demeter
02.01.09,17:27
Ak zapíšem fakturu z orange.do došlych faktur dám tam typ dph 40,fakturu tiež zapišem do zavázkov typ dph je40.Dph z tejto faktury mi 2x zarata do vypočtov a aj všade.Kde robim chybu,fakturu platim cez učet.Dakujem!!
Lenka1979
02.01.09,16:30
Ak zapíšem fakturu z orange.do došlych faktur dám tam typ dph 40,fakturu tiež zapišem do zavázkov typ dph je40.Dph z tejto faktury mi 2x zarata do vypočtov a aj všade.Kde robim chybu,fakturu platim cez učet.Dakujem!!
Chybu robíš v tom, že ju zadávaš 2x - aj do knihy došlých faktúr, aj do knihy záväzkov. Už by som ju do knihy záväzkov nedávala, máš záväzok aj tak-z titulu neuhradenia danej faktúry. Takže v evidencii len RAZ!!!
Lenka;)
Janurka
02.01.09,16:35
Ak zapíšem fakturu z orange.do došlych faktur dám tam typ dph 40,fakturu tiež zapišem do zavázkov typ dph je40.Dph z tejto faktury mi 2x zarata do vypočtov a aj všade.Kde robim chybu,fakturu platim cez učet.Dakujem!!
Prečo to robíš dvakrát? Zaeviduješ do faktúr prijatých a je to.
demeter
02.01.09,16:48
Takže mam faktury prijaté evidovať len do prijatých,lebo ja som to do teraz evidoval aj medzi zavázky,a faktury vystavené tiež nemusim evidovať medzi pohladavky,tie som tiež tam evidoval.Platcom DPH som od 3.10.2008.Ďakujem!!
Anja111
02.01.09,16:52
Takže mam faktury prijaté evidovať len do prijatých,lebo ja som to do teraz evidoval aj medzi zavázky,a faktury vystavené tiež nemusim evidovať medzi pohladavky,tie som tiež tam evidoval.Platcom DPH som od 3.10.2008.Ďakujem!!
Prijaté fa eviduješ len v prijatých fa, (do záväzkov nie), a vystavené len do vystavených, (do pohľadávok nie).
Lenka1979
02.01.09,16:57
Takže mam faktury prijaté evidovať len do prijatých,lebo ja som to do teraz evidoval aj medzi zavázky,a faktury vystavené tiež nemusim evidovať medzi pohladavky,tie som tiež tam evidoval.Platcom DPH som od 3.10.2008.Ďakujem!!
...takže Ti do DPH dávalo duplicitne aj FP aj FV keďže si ich mal zaevidované aj tu aj tu, ale výsledok bol dobrý, lebo keď si dvakrát akože "odviedol" tak si dvakrát aj "odpočítal"? Tak? Ako si potom účtoval pokladňu?
demeter
02.01.09,17:06
Davám len do peňažného dennika,vystavene faktury som ešte nedaval,daval som len bez dph,a doteraz keď som daval medzi zavázky a pohladavky je to chyba.