE CENA: Stací kontaktovat naše výchozí agent, DR.KINGSLEY OBI pres jeho kontaktní e-mail: (drkingsleyobi@yahoo.com) do souboru svuj nárok.

Vezmete prosím ocitujte váš odkaz, dávky a výherní císlo, které lze nalézt na levém horním rohu tohoto oznámení, stejne jako vaše celé jméno, adresu a telefonní císlo, aby pomohla najít váš s oubor snadno.

Z bezpecnostních duvodu jsme se všichni vítezové radu, aby tato duverná informace z verejných zdroju, dokud nebude vaše tvrzení je zpracován a vaše cena propušten na vás.

To je soucástí naší bezpeC4nostnC3 protokol, aby nedocházelo ke dvojím bezduvodná a tvrdil, pricemž výhodou tohoto programu, které nejsou-úcastník nebo neoficiálních personálu.




Prosím, neodpovídejte na tuto e-mailovou adresu, obratte se na svého tvrzení agenta na

Jméno: DR.KINGSLEY OBI
EMAIL: drkingsleyobi@yahoo.com

S pozdravem
Pan Bright Klinton (Pro co-ordinator)

Porušení povinnosti mlcenlivosti na strane budou vítezové výsledek
Diskvalifikace.

Podekování:
Rízení, Austrálie mezinárodní loterii INC.LOTTERY sponzori: šéf sponzoru; UK Microsoft Corporation, Microsoft Corporation.
Meggi 1
01.01.09,19:47
Nereaguj na to. Vyzerá to byť tzv. scam. Definíciu scamu pozri tu: http://odkaz.blogspot.com/2008/01/scam-guaranteed-winning-notification.html
Pozrela som sa na tento typ lotérie:
http://www.consumerfraudreporting.org/lotteryscam_Australia2.php
akurát mená sú iné, ale je to ten typ lotérie, ako si dostala Ty.
Neuvádzaj žiadne osobné údaje, nereaguj.
Rozalka
01.01.09,20:01
Ani nech ťa nenapadne čo len slovíčkom reagovať. Spomína sa tam Nigéria a toto sa často vyskytuje pri finančných podvodoch.
mpca
02.01.09,06:05
sthruska
02.01.09,06:55
Všetky oznamy o akejkoľvek výhre okamžite natrvalo mazať.
vasulka
02.01.09,07:46
ďakujem vám všetkým za odpovede.
ser1a
04.01.09,17:38
hlavne nikde neklikat a neodpovedat! inak ta zaspamuju cely email
rybapes
26.03.09,06:06
Dobrý den, včera mi to přišlo také, že mám odpovědět do 24.4.09. Chtěla jsem se zeptat, co jste nakonec udělal? Smazal? Nic jsem nerozklikla, taky se toho bojím, i když to vypadá hodně věrohodně! Děkuji za odpověď.
Charon
26.03.09,06:54
Iba poznámku: Jedná sa o sociálne inžinierstvo - nalákať obeť na spoluprácu pri vidine výhry - "...i když to vypadá hodně věrohodně". Práve na tom je sociálne inžinierstvo založené. Obeť by nemala mať skoro žiadne pochybnosti.

Môj kolega na tieto emaily reaguje z dôvodu nácviku anglického jazyka a zabáva sa na tom. Keď už mal všeko dohodnuté, požiadali od neho, aby im zaslal manipulačný poplatok 1000 USD (administratívne náklady + bankové prevody) a následne na jeho účet, dostane výhru 1000 000 USD. Kolega poveril "druhú stranu" aby si z 1000 000 USD stiahli tých 1000 USD a pre seba odmenu 5000 USD a viac sa mu neozvali :-D
Chobot
26.03.09,06:58
Dobrý den, včera mi to přišlo také, že mám odpovědět do 24.4.09. Chtěla jsem se zeptat, co jste nakonec udělal? Smazal? Nic jsem nerozklikla, taky se toho bojím, i když to vypadá hodně věrohodně! Děkuji za odpověď.

Neodpovedaj! :eek:

Všetky takéto výhry sú podvod a ich účelom je vylákať od teba peniaze. AK by si sa ozvala, budú ťa lámať a presviedčať, že na to, aby ti vyplatili tú sumu, budeš musieť vopred uhradiť rôzne poplatky a dane a ty budeš platiť a platiť a peniaze v nedohľadne.

Nikto ti nedá len tak mirnix-dirnix niekoľko miliónov, pokiaľ si si niekde nekúpila nejaký žreb regulérnej lotérie.
rybapes
27.03.09,06:28
Děkuji a to moooc za odpovědi! Zkušenosti s takovými maily jsou k nezaplacení! Už jsem to smazala s vědomím, že už nikdy nebudu milionářkou a vše si musím vydřít sama :mad:. Přeji všem pěkné jarní dny! :)
misoft
28.03.09,14:04
Všetká pošta, kde sa spomína lotéria, výhra, Lottery, Nigeria a podobné nezmysly, sú len nekonečnou variantou tzv. Nigerijských listov. Každý súdne uvažujúci človek predsa vie, kde si "vsadil" a či má nejakú šancu "vyhrať". Tieto "Nigerijské listy" sú len prachsprostým podvodom za účelom vylákania osobných údajov, čísla konta a potom - konto pekne bude prázdne. Najlepšie a najmúdrejšie je ich AUTOMATICKY MAZAŤ a NEOTVÁRAŤ (NEKLIKAŤ).
dolfort
30.03.09,07:51
misoft
30.04.09,17:29
Takže ľudkovia! Dnes som aj ja dostal tzv. oznámenie o výhre v Austrálskej lotérii. A aby to bolo na 100% isté, tak to radšej poslali 2x v priebehu 60 minút. Keďže ja na takéto "náhody" neverím ;), tak som to automaticky poslal do čerta :D. Toto mi prišlo na schránku, ktorú používam na takéto "somarinky" od druhých. Skôr som sa pobavil, že aj mňa to už našlo. :cool:
charonme
07.05.09,11:28
dnes ma na ulici oslovil mladenec cudzokrajne vyzerajuci a rozpravajuci velmi lamanou, priam neporozumitelnou slovencinou a rozpraval nieco o nejakej obrovskej vyhre a bol velmi mily a pozyval ma do tmavej pivnice, no a kedze ja rad vzdy kazdemu uverim a chcem si prebrat moju uzasnu vyhru tak som u hned dal vsetky moje osobne informacie, cisla uctov, prefotit moj obciansky atd, aj som mu dal zopar stoviek euro na pokrytie nakladov na transakcie atd, aj oblicku som mu pozical (urcite ma bude kontaktovat a vrati mi ju, bol velmi mily a doveryhodny)
misoft
31.08.09,15:31
Takže na získavanie Vašich poctivých :D €uráčov sa preorientovali na iný systém. Teraz už sa na vás chystajú aj v Hong Kongu :D. Toto mi prišlo pred týždňom:

Pozornost

Ja som pбn Patrick KW Chan, vэkonnэ riaditel a generбlny
Financnэ riaditel spolocnosti Hang Seng Bank Ltd, Hong Kong.
Mбm lukratнvny biznis nбvrh spolocnйho zбujmu
podelit sa s vami;
zahrna prevod velkъ sumu penazн.
Dostal som tvoj odkaz na mфj dotaz na niekoho, kto vyhovuje
moje navrhovanej obchodnэ vztah.
Ak mбte zбujem o prбcu u mne kontaktujte ma
cez mфj sъkromnэ e-mail (mrpatkchan@yahoo.com.hk (http://mail.pobox.sk/compose.aspx?New=1&to=mrpatkchan@yahoo.com.hk))
pre
dalљie podrobnosti

Vaљe najbliћљie reakciu na tento list bude
appreciated.


Pбn Patrick Chan
-mail: mrpatkchan@yahoo.com.hk (http://mail.pobox.sk/compose.aspx?New=1&to=mrpatkchan@yahoo.com.hk)

Pretože mám tiež schránku (pre rôzne blbosti) aj na Yahoo a previazanú tiež na pobox, tak jednoducho niekto tam poslal "lukratívnu" ponuku. Sranda je v tom, že z Yahoo som ešte ani raz neposielal žiadnu poštu, dokonca tam nemám ani adresár.
Takže pozor na pána Patrick Chan, výkonný riaditel a Generálny Financny Riaditel ...., automaticky to mažte. Majú smolu, nepoznám, nekontaktoval som sa dobrovoľne, neposielam, kašlem na neho! Nech sa dá vypchať!!!

BTW: o tomto "pánovi" nájdete informácie aj na internete:
http://www.consumerfraudreporting.org/bizscam_PatrickChan3.php
a
http://www.scamdex.com/MHON/E/msg03314.php

Sú to všetko SCAM e-maily. Zadajte si do Google SCAM e-mail a dostanete všetky možné varianty týchto e-mailov. Jedná sa o tzv. phishing e-maily.
Preto v žiadnom prípade neodpovedajte na uvedené pripojené e-mailové adresy, prídete o všetky dôverné údaje, týkajúce sa e-bankingu!!!
ajale
31.08.09,15:38
Spam, spam, spam, neotvarat zbytocne, nikomu neposkytovat osobne udaje. Ja mam denne 2-3 take maily. Uz by som bola multymiliardarka
misoft
31.08.09,15:47
Veď preto varujem najmä "dôverčivých" poraďákov! Ja taktiež toto rovno mažem, ale chcel som upozorniť na novú variantu, ako sa snažia dostať vaše údaje o bankových kontách.
ajale
31.08.09,15:50
Scam nie je nic, SCAN je nasnimany obrazok a SPAM je neziaduci mail
Blankake
31.08.09,15:51
O podobných podvodoch čínskych spoločností som písala tu:

http://www.porada.sk/t110850-podvody-cinskych-spolocnosti.html

Netreba odpovedať, okamžite mazať.
Blankake
31.08.09,15:54
Scam nie je nic, SCAN je nasnimany obrazok a SPAM je neziaduci mail
Takýto druh podvodu je "scam", tento druh podvodu sa volá "scamming" a ten, kto ho realizuje je "scammer".

Je to niečo iné ako "spam" (čo je nežiaduci e-mail).;)
misoft
31.08.09,16:09
Scammer sa snaží získať Vaše prihlasovacie údaje tzv. "legálnym" spôsobom, t.z. že mu ich Vy osobne poskytnete v odpovedi na jeho e-mail. Je to niečo iné, ako čistý phishing, kde ste presmerovaní na falošnú stránku e-bankingu a tam zadávate prihlasovacie údaje. V tomto prípade ich poskytnete dobrovoľne tým, že odpoviete na e-mail, pri phishingu sú vaše údaje získané podvodne.
Melnick
31.08.09,16:20
Iba poznámku: Jedná sa o sociálne inžinierstvo - nalákať obeť na spoluprácu pri vidine výhry - "...i když to vypadá hodně věrohodně". Práve na tom je sociálne inžinierstvo založené. Obeť by nemala mať skoro žiadne pochybnosti.

Môj kolega na tieto emaily reaguje z dôvodu nácviku anglického jazyka a zabáva sa na tom. Keď už mal všeko dohodnuté, požiadali od neho, aby im zaslal manipulačný poplatok 1000 USD (administratívne náklady + bankové prevody) a následne na jeho účet, dostane výhru 1000 000 USD. Kolega poveril "druhú stranu" aby si z 1000 000 USD stiahli tých 1000 USD a pre seba odmenu 5000 USD a viac sa mu neozvali :-D


:D:D:D múdry to človek.:)
Blankake
31.08.09,16:26
Iba poznámku: Jedná sa o sociálne inžinierstvo - nalákať obeť na spoluprácu pri vidine výhry - "...i když to vypadá hodně věrohodně". Práve na tom je sociálne inžinierstvo založené. Obeť by nemala mať skoro žiadne pochybnosti.

Môj kolega na tieto emaily reaguje z dôvodu nácviku anglického jazyka a zabáva sa na tom. Keď už mal všeko dohodnuté, požiadali od neho, aby im zaslal manipulačný poplatok 1000 USD (administratívne náklady + bankové prevody) a následne na jeho účet, dostane výhru 1000 000 USD. Kolega poveril "druhú stranu" aby si z 1000 000 USD stiahli tých 1000 USD a pre seba odmenu 5000 USD a viac sa mu neozvali :-D


:D:D:D múdry to človek.:)
Presne to urobil môj kamoš. Jemu ešte odpísali, že oni nemôžu siahať na "jeho výhru". :D
ajale
31.08.09,16:38
Takýto druh podvodu je "scam", tento druh podvodu sa volá "scamming" a ten, kto ho realizuje je "scammer".

Je to niečo iné ako "spam" (čo je nežiaduci e-mail).;)
No to je novinka pre mna, dakujem za poucenie:)
misoft
01.09.09,16:00
ajale
sú to zvukovo podobné slová, keď to počúvaš (foneticky): skam -spam.
Ale Porada je tu na to, aby sa človek poučil, získal rady, alebo poradil a pomohol. Rodina Poraďákov je tu na to :D!

Som rád, že som v tej "rodine".
bettylou
01.09.09,19:44
Ja som pбn Patrick KW Chan, vэkonnэ riaditel a generбlny
Financnэ riaditel spolocnosti Hang Seng Bank Ltd, Hong Kong.
Mбm lukratнvny biznis nбvrh spolocnйho zбujmu
podelit sa s vami;
zahrna prevod velkъ sumu penazн.
Dostal som tvoj odkaz na mфj dotaz na niekoho, kto vyhovuje
moje navrhovanej obchodnэ vztah.
Ak mбte zбujem o prбcu u mne kontaktujte ma
cez mфj sъkromnэ e-mail (mrpatkchan@yahoo.com.hk)
pre
dalљie podrobnosti

Vaљe najbliћљie reakciu na tento list bude
appreciated.

IMHO 6 je na slovenskej klávesnici ž a nie á (8) podľa logiky muc

inak bolo b y zaujímavé zistiť či tieto preklepy robia za účelom ešte vˇačšej zmˇatenosti normálneho človeka...... lebo vierohodnejšie by bolo p8n a nie pžn, z8ujem nie zžujem alebo mi .....
Chobot
01.09.09,20:12
Ja som pбn Patrick KW Chan, vэkonnэ riaditel a generбlny
Financnэ riaditel spolocnosti Hang Seng Bank Ltd, Hong Kong.
Mбm lukratнvny biznis nбvrh spolocnйho zбujmu
podelit sa s vami;
zahrna prevod velkъ sumu penazн.
Dostal som tvoj odkaz na mфj dotaz na niekoho, kto vyhovuje
moje navrhovanej obchodnэ vztah.
Ak mбte zбujem o prбcu u mne kontaktujte ma
cez mфj sъkromnэ e-mail (mrpatkchan@yahoo.com.hk)
pre
dalљie podrobnosti

Vaљe najbliћљie reakciu na tento list bude
appreciated.

IMHO 6 je na slovenskej klávesnici ž a nie á (8) podľa logiky muc

inak bolo b y zaujímavé zistiť či tieto preklepy robia za účelom ešte vˇačšej zmˇatenosti normálneho človeka...... lebo vierohodnejšie by bolo p8n a nie pžn, z8ujem nie zžujem alebo mi .....

Tieto texty prekladá automatický internetový prekladač a ten často nepozná diakritiku, preto tam píše miesto dlhých a mäkkých hlások iné znaky.
misomiso
01.09.09,20:56
Presne to urobil môj kamoš. Jemu ešte odpísali, že oni nemôžu siahať na "jeho výhru". :D

Treba jednoznacne zjednavat cenu. Ze akoze nemam 1000, ci staci poslat 200 a tak...
misoft
18.09.09,17:56
Dnes som sa po dĺĺĺĺĺhej dobe (len pre srandu králikov :D) pozrel do schránky, určenej na "spam"y - a hneď som sa začal dusiť od smiechu. Veď sa len presvedčte, akí sú vytrvalí:


FROM THE DESK OF THE DIRECTOR INTERNATIONAL PRIZE AWARD DEPT

Ref Number:NL 44 3224 882
Batch Number:244543684-NL/2009
Amount Won: 2,500,000.00. USD

OFFICIAL WINNING NOTIFICATION FOR CATEGORY "A" CYBER LOTTO DRAWS

Dear Internet User

We are pleased to inform you of results of our cyber lotto draw of the E- Lottery Promotional
Draws. The online electronic-raffle draws was conducted from an exclusive list of 250,000
e-mail accounts picked by our Electronic Random Selection System (ERSS) from an exclusive
list However, no tickets were sold.

After the automated computer ballot collection, your e-mail address emerged as a winner
category "A" with the following numbers attached
(Ref Number: NL 44 3224 882, Batch Number: 244543684-NL/2009.

You are therefore to receive a cash prize of 2,500,000.00.USD (Two Million Five Hundred
Thousand United States Dollars) from the total payout sum! CONGRATULATIONS!!!
The payout of this cash prize to you will be subject to the final validations and satisfactory
report that you are the owner of the winning email address.Your prize award has been insured
ith your e-mail address and will be transferred to you upon meeting our requirements,

For statutory obligations, verifications, validations and satisfactoryreport.To file in
for the claims of your winning cashprize, you are advised to contact our Certified and
ccredited claims agent for category "A" winners with the information below:

FOREIGN CLAIMS AGENT

Name:Donnie Smith
Tel :+31 647 250 558
mail:donniesmith_claimsdept@yahoo.cn (http://mail.pobox.sk/compose.aspx?New=1&to=donniesmith_claimsdept@yahoo.cn)

You are advised to provide him with the following information:

First name:
Last Name:
Telephone/Fax number:
Nationality:
Age:
Occupation:

You are to keep all lotto information confidential, especially your reference numbers
and the password of your E-mail address. Since we do not Know you, if an impostor hacks
your E-mail account ID and claims your money without our knowledge, we shall not be hold
liable. Double claims will not be Entertained, so be careful.

Furthermore, should there be any change of address do inform our agent as soon as possible.
Congratulations!!! And thank you for being a user of the World Wide Web.

Yours Sincerely,
Erick Claus
ONLINE LOTTERY CO-ORDINATOR.


Dear Internet User

We are pleased to notify you the "Winner" of our Internet Lottery draws. This
is a reward program for the
patronage of internet services and all email addresses entered for this promotional draws
were randomly
selected from an internet resource database of registered software and domain users.

Reference Number: NLS 90 EU 1109
E-ticket number: 765-45556453 098
Category: A
Amount: 1,252,000.00 (One Million Two Hundred and Fifty Thousand Euros)

Be advice to establish contact with your claims agent via e-mail with the particulars
Presented below:

CLAIMS AGENT.
Mr.Miller VanBoss
Email: applylottonl@gmail.com (http://mail.pobox.sk/compose.aspx?New=1&to=applylottonl@gmail.com)

Tel:0031-626-006-217
Fax:0031-84-724-3225

In line with the governing rules of claim, you are requested to furnish your claims agent
with the following
information:

1. Full names
2. Address
3. Occupation.
4. Tel/Fax
5. Nationality
6. Winning Reference Number

Yours faithfully,
Austin Alice
Promotions Co-ordinator
to je od " De Nederlandse Staatsloterij Prize Notification. (javascript:ShowMessage2(30);) " (neklikajte!)

Sranda čo? Najprv 2,5 mil $ a potom 1,252 mil €. Keby to bola pravda (čo nie je), tak za chvíľu, by tom mohol kupovať nehnuteľnosti aj v Monacu, na Mesiaci, na Marse, ba i na Slnku :D:D.
buchač
18.09.09,21:35
Dnes som sa po dĺĺĺĺĺhej dobe (len pre srandu králikov :D) pozrel do schránky, určenej na "spam"y - a hneď som sa začal dusiť od smiechu. Veď sa len presvedčte, akí sú vytrvalí:

to je od " De Nederlandse Staatsloterij Prize Notification. (javascript:ShowMessage2(30);) " (neklikajte!)

Sranda čo? Najprv 2,5 mil $ a potom 1,252 mil €. Keby to bola pravda (čo nie je), tak za chvíľu, by tom mohol kupovať nehnuteľnosti aj v Monacu, na Mesiaci, na Marse, ba i na Slnku :D:D.

Aj TY .....;):---:D

Ale ja som pre zmenu vraj vyhral v Australian a aj v Nigerian Lottery.....

Koľko ? Ani neviem , radšej som to hneď šmaril het ....:rolleyes:
tomas67
19.09.09,05:06
Mne pred pol hodinou prišiel e-mail v ktorom sa píše:
že centrum support ma problemy z heslami, a že aby som im dal moje heslo do mailu, že ak nedam, tak sa mi do 7 dni mail zmaže - je to uplna blbosť, to je hned vidno aj z mailu z ktoreho to piše odosielatel, a da sa to zistit aj podla ip.
misoft
19.09.09,19:08
buchač
keby to bola pravda, spojili by sme svoje "financie", vykúpili by sme polovicu sveta a boli by sme HYPER-SUPER-EXTRA veľmoc :D:D:D.

(To sú ale fantázie, čo? Začína mi zadr***ať)
misoft
28.09.09,17:20
Ďalšia "zásielka": :D

"PETER LEE" - Komu:undisclosed-recipients:;
Predmet:Good Day To You My Friend.

Good Day To You My Friend.

It is understandable that you might be a little bit apprehensive because you do not know
me but I have a lucrative business proposal of mutual interest to share with you. I got
your reference in my search for someone who suits my proposed business relationship.

I am Mr. Peter Lee a South Korean, happily married with children, and i am a Director
of Hang Seng Bank Ltd, in charge of the International Remittance department. I have a
confidential business suggestion for you. I will need you to assist me in executing a
business project from Hong Kong to your country. It involves the transfer of a large sum
of money. Everything concerning this transaction shall be legally done without hitch.
Please endeavour to observe utmost discretion in all matters concerning this issue.

Once the funds have been successfully transferred into your account, we shall share in
the ratio to be agreed by both of us. I will prefer you reach me on my private email address
below (peterlee@aol.hk (http://mail.pobox.sk/compose.aspx?New=1&to=peterlee@aol.hk))
and finally after that I shall furnish you with more information‘s about this operation.
Should you be interested, please forward the following to me urgently:

1. Full names
2. Occupation
3. Private phone number
4. Current contact address

Please if you are not interested delete this email and do not hunt me because I am putting
my career and the life of my family at stake with this venture. Although nothing ventured
is nothing gained.

Your earliest response to this letter will be appreciated.

Kind Regards,

Mr.Pt. Lee
Hang Seng Bank Limited
Hong Kong. {Asia}
Email: - peterlee@aol.hk (http://mail.pobox.sk/compose.aspx?New=1&to=peterlee@aol.hk)

Skúšajú to z Yahoo, Gmailu, AOL, Hotmailu. Sú vytrvalí, ale sprostí, myslia si, že im na to naletím.
Blankake
28.09.09,17:26
Ďalšia "zásielka": :D
Skúšajú to z Yahoo, Gmailu, AOL, Hotmailu. Sú vytrvalí, ale sprostí, myslia si, že im na to naletím.
Sa vôbec divím, že tomuto niekto uverí. :):D
buchač
28.09.09,17:30
Sa vôbec divím, že tomuto niekto uverí. :):D

A prečo by aj nie ...?????

Fruňovi - chruňovi do BMG položili nemalé čiastky , koľkože ich bolo , čo uverili ??????
Pomaly viac , ako veriacich ............;)

A to , prosím pekne , babky ani mailom neboli otravované , stačila jedna kampaň a šup , už bola šóra jak na mäso v Užhorode v 1965 ...
camozzi
28.09.09,18:48
Mne velmi casto chodia maily od isteho podnikatela z Hong Kongu. Vraj dostal moj odkaz, ze mam zaujem o obchodnu spolupracu. Chce so svojou firmou vstupit na nas trh a odomna potrebuje aby mohol previest velku sumu penazi na moj ucet. Samozrejme, ja budem mat z toho nejaku proviziu. Ziada aby som mu poslal moje kontaktne udaje na mail a ziada ma o maximalnu diskretnost.
Mail je pisany v anglictine a mnohi iste vedia o akom maily pisem a tiez takyto spam dostavaju. Kazdopadne je to podobny trik ako s tou loteriou. To mi skoro kazdy den chodi tiez. Tolko stastia naraz :D
bettylou
29.09.09,07:01
Mne chodí furt správa že sa mám ohlásiť, bo určite "dostanem" zelenú kartu do ameriky. To píše jedna spoločnosť, čo akože šecko vybavia a pritom všetko čo spravia, je že vyplnia za vás tlačivo a riadne si za to skásnu.
misoft
29.09.09,18:55
bettylou
možno aj dostaneš, ale potom sa budeš tak jedovať, až budeš zelená, ako tá karta do Ameriky. A skús im - len zo srandy - napísať, že si práve umrela, alebo že už dávno máš americké občianstvo a karta je ti zbytočná.
kamila magalova
27.11.09,11:21
Zdravím .Dostali ste aj vy mail podobneho typu??Ja už druhý.Co myslíte čo tym sleduju? Hľadajú bieleho koňa ?Alebo sa chcú nabúrať do nášho účtu?
kamila magalova
27.11.09,11:22
Dearest One,
Som slečna Naphi Koffi mladý študent medicíny z Pobrežia Slonoviny západnej Afrike. Chcel by som ísť do partnerstva s tebou, je mi potešením sa s vami o činnosti podniku, ktoré som v úmysle zriadiť vo vašej krajine. Hoci som sa nestretol s vami ale verím, že človek musí riskovať verí v úspech niekedy v živote. Tam je to obrovské sumy (10.500 dolárov, 000, 00 dolárov) desať miliónov päťsto tisíc dolárov Spojených štátov, ktoré môj otec neskoro uložené na moje meno v dočasnej účet v jednej banke tu v Abidjan pred jeho smrťou.
Teraz som sa rozhodol investovať tieto peniaze vo vašej krajine, alebo kdekoľvek je dostatočne bezpečný, mimo Afriky z bezpečnostných a politických dôvodov. Chcem, aby si mi pomohol nárok a získavať z týchto fondov banky a prenášať ich do vášho osobného účtu vo svojej krajine pre investičné účely, pretože peniaze sú uložené v priebežných položkách nemôžem mať prístup k fondu, kým nie je prevedené z účtu, ktorý je dôvod, prečo som vás kontaktovať pomáha mi a uvidíš, že banka prevedie peniaze na svoj osobný účet u mňa opustiť túto krajinu a stretneme sa tam.
Ja som čestne hľadajú vašu pomoc v nasledujúcich spôsobov:
1) Na zabezpečenie bankový účet, na ktorý by tieto peniaze prevedené.
(2) slúžiť ako strážca tohto fondu.
(3) Aby opatrenia pre mňa prísť do vašej krajiny na ďalšie moje vzdelanie a zabezpečiť povolenie na pobyt vo vašej krajine.
Ak môžete pomôcť sa ku mne bude potešením ponúknuť 10% celkového objemu fondu, a zase budeme investovať spolupracovať a vymieňať si niekedy, čo by sme mohli spoločne zisk, chcem, aby ste sa späť ku mne čo najskôr možno preto, že som vám povedia, čo urobiť ďalší krok k tomu, aby nám uzavrieť tento prevod. Prosím, odpoveď mi s tým e-mailovú adresu pre viac informácií
Čakám na vaše najbližšie odpoveď.
S pozdravom,
Miss Naphi Koffi.
Stanislav 1975
27.11.09,11:24
Zdravím .Dostali ste aj vy mail podobneho typu??Ja už druhý.Co myslíte čo tym sleduju? Hľadajú bieleho koňa ?Alebo sa chcú nabúrať do nášho účtu?

Obyčajný podvod-vymazať, nereagovať a dať si lepšiu mailovú schránku-toto malo byť v spam-e...
kamila magalova
27.11.09,11:25
Toť druhý mail!!!!!!!!!!!!!!-Je pochopiteľné, že by ste mohli byť trochu obavy, pretože neviete, ale ja som sa lukratívne obchodné návrh spoločného záujmu sa s Vami podeliť. Dostal som tvoj odkaz na môj dotaz na niekoho, kto mi vyhovuje predložený obchodný vzťah.

Ja som pán Patrick KW Chan, výkonný riaditeľ / finančný riaditeľ spoločnosti Hang Seng Bank Ltd budem potrebovať, aby si mi bude asistovať pri vybavovaní podnikateľský projekt z Hongkongu do vašej krajiny. To sa týka prevodu peňazí. Všetko, čo o tejto transakcii musia byť právne urobiť bez zádrhel. Prosím, snažia sa dodržiavať veľmi diskrétne vo všetkých otázkach týkajúcich sa tejto problematiky.

Potom, čo finančné prostriedky boli úspešne prenesené do vášho účtu, zdieľame v pomere, ktoré majú byť dohodnuté oboma z nás. Budem radšej, keby si ma nájdete na mojej dôverné e-mailovú adresu (chanpkws@gmail.com), budem vám poskytne viac informácií o tejto operácii hneď aj dostal kladnú odpoveď od vás.

Vaše najbližšie reakciu na tento list ocenia.

Kind Regards,

Pán Patrick Chan
Chobot
27.11.09,11:26
Zdravím .Dostali ste aj vy mail podobneho typu??Ja už druhý.Co myslíte čo tym sleduju? Hľadajú bieleho koňa ?Alebo sa chcú nabúrať do nášho účtu?

Takéto maily si vôbec nevšímaj. Nereaguj na ne a čo najskôr si ich vymaž zo schránky.
Stanislav 1975
27.11.09,11:30
Toť druhý mail!!!!!!!!!!!!!!-Je pochopiteľné, že by ste mohli byť trochu obavy, pretože neviete, ale ja som sa lukratívne obchodné návrh spoločného záujmu sa s Vami podeliť. Dostal som tvoj odkaz na môj dotaz na niekoho, kto mi vyhovuje predložený obchodný vzťah.

Ja som pán Patrick KW Chan, výkonný riaditeľ / finančný riaditeľ spoločnosti Hang Seng Bank Ltd budem potrebovať, aby si mi bude asistovať pri vybavovaní podnikateľský projekt z Hongkongu do vašej krajiny. To sa týka prevodu peňazí. Všetko, čo o tejto transakcii musia byť právne urobiť bez zádrhel. Prosím, snažia sa dodržiavať veľmi diskrétne vo všetkých otázkach týkajúcich sa tejto problematiky.

Potom, čo finančné prostriedky boli úspešne prenesené do vášho účtu, zdieľame v pomere, ktoré majú byť dohodnuté oboma z nás. Budem radšej, keby si ma nájdete na mojej dôverné e-mailovú adresu (chanpkws@gmail.com), budem vám poskytne viac informácií o tejto operácii hneď aj dostal kladnú odpoveď od vás.

Vaše najbližšie reakciu na tento list ocenia.

Kind Regards,

Pán Patrick Chan

A ja ti napíšem-dobrý deň,ja som David Beckham...:D:D:D
misoft
27.11.09,16:44
Ja by som im zase poslal toto: "I´m copy of Barack Obama". :D:D:D
sarasara
27.11.09,19:29
A to ste nikto ešte nededili ? Lebo mne zomrel príbuzný a hrozne dlho ma zháňajú aby mi odovzdali dedičstvo, mnóóho dolárov a nehnuteľnosti. Mám im poslať komplet údaje aj s r. č. Tak teraz neviem, či mám smútiť za príbuzným o ktorom som sa od nich dozvedela alebo sa tešiť na dedičstvo.
Asi sa vybodnem na dedičstvo, veď som tiež vyhrala tak ako vy všetci ostatní milionári.
wagner
27.11.09,19:57
Dearest One,
Som slečna Naphi Koffi mladý študent medicíny z Pobrežia Slonoviny západnej Afrike. Chcel by som ísť do partnerstva s tebou, je mi potešením sa s vami o činnosti podniku, ktoré som v úmysle zriadiť vo vašej krajine. Hoci som sa nestretol s vami ale verím, že človek musí riskovať verí v úspech niekedy v živote. Tam je to obrovské sumy (10.500 dolárov, 000, 00 dolárov) desať miliónov päťsto tisíc dolárov Spojených štátov, ktoré môj otec neskoro uložené na moje meno v dočasnej účet v jednej banke tu v Abidjan pred jeho smrťou.
Teraz som sa rozhodol investovať tieto peniaze vo vašej krajine, alebo kdekoľvek je dostatočne bezpečný, mimo Afriky z bezpečnostných a politických dôvodov. Chcem, aby si mi pomohol nárok a získavať z týchto fondov banky a prenášať ich do vášho osobného účtu vo svojej krajine pre investičné účely, pretože peniaze sú uložené v priebežných položkách nemôžem mať prístup k fondu, kým nie je prevedené z účtu, ktorý je dôvod, prečo som vás kontaktovať pomáha mi a uvidíš, že banka prevedie peniaze na svoj osobný účet u mňa opustiť túto krajinu a stretneme sa tam.
Ja som čestne hľadajú vašu pomoc v nasledujúcich spôsobov:
1) Na zabezpečenie bankový účet, na ktorý by tieto peniaze prevedené.
(2) slúžiť ako strážca tohto fondu.
(3) Aby opatrenia pre mňa prísť do vašej krajiny na ďalšie moje vzdelanie a zabezpečiť povolenie na pobyt vo vašej krajine.
Ak môžete pomôcť sa ku mne bude potešením ponúknuť 10% celkového objemu fondu, a zase budeme investovať spolupracovať a vymieňať si niekedy, čo by sme mohli spoločne zisk, chcem, aby ste sa späť ku mne čo najskôr možno preto, že som vám povedia, čo urobiť ďalší krok k tomu, aby nám uzavrieť tento prevod. Prosím, odpoveď mi s tým e-mailovú adresu pre viac informácií
Čakám na vaše najbližšie odpoveď.
S pozdravom,
Miss Naphi Koffi.
Toto mi poslali už najmemnej päť krát. A rovno to mažem, ani sa takou blbosťou nezaoberám. A okrem toho som už viac krát vyhrala 475000 amerických dolárov. Vymazala som to, nechcem ja ich bohatstvo, nech si ho nechajú. Občas vyhrám aj letenky s číslom - teda môj email vyžrebovali. Nechce sa mi stále lietať do tej Austrálie, však mi tie letenky posielajú každé dva týždne,už som "prelietaná". Takže kamila magalova, nauč sa mazať blbosti. Nemá význam sa tým zaoberať.
Katy a R
27.11.09,20:04
A to ste nikto ešte nededili ? Lebo mne zomrel príbuzný a hrozne dlho ma zháňajú aby mi odovzdali dedičstvo, mnóóho dolárov a nehnuteľnosti. Mám im poslať komplet údaje aj s r. č. Tak teraz neviem, či mám smútiť za príbuzným o ktorom som sa od nich dozvedela alebo sa tešiť na dedičstvo.
Asi sa vybodnem na dedičstvo, veď som tiež vyhrala tak ako vy všetci ostatní milionári.

.. veru ja tiež uvažujem nad dedičstvom :D:D:D .. akurát tento týždeň..

.. ešte som nevymazala - pripnem pre srandu...

okrem toho ohromné výhry v lotérii, úžasné ponuky na investície do zlatých a diamantových baní ... len tak rozmýšľam, že keby som naozaj investovala do bane v Číne ... a prerobila by som, tiež pôjdem na úrad vlády žiadať odškodnenie (ako klienti BMG:confused:) .. aj teraz boli veľmi rozhorčení, že stále nič nedostali
avonka1
28.11.09,21:55
A mňa nikdy nevyžrebovali, ani mi nikto v ďalekom svete nezomrel, ani letenky mi neposielajú............ Aj ja chcem vyhrať!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:mad::mad::mad::ma d:
Prečo aj mne niekto nepošle takýto mail?????????!!!!!!!!!!!!:mee::mee::mee::mee::mee: :mee::mee:
wagner
29.11.09,15:08
A mňa nikdy nevyžrebovali, ani mi nikto v ďalekom svete nezomrel, ani letenky mi neposielajú............ Aj ja chcem vyhrať!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:mad::mad::mad::ma d:
Prečo aj mne niekto nepošle takýto mail?????????!!!!!!!!!!!!:mee::mee::mee::mee::mee: :mee::mee:
Môžem Ti ich preposielať, daj emailovu adresu a máš ich.
sarasara
29.11.09,17:58
A mňa nikdy nevyžrebovali, ani mi nikto v ďalekom svete nezomrel, ani letenky mi neposielajú............ Aj ja chcem vyhrať!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:mad::mad::mad::ma d:
Prečo aj mne niekto nepošle takýto mail?????????!!!!!!!!!!!!:mee::mee::mee::mee::mee: :mee::mee:
Nemôžeme byť všetci miliardári. Niekto musí byť aj chudobný. ;):D
wagner
29.11.09,18:58
Nemôžeme byť všetci miliardári. Niekto musí byť aj chudobný. ;):D
Nesúhlasím, prečo by sme nemohli byť miliardári? A čo sme my niečo menej? Problém je v tom, že z tých emailov ozaj miliardári nebudeme.
ludex
29.11.09,19:46
Nesúhlasím, prečo by sme nemohli byť miliardári? A čo sme my niečo menej? Problém je v tom, že z tých emailov ozaj miliardári nebudeme.

Ja vidím problém v slabej informovanosti zahraničných bánk. Ono ,tie peniaze sme naozaj vyhrali a máme na ne aj nárok,ale v zahraničí si nás mýlia zo Slovinskom a tak peniažky posielajú tam! Prečo sa majú Slovinci lepšie ako my? No pre toto!!!!;):)
sarasara
29.11.09,23:24
Nesúhlasím, prečo by sme nemohli byť miliardári? A čo sme my niečo menej? Problém je v tom, že z tých emailov ozaj miliardári nebudeme.

Nezostáva mi len súhlasiť. Len aby sme neboli chudobnejší. Dnes si treba dávať na všeličo pozor.
citrusik
24.07.10,11:59
ahojte ja som dostala vcera mail o tom ze som vyhrala v british premier league lottery a ze moj mail bol vybrany ako 1 z 8. a ze mam dostat 200 tis britskych libier. a pytali si odo mna meno a priezvisko bydlisko, krajinu, mail, narodnost pohlavie a číslo tel. a zamestnanie. ja ako blba som tomu naletela..o takomto maily som nikdy nepocula...kazdy spam ktory mi pride sa mi presune automaticky medzi spamy, to ani necitam. viem ze som spravila kravinu ale co mozem teraz robit? napislala som tomu komu som poslala to info ze ak zneuzije moje udaje poslem na neho internetovu policiu alebo interpol. teraz uz toho moc nenarobim ale prosim skuste ma nejak upokojit...
misoft
24.07.10,14:24
To citrusik:
To si fakt urobila (s prepáčením) poriadnu kravinu! Ty si ani nepamätáš, či si neposielala na nejakú lotériu e-mail? A ešte k tomu im poskytnúť VŠETKY dôležité údaje. Nehnevaj sa na mňa, takéto prešľapy stvárajú už len dôchodcovia, ktorí naletia a blbci. To tu píšem na rovinu. Každý (alebo aspoň každý) rozumný človek si chráni svoje súkromie a svoje údaje dáva len vtedy, ak je to nevyhnutne potrebné. Dávať tieto údaje akejsi lotérii (a o tejto a aj iných sa tu písalo) sa rovná prinajlepšom plnej schránke rôznych spamov, prinajhoršom vybrakovaním účtu, rôznym úverom na tvoje meno (budeš platiť), prípadne niekedy neskôr exekútor.
Čo sa týka polície, nepomôžu ti, tieto údaje si dávala dobrovoľne. A tiež nepochopím, že si si aspoň na Googli nenaťukala slovo british premier league lottery a našla by si si kopu odkazov. Len pre zaujímavosť: 4. odkaz zvrchu:
http://www.419baiter.com/_scam_emails/0-rzx-09-07c/scam-email-048521.shtml

English Premier League Lottery | Fake Lottery Scam

This is just one type of the thousands of scam e-mail variants sent out each day by 419 scammers. If you've received an e-mail even remotely similar to the scam published here or if you have arrived at this page via an internet search resulting from an e-mail that you received, YOU HAVE RECEIVED A SCAM E-MAIL! (DOSTALI STE SCAM E_MAIL - mnou preložené)



This is an internet scam! DON'T send these scammers money for any reason.

[ BEGIN SCAM E-MAIL ]



From: EPL International Lottery
Subject: Congratulations You Just Won $400,000 USD In The EPL International Lottery
Date: Sat, 18 Jul 2009 23:16:02 -0400





English Premier League Lottery
238 Tapa Way, Abuja
Nigeria.


Dear Winner,

We wish to congratulate you over your email's success in our computer
Balloting. All participants were selected through a computer
ballot system drawn from over 100,000 company and 50,000,000 individual
email addresses from all over the world. It is a promotional program
aimed at encouraging internet users; therefore you do not need to buy
ticket to enter for this lottery, the English Premier League Lottery Board
wishes to inform you that your email address have won the sum of
$400,000 USD (Four Hundred And Thousand United States Dollars) in cash
credited to file with:

REFERENCE NUMBER EPL/9080118308/04.
WINNING NUMBER : 2 6 45 12 38 76 Bonus 21
BATCH NUMBERS : B7560 9564 100 4545

To claim your winning prize you are to contact the appointed claims
agent below as soon as possible for the immediate release of your
winnings with your full below details.

Name: Paul Craig
Email:paulcraig87@yahoo.ca
Telephone: +2348065859021

1) Your Full Name:
2) Contact Address:
3) Tel/Mobile Number:
4) Occupation:
5) Sex:
6) Age:
7) Nationality

Note: Any prize not claimed on or before 15days from the date of draw
Please make
sure you send all your
winning information
to: paulcraig87@yahoo.ca.

Congratulations once again.


Harrison Williams
(Co-ordinator)

Už len tam ťa upozorňujú, že je to SCAM e-mail. (Dobrovoľne im poskytneš všetky údaje).
citrusik
26.07.10,07:18
no praveze ja som to tan nemala napisane..ze je to scam ani spam...prislo mi to ako normalny mail v slovencine
misoft
26.07.10,12:21
Práve preto som písal, že je potrebne najskôr pohľadať (vygúgliť) a až potom niekam posielať nejaké údaje.
BTW: do príspevku som zaradil aj link na stránku, kde sa o tejto "lottery" píše: http://www.419baiter.com/_scam_email...l-048521.shtml a ako citáciu máš celé znenie toho článku.

To, že ti to prišlo ako normálny mail - robí to robot a google translator (robot vyhľadáva e-mailové adresy a posiela ten meil a google to preloží - prípadne ak máš v mailovej adrese **@****.sk - tak majú slovenskú verziu)

Podstatné je, že si bez ROZMYSLU odoslala na neznámu adresu (neoverenú) svoje osobné údaje. Prepáč mi tvrdé slová, ale len hlupák toto urobí.

Pre budúcnosť: takéto e-maily z neoverených adries rovno MAZAŤ!!!!!
zk24
26.07.10,12:41
Ze v tej Australii vedia celkom slusne cesky :D :D
citrusik
01.08.10,19:17
kontaktovala som Urad na ochranu osobnych udajov a ty mi poradili, aby som na ten mail komu som to odoslala napisala ziadost o likvidaciu osobnych udajov z ich systemu podla zakona.../...cislo si nepamatam.kamaratka mi to prelozila do anglictiny a urobila som ako mi poradili.bolo to protiopatrenie.
Chobot
02.08.10,09:03
kontaktovala som Urad na ochranu osobnych udajov a ty mi poradili, aby som na ten mail komu som to odoslala napisala ziadost o likvidaciu osobnych udajov z ich systemu podla zakona.../...cislo si nepamatam.kamaratka mi to prelozila do anglictiny a urobila som ako mi poradili.bolo to protiopatrenie.

Nechcem ťa sklamať, ale bolo to zbytočné. Je síce pekné, že úrad ti poradil, aby si požiadala o likvidáciu podľa nášho zákona na ochranu os. údajov, ale tým, čo si im údaje poslala, náš zákon je u .... Na nich sa naša legislatíva nevzťahuje. Takže úrad zase niečo "odborne" poradil, evidentne vidia len po koniec svojho nosa, ich vedomosti končia pri citácii nášho zákona 428/2002 o ochrane os. údajov.

Ale nevadí, aspoň niečo si urobila. Ak by ťa akokoľvek kontaktovali, nereaguj na ich ponuky alebo výzvy.