zubo
01.06.05,10:00
Neviem či je to otázka na novú tému, ak nie tak sa všetkým OSPRAVEDLŇUJEM. Za tento rok budem mať príjem zo sprostredkovania starobného dôch. sporenia asi 50000. Nikde nepracujem a bude to môj jediný príjem. Licenciu vrátim asi v júni- júli . Čo sa týka odvodov pre ZP je nepresiahnutie min. mzdy myslené na 12 mesiacov úhrnne alebo len na tých 6 mesiacov ktoré budem mať licenciu. Do konca roka nebudem nikde pracovať.
dvd
01.06.05,08:51
teraz by si mal platit 910,- mesacne lebo si SZCO a mala by ta tak aj viest ZP - ked vratis licenciu preregistrujes sa na "dobrovolne nezamestnaneho" a budes platit 575,- mesacne
zubo
01.06.05,08:57
Práveže nie som SZČO. Spomínal to niekde tu aj pán Mihál a v súčasnosti to rieši aj úrad pre dohľad nad ZS. Nie je to nikde riadne devynované a tak zatiaľ nie som tak vedená na ZP. Ak mi to táto inštitúcia dá na papier, tak by som bola ten prípad v 1. Preto zháňam inf. čo by bolo ďalej.
dvd
01.06.05,09:17
mas "opravnenie na vykonavanie cinnosti podla osobitneho predpisu" a tak si podla § 11 odst 4 pism c) SZCO - je pravda, ze sa polemizovalo o tomto, no keby doslo sporu napr. na sude, myslim si, ze je to tak, aj ked pod poznamkou pod ciarou 33 je napisany iba zakon o znalcoch - ale zacina to slovkom "napriklad"tiez som sprostredkovatelka SDS - od zaciatku som vsetko robila tak, ze LICENCIA je nieco ako ZIVNOSTENSKY LIST
zubo
01.06.05,09:52
Som rada, že mi niekto oponuje pretože chcem mať jasno. Avšak podľa akého osobitného predpisu je sprostredkovateľ SZČO. Chcela by som konkrétne odkaz aby som si to mohla pozrieť. Mám dokonca papier z MZ v ktorom sa hovorí že pokiaľ to nie je zmluva o obchodnom zastupovaní nie som považovaná za SZČO. Návrh zákona o sprostredkovaní aj o tom že to bude samostatne zárobková činnosť sa dá nájsť na internete ale to bude asi až od 1. 8. 2005. Ak nemám prevdu čo má čaká a neminie?
DanielaSL
01.06.05,19:41
Som rada, že mi niekto oponuje pretože chcem mať jasno. Avšak podľa akého osobitného predpisu je sprostredkovateľ SZČO. Chcela by som konkrétne odkaz aby som si to mohla pozrieť. Mám dokonca papier z MZ v ktorom sa hovorí že pokiaľ to nie je zmluva o obchodnom zastupovaní nie som považovaná za SZČO. Návrh zákona o sprostredkovaní aj o tom že to bude samostatne zárobková činnosť sa dá nájsť na internete ale to bude asi až od 1. 8. 2005. Ak nemám prevdu čo má čaká a neminie?
Keďže robíš sprostredkovateľa , tak robíš zrejme pre nejakú poisťovňu a na základe čoho ? Nemáš s ňou žiadnu zmluvu? Lebo viem , že veľa sprostredkovateľov má uzatvorenú s poisťovňou práve Zmluvu o obchodnom zastúpení.
zubo
02.06.05,04:02
Keďže robíš sprostredkovateľa , tak robíš zrejme pre nejakú poisťovňu a na základe čoho ? Nemáš s ňou žiadnu zmluvu? Lebo viem , že veľa sprostredkovateľov má uzatvorenú s poisťovňou práve Zmluvu o obchodnom zastúpení. Zmluva má názov " o sprostredkovaní" a aj celý obsah hovorí o sprostredkovateľovi a o sprostredkovaní. Sú tam rôzne § ale podľa právnika je vraj vždy dôležité o čom sa v zmluve hovorí. Pojem obchodné zastupovanie tam nie je spomenuté ani raz.