Brana
02.01.09,14:13
Prosim Vas, vie mi niekto povedat ci sa da vybavit odklad podania danoveho priznania k DPH? Napr. ak by som chcela podat za prvy stvrtrok priznanie az v lete a nie do 25. aprila.
Vopred dakujem.
Tweety
02.01.09,14:18
Prosim Vas, vie mi niekto povedat ci sa da vybavit odklad podania danoveho priznania k DPH? Napr. ak by som chcela podat za prvy stvrtrok priznanie az v lete a nie do 25. aprila.
Vopred dakujem.

§ 78 Zákon o dph
Daňové priznanie a splatnosť vlastnej daňovej povinnosti



(1) Platiteľ je povinný do 25 dní po skončení zdaňovacieho obdobia podať daňové priznanie a v tej istej lehote zaplatiť vlastnú daňovú povinnosť. Platiteľ registrovaný podľa § 5 a 6 nie je povinný podať daňové priznanie, ak mu nevznikla v zdaňovacom období daňová povinnosť alebo právo na odpočítanie dane, s výnimkou platiteľa, ktorý je povinný platiť preddavok na daň podľa § 78a,a s výnimkou platiteľa, ktorý v zdaňovacom období dodal tovar oslobodený od dane podľa § 43 alebo podľa § 47 alebo dodal tovar podľa § 45.
Johanka
02.01.09,14:18
Predĺženie lehoty na podanie DP k DPH nie je možné ;).
Johanka
02.01.09,14:19
... pravda však je, že niekedy by aj 2 dni boli dobré :D.
bea
13.12.12,15:29
Ak idem na operáciu - neodkladnú a nestihnem urobiť klientovi daňové priznanie k DPH ani vtedy nie je možné požiadať o odklad? Idem 7.1. a to vtedy ešte nie je možné mať doklady za december. Neviete, ako sa dá také niečo urobiť?
veronikasad
13.12.12,15:31
Ak idem na operáciu - neodkladnú a nestihnem urobiť klientovi daňové priznanie k DPH ani vtedy nie je možné požiadať o odklad? Idem 7.1. a to vtedy ešte nie je možné mať doklady za december. Neviete, ako sa dá také niečo urobiť?
Na DPH-čku sa nikdy odklad nedal dať. Urob DPH z podkladov ktoré budeš mať a po návrate z nemocnice podáš dodatočné DP.
bea
13.12.12,15:42
No len konateľ s tým nechce súhlasiť a poveril ma, zistiť, či sa to neda :(
Dáša_
13.12.12,15:52
Na DPH-čku sa nikdy odklad nedal dať. Urob DPH z podkladov ktoré budeš mať a po návrate z nemocnice podáš dodatočné DP.


ja mám klienta, ktorý mi pravidelne 25 volá, že to nestihol a či by som neurobila odhadom :) Potom dodatočné. Robím tak, aby to nebolo v jeho prospech... Máva výhradne odpočty.
bea
13.12.12,17:18
Odvolala som sa na poradu, tak už súhlasí :)
samod
17.12.12,19:35
To je presne to, čo som tu už raz spomínal. Pokiaľ nie je v zákone o DPH osobitná úprava odkladu tak platí všeobecný predpis - Daňový poriadok č. 563/2009 Z.z. § 28 ods. 2 Lehotu ustanovenú týmto zákonom alebo osobitným predpisom správca dane nemôže predĺžiť. Ak osobitný predpis ustanovuje, že lehotu možno predĺžiť, správca dane ju nemôže predĺžiť o dlhšiu dobu, než je ustanovená týmto osobitným predpisom, alebo o dlhšiu dobu, než o akú daňový subjekt žiada.