trillianka
02.01.09,13:35
Ahojte....
mam taky problem. Mam pocit, ze nam stavbari pokazili zakladovu dosku (platnu), ale nevyznam sa v tom, tak ak by sa nasiel niekto kto by vedel poradit.... :mee:
Posielam prezentaciu kde je to nafotene (jednym obrazkom sa to neda...).

Jedna sa o to, ze cast platne nad pivnicou ma podla mna tieto vady:
1. beton ma inu strukturu ako v strede (mimo pivnice) - vyzera to akokeby tam dali vyplach z miesacky
2. su tam 2x thliny a na jednom mieste videt zeleznu mriezku (cez jednu trhlinu dokonca presvita svetlo az do pivnice, takze je uplne durchom durch)
3. doska je nad pivnicou tak nerovna, ze sa tam drzi mlaka, ktora teraz zamrzla a je tam LAD.

Je toto este akceptovatelne?
Da sa to este opravit?


Dakujem za akekolvek rady.
Janka
Sedrik89
02.01.09,13:38
Nie som sice odborník, ale nevyzerá to dobre. Určite by som to dal firme opraviť.
elkibo
02.01.09,14:21
:eek: Uuuuu tak to je sila. Podla toho co som videl ten beton stiekol do tych betonovych tvarnic resp. vytiekol von vdaka velkej medzere. Ale aj podla toho obrazka ten beton ma nejaku inu farbu (tam ako je ta diera). To ze tam stoji voda to nie je problem, pojde na to este izolacia a poter - ten to vyrovna.
Kazdopadne by som si ja osobne privolal znalaca z odboru aby sa ku tomu vyjadril a aby pre istotu skotroloval aj kvalitu betonu. Na zaklade jeho odporucani by som pokracoval dalej.
Chobot
02.01.09,14:29
Ahojte....
mam taky problem. Mam pocit, ze nam stavbari pokazili zakladovu dosku (platnu), ale nevyznam sa v tom, tak ak by sa nasiel niekto kto by vedel poradit.... :mee:
Posielam prezentaciu kde je to nafotene (jednym obrazkom sa to neda...).

Jedna sa o to, ze cast platne nad pivnicou ma podla mna tieto vady:
1. beton ma inu strukturu ako v strede (mimo pivnice) - vyzera to akokeby tam dali vyplach z miesacky
2. su tam 2x thliny a na jednom mieste videt zeleznu mriezku (cez jednu trhlinu dokonca presvita svetlo az do pivnice, takze je uplne durchom durch)
3. doska je nad pivnicou tak nerovna, ze sa tam drzi mlaka, ktora teraz zamrzla a je tam LAD.

Je toto este akceptovatelne?
Da sa to este opravit?


Dakujem za akekolvek rady.
Janka

Aj keď to na prvý pohľad vyzerá dosť hrozivo, nemyslím, si, že je to neopraviteľné. Je pravdou, že neodviedli dôkladnú prácu (ako keby sa ponáhľali a povrch nedokončili), ale pokiaľ je hrúbka dosky dosť hrubá, tak tie lokálne nedostatky, kde vidno armatúru, tak to je banalita. Tam stačí dať pri dokončovaní podlahy o 1 cm hrubší poter poter a ten zakryje tie roxory.

Len by som sa ešte spýtal k tej diere - na spodnom obrázku je vidno nejaké preklady - to asi nebolo robené tak, že dole bola forma a betón bol liaty, že? Alebo áno? Mne sa zdá, že tam sú nejaké prefabrikáty a medzi tými prefabrikátmi je na jednom mieste väčšia medzera, kde pretiekol (vytiekol) betón. Tam by tiež stačilo zospodu podložiť a zaliať tú dieru betónom. na to miesto potom ale opatrne s rodinným trezorom, nedávajte tam ťažší ako 1000 kg.:D

A tie nerovnosti, kde je ľad - no s povrchovou úpravou si nedali záležať, ale to všetko sa dá opraviť, ako som už spomínal, poterom. Ten zarovná aj niekoľko centimetrové nerovnosti podlahy.

AK si v kontakte s projektantom, alebo so statikom, zavolaj ho, nech sa na to pozrie. Možno naživo to vyzerá inak, než na fotkách.

Nechcem ťa strašiť, ale keď staval brat, tak mu dofušovali základy tak, že ich druhá partia musela rozbiť a urobiť nové (našťastie má dom bez pivnice).
trillianka
02.01.09,14:34
Kazdopadne by som si ja osobne privolal znalaca z odboru aby sa ku tomu vyjadril a aby pre istotu skotroloval aj kvalitu betonu. Na zaklade jeho odporucani by som pokracoval dalej.
Kde najst takehoto znalca? :confused:
trillianka
02.01.09,14:46
Len by som sa ešte spýtal k tej diere - na spodnom obrázku je vidno nejaké preklady - to asi nebolo robené tak, že dole bola forma a betón bol liaty, že? Alebo áno? Mne sa zdá, že tam sú nejaké prefabrikáty a medzi tými prefabrikátmi je na jednom mieste väčšia medzera, kde pretiekol (vytiekol) betón. Tam by tiež stačilo zospodu podložiť a zaliať tú dieru betónom. na to miesto potom ale opatrne s rodinným trezorom, nedávajte tam ťažší ako 1000 kg.:D

hm.... no myslela som, ze zaklad je najdolezitejsi a ze to proste musi byt urobene dobre inak budu v buducnosti problemy. Alebo myslite ze taketo platanie je este ok? bojim sa presne toho, ze tam pojde napr. vstavana skrina a neviem.... nezeby sa to prepadlo (aspon dufam) ale mozno povoli podlahovka alebo neviem co....



A tie nerovnosti, kde je ľad - no s povrchovou úpravou si nedali záležať, ale to všetko sa dá opraviť, ako som už spomínal, poterom. Ten zarovná aj niekoľko centimetrové nerovnosti podlahy.


no bojim sa ci sa voda nedostala dovnutra a potom tam nezamrzla a nevznikli niake trhlinky, ktore sa mozno prejavia za 10 rokov... :(



AK si v kontakte s projektantom, alebo so statikom, zavolaj ho, nech sa na to pozrie. Možno naživo to vyzerá inak, než na fotkách.


No nazivo to vyzera podla mna este horsie.... je tam vyrazny rozdiel v strukture betonu nad pivnicou a mimo nej - na fotkach to nie je dobre vidiet ;(


Prepacte, ze tak fnukam, ale bojim sa, ze sa stali nenapravitelne skody a hodne si za to mozem aj sama ;(
timmo1
02.01.09,15:39
...mne sa zdá, že ste nemali ten strop v pivnici dobre podstojkovaný,podopretý(alebo sa stojky zaborili do zeme)(neviem či to boli prefabrikáty alebo obyčajný šalung) váhou betónu sa to celé prehlo, urobili sa trhliny a betón tiekol dole, resp, dole stieklo všetko cementové mlieko a hore Vám ostal štrk s kari sieťou.....zdá sa mi akoby sa to celé išlo prepadnúť.....jednoznačne zavolať nejakého odborníka, príp.statika a pozrieť to....podľa tej tretej snímky je ten stred pivnice prepadnutý alebo to tak zle stiahli, najhoršie je že tam vidno takú čiaru oddelenia od tej domovej časti pri tom drevenom kaslíku.....neviem kto Vám to robil, ale urobiť to takto zle je fakt umenie
vieroslava
02.01.09,15:53
Oslov nejakého stavebného inžiniera, ktorý má v činnosti vykonávanie stavebného dozoru. V profile máš uvedené, že si z Bratislavy a ver mi, v Bratislave nebudeš mať problém takého nájsť. Chce to odborníka v danej oblasti.
220870
02.01.09,16:30
No nie je to až také zlé, je to síce odfláknutá práca , ale nič mimoriadne sa nestalo.V nosníkovom strope boli väčšie medzery ako mali byť a riedky betón cez tieto diery stiekol tam kam sa mu dalo.Predpokladám ,že v čase betonáže pršalo.A preto sa stalo to čo sa stalo.
Iná vec by bola keby si majstri zarábali betón na stavbe a zarobili zlú betónovú zmes ( v tom prípade beriem späť všetko čo tu píšem ). Vy tam máte dubnický prefabrikovaný strop a ak je zaliaty kvalitným betónom z betonárky tak sa nič mimoriadne nestalo.Tie nerovnosti treba zrovnať teraz hneď ,nech vám tam nestojí voda a hlavne nech nezmrzne v trhlinách to by mohol byť omnoho väčší problém ako to čo vidieť na fotografiách.Názory, že to vyrovná poter sú absolútne nesprávne.Základová doska musí byť rovná,pričom nemusí byť hladká na rozdiel od poteru.Na fotografiách to nie je vidieť ale dobre sa pozrite či nie sú popraskané stropné nosníky v pivnici . To by mohol byť kardinálny problém a dôvod prečo sanovať stropnú konštrukciu pivnice. Je nutné ,aby to videl niekto nezávislý kto sa tomu rozumie. Bez toho nepokračujte v stavbe!!!Od počítača je to stále len môj názor, a nič viac.Nerád by som bol zlým radcom.
220870
02.01.09,16:39
Znovu som sa pozrel na tie fotografie .Aké hlboké základy sú pod tou pivnicou?
Boli to fušeri bez dobrého materiálu .Urobili to doslova na kolene.
trillianka
02.01.09,16:47
No tvrdili ze budu mat beton z betonarky (ale bola som v praci tak to neviem 100% - uz im moc neverim). Preto sa mi to nezda. Myslim ze v tom domiesavaci sa to neuztale premiesava a preto by som cakala homogennu zmes - ale ako som sa snazila ukazat, nad pivnicou vyzera beton inac. Akokeby viac piesku alebo co.A v ten den neprsalo urcite. Prsalo neskor a to tam aj pomrzlo - jak sa tam vytrvotili mlaky v tych nerovnostiach.

A aby som vas zrejme sokovala este viac, iba dodam ze nakoniec sme dostali ovela vyssiu fakturu ako sme sa dohodli. :(

PS: je mozne ze sa to este doleje betonom? To akoze tvrdia ze to este nieje dokoncene a ze to este dorobia? Je to mozne, ze sa na tvrdy beton doleje este dalsia vrstva? Neoddeli sa to casom?

Prave prepadavam panike a vsetko stopujem....
trillianka
02.01.09,17:10
Historia je trosku zlozitejsia (asi ako vzdy...)
Najprv to ani nemal byt podpivniceny dom. Potom ale prisiel ale pan majster a navrhol nam vyuzit terennu vlnu, aby sme tam mali aspon 3x3m na vysku 1.20m miesto na bednicky zemiakov a tak. Tak sme sa potesili a suhlasili (kazde taketo miestecko navyse je super). Ale potom sme raz jedneho dna prisli a pivnica bola 1.80m hlboka - bez toho ze by sa nas spytali alebo dali vediet - s tym ze to robi progresivne a ze to je len lepsie a je to nase plus. Ale beton uz bol vyliaty, takze vchod do pivnice zostane na 1.20m (asi tam budeme skakat :( ). A co sa mi najviac nezdalo bolo, ze vnutri pivnice boli odkopane zaklady (dokonca hodne po uroven zakladu). Ale zase pan majster hovori, ze som nervozna, pretoze staviam svoj prvy dom a bla bla.... ze to sa zvnutra obmuruje a bude to dobre (a ze budeme mat zaroven policku :eek: to som skoro padla na zadok.)
Pripajam aj obrazok zvnutra (je to naprotivna strana pivnice ako je ta trhlina, ale iny lepsi zaber nemam....)

Este som zabudla.... betonovy pas je robeny terasovito, aby to nebolo take drahe.
Kazu
02.01.09,17:13
No tvrdili ze budu mat beton z betonarky (ale bola som v praci tak to neviem 100% - uz im moc neverim). Preto sa mi to nezda. Myslim ze v tom domiesavaci sa to neuztale premiesava a preto by som cakala homogennu zmes - ale ako som sa snazila ukazat, nad pivnicou vyzera beton inac. Akokeby viac piesku alebo co.A v ten den neprsalo urcite. Prsalo neskor a to tam aj pomrzlo - jak sa tam vytrvotili mlaky v tych nerovnostiach.

A aby som vas zrejme sokovala este viac, iba dodam ze nakoniec sme dostali ovela vyssiu fakturu ako sme sa dohodli. :(

PS: je mozne ze sa to este doleje betonom? To akoze tvrdia ze to este nieje dokoncene a ze to este dorobia? Je to mozne, ze sa na tvrdy beton doleje este dalsia vrstva? Neoddeli sa to casom?

Prave prepadavam panike a vsetko stopujem....

Vodia vás za nos. Táto práca sa robí hneď na prvý krát, nie na etapy!!! Odfušovali to naozaj majstrovsky. Dúfam, že tú faktúru ste im nezaplatili. Odo mňa by veru peniaze nevideli. A žiadne výhovorky ani utešovanie, že veď to dorobíme. Nie dorobíme, ale prerobíme. To znamená zbúrať a nanovo urobiť!!! Inak majú žalobu na krku. Treba na nich len vyletieť a dupať a dupať.
trillianka
02.01.09,17:20
mimotemy Idem na drink... sakris preco som ja nestudovala radsej stavbarinu?! :mee:
Kazu
02.01.09,17:36
Ani ja som neštudovala stavarinu, ale je to moje hobby. Na stavbe ma nikto "neprečúra". Rozhádzať krivo založený roh /však to sa hore dorovná:(/ alebo zoškrabať čerstvo položené obkladačky a pána majstra poslať preč;) to mi nerobilo problém.
juvask
02.01.09,17:45
Nie je to až také hrozne ako vyzera. Určite je to odfušovana praca a treba si tam dat stavebný dozor.
Čo sa tyka tych dier a karisieti to vyzera ako keby nemali dost betonu a viac už nechceli doobjednat. Za to je tam tá velka diera a potom to asi riedili vodou, tym padom aj to cementove mlieko lahšie stieklo cez vložky a tak tam je vidiet rozne farby betonu. Ale to stači dobetovnovat a bude to ok. Tak isto aj ta nerovnost, nie je to velky problem lebo to sa da vyrovnat s konečnym poter. Ale určtie si k nim daj stavebny dozor. A to na základe čoho dali vyššiu faktruru? treba si s nimi dopredu dohodnut rozpočet a nie aby potom vymyslali navyšenia kvoli ich asi hluposti. Nezabudni si tam dat nejaky dozor. A pozri na projekte či vyvody na ležatej kanalizacie maju byt toho priemeru čo tam maju.
timmo1
02.01.09,18:01
..určite to treba dať ešte aj výškovo premerať, nejaká dlhá rovná doska alebo hliníková lata to im nič nehovorilo....
Kazu
02.01.09,18:03
Nie je to až také hrozne ako vyzera. Určite je to odfušovana praca a treba si tam dat stavebný dozor.
Čo sa tyka tych dier a karisieti to vyzera ako keby nemali dost betonu a viac už nechceli doobjednat. Za to je tam tá velka diera a potom to asi riedili vodou, tym padom aj to cementove mlieko lahšie stieklo cez vložky a tak tam je vidiet rozne farby betonu. Ale to stači dobetovnovat a bude to ok. Tak isto aj ta nerovnost, nie je to velky problem lebo to sa da vyrovnat s konečnym poter. Ale určtie si k nim daj stavebny dozor. A to na základe čoho dali vyššiu faktruru? treba si s nimi dopredu dohodnut rozpočet a nie aby potom vymyslali navyšenia kvoli ich asi hluposti. Nezabudni si tam dat nejaky dozor. A pozri na projekte či vyvody na ležatej kanalizacie maju byt toho priemeru čo tam maju.

:---Že si ty robil toho betonááára :---
Kazu
02.01.09,18:06
Historia je trosku zlozitejsia (asi ako vzdy...)
Najprv to ani nemal byt podpivniceny dom. Potom ale prisiel ale pan majster a navrhol nam vyuzit terennu vlnu, aby sme tam mali aspon 3x3m na vysku 1.20m miesto na bednicky zemiakov a tak. Tak sme sa potesili a suhlasili (kazde taketo miestecko navyse je super). Ale potom sme raz jedneho dna prisli a pivnica bola 1.80m hlboka - bez toho ze by sa nas spytali alebo dali vediet - s tym ze to robi progresivne a ze to je len lepsie a je to nase plus. Ale beton uz bol vyliaty, takze vchod do pivnice zostane na 1.20m (asi tam budeme skakat :( ). A co sa mi najviac nezdalo bolo, ze vnutri pivnice boli odkopane zaklady (dokonca hodne po uroven zakladu). Ale zase pan majster hovori, ze som nervozna, pretoze staviam svoj prvy dom a bla bla.... ze to sa zvnutra obmuruje a bude to dobre (a ze budeme mat zaroven policku :eek: to som skoro padla na zadok.)
Pripajam aj obrazok zvnutra (je to naprotivna strana pivnice ako je ta trhlina, ale iny lepsi zaber nemam....)

Este som zabudla.... betonovy pas je robeny terasovito, aby to nebolo take drahe.

To okienko, to je vchod do pivnice? Nezaplatiť a vyhnať bičom zo stavby.
juvask
02.01.09,18:08
Nerobil ale skus chodit ešte častejšie po stavbe. Nad pivnicou kde su tie diery a kde im chyba beton to nie je hrozne pretože pod tym betonom je PM stropny system, kde vyrobca Vam potvrdi že ho netreba ani nadbetonovat. A prečo by to podla teba nemalo stačit dobetonovat????
Kazu
02.01.09,18:12
S princípu. Aby sa druhýkrát naučili, ako vyzerá dobre urobená robota. A stropný systém sa predsa musí trochu vytesniť, aby sa predišlo vytekaniu betónu. A im tam pretiekli celé medzery. A kari sieť im ledva betón zakryl. A okrem toho. Ak by ten stropný systém nezabetónovali ako to bude vyzerať. Na hline betónová doska, nad pivnicou stropy, stavba bude sadať každá strana inak a múry budú praskať jedna radosť. A tie odkopané základy v pivnici by ma tiež "rozradostili" aj s tou dierou, čo má byť vraj akože vchod. Majiteľov považujú za blbcov, ktorí sú im dobrí akurát na to, aby ich o peniaze ošklbali.
juvask
02.01.09,18:16
To ano. Fušerina to je a poriadna.Pred vyplatenim fakturu im to daj dorobit alebo opravit na vlastné naklady.A Trillianka, pisala si že tam budete stavat montovany dom, stavebná firma čo ti to bude stavat prevezme vobec takuto dosku?
trillianka
03.01.09,08:44
.A Trillianka, pisala si že tam budete stavat montovany dom, stavebná firma čo ti to bude stavat prevezme vobec takuto dosku?

Hm.... mame to na kluc vratane zakladov, ale nasa stavebna firma si na tie zaklady dohodla tychto stavbarov (my sme sa na vybere nezucastnovali). Maju dost prisne kriteria na dosku, to bol asi dovod, preco to zaslo az tak daleko. Mysleli sme si, ze prave koli tomu si budu davat pozor na kvalitu roboty (nasa stavebna firma im robi stavebny dozor), ale ako vidite zrejme nedali. :(
trillianka
03.01.09,08:48
Ani ja som neštudovala stavarinu, ale je to moje hobby. Na stavbe ma nikto "neprečúra". Rozhádzať krivo založený roh /však to sa hore dorovná:(/ alebo zoškrabať čerstvo položené obkladačky a pána majstra poslať preč;) to mi nerobilo problém.

Tak to obdivujem. Bohuzial sa nam stavba posunula na tento nemozny termin a my obaja sme boli na konci roka tak pracovne vytazeny (bez moznosti si vybrat dovolenku), ze sme sa tam ledva dostali za svetla, aby sme si to priebezne fotili. Nabuduce by som radsej dala prelozit celu stavbu aj o par mesiacov, len aby som sa mohla viac zucastnit. Ale viete, uz sme sa na to tak tesili, ze sme boli este aj radi :mee:. Uz nie sme.
220870
03.01.09,12:07
Historia je trosku zlozitejsia (asi ako vzdy...)
Najprv to ani nemal byt podpivniceny dom. Potom ale prisiel ale pan majster a navrhol nam vyuzit terennu vlnu, aby sme tam mali aspon 3x3m na vysku 1.20m miesto na bednicky zemiakov a tak. Tak sme sa potesili a suhlasili (kazde taketo miestecko navyse je super). Ale potom sme raz jedneho dna prisli a pivnica bola 1.80m hlboka - bez toho ze by sa nas spytali alebo dali vediet - s tym ze to robi progresivne a ze to je len lepsie a je to nase plus. Ale beton uz bol vyliaty, takze vchod do pivnice zostane na 1.20m (asi tam budeme skakat :( ). A co sa mi najviac nezdalo bolo, ze vnutri pivnice boli odkopane zaklady (dokonca hodne po uroven zakladu). Ale zase pan majster hovori, ze som nervozna, pretoze staviam svoj prvy dom a bla bla.... ze to sa zvnutra obmuruje a bude to dobre (a ze budeme mat zaroven policku :eek: to som skoro padla na zadok.)
Pripajam aj obrazok zvnutra (je to naprotivna strana pivnice ako je ta trhlina, ale iny lepsi zaber nemam....)

Este som zabudla.... betonovy pas je robeny terasovito, aby to nebolo take drahe.
Takže som si dobre všimol.Základový pás je cca 25 cm vysoký asi 30 cm pod úrovňou terénu a to je ZLE. navyše nieje podsypaný štrkovým lôžkom .Čo bude nad tou pivnicou ? bude tam terasa ( v tomto prípade by to nebola až taká tagédia)alebo to bude súčasťou domu interiéru? ak áno tak Vám budú na 100% praskať obvodové múry , a moc!!! Veľká chyba je aj to že ste šetrili na základoch a robili ich terasovito, najmä keď je dom sčasti podpivničený.Dobrá rada pre všetkých.Pokiaľ je to aspoň trochu možné nikdy nerobte terasovité základy , a ak máte na výber nestavajte domy sčasti podpivničené. Ak sa už rozhodnete pre takúto variantu tak ak je to možné urobte základové pásy pod podpivničenou časťou hlbšie , širšie ako pod nepodpivničeným priestorom. A nezabudite základové pásy poriadne zhutniť.
lpopi
09.01.09,14:09
Môj názor je ten, že v každom prípade je nutné zavolať k tomu statika, nech dá odborné stanovisko. Nerob žiadne zatieranie poterom, alebo niečo podobné, podložie z betónu ako také musí mať určitú hrúbku. Podľa mňa tam dali veľmi riedky betóna z toho dôvodu tažšie častice zmesi klesli na dno a navrchu ostali tie ľahšie, čo vysvetľuje inú farbu betónu. Toto je bežná chyba napr. pri samonivelizácii, je to síce trochu iné, ale v princípe rovnaké, že sa pridá do zmesi viac vody s vidinou lepšieho roztekania a úpravy, výsledkom je nekvalita ... V každom prípade tie vaše základy sú fušerina prvého rangu, ohromne odfláknutá robota a absolútne neakceptovateľná. Ja na vašom mieste, kvôli sebe hlavne, by som základy zhotovil odznova a poriadne. Uvedomte si prosím, že základy nesú mnohé tony ďaľšieho materiálu, tehál stropu, strechy, skúste si vyrátať toho hmotnosť ...
mlaco
09.01.09,15:46
napr. 400 ton
brano11111
12.01.09,07:03
Dobry den.
Tak to je brutalne otrasne.
Aka firma to prosim robila?
Dal by som im to vyburat a bez zaplatenia pohnat kade lahsie.
Skuste sa ich opytat, kde je krycia vrstva vastuze?

Brano
charonme
12.01.09,08:58
ty stavias bez stavebneho dozoru a statika?
http://www.skyscrapercity.com/images/smilies/eek3.gif
nezaplatit reklamovat zburat prerobit a zaplatit len povodne dohodnutu sumu!
chandler
13.01.09,09:55
to co je vidiet na tej prezentacii naozaj nie je az take zle, da sa to opravit velmi lahko. a vidiet len to kludne ti napisem ze mozes v pohode spravat. problem je v tom ze ocividne ide o fuserov a co je horsie nie je tam nikto kto by na nich dal pozor a co je uplne najhorsie tak menia projekt tak ako sa im chce a to ze tam porobili nejake hluposti (slusne povedane) je skoro iste.
takze teraz zavolaj statika (najlepsie je ak tu stavbu projektoval), nech sa pozrie co tam spravili a ako to napravit. a dalej potrebujes stavebny dozor, ktory odteraz bude davat pozor na stavbu, to ze ma stavebna firma dozor ta nemusi zaujimat. dozor nad stavbou musi mat vzdy investor, takto plati 3miliony a ani len netusis za co. to ze tam su ine chyby ktore nevidis a treba ich opravit by som tipoval tak na 85%
CodeLee
14.01.09,08:54
Chcel by som sa len spytat. Tie tvarnice vyzeraju ako zo systemu EasyBlok. Mozu sa takto pouzivat aj na robenie zakladov ? Myslim to ze sa nevyplnaju betonom ale obracaju sa dnom hore a muruju sa na cementovu maltu. Papierovo je pevnost OK, ale aj tak by som z toho mal zly pocit.
Milan.Žiška
14.01.09,11:19
To čo je vidieť z prezentácie je sfušované ako sa patrí. Riešenie vidím:
1. statik ( môže to byť aj budúci stavebný dozor),nech potvrdí možnosť opravy alebo rozhodne o prerobení.
2. neplatiť nič až po odstránení závad ( resp. doriešení ). Predpokladám, že dostali len zálohu.
3. osobne si myslím že ak tam nie je statický problém je to s tou doskou zvládnuteľné. Viac by som sa obával už spomínaných problémov so zakladaním. Toľko k obrázkom. Reál zrejme nebude veľmi odlišný.

Stavať dom na hlinených nohách sú vyhodené peniaze a nekonečný príbeh praskania a opráv.

Určite potrebuješ vyjadrenie statika/projektanta k zmene projektu a posúdenie skutkového stavu, aby sa mohlo bezpečne pokračovať.

Niekedy je možno lepšie sa vrátiť z kraťšej cesty, ako stavať už s myšlienkou že tam niekde čaká problém.

mimotemyZvyklo sa hovoriť, " keď budeš stavať svoj tretí alebo štvrtý dom už si na tieto veci dáš pozor".

Poučenie pre teba, už nič bez dobrého stavebného dozora ( nezávislého ). Sú to len tvoje " ušetrené " peniaze. :)