adaz
02.01.09,14:16
Ahojte. Od septembra min.roku som živnostníčka. Mám obchod s oblečením. Od januára rozmýšľam že začnem robiť aj obchodnú zástupkyňu na živnosť. Otázka: Budem musieť platiť dva krát odvody do zdravotnej poisťovne? Alebo čo všetko mi z tejto druhej živnosti vyplýva? Predpokladám že budem riešiť dve účtovníctva že?
Zoltán Kovács
02.01.09,13:19
Ahojte. Od septembra min.roku som živnostníčka. Mám obchod s oblečením. Od januára rozmýšľam že začnem robiť aj obchodnú zástupkyňu na živnosť. Otázka: Budem musieť platiť dva krát odvody do zdravotnej poisťovne? NIE Alebo čo všetko mi z tejto druhej živnosti vyplýva? Predpokladám že budem riešiť dve účtovníctva že?NIE


Učto budeš mať naďalej iba jedno. Len si rozšírila pole pôsobnosti.
adaz
02.01.09,14:17
a to aj vtedy ak budem robiť obchodnú zástupkyňu pre inú spoločnosť, a v podstate táto práca nemá nič spoločné s mojim obchodom s oblečením? A taktiež firma kam mam ísť robiť tú obchodačku chcela odo mna číslo účtu, tak som im dala moje súkromné. To som im v pohode mohla dať číslo účtu ktoré používam na tú svoju prvú živnosť?
veronikasad
02.01.09,14:47
a to aj vtedy ak budem robiť obchodnú zástupkyňu pre inú spoločnosť, a v podstate táto práca nemá nič spoločné s mojim obchodom s oblečením? A taktiež firma kam mam ísť robiť tú obchodačku chcela odo mna číslo účtu, tak som im dala moje súkromné. To som im v pohode mohla dať číslo účtu ktoré používam na tú svoju prvú živnosť?
Všetky príjmy z podnikania patria na jeden účet. Nekomplikuj si život. Ak chceš mať prehľad o každej živnosti zvlášť, môžeš účtovať na strediská, SW na JU to umožňujú. Daňové priznanie aj ročné zúčtovanie zdr.poistenia je spoločné.