IvetaH
02.01.09,06:03
Dobré ráno,
každý deň si nájdem v svojej schránke na zoznam.sk došlú poštu, kde odosielateľ som ja. Všetko anglicky a blbosti. Nevie mi prosím niekto poradiť, čo sa to porobilo? Najskôr mi to nevadilo, ale vyrušuje to a okrem toho ma napadlo, že ak sa mi niekto dostal do schránky a posiela si v mojom mene čokoľvek a kdekoľvek, to by bola katastrofa.
Ďakujem
duves
02.01.09,05:32
Ty určite nič, je to spam. Niekto zachytil tvoju mailovu adresu a teraz ti posiela nevyžiadanu poštu. Robi to automat, tak sa nenamahaj na to ani odpovedat.

http://sk.wikipedia.org/wiki/Spam
IvetaH
02.01.09,07:13
A to nevadí, že som aj odosielateľ aj prijímateľ? To mi je divné, lebo poštu mám nastavenú tak, že keď je podozrenie na SPAM, tak mi to dáva do osobitného priečinku a píše mi tam, že to môže byť spam. A toto mi príde normálne ako všetky pošty.
A dá sa to nejako nastaviť, aby mi to už nechodilo?
Ďakujem
viera_j
02.01.09,18:00
Ono najlepšia je prevencia. Tieto roboty najdu vašu adresu tak, že ste ju niekde zverejnila na webe a okrem ľudí, pre ktorých bola určená ju nájdu aj roboty. najlepšie je ak sa da uvadzať adresu namiesto @ napisat zavináč. ten, kto potrebuje to dešifruje, ale roboty nie. napriklad viera zavinac oasered.sk.
existuje kopec softérov, ktoré odchytavaju spamy, treba pohladat, vygoogliť. ale v zasade je to boj s veternymi mlynmi.
Stefan2005
02.01.09,18:59
... o podobných skúsenostiach som písal tiež:
http://www.porada.sk/t85573-spam-ktory-dostavam-denne-z-hotela-paradiso.html

ale musím povedať, že fintu "sám sebe" používajú nielen e-spamisti, ale i už telefónoví - bežne sa mi zobrazí na displeji telefónu, že si volám sám sebe :).
To už viem, že sú to tie milé tety, čo ma idú presviedčať, že som vyhral v akcii firmy xyz, a darček si môžem prevziať v mojej obývačke za prítomnosti 10 párov, ktoré pozvem....
Bobbix
03.01.09,06:49
Odpovedat na to urcite netreba. Tym sa pocet spamov iba umocni, pretoze automaty tak zaregistruju, ze adresa je ziva/aktivna a budu posielat este viac spamu.
Na prvu informaciu o poste z roznych uctov pouzivam PopTray, ktory mi ukaze postu este na serveri - nestiahnutu do PC a tak mazem taketo spravy este priamo na serveri. Ma aj tlacidlo Nahlad, ktore umozni prezriet spravu este na serveri ak mam pochybnosti ci je to spam alebo riadna posta
Program ma aj slovensku lokalizaciu.
ser1a
04.01.09,17:39
daj si zablokovat postu z tej IP resp servera, nevadi ze to je akoby z tvojej adresy. pripadne napis problem poskytovatelovi emailu
Charon
07.01.09,06:00
Ono najlepšia je prevencia. Tieto roboty najdu vašu adresu tak,
Problém s prevenciou je asi takýto. Môžem sa akokoľvek snažiť nedať moju adresu na net, ak ju dám na vlastnú stránku, tak v zašifrovanej podobe, namiesto @ napíšem (zavináč), do fór nedám svoju adresu, ale na fóra určenú. Ale raz dostanem od známeho, známej vtip, novoročné želanie a moja adresa je spolu s ďalšími 50 emailovými adresami v hlavičke emailu. A stačí, aby jeden z nich mal trojského koňa na odchytávanie adries a je po prevencii.
Neexistuje skutočná prevencia. Iba ak teoretická. Skúšať filtre. Pokiaľ sa niekto nerozhodne skoncovať s SPAMom, tak spam bude stále. Riešenie existuje, aj tu asi rok bolo, ale nebola vôľa vyššich ... teda si musíme zvykať a filtrovať.