pe3k_LM
02.01.09,10:28
dobry den,

mam taky problem. mam notebook a prvy krat som na nom formatoval disk. disk som zformatoval, presiel som teda na instalaciu windowsu. win mam oficialny, kedze som ho musel kupit k notebooku. instalacia zacne normalne, nainstaluje niekolko driverov a nejake doplnky. potom mi napise, ze zacina instalaciu OS. dostanem 3 moznosti:
1. instalovat win hned
2. opravit win
3. exit

mozem dat len jednu moznost, instalovat hned. dam teda instalovat, ale hned nato mi vypise text: setup did not find any hard disk drives installed in your computer. make suer any hard disk drives are powered on and properly connected to your computer, and that any hard disk-related hardware configuration is correct. this may involve running a manufactures-supplied diagnostic or setup program. setup cannot continue.to quit setup, press F3.

z toho mi vyplyva, ze neni nainstalovany harddisk. potrebujem asi nejake drivery. lenze neviem kde ich zohnat a hlavne ako ich dostat do notebooku. prosim poradte, vcera som sa s tym trapil asi 3 hodiny a na nic som neprisiel.

hard disk model: fujitsu mhv 2120 bh

dakujem za pomoc
marko182
02.01.09,09:46
Akym sposobom (programom) si formatoval ten HDD, ked ti ho nenajde ani pri samotnej instalacii windows?

Je mi divne, ze ti ponuka moznost "opravit win", lebo pokial viem, tak tuto moznost ponuka iba, ak najde uz existujucu instalaciu windows na hdd.
Chobot
02.01.09,09:54
dobry den,

mam taky problem. mam notebook a prvy krat som na nom formatoval disk. disk som zformatoval, presiel som teda na instalaciu windowsu. win mam oficialny, kedze som ho musel kupit k notebooku. instalacia zacne normalne, nainstaluje niekolko driverov a nejake doplnky. potom mi napise, ze zacina instalaciu OS. dostanem 3 moznosti:
1. instalovat win hned
2. opravit win
3. exit

mozem dat len jednu moznost, instalovat hned. dam teda instalovat, ale hned nato mi vypise text: setup did not find any hard disk drives installed in your computer. make suer any hard disk drives are powered on and properly connected to your computer, and that any hard disk-related hardware configuration is correct. this may involve running a manufactures-supplied diagnostic or setup program. setup cannot continue.to quit setup, press F3.

z toho mi vyplyva, ze neni nainstalovany harddisk. potrebujem asi nejake drivery. lenze neviem kde ich zohnat a hlavne ako ich dostat do notebooku. prosim poradte, vcera som sa s tym trapil asi 3 hodiny a na nic som neprisiel.

hard disk model: fujitsu mhv 2120 bh

dakujem za pomoc

Takže tiež si objavil klasický problém pri NB - pri inštalácii nemá ovládače pre HDD a mechaniky a nie je také ľahké ich tam dostať....

Bolo o tom písané aj v tejto téme, od príspevku č. 59 a duves v príspevku č. 62 niečo poradil.

http://www.porada.sk/t70712-z-visty-na-xp.html

Inak je to dosť ťažko riešiteľný problém.
duves
02.01.09,11:00
setup did not find any hard disk drives installed in your computer
Jasne, to je hláška, čo to aj mne vypisovalo. To čo uvadzas do tej hlasky nie je instalacia, ale iba predpriprava (neviem to odborne lepsie nazvat).
Takže skus sa dostat do BIOS-u a zmenit parameter pri SATA controller na nieco ako kompatibilný režim.


Doslova iny užívateľ píše: ...dalsia moznost je mrknut sa do BIOSu ci tam nie je volba NATIVE SATA ENABLE/DISABLE a prepknut hodnotu a instalacia XPciek by mala ist v pohode.
zdroj: http://forum.zive.sk/viewtopic.php?p=1113777
BredLee
02.01.09,13:08
alebo si disk uprav podla predstav cez program symantec.co: m/norton/partitionmagic
ivoovi
02.01.09,17:39
A isto je ten Win legalny?:o
Ten Win mas ako OEM licenciu,"krabicovy" alebo je to Recovery CD resp. DVD? Ak je to recovery , tak by stym nemal byt problem.
Ak nepomoze rada od duves-a:
1.Zohnat externu USB disketovu mechaniku. Hodit driver na disketu a pri instalacii podhodit tieto driver-i. Mne to nepomohlo, kedze po zapnuti konzoli sa vsetky USB vypli :-)
2. Urobit nove instalacne CD WIN pomocou programu nlite.Na to potrebujes, ale tie SATA driver-i, ktore sa vlozia do instalacky.
3.Ak je NB aj WIN legalne kupeny ist ho reklamovat

Nedoporucujem..ale je to aj ta moznost
4.Stiahnut si nelegalny win xp so sp3, ten tusim by mal obsahovat aj SATA ovladace.

Ivan
Durion
03.01.09,19:11
ak mas legalny windows asi nemas RECOVERY disk co by ti pomohlo najviac ale mas OEM instalaciu co ti je naprd nakolko notebook je asi novy a xp cka su starucke takze nepoznaju tvoj sata radic mas 3 moznosti
v BIOSe zrusit SATA propietarny mod co je najrychlejsie ale potom po instalaciui uz nebudes mat moznost vyuzit ovladac na ten radic
alebo si stiahnut ovladac na svoj SATa radic ten dat na 3apol palcovu disketu a zohnat si USB mechaniku alebo
stiahnut ovladac na svoj SATa radic ten pridat do OEM instalacneho disku ktory vytvoris s povodnym OEM CD a radicom ale to asi nezvladnes
Durion
03.01.09,19:13
blbost k prispevku BredLee
Junior Member